Skocz do zawartości
KikU

LG 55LA970V, czy może Samsung UE55HU6900?

Rekomendowane odpowiedzi

Maciej ja piszę o zwykłym porównaniu jednego TV do drugiego....philips z regulacji ma tylko ostrość, kontrast, kolor i jasność i tonację....

Samsung ma mnóstwo...

jednak twarz w Samsungu ma gorzej widoczne zmarszczki i inne szczegóły i jest to zauważalne....to mam na myśli mówiąc ostrość...

mniejszy ekran nie może mieć znaczenia przy ilości pikseli 4k....bo samsung ma ich 4 razy więcej

mówiąc natomiast o wrażliwości na sygnał mam na mysli taką sytuację....

sygnał FHD na obydwu wygląda dobrz.... sygnał sd na Samsungu wygląda żle na Philipsie lepiej bo więcej szczegółów do tego w S. siadaja kolory

pojawia się np. pomarańczowy zafarb lub przeważa inny odcień...

na Ph...jest w miarę normalnie....nie widać tego aż tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak: ustaw w samsungu tryb kino, red szumów/usterek na 0, ostrość na 0, proporcje obrazu 1:1. W Philipsie natomiast tryb Kino, ostrość 0 red szumów wył, krawędzie obrazu 0, dynamiczny kontrast wył, uwydatnianie szczegółów 0

I wtedy porównaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę odszczekać trochę ten TV....okazało się że w dużej mierze winny był kabel HDMI

po zmianie kabla obraz FHD jest znacznie lepszy...ostrość normalna....znaczy dobra...

na gorszym sygnale dalej kiepsko ale...da się żyć :)

pytanie czy kable też są w różnych generacjach (1.1....1.2...1.4....2.0 ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ale mozesz wymienic tez kabel zasilajacy, a moze tez zobaczysz poprawe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiałem czy te mity o dobrych kablach są bezzasadne.

bo potencjalnie jak kabel słaby to być może urządzenia "zepną" się na gorszych parametrach np. w kwestii bitów na kolor.

http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI

ja np. mam wrażenie że jak wybrałem opcję "obszar kolorów" na Auto to kolory się poprawiły przy skakaniu z wyjścia na wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie poprawily na "Auto", jak chcesz z kompa wyswietlic wiecej niz 8bitow to mysisz recznie ustawic na tym wejsciu na UHD color, bo automat nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompa nie sprawdzałem - chodziło mi o kanały SAT, DVBT i MKV na których raz obraz był lepszy raz gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie....

najlepiej jest

przestrzeń kolorów na auto

czysty obraz cyfrowy na auto

red. zakłoceń na auto

daje najmniejszą wrażliwość na rózne sygnały i bo na niektórych programach był dramat z kolorem

ja miałem do tej pory zdanie że każdy kabel HDMI jest taki sam....

ten który wymieniłem miał jeszcze ekrany....takie filtry w kształcie walców...7 lat

jednak skoro same wejścia HDMI się cały czas zmieniają to kable pewnie też...

zastanawiam się czy do HDMI 2.0 potrzebny jest specjalny kabel HDMI żeby nie było strat na kablu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompa nie sprawdzałem - chodziło mi o kanały SAT, DVBT i MKV na których raz obraz był lepszy raz gorszy.

I to się nazywa siła autosugestii, jedyne co Ci zadziałało przy ustawieniach na auto to to że dla każdego ze źródeł włączyła się mniejsza bądź większa ilość ulepszaczy obrazu.

jednak skoro same wejścia HDMI się cały czas zmieniają to kable pewnie też...

zastanawiam się czy do HDMI 2.0 potrzebny jest specjalny kabel HDMI żeby nie było strat na kablu

Po pierwsze nie ma różnicy między kablami HDMI .1.4a a 2.0 (elektrycznie są to takie same kable) http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI

No i pytanie co też chciałbyś tym kablem HDMI 2.0 podłączyć do TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wanito .

Sęk w tym, że wejścia HDMI nie zmieniły się. Przy okazji ver 1.4 doszły ARC 3D I LAN jeśli kable działały dotychczas dobrze przy tramsmisji sygnału 1080 p @60Hz, Ło nic nie powinno się w Twoim przypadku zmienić. Kabel potrafi sprawiać kłopot, ale objawia się to w inny sposób niż "lepsze " kolory , czy lepsza ostrość .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem że na kablu kiepskim są większe straty a tym samym jakość obrazu....

a co do HDMI 2.0 to chyba jest to wymóg 4k na maksymalnych parametrach

1.4 to konieczność na 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnych zauwazalnych strat a hdmi2.0 poki co Ciebie wogole nie dotyczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a hdmi2.0 poki co Ciebie wogole nie dotyczy

a niby czemu nie?

telefony i za chwilę wszystkie kamery będą nagrywać w UHD to jak chcesz podłączyć je do TV bez HDMI 2.0 ?

znaczy podłączyć możesz ale co osiągniesz bez 2.0

Edytowane przez wonito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktore z Twoich zrodel ma hdmi2.0 I czy wogole masz potrzebe uzywania hdmi2.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa siła autosugestii, jedyne co Ci zadziałało przy ustawieniach na auto to to że dla każdego ze źródeł włączyła się mniejsza bądź większa ilość ulepszaczy obrazu.

raczej się mylisz no chyba że pracujesz w Samsungu i to wiesz - ten parametr nie powinien dotyczyć ulepszaczy bo je powyłączałem osobno - chętnie usłyszałbym co on tak naprawdę robi od kogoś kto się na tym zna np. Macieja K. - u mnie w każdym razie ustawiony na Native daje jakby bardziej wyblakłe kolory.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktore z Twoich zrodel ma hdmi2.0 I czy wogole masz potrzebe uzywania hdmi2.0?

choćby Samsung Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie coś znalazłem

Organizacja HDMI określa dwa typy kabli HDMI - standardowe (Standard) i o dużej szybkości transmisji (High Speed). Modele standardowe zgodne są z sygnałami 720p i 1080i, a modele High Speed wymagane są do przesyłania sygnałów 1080p oraz obrazu o poszerzonej palecie kolorów (x.v.Colour). Innym oznaczeniem gwarantującym poprawną pracę przewodu w nawet bardzo nowoczesnym systemie kina domowego jest jego zgodność ze standardem HDMI 1,3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że znalazłeś . Lepiej późno niż wcale . Jak jeszcze chwilę pogrzebiesz w tabelkach specyfikacji to dowiesz się , że wszystko co na chwilę obecną potrzebujesz , zapewnia Ci starsza wersja HDMI . Możesz ewentualnie upewnić się, czy działa Ci ARC. Jak nie masz tego w swoim kinie, czy amplitunerze, to nie masz się wogole O co martwić w tej chwili .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej się mylisz no chyba że pracujesz w Samsungu i to wiesz - ten parametr nie powinien dotyczyć ulepszaczy bo je powyłączałem osobno - chętnie usłyszałbym co on tak naprawdę robi od kogoś kto się na tym zna np. Macieja K. - u mnie w każdym razie ustawiony na Native daje jakby bardziej wyblakłe kolory.

Nie pracuję w Samsungu a co do tego co napisałem to zapewniam Cię że każdy TV tak ma że w zależności od tego w jaki sposób podasz będzie on przetwarzany przez różne tory sygnałowe i różne polepszacze których w dużej części wyłączyć się nie da bo nawet nie będziesz miał takiej opcji.

stara wersja nie ma deep color

Mylisz się, gdybyś zajrzał do linka który tu umieściłem wcześniej to DeepColor jest obsługiwania od HDMI 1.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stara wersja HDMI zapewnia tez 60Hz dla obrazu 4K?

A czy ktos, gdzies napisal, albo chocby zasugerowal, ze zapewnia?

Przeciez wiadomo, ze materialow 4k@60hz praktycznie nie ma dostepnych, zas Kolega ktory pyta, nie ma zrodel , mogacych odtwarzac w tym trybie. Moze On za to ogladac takie materialy, nadawane z telewizji, bezposrednio na telewizorze lub podane z sieci przez interfejsy LAN, albo tez przez USB (nie wiem jak jest w przypadku ScrMirroringu, ale to bez znaczenia)

Najwazniesze jest to, ze Kolega pyta, nie o roznice pomiedzy kolejnymi kompilacjami HDMI , tylko o zgodnosc kabli I wtyczek. Nie wiem z czym jeszcze wyskoczy, ale omawiana tresc jest oczywista, zas konkluzje mozna zawrzec jednym zdaniu:

Nie,, zmiana kabla HDMI, na taki z napisem HDMI 2.0, nie powinna wniesc zadnych zmian, w percepcji wyswietlanego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież jest napisane że standard nie obsługuje 1.3 więc nie ma obsługi deep color
ale mniejsza o to nie upieram się że to kabel...
ważne że jest lepiej po tych wszystkich ustawieniach

bo miałem na kiepskim źródle coś takiego

10302111_1645594008999177_38458539950567

Edytowane przez wonito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież jest napisane że standard nie obsługuje 1.3 więc nie ma obsługi deep color

Kolego jeszcze jeden warunek żebyś miał deep color to nie wystarczy że będziesz miał taki kabel ale jeszcze musisz mieć materiał tak nagrany a nie jest ich zbyt wiele, na pewno na Blu-Ray deep color mają wszystkie filmy oznaczone Mastered in 4K.

Na filmach które tego nie mają pomimo że w odtwarzaczu mam tą funkcję włączoną to TV nie informuje o tym żeby dostawał taki materiał.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...