Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Samsung UE55H7000 LCD LED 3D Full HD / Seria H7000

Rekomendowane odpowiedzi

Model 7509 jest na IPS-ie, a 8109 jest na VA.

Jak dla mnie, jeśli Philips, to z serii 8. Mam jednak wątpliwości co do softu. W poprzednich modelach Philipsa są ciągłe problemy. Można o tym poczytać na forach.

Rozsądek mi podpowiada Samsunga H7000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mialem na mysli 7509 piszac o ips. Samsung dosc dlugo wspiera swoje tv. W moim "starym" c650 ostatnia aktualizacja byla wczesna wiosna czyli 3 lata po produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:

Planuję zakup tego telewizora i mam pytanie jak on współpracuje z modułem Cyfrowego Polsatu i czy sam aktualizuje programy platformy . Mój obecny Sony KDL-50w685 to robi. Oraz planuje zakup w sklepie internetowym i boje sie o bad piksele czy to częstą przypadłość i kiedy można je zobaczyć najłatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare postów wyżej masz juz odpowiedź o listy

jesli chodzo o błędy matrycy to akurat dobrze że kupujesz w sklepie internetowym tam zawsze mozesz oddac w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny.Normy co do bad pikseli sa na tyle wysokie że nawet kilka takich nie powoduje że możesz TV reklamowac przy normalnych zakupach w sklepach "murowanych"

Najłatwiej jest to sprawdzić za pomoca plansz testowych rózno kolorowych,ale podstawa to biała i czarna

W modelu h7000 nie slyszałem o bad pixelach ale trzeba być czujny

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kazdy mowi, ze zwykly md wystepujacy w h6700 jest niewidoczny, a roznice widac dopiero md pro i ultra.... Wiec jak z tym jest?

Pewnie tak samo jak z niebywałą poprawą obrazu na plazmie po dotarciu... problem w tym, że testy empiryczne przeczą temu zjawisku ;) Serio, w H6400 można już tak dopracować reprodukcję obrazu "pod linijkę", że jakiekolwiek dodatkowe funkcje nie są potrzebne, a od rzekomego "micro dimmingu ultra" nic w menu nie przybywa. Oczywiście nazwa wskazuje na wygaszanie lokalne, które nie ma przełożenia na pomiary barw tylko na kontrast, ale takie funkcje zaczynają się dopiero od H8000.

Więc pytam co to jest ten cały micro dimming? Jakiś marketingowy smok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale micro dimming wystepuje od h6640/6700. W 6400 nie ma tej funkcji.

Jesli chodzi o wyzsze serie, to u siebie w h7000 widze jego dzialanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale micro dimming wystepuje od h6640/6700. W 6400 nie ma tej funkcji.

Jesli chodzi o wyzsze serie, to u siebie w h7000 widze jego dzialanie.

Nawiązując do posta 240 w innym temacie chętnie posłucham w jaki sposób widzisz działanie tej funkcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opieram sie na specyfikacji producenta U siebie w h7000 mam md pro i widac jego dzialanie. Podobno w h6700 jest ubozsza wersja a w h8000 jeszcze lepsza odmiana ultimate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhym :) a w jaki sposób to działanie micro dimming jest widoczne w h7000 i sądzisz, że to że obraz jest lepszy w nim niż w h64 to zasługa tego micro dimming?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Co to znaczy, że widzisz działanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonały przykład marketingowych pomyj, rzygów i bełkotu wychodzącego z pod palca pseudo technicznego blogera. Posłałbym takiego do telewizyjnego przedszkola, a bloga skasował za robienie papki z mózgu czytelnikom.

Porównywanie lokalnego wygaszania, do kontrastu dynamicznego, czyli rzekomego micro dimmingu ultimate? Takie głupoty nigdy nie powinny mieć miejsca! Lokalne wygaszanie jest zabiegiem pozwalającym uzyskać szerszy zakres dynamiki na telewizorze i jest bardzo pożądane. Występuje w H8000 i wyższych pod opisanymi przeze mnie wcześniej funkcjami. A kontrast dynamiczny? Szczerze mówiąc nie wiem, może faktycznie jest dopiero od H6700, ale co z tego skoro jest to funkcja, którą trzeba natychmiast wyłączyć ZAWSZE.

Zastanów się sam z resztą nad tym:

Micro Dimming, according to Samsung, is software using exceptionally fast processors that can instantaneously run algorithms on the information coming from your antennae, cable box, or dish and decide on whether or not to tweak the lights and darks of the picture by adjusting the cells in the liquid crystal display (LCD) itself instead of the actual LEDS.

Czyli z Micro Dimming'iem chrzanimy całą pracę jaką wykonali koloryści pod okiem reżysera, by nadać taki a nie inny wygląd treści wideo. Teraz chip za 1.5$ wie lepiej jak każda scena ma wyglądać i będzie tu sobie coś rozjaśniał, a tam przyciemniał? :lol:
Ale oczywiście:
WHEW! That was a mouthful!
Widać, że autor powyższego tekstu wchodzi głęboko Samsungowi, nie powiem gdzie ;)
Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... W sumie masz racje, ale... Sa osoby, ktore lubia bardziej kolorowy swiat ☺ Ja do nich akurat nie naleze, ale tryb film jest dla mnie troche za mdly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... W sumie masz racje, ale... Sa osoby, ktore lubia bardziej kolorowy swiat ☺ Ja do nich akurat nie naleze, ale tryb film jest dla mnie troche za mdly.

Jest dokładnie tak jak piszesz. Bez kalibracji (fabrycznie) tryb Film jest trochę zbyt mdły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bez kalibracji raczej obraz jest mdły, kiedy mamy wszystko ustawione byle jak...

Co do samego filmiku i artykułu to widać że jest to albo jakiś artykuł sponsorowany albo stworzony po myśli producenta - czyli tak jak to mówi specyfikacja i jak to podaje sam samsung no mniejsza, kwestia taka, że tutaj już odnośnie tekstu nie musimy się na tym wzorować bo pamiętajmy, że to co ktoś chciał napisać bez względu na wszystko to i tak napisał ale prawda jest taka, (jak w tym filmiku) że zawsze tzw. dzielenie obrazu przez pasek pośrodku na ekranie typu: lewa - 50hz / prawa - 100hz jest zupełną i totalną bzdurą, to samo z tym micro dimming'iem. To nigdy nie będzie odwzorowywało rzeczywistego obrazka na ekranie bo specjalnie obraz po lewej jest pogarszany a obraz po prawej sztucznie wyostrzany itd. itp.

Przy micro dimming'u dało się zauważyć bardziej jaskrawy obraz no ale nadal i tak nie wiadomo co to jest. A może to po prostu podwyższa kandele na m2 - tak to by było wtedy niesamowite ale nawet samsungowi z micro d. by się to nie udało bo jest to po prostu niemożliwe. Można też dla ciekawości przytoczyć definicję m.d. ultimate i przeanalizować; "Funkcja Micro Dimming Ultimate optymalizuje kontrast, barwy oraz odwzorowanie detali podwyższając jakośc obrazu. Dzieli obraz na 576 bloków dla których analizowany jest obraz i na bazie tego dobiera odpowiednią opcję podświetlania matrycy. W porównaniu do Micro Dimming działa w trzech zakresach: poprawia kontrast, poprawia kolory, uwydatnia szczegóły co w połączeniu skutkuje jeszcze lepszym i czytelniejszym obrazem."

No więc czyżby to było nic innego niż niezależne wygaszanie stref w 576 blokach i tylko tyle? Przecież wiadomo, że local dimming tylko pod inną nazwą występuje właściwie w każdej marce produkującej telewizory jak micro pixel control u lg itd. no ale żeby tak 'niesamowicie' przyczyniał się do poprawy - kontrastu, barw i detali to nie wiem czy to nie mija się z prawdą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia 35 po prostu chwali ten tv gdyż go posiada. U mnie na ścianie również wisi 55H7000 ale naprawdę jest to super szkiełko. W tym roku zakupiłem Samsunga 46F8000 i po miesiącu go sprzedałem gdyż okazał się za mały. Powiem szczerze że choć to model tylko o jedną półkę wyższy to wykonanie jego było lepsze. Lepsze plastiki, solidniejsza postawa, podświetlane logo itp. Natomiast jeżeli chodzi o odbiór to H7000 absolutnie w niczym nie odbiega, obraz żyleta, żadnych zacięć, czarny kolor dosłownie jak węgiel smart tv udoskonalone w stosunku do modeli z zeszłego roku a pilot z żyroskopem rewelacja. Przeglądarka niewiele odstaje od tej w komputerze, nie potrzebna klawiatura ani mysz. Nie widzę na razie u żadnego innego producenta aby posiadał sprytniejszego pilota. Przed zakupem H7000 nałaziłem się po sklepach i przewertowałem wiele innych telewizorów naocznie a nie patrząc tylko na specyfikacje w opisach różnych marek. Porównując go z innymi tv ten osobiście okazał się dla mnie bezkonkurencyjny i to bez dwóch zdań. Jedynie czego żałuję po zakupie to to że jest to 55 cali a nie większy ale jak ktoś ma rodzinę to ma i ograniczenia finansowe i pewnie wiecie o czym mówię. Dla zastanawiających się przed zakupem tego tv: BRAĆ W CIEMNO. ZADOWOLENIE GWARANTOWANE !!!

I jeszcze jedno jestem zwykłym zjadaczem chleba i moja ocena nie ma nic wspólnego z żadną reklamą. Mafia 35 gratuluję zakupu efekty 3d w tym modelu bajka co?

Edytowane przez karbeti
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwalę go gdyż go posiadam, a za nowym telewizorem chodziłem od początku kwietnia. Chciałem zakupić godnego następce bardzo udanego C650.

Widziałem różne Panasonici, Philipsy, Toshiby czy Sony. Wybór padł na H7000 i sądzę, że wybrałem najlepiej jak mogłem.

Fakt 3D jest super, smart również. Kwestią przyzwyczajenia jest nowy pilot. Ciężko tak od razu przesiąść się z pilota standardowego - kwestia przyzwyczajenia.

Nadal bawię się ustawieniami obrazu. Ściągam różne kalibracje. Ostatnio trafiłem na niezłe ustawienia z serii wcześniejszej czyli F7000. Nawet dają radę. Jak będę w domu to napiszę dokładnie jakie jeśli ktoś chce.

Co do wykonania samego telewizora to moim zdaniem stoi na bardzo wysokim poziomie. Wystarczy "pomacać" plastiki konkurencji i okaże się wtedy kto zaoszczędził na materiałach... Brak podswietlanego loga uważam za plus. Gdyby ono było wyłączyłbym je od razu. Wystarczy, że PS4 świeci na pomarańczowo/niebiesko/biało pod telewizorem.

Polecam natomiast dokupić sobie "prosty" ambilight na alle... lub w innym sklepie. Kupiłem takie, które ma 16 barw światła do wyboru z ustaweniem jasności świecenia. Naprawdę robi robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągam różne kalibracje.

Może już czas zrobić taką z prawdziwego zdarzenia? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i warto ale nie wiem ile to kosztuje i czy w Lublinie trafi się jakiś profesjonalista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i warto ale nie wiem ile to kosztuje i czy w Lublinie trafi się jakiś profesjonalista.

Wystarczy wypełnić formularz (dodatkowe pytania w nim zadać): http://skalibrujtv.pl/kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kalibrację trzeba dostosować do każdego pomieszczenia. Każdy z nas może mieć ten sam tv ale inaczej oświetlony salon i przy tych samych ustawieniach efekty będą inne. Dlatego bez sensu jest ściągać kalibrację z Internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat ze strony Maćka

Czy sprzęt należy kalibrować w docelowym miejscu użytkowania?

ZALEŻY W przypadku projektorów tak, należy mieć docelowy ekran i urządzone pomieszczenie. W przypadku TV nie jest to konieczne, ale dla uzyskania najlepszych rezultatów warto mieć ustawiony sprzęt w swoim docelowym miejscu.

i ja dorzucę swoje 3 grosze w temacie H7000

jak dla mnie to przeskok z C650 wiec pewnie wiadomo że jakośc obrazu a szczególnie płynnośc jest nieporównywalnie lepsza.,kolory no cóż tu bez kalibracji ciężko sie wypowiedzieć ale tak z moich obserwacji wynika że Sony W829 mial przyjemniejsze dla oka w fabrycznych ustawieniach.Jak na razie moje oczy przyzwyczajaja się do podswietlenia ledowego

P/S

Maćku moze jakas promocja na kalibrację dla forumowiczów?

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P/S

Maćku moze jakas promocja na kalibrację dla forumowiczów?

Promocji nie ma, ale doceń(cie) to, że tu na forum macie nieograniczony dostęp do profesjonalnych testów, opinii i odpowiadam na wszystkie pytania. Za tyle poświęconego czasu i zapału myślę że jest to bardzo dobra oferta. Ile to raz ktoś zaoszczędził setki czy tysiące złotych kupując lepszy a tańszy produkt dzięki temu forum? Gdyby to nie było moje hobby to na pewno bym nie siedział tutaj, ale wiesz, za hobby nie kupisz chleba ;) Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie ma w opcjach aktywnych ustawień diody Smart LED proponuję wejść w menu serwisowe i sobie włączyć :P

Menu serwisowe z serią matrycy:

rDrrUB.jpg[/img]

lK9Nv6.jpg

zmieniam Local Dimming na ON.

Chwila grozy czy telewizora nie uwaliłem.....

I2ip9N.jpg

NIE!!! Działa :D

Nie ponoszę odpowiedzialności za ew. uszkodzenie telewizora. Robicie to na własną odpowiedzialność :excl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...