Skocz do zawartości
klaus71

NVIDIA wspiera 4k 60hz na porcie hdmi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się na razie nie podpalam na 4K na swoim PC w grach. Tak jak Gmeru pisałeś, jedna karta GTX 980 to jest bieda na full detalach. Swoją drogą na tym Asusie wszystko wygląda po prostu przepięknie. 2560x1440 w 144 hz wygląda konkretnie :D

Z jakim monitorem pracuje u Ciebie ta karta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś postepy w tym temacie? co do chroma 4:4:4 i 4K 60hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... nie ma reguły. Ciągle coś potrafi szwankować : / Nie wiem... czy nvidia jak wydaje nowe stery to nie widzi tego co się dzieje na ich forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 65HU7100. Teraz pytanie:

Jak podlaczam PS4 i daje game mod to wszystko działa,
Jak podlaczam PC i daje 1920x1080 game mode to wszystko działa,
Jak podlaczam PC i daje 3840x2160 to game mode nie dziala,

Zmienialem HDMI na PC(source>tools>pc) i dalej nie moge ustawic game mode w rozdz. 4K

Jakieś pomysły?

2S54rBz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest dostępny motion plus przy podłączeniu PC i 3840x2160?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest dostępny motion plus przy podłączeniu PC i 3840x2160?

Nie wiem, jak bede w domu to sprawdze. Wiesz moze gdzie jest ta opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obraz -> ustawienia opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majac ustawione 4K i w source PC to nie ma motion plus.
Ustawiajac w source zlacze na GAME lub na Default(czyli puste) jest opcja Motion Plus i tam mam off custom smooth standard clear.

Czyli jak mam ustawic, zeby nie bylo tego blurowania?

Wylaczylem ten motion plus calkowicie i dziala super. nie ma zadnego blurru. game mode dalej nie moge wlaczyc ale lag jest super. nie ma roznicy dla mnie

Edytowane przez Aze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak sprawdzićktóre starsze karty nvidia bedą dziłać 4k 60Hz? Np gtx680? Przymierzam sie do gtx960 a potem 4k TV z HDMI2.0.

Edytowane przez overkillus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak sprawdzićktóre starsze karty nvidia bedą dziłać 4k 60Hz? Np gtx680? Przymierzam sie do gtx960 a potem 4k TV z HDMI2.0.

Tylko seria 7XX w góre ma taka mozliwosc.

Czyt 770 i inne oraz 970 i inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k w 60hz z okaleczonym kolorem 4:2:0 jest dostępne od kart Kepler - czyli od serii 6xx,

gtx 680 oczywiście bedzie mieć 4k 60hz.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda 1080p z gier na takim TV 4K? Widać jakieś rozmazanie lub obraz jest gorszy niż jak gdybym włączył to na zwykłym TV fullhd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grach i filmach różnicy nie powinno być widać - ale do grania w 4k to minimum 2 x gtx970 / 2 x 780ti a i to nie wiem czy starczy by się gra nie cięła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grach i filmach różnicy nie powinno być widać - ale do grania w 4k to minimum 2 x gtx970 / 2 x 780ti a i to nie wiem czy starczy by się gra nie cięła

No pomijając kwestie ilości FPS sama jakość obrazu w 4k 60hz powinna być super. Spekuluje że na TV 4K nawet w rozdzielczości fullHD jakość powinna być lepsza niż na odbiorniku fullHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko seria 7XX w góre ma taka mozliwosc.

Czyt 770 i inne oraz 970 i inne

Hmm...

Chyba jednak od serii gtx6xx w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spekuluje że na TV 4K nawet w rozdzielczości fullHD jakość powinna być lepsza niż na odbiorniku fullHD.

No ja właśnie ciekawy jestem jak wygląda taka gra 1080p na panelu 4K. Wiadomo że gra w rozdzielczości 4K na panelu 4K będzie wyglądać super, ale raczej mało kto ma taki sprzęt i znacznie łatwiej odpalić grę w 1080p. Tak więc testował ktoś gry w rozdzielczości 1080p na panelu 4K? Jak to wygląda ? Jest rozmazanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety dla mnie jest rozmazane.

porównywałem Ethana Cartera. w 4k obraz świetny i ostry, przy 1080p niestety rozmyty - jakościowo dla mnie przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@upupup

Przepraszam za wprowadzenie w blad. Bylem pewny, ze 4k 60hz 4:2:0 jest od serii 7XX.

Sam mam 65 w UDH. Jak wlacze gre w 4K wyglada to super natomiast w FHD wyglada srednio. Nie podoba mi sie.
Zamówilem dzis GTX980 bedzie w srode. Zdam relacje jak sie spisuje w pojedynke. Wtedy bede myslal czy potrzebny drugi czy moze 40-50fps w srednich mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz pisz bo tutaj wiele osób jest ciekawych takich spraw :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, o takie coś właśnie mi chodziło :). Swoją drogą na framerate pokroju 40-50 fps dobry jest pad. Dodatkowo ja ustawiam jeszcze :

-lock na 40 fps w programie nvinspector

-oraz używam przydatny programik hypermatrix/timerresolution (zwiększa responsywność myszy/pada)

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam model 65HU7200. Gralem do tej pory na r9 290 i wszystko chodzilo w 4K na 30fps/30hz (wiecej sie nie da z braku portu)
Fifa 15 nie grywalna - 30fps to za malo,
Diablo3 nawet ok - czuc myszke ze wolno chodzi na 30hz
itp itd

Tak jak pisalem, mialem kupic 970sli lub 780ti sli ale nie chce sli za bardzo. Kupilem jedna 980stke w dobrej cenie zobaczymy co z tego wyjdzie.
Mi 50fps starcza. Nie potrzebuje tez full ultra msxaa shadows x100.

Polecam windows 8. Mozna sobie fajnie ikony i wszystko powiekszyc. Ikony, tabelki, foldery wygladaja na duze, wielkie. Natomiast tapeta, powierchnia robocza, gry dzialaja super w 4k. Jest moc.

tak to jest u mnie poXmXCl.jpg

W srode bedzie 980tka, nie zrobie testów z wynikami jednie podam moje odczucia jak to dziala i jak to sie gra.

Pozdro

ps. gmeru

Na Targach CES BIZLINK zaprezentowal prototyp DISPLAYPORT > HDMI 2.0 (czyt. cudo dla kart amd)
Wiesz cos wiecej?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam kartę GTX 970 Gainward Phantom z wyjsciem mini hdmi i mam pytanie czy kabel minidmi - hdmi również wyświetli 3840x2160 60hz 4:4:4 ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać ok co nie zmienia faktu, że zawsze jest jakiś procent jak to z hdmi 2.0, że coś może nie chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...