Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Samsung UE55H7000 LCD LED 3D Full HD / Seria H7000

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za link, przyda się :)

Dziwi mnie tylko, że balans bieli kalibrowany jest 2 punktowo a nie 10 punktowo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoję przed wyborem nowego TV. Myślałem o Sony 50W829 lub Samsungu 46H7000. Oglądam nc+ blu-ray głównie filmy. "Życzliwy" sprzedawca TV Samsunga mi kilkakrotnie odradzał. Jakość obrazu wg. niego w Sony jest lepsza. Sami nadrabia "bajerami". W jasnym sklepie trudno to ocenić i porównać. Jakie jest Wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Samsung oferuje dużo lepszy obraz. Ma micordimming pro, czerń kinową, lepsze odwzorowanie barw, matrycę 240hz i clear panel.

W829 to może polecać w porównaniu z H6400...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoję przed wyborem nowego TV. Myślałem o Sony 50W829 lub Samsungu 46H7000. Oglądam nc+ blu-ray głównie filmy. "Życzliwy" sprzedawca TV Samsunga mi kilkakrotnie odradzał. Jakość obrazu wg. niego w Sony jest lepsza. Sami nadrabia "bajerami". W jasnym sklepie trudno to ocenić i porównać. Jakie jest Wasze zdanie?

Sony ma lepsza ostrość przy szybkich ruchach, jeśli ustawisz upłynniacz w odpowiedni sposób, niestety nie możesz go jednocześnie skonfigurować tak by dawał tak dobrą płynność w filmach jak Samsung. Musiałbyś za każdym razem wchodzić w menu i zmieniać konfigurację. Pod pozostałymi względami telewizory są podobne. Samsung ma troche lepsze odwzrowanie barw po kalibracji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie z TV full hd mamy na chwilę obecną 2, słownie dwa, modele godne uwagi. Samsung 55H7000 najwyższy model płaski oraz 55W829 od Sony.

Jest jeszcze potencjalnie jeden model bardzo ciekawy, mianowicie Philips 55PFS8109 ale jeszcze nie jest w sprzedaży i cena niewiadoma . Wszystkie powyższe nie są na IPS co najważniejsze.

A KTÓRY Z NICH NAJLEPSZY??? OTO JEST PYTANIE PANIE MACIEJU:)

Albo lepiej, czy dołożyć około 2 tysiące i kupić mega-ładny 4K 55HU7500 który jest najlepszym 4K w kategorii jakość/cena/wygląd:)

Jest jeszcze teoretycznie 55VT60 ale ja muszę go odpuścić, za jasno u mnie jednak.

Poza w/w nie ma nic godnego uwagi w rozsądnej cenie. Później już tylko HU8500 curve, głośnikowy Sony X900B albo zażółcony OLED:)

Trudne czasy, nic nie ma hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ma lepsza ostrość przy szybkich ruchach, jeśli ustawisz upłynniacz w odpowiedni sposób, niestety nie możesz go jednocześnie skonfigurować tak by dawał tak dobrą płynność w filmach jak Samsung. Musiałbyś za każdym razem wchodzić w menu i zmieniać konfigurację. Pod pozostałymi względami telewizory są podobne. Samsung ma troche lepsze odwzrowanie barw po kalibracji...

Dziękuję Panie Maćku za odpowiedź. Samsung zyskuje na dodatkach, czyli rozbudowany smart i odtwarzanie z USB wielu formatów. 46'' Samsung w cenie 4600 zł kontra 50'' Sony w cenie 4000 zł. Różnica do przełknięcia :blink:

Edytowane przez tataniny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudne czasy, nic nie ma hehe

Zgadza się. Trudny wybór. Zawsze są jakieś plusy i minusy sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybor jest bardzo prosty. Nie wiem co wy porownujecie. H7000 jest dobra klase wyzej od w829. Sony to odpowiednik h6400. Juz h6700 jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważalbym bardziej z tak bezkompromisowymi ocenami. Do bycia o dobrą klasę lepszym Samsungowi trochę brakuje. Dużo zależy też od osobistych preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie KDL55W829 do 55H7000. 100hz matryca AUO kontra 240hz matryca Samsunga, brak clear panel kontra clear panel, brak microdimming kontra microdimming pro, pseudo aktywne 3D (połowa rozdzielczośći) kontra full hd 3D, 2 głośniki kontra głośniki 2.1, smart jako taki (dodatkowy pilot jako opcja) kontra doskonały smart z dwoma pilotami, szybkość menu i smarta w Samsungu dużo lepsza, wykonanie to rzecz gustu - podobna (choć moim zdaniem h7000 ładniejszy), sposób montowania na ścianie w wersji sony to jakaś pomyłka.

Do tego w wersji 55 Sony ma duży cloudinng.

To mało do potrzeby bezkompromisowego porównania?

Długo szukałem telewizora dla siebie i w wgronie "zainteresowanych" był również W829 w wersji 50". Po dłuższym zastanowienu wolałem dołożyc trochę do H7000.

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się H7000 wygląda na lepszy. Mam pytanie, CO TO JEST CLEAR PANEL? Poważnie ale nie wiem. Co wnosi, co zmienia.

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clear panel to błyszcząca powłoka matrycy, zmora w bardzo jasnych i słonecznych pomieszczeniach.

Edytowane przez Miszek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zwiekszajacy glębię obrazu przy okazji. Nie ma jakichś większych odbić. Majac wczesniej c650 stwierdzilem, ze kolejny tv rowniez musi go miec.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clear panel albo sie lubi albo nie, bo fajnie ze ma ultra gleboka czern przy swietle ale troche mniej fajnie ze odbija sie wszystko jak w lusterku. Nie wiem natomiast o co ten hałas z "microdimming pro". Żeby coś takiego jeszcze faktycznie działało ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kazdy mowi, ze zwykly md wystepujacy w h6700 jest niewidoczny, a roznice widac dopiero md pro i ultra.... Wiec jak z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko, że balans bieli kalibrowany jest 2 punktowo a nie 10 punktowo....

jest kalibrowany 10 punktowo

ustaw tryb obrazu standard lub film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.... jutro 31 lipca. Bedzie test? Chetnie porownalbym go z moim zdaniem o tym bardzo udanym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo! Jak tam test...

Na razie priorytet miał Philips PFS8109 i Sony AS640, sorki... nie sklonuje się... Jutro ruszam na urlop, ale jak mi się będzie na nim nudziło to H7000 powstanie szybko. W tym momencie jest to na prawdę nasz priorytet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru jako że widzisz możliwości jakie prezentują testowane TV , możesz tak ; od siebie; powiedzieć który byś wybrał z dwóch Samsung H7000 , a Philips 7509 w 55-ciu calach do średnio jasnego pokoju . Sygnał satka nc+ , Polsat , Blu Ray , nie interesują mnie gry , czy 3D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak musi być Philips to model 55" PFS8109. Tylko na zachodnich forach użytkownicy tego dobrego modelu mają problemy z softem....mam nadzieję,że przejściowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do średnio jasnego pokoju H7000. Wymieniony przez Ciebie Philips jest na IPSie więc zapomnij o kontraście takim jaki daje Samsung.

Mój TV (55H7000) stoi raczej w jasnym salonie i nie mam problemów z obrazem mimo iż jest to Clear Panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...