Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Samsung UE55H7000 LCD LED 3D Full HD / Seria H7000

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić telewizor na kolejne 3-4 lata, wstawić i mieć spokój.

Po przygodach z toshiba nie mam już zdrowia ani nerwów do kolejnych wymian, serwisów itd. .

Dzięki za wyjaśnienie maciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do plazmy to 100% racji

ale w przypadku LCD jak sprzedawca jest godny zaufania i widać że TV pracował np 2 tys godzin to osobiście bym sie nie obawiał

Masz przynajmniej pewność że jak coś sie miało stać to już pewnie by to wyszło

Jest tylko kwestia taka że niektórzy lubią rozpakowywać i mieć w podświadomości że sprzęt jest NOWY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jeśli ten Samsung jest faktycznie taki dobry (w tej klasie cenowej) to kupuję nowy z dostawą do domu, na miejscu sprawdzam i wtedy płacę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według niektórych jest to najlepszy telewizor Full HD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg EISA na przykład.

Piteron: co do zaawansowania Toshiby to bym polemizował. Proszę Cię, clouding w telewizorze ze strefowym wygaszaniem, DSE, słaby motion, kulejący soft który graficznie jest beznadziejny, jakość wykonania (obudowa), lipny, a wg osób oddających na gwarancję tragiczny wręcz serwis, brak innowacyjności...

Ja ją stawiam na równi do testów z H6400 który również wypada o niebo lepiej pod wieloma względami.

Kiedyś Toshiba była naprawdę ok - teraz to już poniżej średniej.

H7000 to inna liga - to widać gołym okiem. Nie trzeba nawet go włączać.

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ile razy ja to już czytałem, że ten tv jest najlepszy ;)

Ale mam nadzieję, że tym razem będzie dobrze - żona jest już nie do wytrzymania ;)

No ja w 5 tygodniu, jutro jadę odebrać w końcu papiery z serwisu.

Co do samej Toshiby to długa historia, w sam raz do gazety.

Pewnie, jeśli się trafi dobry egzemplarz to można być zadowolonym. Ale chyba nie po to wydajemy tyle kasy, żeby się stresować co może być nie tak (a szanse w tym przypadku są duże).

Edytowane przez abey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia

dlatego napisałem gdyby matryca była inna to naprawdę Toska była by fajnym modelem za fajne pieniądze,a tak jest niestety tak jak można poczytać

A czy Samsung spełni Wasze oczekiwania wiesz tu jest tak że jak chcesz mieć coś to masz jakieś wyobrażenie o tym,potem życie weryfikuje te oczekiwania .I sa dwie drogi albo będziesz zadowolony ,albo doszukasz się czegoś co będzie denerwowało.Mnie np drażnią kąty oglądania,ale wiedziałem o tym i to akceptuję.W moim starym C650 katy oglądania były lepsze ale cała reszta to juz tak jak to @Mafia pisze inna liga

Dlatego świadom tych wad wybrałem to co wybrałem i teraz czerpię całymi garściami z tego wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według niektórych jest to najlepszy telewizor Full HD ;)

Według mnie nie ;) Moim zdaniem bije wszystkie inne telewizory pod względem obrazu - philips pfs8109 ale jakby lag byłby taki jak np. w h70 to może i wq. eisa też by był najlepszy.

Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że różnica w cenie pomiędzy samsungiem a philipsem jest pewnie większa, niż pomiędzy samsungiem a toshibą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakies 2500 większą

Aby ten wydatek został zrekompensowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ;) Moim zdaniem bije wszystkie inne telewizory pod względem obrazu - philips pfs8109 ale jakby lag byłby taki jak np. w h70 to może i wq. eisa też by był najlepszy.

Widziałeś go, czy twierdzisz tak na podstawie testu?

Gmeru i Maciek te telewizory dostają chyba jakieś wyselekcjonowane :) Cloudingu w nich nie ma, równomiernie podświetlone itp. A jak ktoś je kupuje to wtedy wszystko wraca do normy i możemy "cieszyć się" dobrodziejstwami LCD LED.

Oby modele z wyższej półki były wolne od powszechnych wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ;) Moim zdaniem bije wszystkie inne telewizory pod względem obrazu - philips pfs8109 ale jakby lag byłby taki jak np. w h70 to może i wq. eisa też by był najlepszy.

W tych cenach swobodnie można brać 55hu7500 lub lekko dołożyć do 55hu8200 curved... Wtedy chiński philips odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten philips ma dość wysoki input lag, poza tym android nie jest mi potrzebny w telewizorze.

W samsungach też są nierówno podświetlone matryce? Nie załamujcie mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten philips ma dość wysoki input lag, poza tym android nie jest mi potrzebny w telewizorze.

W samsungach też są nierówno podświetlone matryce? Nie załamujcie mnie.

Chodziło mi o serię H6xxx. W testach spoko a w życiu jak to w życiu.... Dlatego mam nadzieję, że seria H7000 będzie/jest równiejsza jeśli chodzi o jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@abey

Równomiernie podświetlone matryce to mają plazmy.zaden lcd a szczegolnie led krawedziowy nie będzie miał równomiernie podswietlonej matrycy. KROPKA

To co obecnie da sie zauważyć to tylko obróbka. Wszelakiego rodzaje wygaszanie itp powodują ze jeden tv lepiej wygląda w tej kwestii inny gorzej ale w rzeczy samej to wszystkie one podswietlenie mają mizerne.Dlaczego miedzy innymi nie wolno oceniać jakości podświetlenia w momencie przełączania kanałów bo wtedy nie pracuja wszelakiej maści wspomagacze. Akurat w H 7000 uważam ze systemy odpowiedzialne za sterowanie podświetleniem dają radę. Oczywiście nie jest to poziom h8000 ale naprawde da sie oglądać nawet w nocy filmy typu Grawitacja gdzie 90% jak wiadomo scen odbywa sie w ciemności kosmosu

Teraz odpowiedz sobie na pytanie czy na Tv będziesz oglądał filmy itp czy podswietlenie. Bo jak to drugie to proponuje kupić plazme i cieszyć sie jej jakością podświetlenia H7000 w tej kwestii i w tym porównaniu wypada bardzo przeciętnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mógł ponownie kupić plazmę to uwierz mi, że bym to zrobił :)

Ale niestety jest już nie do kupienia więc pozostaje lcd.

Oglądam filmy i w toshibie bylo to bardzo widać, liczę, że w samsungu będzie lepiej.

Swoją drogą to niezła masakra, żeby 6 letnie plazmy wyświetlały lepszy obraz niż większosć dzisiejszych lcd.

Zamiast się bawić w smarty to mogli popracować nad jakością obrazu, niestety all-in-one nigdy w całości nie wyjdzie dobrze.

No i mam niezłą polewkę jak czytam 'quad core cpu' w telewizorze :)

Edytowane przez abey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie włączysz smarta i gierkę typu nfs to będziesz wiedział co to znaczy quad core.

Podświetlenie jak na edge led jest bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się bawić w smarty to mogli popracować nad jakością obrazu, niestety all-in-one nigdy w całości nie wyjdzie dobrze.

No i mam niezłą polewkę jak czytam 'quad core cpu' w telewizorze :)

uwierz mi że popracowali

i z czego ta polewka,ja np mam polewkę z ludzi którzy kupują kompa na 4 rdzeniach z 16 gb ramu i przeglądają neta,to jest dopiero polewka.Bo w współczesnych TV te rdzenie naprawdę maja co robić

Wracając jednak to tematu to zgadzam sie z @Mafia w sprawie jakość tego LCD i to nie dlatego że identycznego kupiłem tylko dlatego że w tym przedziale cenowym dla moich wymagań nie było alternatywy

Bardzo, naprawdę bardzo mało brakowało abym kupił Plazme jedna z ostatnich zapakowanych w sklepie,ale przemyślałem temat ,zrobiłem rachunek wad i zalet obu technologii i wyszło co wyszło

Naprawdę nie ma co sobie wbijać w głowę że LCD będzie dobrze podświetlony będzie miał idealnie płynny ruch czy czerń będzie taka że Afrykańska noc to przy tym pikuś

Trzeba sobie zdawać sprawę co sie wybiera i dlaczego,Ja wybrałem H7000 ze względu na szybka matrycę,jakość skalowania,w miarę powtarzam w miarę poprawne oddanie kolorów ,niezły kontrast i funkcje medialne,Ale równocześnie liczyłem się z tym ze TV będzie miał słabe kąty,czerń w zupełnej ciemności( a tak oglądam filmy) będzie taka sobie że podswietlenie matrycy będzie takie na jakie pozwala technologia LCD.I z tego zestawienia ,półrocznego porównywania,łażenia po salonach ,wyszło że przy moim budżecie to wybór optymalny z którego jestem naprawdę zadowolony ale nie doszukuje sie na siłę co by tu znaleźć aby moje zadowolenie prysło

p/s

żeby nie być gołosłowny tak wygląda ciemny obraz w moim pokoju gdzie jedynym źródłem światła jest sam TV(sorka za jakość ale robione telefonem )

7q94aH.jpg

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje.

Tylko, że sam widzisz, iż zajmuje to dużo czasu i nie każdy go ma bądź chce go poświęcać na szukanie tv. A okazuje się, że to mus.

Dzięki za tą krótką recenzję, wyjaśniła mi więcej niż niektóre kilkustronicowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piteron: lubisz takie kolory? Widzę na twoim zdjęciu takie czerwone twarze... Warto przeprowadzić kalibrację, ewentualnie popróbować ustawień z netu. Dadzą efekt.

W tym momencie Twoje zdanie, iż tv "miarę powtarzam w miarę poprawne oddanie kolorów" ma potwierdzenie.

Po kalibracji będziesz miał kolory pod kreskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podesłać te ustawienia tu lub na priw !? Dzięki z góry ;)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz odpowiedz sobie na pytanie czy na Tv będziesz oglądał filmy itp czy podswietlenie. Bo jak to drugie to proponuje kupić plazme i cieszyć sie jej jakością podświetlenia H7000 w tej kwestii i w tym porównaniu wypada bardzo przeciętnie

No ja nie będę oglądał podświetlenia. Jak wziąłem Sony 55W805B to nawet nie sprawdzałem cloudingu na planszy testowej tylko wrzuciłem Gwiezdne Wojny i się przeraziłem. Wieczorem oglądam tv zawsze z zapaloną lampką a i tak nie szło znieść tych chmur. Jeśli tylko H7000 nie będzie psuł przyjemności oglądania filmów to myślę, że warto się nad nim zastanowić. Jedyna zagwozdka w moim przypadku to Clear Panel bo mam jasny pokój (rolety często w uzyciu, ale są jasne i tylko eliminują padanie promieni słonecznych) i nie wiem jak to wyjdzie w praniu. Mój obecny tv ma pełny mat na matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mocno odbija + jest taki że dość mocno świeci więc obraz jest widoczny. Wcześniej też miałem mat. Tu wiedziałem co mnie czeka, więc udaje ze problemu nie ma :P tak jak ktoś wyżej napisał, trzeba czasem iść na ustępstwa ;)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvm. już chyba doczytałem :)

A o co chodziło z tym włączaniem opcji led w menu serwisowym?

Edytowane przez abey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...