Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Samsung HU6900 - tanie Ultra HD 4K od Samsunga wchodzi do Polski, UE55HU6900, UE50HU6900, UE40HU6900

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej

Chciałbym kupić TV do 2500zl~ 500£(mieszkam w UK), wyczytalem dzięki Wam ze HU6900 nie nadaje się do sportu więc odpada. Wzialbym H6400 ale bardzo mi się niepodoba podstawka(jak choinka). Zdaje sobie sprawę ze 4K za ta cenę nie kupie, ale co moglibyscie mi doradzic. Zależy mi tez żeby można było spokojnie odtwarzać program typu weebtv, czy modele Sony polecane wcześniej sprostaja moim oczekiwaniom? A może cos innego jesteście w stanie zaproponować? Ma to być 40-42"

Edytowane przez uzi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o LG 40UB800V, na czym przyoszczedzili bo nie mogę znaleźć opinii na temat tego bardzo TV 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie cos na temat UE40JU6400?? Tez jest 4k, w przystępnej cenie, tylko nie mogę znaleźć informacji czy tez jakoś obrazu przy oglądaniu sportu będzie nirwystarczajaca. Ma ktoś jakieś informacje odnośnie tego TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako,że jest to mój pierwszy post na tym forum.Ale do rzeczy - kupiłem 40 calowy HU 6900 i nie ma w nim złącza do modułu CAM.Jest tylko miejsce na gniazdo zaklejone naklejką.Czy w waszych TV jest tak samo czy tylko u mnie taki zonk ? Ewentualnie gdzie mogę kupić takie gniazdo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł masz zapakowany udzielnie w plastikowy woreczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.TV jest u moich rodziców i oni go rozpakowali po odebraniu od kuriera - będę musiał podjechać i poszukać.Dzięki jeszcze raz.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie związane z wyświetlaniem materiałow 4K na tym TV.

Pobrałem z YT film w rozdzielczości 4K w formacie mp.4 rozumiem że z portu USB mogę bez problemu wspomniany film odtwarzać w 4K ,a co np. z odtwarzaczem sieciowym popcorn hour A400 czy z dysku tego urządzenia również ten sam film zobaczę w 4K? Pytanie może banalne ale proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim pliczku z yt nie bedzie problemu. Co innego jakies powazniejsze 4k o bitrate ponad 100mbps, ktore trzeba bedzie prawdopodobnie odtwarzac z USB,, zeby nie przycinalo/stawalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedż , pytam ponieważ nie wiem gdzie następuje "przejście" na 4K, z USB do TV czy dowolnego źródła do TV pod warunkiem że materiał jes w 4K. Staram się ogarnąć temat 4K w najprostszy sposób czyli mam odtwarzacz sieciowy Popcorn A 400 z dyskiem 2TB oraz pendrive 32GB i przerzucanie materiałów 4K jest prostsze pomiędzy PC a odtwarzaczem niż pendrivem a PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

4K dowolne źródło. TV ma sieciówkę 100Mb, więc materiały 4K z dużym bitrate będą przycinać bo sieciówka nie wyrabia. Sam to przetestowałem u siebie. Materiały z bitrate 60-80Mb mają chwilowe peaki ponad 100Mb i w tym momencie następuje przycięcie. Problem ustępuje jak materiał zapodasz przez usb albo poprzez popcorona A400. Wtedy to już bez znaczenia. 4K z yt to żadne 4K. Ściągnij sobie sample 4K z torrentów.

Nie wiem czy @gmeru pozwala na takie linki, ale zaryzykuję http://ultrahdvideo.ru W sumie tam są tylko same sample.

ps. 2 dni temu wyszło 1034

Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka prosba dla posiadaczy omawianego TV, czy byłby ktoś tak uprzejmy i wrzucił filmik nagrany z meczu piłkarskiego? Chciałbym zobaczyć jak te smugi rzeczywiście wyglądają, bo niechcialbym kupić tego telewizoru i być bardzo rozczarowany. Stawiam piwko dla pomocnej osoby;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się wypowiedzieć, ale bez filmiku. Mecze w 1080p na tym TV to tragedia. Akurat mecze oglądam raz na ruski rok, jakieś ważne, ale ogólnie to nie tv do sportu. Nawet nie próbuj go kupować. Niska cena pewnie kusi. Będziesz bardzo rozczarowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chciałbym kupić JU6400 ale przypuszczam ze będzie tak samo odbierał sport jak HU6900. JU6400 jest nowszy i więcej ludzi posiada HU6900 wiec dlatego proszę o filmik tutaj. To jaki TV UHD w przystępnej cenie kupić żebym był zadowolony?

Edytowane przez uzi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebne są żadne filmiki. Na nim sport to kupa. Na przykład mój 4K służy głównie do oglądania encodów 1080p .mkv i programów naukowych na NG, DC i DS(sd niestety). Sportu w ogóle nie oglądam poza wyjątkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka prosba dla posiadaczy omawianego TV, czy byłby ktoś tak uprzejmy i wrzucił filmik nagrany z meczu piłkarskiego? Chciałbym zobaczyć jak te smugi rzeczywiście wyglądają, bo niechcialbym kupić tego telewizoru i być bardzo rozczarowany. Stawiam piwko dla pomocnej osoby;)

Jeśli szukasz czegoś do oglądania dynamicznych scen jak np. mecz piłkarski to wybierz telewizor z matrycą 120Hz i bez 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bym chciał dopłacić zeby było to 4k a się nie zrojnowac i być zadowolony to co polecacie? A JU6445 jaka ma czestotliwosc bo nie mogę nigdzie znaleźć info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ktoś powie cos więcej na temat

Technologii odświeżania Picture Quality Index 900 , która znajduje się w JU6440? Jak to się ma do HU6900 który mi wybiliscie z głowy.

Czemu na niektórych telewizorach nie ma podanej częstotliwości odświeżania w Hz tylko to cale PQI, czy to znowu jakis chwyt marketingowy?

Edytowane przez uzi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach wyjdzie hdtvpolska mam nadzieje coś z budżetowych przetestują. Sam jestem ciekawy jak działają te "nowe 50/60Hz" Samsungi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod kątem płynności zarówno 6900 jak i j6640 to tragedia, serio. Ostatnio bawiłem się nim w Saturnie (nowszym) i powiem Ci, że jak zobaczyłem, że napisy końcowe jakiegoś filmu "rwią" to trochę zwątpiłem... Z kolorami jest trochę lepiej niż w zeszłorocznych modelach, ale tylko tyle. Wybierz się do sklepu i przetestuj sobie ten tv zanim kupisz. Nawet na materiałach demonstracyjnych Saturna ten telewizor szarpał. Śmiech na sali, na dodatek wykonanie tego tv pozostawia wiele do życzenia.... Dziwny kierunek obrali producenci, no ale może to ma również uzasadnienie $... telewizory coraz tańsze, pamiętaj że z czegoś się to bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod kątem płynności zarówno 6900 jak i j6640 to tragedia, serio. Ostatnio bawiłem się nim w Saturnie (nowszym) i powiem Ci, że jak zobaczyłem, że napisy końcowe jakiegoś filmu "rwią" to trochę zwątpiłem...

a włączyłeś upłynniacz? wtedy pewnie by nie rwały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz sie? Oba mają matrycę 60hz... Brak pełnego motion plus.

Wysłany z Samsung Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak włączysz upłynnienie to np. filmy BD nie mają juddera - i nic sie nie rwie w obrazie - jest fajna płynność.

smużenie oczywiście pozostaje takie jak na każdej matrycy 60hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K dowolne źródło. TV ma sieciówkę 100Mb, więc materiały 4K z dużym bitrate będą przycinać bo sieciówka nie wyrabia. Sam to przetestowałem u siebie. Materiały z bitrate 60-80Mb mają chwilowe peaki ponad 100Mb i w tym momencie następuje przycięcie. Problem ustępuje jak materiał zapodasz przez usb albo poprzez popcorona A400. Wtedy to już bez znaczenia. 4K z yt to żadne 4K. Ściągnij sobie sample 4K z torrentów.

Nie wiem czy @gmeru pozwala na takie linki, ale zaryzykuję http://ultrahdvideo.ru W sumie tam są tylko same sample.

ps. 2 dni temu wyszło 1034

Ściągnąłem zarówno sample jak i koncert w 4K, niestety na Popcornie sample zacinają, momentami obraz w ogóle nie idzie natomiast koncert , jest dźwięk a obrazu brak...

zastanawiam się nad zamianą Popcorna na Zappiti 4K.

Ktoś posiada Zappiti i może ocenić ten odtwarzacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powie cos więcej na temat

Technologii odświeżania Picture Quality Index 900 , która znajduje się w JU6440? Jak to się ma do HU6900 który mi wybiliscie z głowy.

Czemu na niektórych telewizorach nie ma podanej częstotliwości odświeżania w Hz tylko to cale PQI, czy to znowu jakis chwyt marketingowy?

Oznaczenie PQI nie mówi bezpośrednio jakie jest odświeżanie matrycy i czy TV nadaje się do oglądania sportu.

JU6400 ma na pewno matrycę 60Hz, JU6440 pewnie też.

Jeśli znajdziesz telewizor w sklepie stacjonarnym to jest to nietrudno sprawdzić - wchodzisz w menu "Motion Plus" i sprawdzasz czy jest jeden suwak (60Hz), czy dwa suwaki (120Hz lub więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Maćkuczy na pewno we wszystkich nowych Samsungach w przypadku 60Hz jest jeden suwak?

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...