Skocz do zawartości
KikU

LG 55LA970V, czy może Samsung UE55HU6900?

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.digitalfe...D.113757.0.html

słowa z innego forum..."Niestety matryca 50 hz jak pisałem wczesniej ...info od Philipsa . "

ale może to jedynie plotki....ciężko powiedzieć

w każdym razie jutro będę miał S w domu to sprawdzę jak sie sprawuje....w razie czego mam 10 dni na oddanie...

i zmiane na

Samsung UE55HU7500L... jakby było kiepsko.... :/ Edytowane przez wonito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słowa z innego forum..."Niestety matryca 50 hz jak pisałem wczesniej ...info od Philipsa . "

ale może to jedynie plotki....ciężko powiedzieć

"Matryca 50hz" jest często używana jako skrót myślowy dla matrycy 60Hz, związane jest to ze standardami nadawczymi w europie (50fps). Ewentualnie ktoś w Philipsie nie wie co mówi jeśli użył tego 50Hz dosłownie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok... nie drążę bo pewnie masz rację...

tego philipsa też brałem pod uwagę na początku z powodu ambilight się mocno przyzwyczaiłem i teraz czarna plama jest wieczorem i zmęczony wzrok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do 3D to pasywne jest dla mnie osobiście porażką...wolę już nie mieć...jedyna opcja to Samsung UE55HU7500L

a widzialeś pasywne 3d na tv 4k?

ponoć nic lepszego nie ma i aktywne jest porażką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem... pasywne FHD na 4k... nie różni się zbytnio od 3D w tv FHD...

upscaling to przerost formy nad treścią

chyba że myślisz o filmie 4k w 3D... to takiego czegoś nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pierwsze wrażenie....kiepskie....

cofnięcie się do upscalingu z SD na FHD... nie ma ostrości...

w ruchu jest jeszcze gorzej....

jak się uda to chyba wracam na FHD bo mam wrażenie że do momentu gdy nie bedzie sygnału 4k...obraz nie będzie ostry...

tak samo było z sygnałem SD i upscalingiem do FHD

jednym słowem lepszy TV FHD z sygnałem HD niż TV 4K z upscalingiem

Edytowane przez wonito
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inne odczucia.

Upscaling z SD jest fatalny, natomiast kanaly hd wygladaja dobrze, a bluraye wygladaja swietnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wonito

a jak ten kanał sat 4k - ten tv go odbiera?

jak z pozycjami 4k w streamingu - działa Ci ten serwis samsunga lub netflix lub coś z youtube?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj już brakło czasu...dzisiaj będę jeszcze testował...

wydaje się że cały problem polega na dopasowaniu sygnału...w naszej telewizji ....ja mam NC+ jest jeszcze dużo filmów SD....

oraz SD w upscalingu do HD...i Samsung wypada tutaj kiepsko....(bo to podwójny upscaling już jest...najpierw NC a potem TV )

co do sygnału FHD czy jest lepiej....moim zdaniem nie....bo obraz jest mniej ostry niż na TV FHD....zwłaszcza widać to w ruchu...szybki ruch i robi się mydło....

jak patrzę na twarz która mówi to jest dobrze...ale ogólny odbiór brak ostrości...drugi plan mydło.

TV FHD który dostaje sygnał FHD i ma obraz nieskalowany....nie robi zupełnie nic....nie ma obróbki która niszczy szczegóły....stąd obraz jest żyleta....

TV 4K bardzo męczy się z obrazem FHD...

widziałem to w LG stały obok siebie FHD i 4K z tego tematu...obydwa 55cali i FHD obraz miał zdecydowanie więcej szczegółów.

teraz się okazuje że 37 calowy philips serii 6 (5 letni) ma ostrzejszy obraz niż ten samsung na kanałach HD...minimalnie ale jednak...

nie mówię już o 47 serii 9 który był żyletą....przed śmiercią...:/

Edytowane przez wonito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a włączałeś te opcje poprawy płynności?

jak je dasz na max i zrobi się teatr to dalej w ruchu jest mega smużenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie widzę smużenia...tylko rozmycie podczas ruchu...

np. koles stoi i jest ostry...obraz w miarę też...zaczyna biec i szczegóły się gubią....widać to na meczu...

nie mówię że jest tragedia... ale patrzę na ekran i zastanawiam się czy to jest sygnał FHD czy nie....to mówi samo za siebie

dzisiaj powalczę z ustawieniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to w końcu który z telewizorów kupiłeś? Masz regulację red. skoków i red. rozmyć w menu motion plus? To od tego zależy głównie co się dzieje z ostrością w ruchu.

Nie mogę się także zgodzić z tym co piszesz o skalowaniu. Owszem, podbijanie full hd do 4k jest zbędne, ale różnica między natywną matrycą 4k, a full hd w takim scenariuszu jest niezwykle mała i subtelna z odpowiedniej odległości oglądania (>4cm/cal), a z bliższej odległości przeskalowane do 4k wygląda lepiej ze względu na większą gęstość pikseli. Nie ma prawa być takich jaj jakie opisujesz, musisz mieć jakieś cuda w ustawieniach obrazu, np. ustawienia fabryczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje się że cały problem polega na dopasowaniu sygnału...w naszej telewizji ....ja mam NC+ jest jeszcze dużo filmów SD....

oraz SD w upscalingu do HD...i Samsung wypada tutaj kiepsko....(bo to podwójny upscaling już jest...najpierw NC a potem TV )

To ja Ci powiem, ze przy sygnale z wbudowanych tunerow DVB-T i DVB-S2, obraz SD wyglada wyglada tak samo tragicznie, a przeciez nie ma zadnego podwojnego upskalowania.

co do sygnału FHD czy jest lepiej....moim zdaniem nie....bo obraz jest mniej ostry niż na TV FHD....zwłaszcza widać to w ruchu...szybki ruch i robi się mydło....

jak patrzę na twarz która mówi to jest dobrze...ale ogólny odbiór brak ostrości...drugi plan mydło.

TV FHD który dostaje sygnał FHD i ma obraz nieskalowany....nie robi zupełnie nic....nie ma obróbki która niszczy szczegóły....stąd obraz jest żyleta....

Jesli uwazasz, ze obraz skalowany z FHD do 4k nie spelnia Twoich oczekiwan, to nie mam powodow aby to jakos komentowac, ale jesli masz na mysli, to ze obraz z kanalow HD wyglada tak samo koszmarnie, jak z kanalow SD, to pomimo dobrej woli, nie jestem w stanie znalezc zrozumienia, czy zgodzic sie z tym punktem widzenia.

W moim odczuciu, wiele zalezy od jakosci nadawanego materialu. Na kanalach HD ( nawet tych samych) pod tym wzgledem tez sa spora rozbieznosci. Mundialowe transmisje pilkarskie, z tego roku, wogole nie nadaja sie do oceny. cos jest powalone, z tym sygnalem i nie chodzi mi o kolosalna roznice w stosunku do obrazu ze studia (bez wzgledu na kanal, a ogladam mundial na "wyspierskich" : SetantaHD, BBC2CH, UTVHD czy RTE2HD). Ogladam mecze "lokalne" i jest zupelnie inna jakosc.

Nie napisales nic o swoim torze sygnalu video. Czy po drodze sygnal przechodzi przez amplituner i czy na nim masz ustawione jakies skalowanie?

TV 4K bardzo męczy się z obrazem FHD...

A ogladales jakies pozbawione ziarna filmy z Bluray, albo przyzwoite rippy????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten telewizor ma jakis feler (przynajmniej w orpogramowaniu 1004) i nie chodzi mi o koszmarne , pikselowanie makroblokow, czy innych imperfekcji obrazu, wyolbrzymianych przez skalowanie, ale dwukrotnie "udalo mi sie" wywolac stan, w ktorym na wszystkich plikach odgrywanych przez wbudowany player, zamiast pieknego obrazu, byla wyrazna pikseloza, grube makrobloki (kilkunasto- czy moze kilkudziesiecio pikselowe ). w kazdym trybie Picture Size poza Smart1 i Smart2. Jednoczesnie obraz z tunera TV wygladal "normalnie". Wylaczenie tv i odczekanie "az sie ostudzi", nic nie zmienilo w tej kwestii. Dopiero po resecie Smarthuba wszystko wrocilo do normy. Za drugim razem wystarczylo wylaczyc TV z gniazdka.

Nastepnym razem, zrobie fotke i wkleje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o sygnał to mam fergusona HD w nim kartę NC+, tuner podłączony jest do kina domowego samsunga...

ono chyba nie robi upscalingu jak dostanie sygnał FHD

wcześniej miałem philipsa i jego upscaling był słaby...kino robiło to znacznie lepiej... FHD na nim to pełna zyleta

moze faktycznie trzeba upscaling w kinie wylączyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to w końcu który z telewizorów kupiłeś? Masz regulację red. skoków i red. rozmyć w menu motion plus? To od tego zależy głównie co się dzieje z ostrością w ruchu.

czyli wg tego co ty widzisz na waszym testowym tv to z tą ostrością nie jest tak źle po włączeniu upłynniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak tam panowie testowanie?

po włączeniu MotionPlus jest lepiej z rozmyciem/smużenie?

działa ten kanał sat 4k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam tego kanału...

co do TV to nic nie pomaga... żeby było ostro musi być dobry sygnał FHD taki prawdziwy bo jak jest słaby i skalowany do FHD przez NC to jest lipa

TV bardzo wrażliwy na taki sygnał....wtedy jest brak ostrośći...

programy np. wiadomości na TVN tez dla niego maja zbyt słaby sygnał...

w ogóle wrażliwy jest na różne sygnały...na jednym programie kolory sa idealne...a na kiepskim sygnale juz jest gorzej...

mam wrażenie że za wcześnie jest na TV 4K... lepiej kupić dobry FHD

jeśli będę mógł to tak zrobię

walczę jeszcze z ustawieniami.... deep color na HDMI

DB Wise

format kolorów HDMI

dopasowanie kina do TV

udało się ustawić idealne i naturalne kolory...pod tym względem jest dobrze....

ostrość lepsza jak kino ustawione na upscaling do 1080...pomaga to TV

Edytowane przez wonito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt - mi ten kanał z tunera sat też już zniknął - jakby transponder wyłączyli lub zmienili parametry.

dziś właśnie przytargałem ten tv do chaty ale w rozmiarze 40cali - rzeczywiście obraz jakiś dziwny - do oglądania tv jakoś mi się zupełnie nie podoba.

na szczęście nagrałem wcześniej na tunerze sat trochę tego kanału - obraz odtworzony z pena jest genialny.

niestety kanały HD z dvb-t: tvp1 i tvp2 (mecze) to bida z nędzą - na plaźmie wyglądają jak dobre HD a na tym samsungu bliżej im do SD.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety kanały HD z dvb-t: tvp1 i tvp2 (mecze) to bida z nędzą - na plaźmie wyglądają jak dobre HD a na tym samsungu bliżej im do SD.

dokładnie mam takie samo wrażenie...stary philips FHD miał ostrzejszy obraz na takim sygnale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanał sat zmienił parametry i nazwę: HOT BIRD 4k1

13.0°E Hot Bird 13C 10930.00 H DVB-S2 8PSK 30000 2/3 58.1 Mbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem testy porównawcze do philipsa.... ewidentnie ostrzejszy i mniej wrażliwy na różne sygnały...

siedzę ze starym tv....porównuje go do nowego TV 4k i wytężam wzrok szukając argumentów żeby potwiedzić że nie dałem [beeep]y z wyborem....i...

prawda jest okrutna....:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem testy porównawcze do philipsa.... ewidentnie ostrzejszy i mniej wrażliwy na różne sygnały...

siedzę ze starym tv....porównuje go do nowego TV 4k i wytężam wzrok szukając argumentów żeby potwiedzić że nie dałem [beeep] z wyborem....i...

prawda jest okrutna....:/

Proponuję przeczytać posty w sąsiednim temacie, ponieważ opisałem tam dokładniej zjawisko "wrażliwości" telewizora na różne sygnały. Zacznij tutaj: http://hdtvpolska.com/topic/33163-test-oled-lg-ea980v-telewizor-idealny/?p=333041

W skrócie: z Twoim Samsungiem jest wszystko OK, jeśli odczuwasz takie zjawisko to albo:

- masz źle ustawione funkcje obróbki obrazu w Samsungu

- Twój philips ma mniejszy ekran i stąd takie wrażenie

- krawędzie obrysowane linią (czyli to co robią funkcje wyostrzające) wydają Ci się lepsze

W każdym razie na pewno jeden wyświetlacz nie jest bardziej wrażliwy od drugiego na zmianę sygnału. Takie zjawisko nie istnieje w naturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...