Skocz do zawartości
Gmeru

Polska premiera tabletu Samsung GALAXY Tab S

Rekomendowane odpowiedzi

binary - nie bede sie juz rozpisywał za długo również, co do porównania ekranów to porównałem te same technologię ekranów czyli oba IPS, porównałem do sławnej Retiny jako wzór jakości wśród IPS'ów wyświetlaczy (miałem używałem żeby nie było), z OLED'em nie ma sensu zestawiać bo to inna technologia, oczywistym jest ze wypadnie lepiej pod względem kontrastu, czerni, w końcu to główne zalety tej technologi.

Co do tej ślamazarnej pamieci eMMC :) akurat teraz wyszła nowsza wersja biosu który dodatkowo dodała niezłego kopa niemal dwukrotnego w tym zakresie, podaje tu wyniki.

Sequential Read : 172.833 MB/s
Sequential Write : 69.705 MB/s
Random Read 512KB : 159.400 MB/s
Random Write 512KB : 21.569 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 13.758 MB/s [ 3358.9 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 7.625 MB/s [ 1861.6 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 28.193 MB/s [ 6882.9 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 8.849 MB/s [ 2160.3 IOPS]

Jak dla Ciebie jest to ślamazarny eMMC to nie mam pytań, niech tak zostanie.

Napisz proszę jaki masz tablet który ma szybszą pamięć eMMC od tej teraz w Dellu po aktualizacji biosu.

Nie zapominajmy ze to wciąż tablet a nie wypasiony desktop z topowym SSD który ma być uzupełnieniem mocnego komputera a nie główną stacją roboczą, oczekujesz wydajności nie wiadomo jakiej, także odpuściłbym sobie tego typu porównania, powtórzę sie po raz kolejny liczy sie to ze zrobi wszystko, a to ze potrwa coś dłużej to oczywiste i trzeba mieć tego świadomość.

Niestety nie mam spakowanego BD ISO, a po co mi coś takiego mieć spakowanego nie wiesz przypadkiem ? Zmniejszy sie duzo rozmiar obrazu ISO - nie sądze - jeśli sie mylę to napisz bo nie sprawdzałem.

Podałem wyżej wynik procesora w Cinebenuchu 11.5 to sobie można mniej wiecej porównać i oszacować na tle innych CPU jaką może zaoferować wydajność.

Co do programów przystosowanych pod dotyk, owszem masz rację tylko jesli jest program wymagający na prawdę precyzji kursora nie ma z tym problemu, wystarczy użyć aplikacji TouchMousePointer i używa sie niemal tak samo wygodnie jak w przypadku używania tradycyjnego laptopowego gładzika, mam myszkę Logitecha M555 na Bluetooth którą schowałem do szuflady, czegoż chcieć więcej na prawdę nie wiem.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mozesz sobie zrobic z tym benchmarkiem? ;)

Wiesz co robi oprogramowanie typu Samsung Magician z benchmarkami transferow z dyskow SSD Samsunga - reeeeaaal magic.

Zejdz na ziemie. Skopiuj, albo rozpakuj cokolwiek duzego sam, a nie podniecaj sie NIEPRAWDZIWYMI wynikami.

Moze moj jezyk polski jest dzisiaj tak slaby, ze nie rozumiesz?

Poza tym, sam zaczales od tego, ze pokazales nam Bluraya na swoim tabie, ale skoro nie masz zadnego, to spakuj cokolwiek przy pomocy swojego tabletu, tak z 10Gb minimum, tak z 1000 plikow, archiwum nie musi byc encrypted. To dopiero bedzie ciekawe doswiadczenie :)

Jeszcze nam powiedz jak to korzystasz z Photoshopa. Podlaczasz mysz, klawiature, monitor, hdd czy robisz to "w terenie z palca"?

edit: Ale jaki jest sens porownywac do Ipada skoro piszemy o OLEDowych Galaxy Tab S ?!

binary - nie bede sie juz rozpisywał za długo, co do porównania ekranów to porównałem tę samą technologię ekranów IPS do IPS'a, z OLED'em nie ma
Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary - Cinebench to nie Samsungowe pseudo benchmarki czy inne dziwolągi, to stary sprawdzony benchmark używany od lat na komputerach w celu przetestowania procesora pod kątem renderingu bardzo dobrze oddający moc obliczeniową danego procesora i nie ma tu mowy jak to napisałeś "NIEPRAWDZIWYCH" wynikach. Podobną moc do tego procesora uzyskiwały jeszcze nie tak dawno desktopowe dwurdzeniowe procesory typu Core 2 Duo E4400, E4500, moze to juz nie demony predkości na dzisiaj, ale nawet mając taki procesor w desktopie tragedii nie będzie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Naprawde chcesz mie pouczac? W ktorym momencie odniosles wrazenie, ze nie wiem o czym pisze?

Teraz odnies sie prosze do tego co napisalem, inaczej trudno bedzie Cie traktowac powaznie.

BTW Samsung Magician, to nie benchmark, tylko software m.in. do optymalizacji transferu. Sprawia to ze, wyniki benchmarkow wygladaja tak slicznie, jak ten zaprezentowany przez Ciebie powyzej. Kazdy, kto otarl sie o komputery wie, ze to nie jest real life scenario, stad moj imperatyw, zebys sam zrobil taki test.

Zrob dla samego siebie, oszczedzisz sobie w przyszlosci smiesznosci i wstydu jak ktos powie; "sprawdzam"

Jest jeszcze jedna rzecz Twoj tablet prawdopodobnie jeszcze zwolni, kiedy sie nagrzeje. co nie mialo miejsca w desktopowej wersji, ktora ma wiatrak i dzialala ze stala predkoscia

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Á propos odtwarzania BR z tabletu - nie wiedziałem że z tabletu można "wyrzucić" dts hd master audio :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego tabletu jest wszystko na samym starcie, jest Office 2013 którego wystarczy tylko aktywować otrzymanym kluczem do zestawu, sterowniki do karty WiFi, i cała reszta niezbędnych sterowników jest juz przeinstalowana wraz z systemem, system jest juz gotowy do użytkowania na samym starcie, niczego mu nie brakuje.

Na twoje narzekania odnośnie przygotowywania Windowsa do pełni działania pod nasze upodobania jest sposób następujący instaluje wszystko co nam niezbędne raz i robimy sobie kopię zapasową lustro systemu na przyszłość gdyby zaszła potrzeba przywrócenia systemu od nowa, można to zrobić wbudowanym narzędziem w system.

Jak sam napisałeś Android to system dla dzieci, uważam podobnie, a to ze rynek kupuje więcej tabletów z tym systemem to mnie nie akurat mało obchodzi, tak samo jak w Stanach sprzedają się głównie urządzenia Apple - iPady i co z tego jak to jest dla mnie droga ograniczona zabawka z idiotycznymi rozwiązaniami, tym bardziej teraz niczym nie zaskakuje bo juz nawet ten Tab S jest dużo lepszym wyborem, ludzie mają taką wiedzę na tematów Windowsów na tablecie ze ręce opadają, często myślą ze jest to mało wygodne, wolne, czy jeszcze mylą z wersją RT, wielu osobom nawet do głowy nie przychodzi ze ten Windows jest identyczny z tym jaki mają w swoim komputerze.

To teraz się zastanów ile ma Windows lat na rynku i ile jest na niego programów czy gier na architekturę x86 a ile jest na Androida, poza tym nadal jest masę programów a raczej tego programami nie można nazwać :) nie przystosowanych pod wersje tabletowe tylko pod telefony.

Zresztą jakbym potrzebował coś na Andorida to nie widze przeszkody od choćby Bluestacks ale jak na razie jeszcze nie było takiej potrzeby i myślę ze nigdy nie będzie bo nie ma dosłownie nic za czym tęsknie co było, dobra jest jedna rzecz wbudowany pilot IR.

1. Nie dziwi mnie to, że sprzedawany sprzęt, tutaj tablet, jest przygotowany przez producenta do określonej funkcji. Porównywałeś Androida do Windowsa, ja zrobiłem dokładnie to samo - linuxa (Arch) do Windowsa. Problemem jest to, że ja pisałem o systemach, Ty...o sprzęcie, ale odwołujesz się do systemów. System, jako system operacyjny, w moim mniemaniu, jest gorszy. Urządzenie, jako produkt, jest przygotowane przez producenta, stąd ma soft i sterowniki. To chyba oczywiste, więc zdecyduj się czy piszesz o systemach, to jest Android, Windows, czy może o urządzeniach. Skoro chcesz dywagować o komforcie instalacyjnym, jak sam wspominałeś, plus o backupie, to zrób to samo, ale na urządzeniu gołym, bez systemu. Skonfiguruj to pod siebie/klienta, zaciągnij poprawki, aktualizacje, soft...kilka godzin będziesz to robić, ja kilka minut. (pacman -Syyu && pacman -S <soft xn>).

Ps - gdyby sprzedawany tablet nie miał sterowników, to w ogóle wyszłaby z tego farsa...tylko o czym innym rozmawialiśmy, o systemach...

2. Sam sobie jestem winien. Mógłbym napisać, że czepiasz się słówek, ale to mój błąd, przyznaję się. Miało być:

Tablet to urządzenie do zabawy

ale z racji tego, że pisałem o urządzeniu, systemach, a w pamięci miałem "systemy", wpisałem Android. Jeszcze raz, by nie zostawic wątpliwości: tablet to urządzenie do zabawy, więc reszta Twojej wypowiedzi nie ma tutaj akurat znaczenia w kwestii porównywania systemów, jako "napędu" urządzenia, jak i tego co można na tym zrobić i w jakich warunkach.

3.Znowu popadasz w pewny dziwny ton. Piszesz o porównywaniu Windowsa, jako systemu komputerowego, na urządzenia klasy desktop/latop/netbook, zestawiasz to z urządzeniami typu smartfon/tablet, gdy wiadomo, że te urządzenia korzystają jedynie z wersji mobilnej danego rozwiązania i specjalnie pod to przygotowanego. Nie pisz mi o ilości softu na Windowsa dekstopowego i nie porównuj tego do Androida, a co najwyżej, pisz o sofcie dostępnym, jak i działającym w pełni komfortowo, na rozwiązaniach mobilnych Windows Phone względem Androida. Jednocześnie, skoro Android zgarnał blisko 80% rynku, czy więcej, to chyba oczywistym jest to, że więcej sprzedaje się urządzeń "na nim", a i więcej pod niego pisze. Zobacz jak bogaty jest android market aka google play, a co oferuje Windows w tym zakresie.

Ps - zapomniałbym o jednym. Soft na tablet? Przystosowanie oprogramowania do ekranu dotykowego. Faktycznie...Android ma ich mniej... mniej...

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na nowego Nexusa

Dell ma parę minusów, które go przekreślają po następne jednak mam laptopa 1kg więc na razie się wstrzymam, ale zerknę jak będę miał okazję.

Samsung S 8,4 no muszę przyznać, że robi wrażenie, cena już nie, ale jak będzie cena taka jak ostatnio czyli 999zł to go pewnie kupię, jednak dużo korzystam z aplikacji na anadka i te najbardziej mi są potrzebne.

Mam teraz Sony Xpaeria 10 cali jednak to kolos.

tablet z Win 8.1 jest fajny i na pewno mam go na oku.

Mam w domu iPada, Nexusa, Sony i dla mnie iPad odpada.

Jednak temat jest o Samsungu i mnie on dość ciekawi, kiedy znowu będzie ta cena bo dla mnie tablet nie jest więcej wart niż 1200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Moze" tzn nie spodziewalbym sie predzej. Samsung Polska juz takiej akcji raczej nie powtorzy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trudno jak większość ludzi mam ich w d...

Sami będą się prosić.

Te co teraz sprzedawali to pewnie buble z wadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Kom wydał oświadczenie, że jak dojdzie nowa dostawa Tab S to wszyscy którzy złożyli zamówienie dostaną tablet w cenie promocyjnej (50%)

@Seba_Fan

Widzę po Twoich postach, że zazdrość skręca ;)

Wysłane z mojego Note 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupoty gadasz mam Nexusa 7 v2 jeden z lepszych, ten Samsung ma kolory z [beeep]y i nie prawdziwe takie jak w bajkach.

Jeszcze idioci dali cenę 2tyś to już trzeba być ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Nexusa 7 v2 i ekran w nim wygląda blado. Po Twoich postach widać, że z AMOLED miałeś do czynnienia tylko na wystawie w sklepie. Masz kilka profili kolorów i wybierasz jakie Ci najbardziej pasują. Pozatym rozdzielczość robi robotę i tu również Nexus 7 v2 przegrywa i mówię to jako posiadacz obu urządzeń a nie osoba, która bawiła się nimi 3 min w sklepie.

Wysłane z mojego Note 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie bawiłem i nie widziałem na oczy, widziałem za to na zdjęciach, skoro lubisz inne kolory niż rzeczywistość to Twoja sprawa.

To są kolory nie naturalne Samsung to stosuje od dawna nawet w telefonach.

Ja piszę o cenie że jest przegięciem. Mi się osobiście S podoba i nie widzę na rynku czegoś lepszego ale w kwocie 1200zł a nie 2tyś!

Więc do kogo pijesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche z innej beczki :) - http://blog.pclab.pl/OK/Dlaczego.tablety.niszcz%C4%85.Internet,235

lycone - już nie przesadzaj z tą rozdzielczością, 323 vs 359 PPI, jak widzisz różnice to gratuluje, zreszta Retina w iPadzie ma 264 PPI i chyba nikt nie powie ze jest to mało i obraz jest nie ostry czy widac piksele golym okiem nie wpatrujac sie z kilku cm, takze powyzej pewnej liczby nie ma to juz znaczenia czy jest to 300 czy 350 chyba ze bedziemy patrzec przez lupę.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde ty takie rzeczy uwazasz, za ciekawe?

Przeciez ten artykul udowadnia tylko jedno - jak zarobic z tysiaca znakow ulozonych w tekst , z ktorego nic nie wynika.

Peter Mac

Jak tam Twoje testy, Zmierzyles moze jakies realne transfery plikow wiekszych niz wielkosc RAM-u w Twoim tablecie, ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie bawiłem i nie widziałem na oczy, widziałem za to na zdjęciach, skoro lubisz inne kolory niż rzeczywistość to Twoja sprawa.

To są kolory nie naturalne Samsung to stosuje od dawna nawet w telefonach.

Ja piszę o cenie że jest przegięciem. Mi się osobiście S podoba i nie widzę na rynku czegoś lepszego ale w kwocie 1200zł a nie 2tyś!

Więc do kogo pijesz?

Grafike na tablecie obrabiasz, że potrzebujesz rzeczywiste kolory? Dla mnie ekran w tablecie ma ładnie wyglądać. Od rzeczywistych kolorów mam Eizo na biurku. Pozatym tak jak pisałem wcześniej, dwa kliknięcia i masz kolory bardziej naturalne niz na Nexusie 7 :)

Co do rozdzielczości i widocznej różnicy to ciężko to porównać, pewnie dlatego, że Tab S ma większy ekran i w połączeniu z żywymi kolorami wszystko na nim wyglada lepiej niż na N7 ;)

Wysłane z mojego Galaxy Tab S 8.4 LTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary - nie wiem co niby mialbym tu jeszcze testowac ? szybkosc rozpakowywania archiwów z BD :) ? Na prawdę nie wiem co chcesz tu udowodnić, jak juz pisałem wydajność tego procesora jest niemal identyczna jak desktopowego dwurdzeniowego Core 2 Duo E4400 co bylo nie raz mówione i udowodnione przez wielu użytkowników.

Zrobilem przed chwilą test wbudowanego benchmarka w Winrar 5.10.

Bez_tyu_u.png

Dla porownania moj desktopowy procesor Core i7 2600K robi tu ~3 700 KB/s, takze ~1 700 jak na tablet jest to uwazam calkiem przyzwoity wynik, będąc nieskromnym jest to świetny wynik.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste, Duzo piszesz o wydajnosci, Epatujesz jakimis benchmarkami, porownaniami suchych liczb, oderwanych od rzeczywistosci, a ja probuje Ci przez caly czas uswiadomic tego bezcelowosc.

Na to jak komputer bedzie sie zachowywal podczas wykonywania okreslonych zadan, nie wplywa wylacznie sprawnosc jego procesora, ale tez wydajnosc pozostalych jego komponentow. Atomy Z, o ktorych piszemy, to bardzo wydajne procki, ktore wioda prym w tabletach, bo te konstrukcje bardzo dobrze radza sobie w operacjach typowo tabletowych, czyli przegladanie internetu, napisanie notatki, obejrzenie filmu, czy zagranie w niewymagajaca duzych zasobow gre. Niestety zdolnosc takich tabletowych konstrukcji, do wykonywania czynnosci angazujacych wieksza ilosc pamieci, niz potrzeba do przegladania kilku stron WWW i nieprzerwanego przeplywu duzej ilosci danych zarowno na szynie pamieci, jak i innych kontrolerach (kotroler pamieci Embeded Multimedia Card nie jest w stanie zblizyc sie do wydajnoscia operacji i/o do prawdziwego kontrolera HDD) nie jest juz tak imponujaca. I tylko tyle juz wystarczy, zeby Twoj Windowsowy tablet, nie mogl byc porownywany do komputera.

Gdybys go faktycznie uzywal do operacji innych niz "tabletowe", to wiedzialbys jak jest naprawde i nie pisalbys takich dyrdymalow.

Test, ktory Ci zaproponowalem idealnie to ilostruje. Ty jednak nie chcesz przyjac tego do wiadomosci, upierajac sie przy tym, ze prezentowane przez Ciebie wyniki benchmarkow, swiadcza na przekor mojeim slowom.

Zgodnie z zamieszczonym przez Ciebie obrazkiem, przetworzyles 36 MB w ciagu pierwszych 19 sek dzialania aplikacji i uwazasz, ze to wypelnia zalozenia prostego testu, ktory przed Toba nakreslilem. To daje jakies 1,8 MB/sek, a nawet nie zblizyles sie do 5% rozmiaru pamieci operacyjnej Swojego Tabletu, chociaz zalozenie mialo byc takie, ze musisz przekomputowac wiecej niz te 2 GB.

Jezeli nie zrozumiesz dlaczego, tzn ze nie masz kompletnie pojecia o komputerach, ale to akurat nie jest konieczne by "moj test" przeprowadzic.

Jak go juz wykonasz, to bedziemy mogli podsumowaniu i wyjasnic obszernie z czym sie to wiaze, albo przejsc do ciekawszych testow.

Tymczasem patrzac na Twoje obrazek, troche nie chce mi sie wierzyc, ze komputowanie 50GB danych, przy zalozeniu, ze uzyskana przez Ciebie predkosc bedzie stala ( allbo srednia) wyniesie ponad 7.5 godziny, Choc w to bylbym sklonny uwierzyc predzej, niz w to, ze predkosc uzyskana na tym tablecie, w ciagu pierwszych 19 sek, bedzie sie utrzymywac na tym poziomie, az do zakonczenia operacji.

Nie zdaza mi sie pracowac z archiwami rar na posiadanych tabletach. Sprawa ma sie inaczej z desktopem. Mysle, ze inni tez miewaja sporo "rozpakowaywania" na codzien, wiec proba przekonywania kogokolwiek, ze To sa rzeczy pomijalne i niewazne, IMHO nie ma sensu.

Zeszta jesli nie przekonam Cie wynikami tego testu, to dam Ci inne testy praktyczne z Photoshopa, albo innych desktopowych aplikacji, ktore uzytkujesz na Swoim tablecie.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem test procesora z Cinebencha a Ty go nazwales nieprawdziwym! co jest wręcz śmieszne, dalem test z CrystalDisk Mark z pamieci eMMC to samo nie pasuje nie prawdziwy, a skąd tam kontroler pamięci nie chodzi, wydajność mierzy z kosmosu, po za tym przetworzenie powyżej 2GB nie wiem czemu miałoby służyć, równie dobrze to samo wyniknie na innej konfiguracji z większą ilością pamięci po jej przekroczeniu. Nie wiem jak Ty testujesz sprzet ale ja opieram sie o rozne sprawdzone benchmarki jak większość testerów, serwisów, Ty wymyslasz jakies nie z tej ziemi testy wg swojego uznania, ok może dla Ciebie sie lepiej sprawdzają nie wiem, najwidoczniej żaden benchmark dla Ciebie jest niemiarodajny i nieprawdziwy. Od teraz caly swiat powinien przejsc na twoje metody testowania każdej konfiguracji. Juz sie boje jak Ty testowałbyś kartę graficzną ;). Ciekaw tez jestem jak kupujesz dany podzespół do komputera to na benchmarki na sieci nie patrzysz ?

Nie musisz mnie przekonywać ze wydajność tego urządzenia nie może sie równać z mocnym desktopem, przecież to oczywistosc, ale jak juz mowilem nie to sie liczy, liczy sie sam system i jego ogrom możliwości, ilość programów w porównaniu do androida, ale skąd tam android ma więcej "appek" niz pełnoprawny system komputerowy ktory ma grubo ponad 20 lat, oj zejdźcie niektórzy na ziemie bo klapy straszne na oczach.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemiarodajny i nieprawdziwy. Od teraz caly swiat powinien przejsc na twoje metody testowania każdej konfiguracji. Juz sie boje jak Ty testowałbyś karte graficzną ;)

Nie musisz mnie przekonywac ze wydajnosc tego urządzenia nie może sie rownac z mocnym desktopem, przeciez to oczywistosc, ale jak juz mowilem nie to sie liczy, liczy sie sam system i jego ogrom możliwości, ilość programów w porównaniu do androida, ale skąd tam android ma więcej "appek" niz pełnoprawny system komputerowy ktore ma grubo 20 lat.

Raczysz chyba żartować. Ponownie próbujesz porównywać system desktopowy do mobilnego...Windows mobilny, w tabletach/smartfonach, ma krótszy życiorys niż Android...a skoro dla Ciebie "apki" to nie programy, to faktycznie nie ma oczym w ogóle mówić...tak jak linuxowe "paczki" to nie soft...takim jak windowsowy "exe", prawda? Mocne.

Ps - odnośnie testów. Poważne serwisy testują w realnych zastosowaniach, mało poważne...w benczmarkach, których wydajność nijak się ma do rzeczywistości. Drobne przypomnienie: 3D mark na grafikach ATI Radeon...czy testowanie SSD pewnej firmy, która zalecala konkretny benczmark...

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firekage - o czym piszesz ? gdzie ja napisałem ze porównuje pełnoprawnego Windows z Windowsem mobilnym ?, żadne systemy mobile mnie juz nie interesują zupełnie odkąd mam tablet z Windowsem, cały czas porównuje pełnoprawnego Windowsa 8.1 na komputery/tablety do Androida ze dzieli te systemy przepaść zarówno pod względem możliwości jak i ilości pełnoprawnych programów a nie małych śmieciowych bzdurnych appek którymi nie nazwałbym nawet programami od których aż się roi w sklepie Androida, nie mieszaj w to juz Linuxa bo to inna para kaloszy.

Pisanie typu ze Android ma więcej appek niz Windows jest co najmniej śmieszne i od razu skreśla taką osobę jak dla mnie do dalszej obiektywnej rozmowy na temat tych że systemów.

Co do testów wydajności pokaż mi serwis który testuje od choćby testy wydajności dysków SSD nie opierając się głównie na sprawdzonych miarodajnych benchmarkach typu CrystalDiskMark, AS SSD Benchmark, czy Anvil's Benchmark, powodzenia.

Nie wiem do czego ta rozmowa dalej zmierza.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firekage - o czym piszesz ? gdzie ja napisałem ze porównuje pełnoprawnego Windows z Windowsem mobilnym ?, cały czas porównuje pełnoprawnego Windowsa 8.1 na komputery do Androida ze dzieli te systemy przepaść zarówno pod względem możliwości jak i ilości pełnoprawnych programów a nie małych śmieciowych bzdurnych appek którymi nie nazwałbym nawet programami od których az się roi w sklepie Androida, nie mieszaj w to juz Linuxa bo to inna para kaloszy.

Pisanie typu ze Android ma więcej appek niz Windows jest co najmniej śmieszne i od razu skreśla taką osobę jak dla mnie do dalszej obiektywnej rozmowy na temat tych że systemów.

Co do testów wydajności pokaż mi serwis który testuje od choćby testy wydajności dysków SSD nie opierając się głównie na benchmarkach typu CrystalDiskMark, AS SSD Benchmark, czy Anvil's Benchmark, powodzenia.

Nie wiem do czego ta rozmowa dalej zmierza.

Gdzie porównywałeś? Tam, gdzie, między innymi, pisałeś, że Windows istnieje od 20 lat, co jest bzdurą bo na tablecie masz mobilnego, a nie desktopa.

Mówisz o śmieszności i skreślania rozmówcy z dalszej rozmowy? Nie ja pisałem, że Android istnieje 20 lat i jest poważniejszym systemem...więc to z Twoją obiektywnością jest coś na rzeczy, nie moją, zwłaszcza że nawet nie mam takiego urządzenia i nie jest mi to w ogóle potrzebne, jednakże to Ty pisałeś, że na tablecie, w "trasie" z Windowsem, wykonasz więcej rzeczy niż na Androidzie co jest bzdurą bo to urządzenia mobilne, do żadnej pracy, a jedynie szybkiego przeglądnięcia internetu, zagrania w jakąś prostą grę, sprawdzenia poczty czy oglądnięciu filmu w podróży, a więc na Androidowych zrobisz to samo co na Windowsowym.

Swoją drogą, skoro to taki dobry system, nie zastanawiałeś się może nad tym - czemu w urządzeniach klasy Measy jest Android, jako smartv, a nie winszajs?

Skoro poruszasz temat benczmarków, albo w zasadzie programów do testowania to odróżnij benczmark rzeczywisty, który daje pojęcie o konkretnej wydajności danego podzespołu, od benczmarka, który nie ma przełożenia na wydajność platformy, stąd wyżej proszono Twoją osobę o konkretne testy.

PS - w przypadku dysków twardych oczywistym jest, że używa się takich programów, ale uczepie się i tej metody - założmy taką sytuację, że dwa portale testowały dysk SSD. Na jednym podano wyniki: A: 500MB/s; B: 250MB/s. Po necie leje się fala hejtu, że dysk B to szajs. Gdzie problem? Wydajność liniowa nie mówi o niczym. Idziemy dalej - portal B testował dwa te same dyski. Dysk A miał IOPS 20.000, dysk B miał IOPS 50.000, dodatkowo czas dostępu do danych dysku pierwszego to np. 300ms, gdy drugiego 0,2ms. Który Twoim zdaniem jest teraz lepszym dyskiem i który test więcej mówi? Rozumiesz do czego zmierzam? Benczmarki to sobie można robić...Test powinien być rzetelny i obrazować rzeczowo dane zagadnienie, a nie puste słupki, które nie mają zastosowania.

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie porównywałeś? Tam, gdzie, między innymi, pisałeś, że Windows istnieje od 20 lat, co jest bzdurą bo na tablecie masz mobilnego, a nie desktopa.

Słucham ? dobry żart :lol: możesz to rozwinąć bo nie wierzę.

Co Ty na siłę tworzysz z tym testem tego dysku to juz zupełnie nie wiem, skoro jedni i drudzy użyli by tego samego benchmarka tych samych dysków to wyjdzie niemal identycznie o ile nie ograniczy kontroler, poza tym kto podaje samą wydajność liniową dysku w testach dysku ? dobrze o tym wiesz ale nie, lepiej wymyślać na siłę cuda i pisać jakieś farmazony i robić z kogoś osobę która nie wie o czym mówi.

Dobra ja już kończę pisanie w tym wątku bo widzę nie ma sensu.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...