Skocz do zawartości
klaus71

NVIDIA wspiera 4k 60hz na porcie hdmi

Rekomendowane odpowiedzi

no jest coś takiego - fakt że ten "support" to mają potencjalnie także stare keplery - ale ludki z videocardz chyba nie są [beeep]mi bo wiadomo na co czekamy.

"

Last but not least, I can now confirm that GeForce GTX 980 has HDMI 2.0 support. And if you somehow missed my previous news, GTX 980 has 5 display outputs: DVI-I, HDMI2.0 and three DisplayPorts 1.2 (not 1.3).

"

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI 2.0 support dostają także produkty mające 300Mhz TMDS i beznadziejną rozdzielczość barw w 4K. Dlatego warunki certyfikacji forum HDMI są dla mnie jakimś żartem w wersji 2.0....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Trzeba poczekać na testy itd. bo póki co to mamy znaczki Ultra HD itd a nie do końca wiadomo co i jak ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak będzie pełne HDMI 2.0 600Mhz :)

"Maxwell 2 implements the bandwidth improvements necessary to support 4K@60Hz with full resolution 4:4:4 and RGB color spaces."

http://www.anandtech.com/show/8526/nvidia-geforce-gtx-980-review/5

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta aplikacja na Smartfonie jest tylko pod Panasa, czy może z innymi też działa? Można prosić o nazwę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Panasonic. Apka: TV Remote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem w tej apce i nie znalazłem gdzie jest info o wejściu hdmi.

jak to wywołałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to samo się pojawia. A na jakim TV sprawdzałeś? Musi być połączenie np. z AX800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na st60 - tylko że ja nie mam do niego podłączonego kompa a np tuner sat lub amp

pytanie jest jak wejśc w to co pokazuje twój printscreen - bo domyślnie to chyba jest ekranik z apps home exit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru sądzisz, że warto w tym momencie zamieniać 780Ti na 980 ? To taki trochę odświeżony Maxwell.

Na duży przyrost wydajności musimy poczekać jak pojawią się procki wykonane w 20 nm.

DisplayPort do testów nie zapewni PRO ;)

W życiu bym nie wymienił (przy 4K to baaaaaaaaaardzo podobne parametry jeżeli do tego miałoby być używane - zresztą w google są już wszystkie porównania :) zależy do czego używasz i jakie gry) a po problemach jakie można poczytać w sieci z GTX980/970 (wygląda na to, że nie wszyscy producenci dali HDMI 2.0 lol) muszę się sam wstrzymać bo chyba nie działają karty z wieloma modelami TV w tym np. HU6900 chociaż trzeba dalej czytać bo sytuacja jest rozwojowa. Sam mam spore problemy z nowymi sterami gdzie HU6900 robi black screen na 4K 60Hz i jadę na trzecich do tyłu.... Żeby nie zostać bez maszyny testowej wstrzymuję się na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że to problem z gtx970 i jakiś konflikt w trybie działania pełnego hdmi 2.0.

czyli to chyba jednak zwalone stery (ten czarny ekran) - masz go Gmeru na swoich "starych" gtx780?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak są problemy. Nie pisałem wcześniej bo myślałem, że to wina mojej 40. Normalnie nawet serwis był ; ) no i potem wziąłem na testy 50" Hu6900, który jak pamiętam działał git... i co zobaczyłem jak podłączyłem? Zielony ekran i problemy z 4K! Miałem mocne zdziwko.. podobnie jak na forum nvidia piszą ludzie tak i ja korzystam ze starszych sterów gdzie 4K 60Hz chodzi jak trzeba. A nowe? Czarny ekran : / No i ten sam problem widać w nowych kartach a tam nie zejdziesz ze sterami. Jeszcze doczytałem dzisiaj by podziałać z kolorami UHD czy jeszcze użyć paru trików. Muszę sprawdzić.

Może być też tak jak chyba pisałeś, że HU6900 może np. nie wspierać 4:4:4. Czytam, sprawdzam - sytuacja jest gorąca bo w końcu na forum nvidia ujawnili się posiadacze HU6900 i innych Samsungów i LG. I teraz wychodzi jakie to wszystko jest jeszcze raczkujące :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie jakiś generator sygnału 4k z trybem 4:4:4 ?

może masz jakiś blueray z wyjściem 4k i można na nim wymusić by działał w tym trybie 4:4:4 ?

wtedy to byłby test czy nasz hu6900 jednak da radę z pełnym 4k.

ja już pierwszą kartę gtx970 kupiłem i ostro się zdziwiłem że nie mogę teraz kompa włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale pamiętam, że Panasonic BDT700 miał problem! Też były zakłócenia ale wtedy stawiałem na uszkodzony TV. A tam jest 4K 4:4:4

No jaja jak berety : /

Jakiej firmy kupiłeś kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus strix oc - ma monstrualny radiator ale działa też w trybie pasywnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie leci właśnie GTX 980 i Asus PG278Q. Dziś powinienem wszystko montować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tv samsunga hu6900 wq instrukcji ma niby pełne 4k 60hz z kolorem 4:4:4 więc raczej problem jest co najwyżej z softem a jak nie no to pozostanie zwrot kasy lub jakaś wymiana (np. darmowy one connect z pełnym hdmi 2.0)

co ciekawe na forum geforce piszą że nie każdy producent nowych kart dołożył im pełne hdmi:

six vendors make 980/970:
MSI, PNY > HDMI1.4 30 Hz gaming
ASUS, EVGA, Zotac > HDMI2.0 60 Hz gaming

Gigabyte as "unspecified"

to już by była masakra

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem wkleić to co podałeś ale nie mogłem wyszukać. No to jest dopiero informacja... fakt całe szczęście, że jest to złącze na OC... co do 4:4:4 też mi się wydaje, że jest ale i tak dziwnie się to wszystko zachowuje. Nikt nie ogarnia jak widać 4K... z dużymi bólami to wszystko się rodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg testu hu6900 jednak powinien mieć 4:4:4 tylko czy oni na pewno to sprawdzili

chociaż skoro piszą:

"Using a 4K test pattern generator, we confirmed that the Samsung HU6900 accepted and displayed 3840×2160 resolution at 50Hz and 60Hz."

to chyba mają ten generator za 10kUSD o którym pisał Maciej

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue55hu6900-201405233782.htm

bGIW1yI.jpg

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówię: podpinałem BD Panasa a on na 1000% ma 4:4:4 i obraz był. Tylko były jakieś zakłócenia : / alla to co z PC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na HDTVTeście nie mają tego generatora. Mają zwykłego DVDO AVlab TPG, który ma 300MHz kanał i nie jest zdolny generować 4K@60Hz 4:4:4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dziwne wieści z forum nvi:

guys the drivers don't support 4K 60hz 4:4:4. That's the problem.

-----------------------------------------------

Nvidia says the 900 series does support 4:4:4 at 4k, 60hz:

Chat with Nvidia:
Me: Does the driver 344.16 in combination with the GTX 970 and 980 support a color space of 4:4:4 at 3840x2160 at 60hz via HDMI 2.0 (assuming the card manufacture has an HDMI 2.0 port on the card)?
Nvidia: Yes it supports it. I have checked here the card which support 3840X2160 at 60 hz it will support 4:4:4.
Me: My GTX 980 will output 4:4:4 at 3840x2160 at 30 hz, but I am experiencing and limited color space of 4:2:0 at 3840x2160 at 60hz.
Nvidia: Ok, I am going to escalate this case to Next level and you will receive a email escalation with in 24-48 hrs

Dobre party ; )

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na razie nie podpalam na 4K na swoim PC w grach. Tak jak Gmeru pisałeś, jedna karta GTX 980 to jest bieda na full detalach. Swoją drogą na tym Asusie wszystko wygląda po prostu przepięknie. 2560x1440 w 144 hz wygląda konkretnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama prawda... ja ogólnie mogę wypowiedzieć się prywatnie i służbowo ; )

Prywatnie to żal ściska, że nawet na dwóch 980 nadal taki C3 ma kiepskie parametry... trzeba 3 O_o Nie ma dużych różnic między poprzednimi SLI.... Tak jak napisałeś: w 2560x1440 w 144 hz jest przekozak bo to przecież zależy od wielkości ekranu itd. To i tak sporo więcej niż Full HD.

Służbowo chciałbym byśmy mieli do testów wszystko pro podobnie jak pomiarowe przyrządy. Już nawet mam chętnego na 780 ale wiem, że będzie black screen na wielu TV na ten moment. FUCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...