Skocz do zawartości
Gmeru

Polska premiera tabletu Samsung GALAXY Tab S

Rekomendowane odpowiedzi

Grafike na tablecie obrabiasz, że potrzebujesz rzeczywiste kolory? Dla mnie ekran w tablecie ma ładnie wyglądać. Od rzeczywistych kolorów mam Eizo na biurku. Pozatym tak jak pisałem wcześniej, dwa kliknięcia i masz kolory bardziej naturalne niz na Nexusie 7 :)

Co do rozdzielczości i widocznej różnicy to ciężko to porównać, pewnie dlatego, że Tab S ma większy ekran i w połączeniu z żywymi kolorami wszystko na nim wyglada lepiej niż na N7 ;)

Wysłane z mojego Galaxy Tab S 8.4 LTE

Też mam Eizo i co ztego, masz Eizo za 20tyś?

Czy Ty dalej nie rozumujesz to że Tobie się podoba nie znaczy, że wszystkim, po następne kolory są ważne po co mam patrzeć na zafałszowaną rzeczywistość.

Mnie bardziej interesuje różnica między Nexusem 7 a Samsungiem 8,4, dla mnie w Nexus jedyna wada to trochę za mały ekran, nie wiem czy np Samsung nie męczy oczy podczas czytania pdf czarnego i kolorowego może jak masz dwa to opisz wrażenia/porównania niż docinki kiepskiego wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Eizo i co ztego, masz Eizo za 20tyś?

Czy Ty dalej nie rozumujesz to że Tobie się podoba nie znaczy, że wszystkim, po następne kolory są ważne po co mam patrzeć na zafałszowaną rzeczywistość.

Mnie bardziej interesuje różnica między Nexusem 7 a Samsungiem 8,4, dla mnie w Nexus jedyna wada to trochę za mały ekran, nie wiem czy np Samsung nie męczy oczy podczas czytania pdf czarnego i kolorowego może jak masz dwa to opisz wrażenia/porównania niż docinki kiepskiego wykonania.

Ty zacząłeś nazywać ludzi ktorzy kupili ten tablet w normalnej cenie [beeep]mi i wymyślać, że Samsung sprzedał buble z wadami... Co do kolorów to nie chodzi o to co mi się podoba, tylko o to, że mowisz nieprawdziwe rzeczy o "kolorach z bajki". Ja Ci tylko wyjaśniłem, że wystarczy zmienić profil kolorów i masz takie jak w Nexusie z o wiele lepszym kontrastem. Ktoś wcześniej wstawił test ekranu w Tab S gdzie bardzo dokładnie zostały podane jego parametry. Z mojej strony koniec tematu.

Wysłane z mojego Note 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jednak jesteś mało rozumny!

Pisałem o cenie że ma cenę z kosmosu!

Dali parę modeli pierwszych na rynek i zrobili sobie reklamę tanią, ten samsung nie jest wart 2tyś złoty, po następne dobrze niektórzy wiedzą, że pierwsze modele mają wady a Polska to dobry kraj, żeby nam to wciskać, ale nie o to tutaj chodzi jak nie masz nic ciekawego do dodania to zamilcz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja już kończę pisanie w tym wątku bo widzę nie ma sensu.

Ty to lepiej zrob test rara I kopiowania jakiegos duzego pliku np 4gb iso I zobacz ile brakuje Ci do 70 MB/s, bo jak mi przyjdzie zrobic go za Ciebie, to stracisz nie tylko racje, ale I "twarz".tymczasem nie moge odpowiedziec na Twoj tekst, bo nie mam czasu I mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary - tylko w jaki sposób ? skoro po sieci WiFi ograniczy mnie sama prędkość połączenia w przypadku N 300Mbps na 5GHz ~10 MB/s realnego transferu, a w przypadku dysku zew czy pendrive ograniczy sam kontroler USB 2.0 ~30MB/s

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieda co ;)

No ale 4 gb wolnego miejsca na dysku nie znajdziesz, zeby skopiowac duzy plik z katalogu do katalogu? Jak juz zobaczysz jaka realnie predkosc uzyskujesz, to zapewne te 30MBps po usb2.0 przestanie byc przeszkoda dla unrar testu.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh a miałem juz nie pisać w tym wątku ;)

A jakże bida ze aż piszczy, andek za to pełen lux bedzie lol, zrobiłem test, prędkość kopiowania podczas kopiowania z katalogu do katalogu pliku ~4GB wynosi ok 40 MB/s średnio bo transfer skacze od 35 do ok 50MB/s w tych granicach, jest mniej gdyż dysk musi odczytywać dane i je zapisywać jednocześnie także to normalne gdyz benchmark robi osobno test odczytu i osobno test zapisu, tylko to oczywiste.Jeszcze coś ? zrób teraz podobnie na Androidzie to się pośmiejemy.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups dubel

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszac "bieda", mialem na mysli ze nie badzo jest jak pracowac majac do dyspozycji kilka gb wolnej przestrzeni i tylko usb 2.0 + wolne wi-fi. Troche kiepsko jak na zastepnik komputera.

No to 40 MBps calkiem fajnie, szkoda ze nie 70 ;) I zal ze nie ma jak sprawdzic ile wynosi prawdziwa predkosc odczytu.

Teraz unrar test chociaz kilka GB, a w nagrode benchmark mojego dysku systemowego.

Evo840 nalezal do ubieglorocznej czolowki ale chyba nikt nie spodziewalby sie zapisu sekwencyjnego na poziomie 1 TBps, prawda.

To nie jest fotomontarz, to jest magician.

20140205_151235_zps0030ab87.jpg

reszta jutro.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary - ewidentnie wyszła kpina jak sam piszesz, przecież od razu widać ze coś jest nie tak z tym testem, temat z tego co widzę dość znany wina włączonego trybu RAPID na dyskach Szajsunga po jego wył. wyniki bedą realne.

Ale nie krytykuj od razu tego typu benchmarki ze są złe bo akurat Tobie na tym konkretnym dysku i tym ustawieniu tak pokazało i z góry zakładasz ze wszystkie testy na innych dyskach będą przekłamane i złe, czasami jakies anomalie muszą sie zdarzyć nie ma siły na taką ilość firmwarów różnych funkcji itd, w 99% testy w tym programie są miarodajne i zgodne z rzeczywistymi transferami dysków. Przetestowałem tego trochę.

Co do wolnej przestrzeni na dyskach, to akurat w moim przypadku na partycji systemowej mam cały czas ponad 32 GB wolnego + dodatkowe 59GB na szybkiej karcie microSD, także nie przesadzaj nie jest to kilka GB a kilkadziesiąt, na brak miejsca nie narzekam jak na razie, od trzymania większej ilości danych są inne urządzenia jak wiadomo od choćby NAS.

Tu jest test np. mojego starszego dysku systemowego SSD Intela X-25 M 80GB który obecnie wylądował w HTPC, testy pokrywają się w 100% z prędkościami jakie dysk osiąga podczas realnego zapisu liniowego, odczytu nie sprawdzę gdyż nie mam takiej możliwości, gigabitowa sieć na to nie pozwoli z wiadomych przyczyn, trzeba by podłączyć pod kontroler drugi szybszy SSD w zapisie i wtedy sprawdzić.

Intel_X25_M_80_GB_3.jpg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest blad, czy jakis glitch, tylko "optymalizacja" ;), Calkowicie powtarzalny eksperyment.

Dlatego nie dziw sie, ze nie podchodze zbyt entuzjastycznie, do "updateow" producenta, "magicznie" podwajajacych predkosc kontrolerow dyskow SSD i pamieci eMMC. Moja prosba o to, abys wykonal, samodzielnie test przy uzyciu pliku o rozmiarze wiekszym niz dostepna ilosc pamieci operacyjnej, miala na celu obnazenie ewentualnej "optymalizacji".

Twoich wynikow Cinebencha zas nie kwestionuje. Nie zgadzam sie tylko z wnioskami, ktore nimi uzasadniasz.

Piszesz, ze Core I7 wykazuje jedynie dwukrotnie wieksza wydajnosc podczas unrarowania od Z37xx. tymczasem, praktyka wykazuje, ze operacja rozpakowania plyty BD desktopie z Core I5 3gen, trwa na kilka minut, na desktopie z Atomem (4GB RAM + SSD), trzeba doliczyc do tego kilkadziesiat minut, zas na tablecie z Atomem (2GB RAM +eMMC) kilkaset minut. Wyrazanie opinii o ogolnej wydajnosci tabletu ( czy komputera), na podstawie tylko i wylacznie wydajnosci procesora, czy ukladu procesor+pamiec+ uklad graficzny, jak w przypadku SunSpidera, ktorego przywolywales na poczatku, nie ma kompletnie sensu, bowiem minimalne roznice w predkosci dzialamia JavaScript nie przekladaja sie proporcjonalnie na roznice w dzialaniu innych aplikacji. A udowodnic nim mozna, najwyzej to, ze jeden nowy tablet bedzie szybszy w wyswietleniu strony www, od drugiego nowego tabletu, o "mrugniecie okiem".

BTW w "normalnym trybie", moj Samsung spokojnie wyciaga ponad 500 MB/s, natomiast dane transferowane w tym "optymalizowanym" trybie czasem okazuja sie byc uszkodzone, stad zdjecie sprzed ponad pol roku, bo w zwiazku z mozliwa korupcja danych trybu tego nie uzytkuje. Mam rowniez w tym komputerze drugi dysk SSD Crucial ,na magazyn danych. nieco wolniejszy, za to dwukrotnie wiekszy. 20140116_010228_zps84933ec5.jpg

A skoro masz 32 GB wolnej przestrzeni to na partycji systemowej, to nic nie stoi na przeszkodzie, zebys 10GB archiwum wypakowal :)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał czas i natchnienie, pobawię się jeszcze w tego typu testy z tym unrarowaniem BD. Wracając jeszcze do tych wspomnianych magicznych podwojeń prędkości pamięci eMMC przez producenta, to akurat sprawa wygląda tak ze w najnowszym biosie A08 zostało to wprowadzone przez domyślnie włączenie pewnej opcji w biosie a konkretnie trybu HS200 dla pamięci eMMC. Jednak tak samo w starszej wersji biosu a konkretnie tylko w A03 była taka sama możliwość tylko trzeba było to włączyć ręcznie w ukrytym zaawansowanym biosie UEFI do którego wchodzi sie przez system operacyjny :).

Oczywiście nie ma mowy o uszkodzonych danych itd, wszystko działa stabilnie i poprawnie z zapisem odczytem czy to na starszym A03 czy A08, jakby kogoś interesowało ;)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze to korupcja danych nie wystepowalaby, gdybm zaladowal rowniez nowy, swiezo wypuszczony (mowa o styczniu), bios do SSD. Wtedy nie chcialem tego robic, ze wzgledu na krytyczne informacje, odnosnie znikniecia pewnych funkcji, (min informacyjnych, dotyczacych kondycji dysku). Pozniej jakos zapomnialem, a ze kompa tego uzywam wylacznie do grania, czy ciezszych robot, czyli ekstremalnie rzadko i jestem zadowolony z predkosci jego dzialania, to nigdy nie pomyslalem o update-cie.

Wracajac do tematu. U mnie na Asusie T100 bieda, bo realny zapis po USB to okolo 20 MB/s, za to w druga strone po USB (3.0) leci, Uwaga!! - stale 138 MB/s. Oczywiscie mowa o pojedynczym duzym pliku. Wyglada na to, ze brakuje Ci do szczescia tylko USB 3.0

Ja jednak optuje za MS Surface 3. bo roznica jest kolosalna, na rzecz wydajnosci, ekranu i portow, zas wagowo i wielkosciowo wygrywa z Asusem T100 i T200, ( z klawiatura)

Ze studencka znizka cena w UK jest calkiem ok.

Dobra chyba starczy offtopa.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no transfery na tym dysku powyżej masz świetne nie ma kompletnie sensu więcej, uważam ze i tak główną rolę w dyskach SSD odgrywa tu czas dostępu w porównaniu do talerzowców i on głównie powoduje taki boost w działaniu responsywnosci systemu.

No na pewno przydało by sie takie USB 3.0 a najlepiej takie juz w najnowszej specyfikacji 3.1 Type-C :) zapewne za niedługo bedzie to juz standardem w każdym nowym tablecie.

Jeśli chodzi o MS Surface 3 lepszy tylko jak dla mnie pod względem wydajności to na pewno, ekran lepszy i nie lepszy :) kontrast czernie będą gorsze jak w DV8P, lepsza będzie lekko sama rozdzielczość 216PPI względem 189PPI chociaż to mała różnica. Jedna rzecz tylko mnie odstrasza w Surface 3 to trudność łatwego dostania się do bebechów czy tez wymiany baterii w przyszłości, przednia szyba jest strasznie cienka i krucha do tego klejona jak w iPadach łamie sie bardzo szybko przy próbie otwarcia tabletu, zobacz jego otwarcia na serwisie iFixit na YT. Powinno to być tak rozwiązane jak w Dellu Venue 11 Pro, gdzie dostęp do bebechów baterii jest natychmiastowy poprzez zdjęcie tylnej klapki. Oczywiście jakby nie ta wada to kawał pięknego bardzo wydajnego tabletu, niestety do ideału trochę jeszcze brakuje.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem Twoje argumenty.

Ne zamierzam samodzielnie wymieniac baterii, ani bebechow, a jak sie cos popsuje, to sie bedzie serwis martwil, nie ja. Uzywac dluzej niz trwa okres gwarancyjny, tez nie zamierzam, bo za 2 lata to bedzie juz "zlom". Stosunek jakosc/wydajnosc/cena jest nie do pobicia. Jak ktos potrzebuje czegos wiecej, to kupuje mocniejszego, czy wiekszego ultrabooka. Dla studenta jednak powinno wystarczyc. Jestes pierwsza znana mi osoba narzekajaca na wyswietlacz w Surface 3. IMHO wielkosc, rozdzieczlosc i AR do pracy w windowsowych aplikacjach, zdecydowanie lepsza, od kazdego windowsowego tabletu, zas kontrast i czernie powinny byc ok do pisania i czytania, oczywiscie milosnicy ogladania BD na urzadzeniach mobilnych, maja prawo byc z tego wzgledu niezadowoleni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary - oczywiście ze jest od tego serwis, ale sam fakt posiadania urządzenia które jest praktycznie niemożliwe do otwarcia bez uszkodzenia osobiście mnie trochę zniechęca, nie wiem najwidoczniej mamy trochę inny punkt widzenia :), fakt 2 lata i będzie juz przestarzałe, ale z drugiej strony zadajmy sobie pytanie czy np. 2 letni laptop to już od razu musi być złom którego po okresie gwarancyjnym nie będziemy naprawiać jeśli zajdzie taka potrzeba, a w przypadku baterii w tablecie raczej będzie to koniecznie.

Tak na marginesie ciekaw jestem jak sobie z tym radzi serwis.

AR 3:2 jest fajny do pracy nie powiem, nie narzekam oczywiście na ekran bo jest bardzo dobry ale szału nie ma jakiegoś większego.

Serwis ifixit przyjrzał się bliżej nowemu tabletowi Microsoftu. Okazuje się, że znaczące odchudzenie względem Surface 2 zostało okupione cieńszym, bardziej kruchym szkłem i użyciem monstrualnych ilości kleju. Chociaż rozwiązanie to zapewnia dużą sztywność i dobre spasowanie elementów, to jednak serwisowanie może się okazać koszmarem i kończyć uszkodzeniem sprzętu.

Á propos odtwarzania BR z tabletu - nie wiedziałem że z tabletu można "wyrzucić" dts hd master audio :)

Niestety ale bitstreaming gęstych formatów po HDMI jest raczej niemożliwy na układach Atom Bay Trail :( przynajmniej mnie sie nie udało z kolegą który ma T100, choć moze to uległo juz zmianie nowe sterowniki itp.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie uzywam telefonu bez mozliwosci wymiany baterii i zawsze mam zapasowa, zas brak mozliwosci jej wymiany w innych urzadzeniach, kompletnie mi nie przeszkadza. Nie czuje tez potrzeby otwarcia tabletu, czy innych produktow na gwarancji (zwlaszcza tych o delikatnych obudowach i duzym stopniu integracji miniaturowych elementow), bo to zwykle wiaze sie z jej utrata.

Produkt jest zlomem, nie tyle ze wzgledu na to, ze jest przestarzaly technologicznie i nie spelnia dobrze zadan do ktorych zostal zaprojektowany, tylko glownie dlatego, jak piszesz, jest zaprojektowany tak, ze po uplywie gwarancji, jego naprawa moze byc klopotliwa i kosztowna, a zywotnosc niektorych jego elementow jest krotka, wiec lepiej zeby doslownym zlomem stal sie on w czyis innych rekach. Lepiej sie go pozbyc i kupic nowy, co w kategorii produktow, ktora omawiamy w tym watku, ma sens chocby ze wzgledu na to, iz dynamika rozwoju urzadzen mobilnych jest znaczaca. Poza generalna wydajnoscia, wzrasta rowniez atrakcyjnosc tych urzadzen, ze wzgledu na zmiane gabarytow czy zmiejszenie wagi, przyspieszenia modulow sieciowych, nowszych, lepszych i ladniejszych ekranow, zwiekszonego czasu dzialania na baterii, kompatybilosci z nowym oprogramowaniem, zwiekszonej funkcjonalnosci, czy chocby ze wzgledow estetycznych.

Mam w domu rzeczy, ktore niechetnie wymieniam. Telefony raczej wymieniam co 2 generacje, bo nie znajduje powodu aby robic to czesciej, ale ta zasada akurat nie dotyczy tabletow, te wymieniam nie tylko z powodu wbudowanej baterii.

Bitstream gestych formatow audio po HDMI z ukladow BayTrail jest mozliwy pod linuksem ( Openelec). Mozesz sprawdzic na forum XBMC.org.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co nie ale ponieważ nie oddali mi pieniedzy wiec przygotowałem z prawnikiem krótkie pisemko i przesłałem do działu reklamacji. NIe sądze żeby łatwo się poddali ale traktuję to jako zabawę. Tak jak napisałem mój Note ma dopiero kilka miesięcy więc bardziej chodzi o zasady niż o tablet :) Prawnik przygotowuje mi też krótkie pisemko do UOKiK tak żeby powiedzieć "sprawdzam" w zakresie ich regulaminu oraz odpowiedzialności za błędy systemu którą przerzucają na konsumenta. :)

Jak tam u Ciebie?

U mnie jest jakies swiatelko w tunelu

Dostalem dzisiaj emaila z oferta dostawy w tym miesiacu, po promocyjnej (50% off) cenie z darmowa przesylka i obciazeniem karty w chwili dostawy , z czego sie ciesze, bo na poprzedniej transakcji, ktora nie doszla do skutku, jestem kilkadziesiat zlotych " w plecy"na konwersji walut. W zwiazku z nawalem pracy i dlugimi wakacjami przestalem sledzic watek zwiazany z tym tabletem, dlatego pytam, czy byly jakies problemy z promocyjna partia tych tabletow? Musze dac im odpowiedz ASAP, a ze ciagle wakacjuje nie barfzo mam czas grzebac, wiec jesli wiecie o jakis wadach czy krytycxnych uwagach doryczacych tabletu ( wersja 10")prosze dajcie znac.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie sie zapowiada ten Core M, wprawdzie pobór TDP jest dwukrotnie większy od Bay-Trail także nie wiem jak oni poradzą sobie z baterią przy mniejszych cienkich tabletach i czy w ogóle będą pchać go do mniejszych tabletów.

Wyniki testów bardzo dobre http://twojepc.pl/news31643/Znamy-wyniki-pierwszych-testow-Intel-Core-M.html , wynik Sunspidera miazga.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak widziałem widziałem ;), miodnie sie zapowiada ale właśnie tylko Andek :/ jakby to było z Win8.1 to ustawiam sie pierwszy w kolejce :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mjasinsk

Dostales swojego?

Mi wlasnie przyslali. Troche to trwalo ale chociaz przysylka za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...