Skocz do zawartości
KikU

LG 55LA970V, czy może Samsung UE55HU6900?

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z promocji w pewnym sklepie internetowym zamówiłem obydwa modele telewizorów. Jeden z nich (lepszy) zamierzam zostawić sobie, a drugi dać rodzicom.

Zależy mi na:

- jakości obrazu,

- szybkich i wygodnych funkcjach Smart (mój dotychczasowy Samsung 55D8000 jest dramatyczny pod tym względem, wszystko działa z dużym opóźnieniem),

- potencjale aktualizacji oprogramowania w przyszłości

- wygodny przesył filmów między laptopem, a telewizorem, w jak najwyższej rozdzielczości i płynności,

- wygodne odtwarzanie multimediów z pendrive

- dobrej jakości dźwięku, gdyż w chwili obecnej nie mam możliwości podłączenia zestawu audio.

Doradźcie proszę który z nich warto zostawić sobie, a który puścić dalej.

Dzięki! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jak rozumiem piszesz o ofercie z ibood'a. ceny rzeczywiście fajne - samsung 5000, lg - 5900

lg to panel ips więc potencjalnie słaba czerń ale lepsze kąty, także pasywne 3d wreszcie w pełnej rozdziałce może być super.

samsung potencjalnie lepsza czerń i lepszy smart.

pewnie oba panele będą wymagać kalibracji by je uczciwie ocenić pod kątem jakości obrazu.

jakby okazało się że LG ma dobre wygaszanie i w efekcie czerń porównywalną z samsungiem to ja bym wolał lg.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co ciekawe właśnie tak jest, że LA970 ma potężny kontrast dzieki strefowemu wygaszaniu, tylko, że niestety strasznie pożera detale w cieniach i niewiele idzie z tym zrobić :( Samsung ma za to troche lepsze odwzorowanie barw po kalibracji i odwzorowanie ruchu, ale tak jak klaus napisał, gorsze katy widzenia.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung ma za to troche lepsze odwzorowanie barw po kalibracji..

Ale to w porównaniu do niekalibrowanego IPS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd ibood wytrzasnął tak tanie telewizory ... Cena jest sporo niższa od najniższej ceny w internecie ... może mają bad piksele ? Gdybam bo cena jest niezwykle atrakcyjna ... aż sam mam chrapkę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale to w porównaniu do niekalibrowanego IPS ?

W porównaniu do LA970. Skuteczność funkcji kalibracyjnych tego TV jest znacznie niższa niż innych telewizorów tej marki. Ponadto LA970 kieruje się własną logiką ustawiania charakterystyki jasności obrazu (gammy) w każdej ze scen. To za sprawą niewyłączalnej funkcji lokalnego wygaszania. W prawdzie dzięki temu mamy tą głęboką czerń na telewizorze, którego matryca by na to nie wskazywała, ale też skoki jasności, miejscami zabite detale w cieniach, oraz poprzepalane biele. Ogólnie rzecz ujmując Samsung po kalibracji jest bardziej transparentny dla materiału wideo, tj. oddaje go wierniej, bez przekłamań...

ale tylko na wprost, bo wiadomo, że pod kątem taka matryca jak w Samsungach traci na kolorach ;)

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

... wiadomo, że pod kątem taka matryca jak w Samsungach traci na kolorach ;)

O ile dobrze pamiętam, to gdzieś pisałeś chyba że pełna stabilność obrazu (tj nasycenie kolorów, mikro detale, faktury np ubrań, zmarszczki na twarzach i detale w cieniach, czerń) na matrycy VA jest utrzymywana max do 5~6 stopni odchylenia od centrum ekranu ?.

EDIT:

No ale niektórzy twierdzą że nawet 25 stopni od centrum :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1044135-post45.html

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to gdzieś pisałeś chyba że pełna stabilność obrazu (tj nasycenie kolorów, mikro detale, faktury np ubrań, zmarszczki na twarzach i detale w cieniach, czerń) na matrycy VA jest utrzymywana max do 5~6 stopni odchylenia od centrum ekranu ?.

EDIT:

No ale niektórzy twierdzą że nawet 25 stopni od centrum :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1044135-post45.html

Zależy o których zjawiskach będziemy rozmawiać, jeśli chodzi o spadek gammy, czyli rozjaśnianie się cieni, co z kolei bardzo obniża kontrastowość obrazu, to faktycznie przy około 5 stopniach już zaczyna się dziać to zjawisko. Wizualnie istotna degradacja barw zaczyna się trochę dalej. W matrycach S-PVA myślę, że właśnie w okolicach 20 stopni. W PSA szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli chodzi o matryce S-PVA (nieco większe kąty od PSA), to w tym roku jest znacznie gorzej z ich dostępnością w nowych modelach, w zeszłym roku były one dostępne głównie (pewne dlatego że są droższe w produkcji) w rozmiarach 40'' w Sony W9, Samsungach, F-6500/F-6640 i odpowiednikach tego modelu w innej stylizaji podstawki, oraz serii 8 też w tym rozmiarze. Wszystkie te same modele ale w większych rozmiarach były już na matrycy PSA oprócz niektórych wysokich modeli samsunga serii 8. Oglądałem już nowe modele Samsunga na ten rok pod szkłem mikroskopowym i już żaden model w rozmiarze 40'' nie był na matrycy S-PVA, większe modele również nie posiadają już tej matrycy. A przynajmniej w tych modelach co ja patrzyłem w kilku sklepach.

A jeszcze odnośnie kątów, to pod kątem też dość szybko ginie czytelnosć faktur zmarszczek twarzy, albo garniturów np.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś jest zainteresowany to widziałem tego samsunga za ok 6 k na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy ktoś może powiedzieć jak widoczna będzie różnica w obrazie w stosunku do Samsunga 55D8000? To mój poprzedni model, który bardzo lubię i zastanawiam się, czy dobrze robię wymieniając go. Jedyne czego mu brakuje to szybko działającej przeglądarki i szybkiej funkcji Smart TV..

Warto tak naprawdę zmieniać :-)? Trochę się podjarałem 4K, ale tak naprawdę nie będzie z czego go uzyskać ;-)

Edytowane przez KikU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć jak widoczna będzie różnica w obrazie w stosunku do Samsunga 55D8000? To mój poprzedni model, który bardzo lubię i zastanawiam się, czy dobrze robię wymieniając go. Jedyne czego mu brakuje to szybko działającej przeglądarki i szybkiej funkcji Smart TV..

Warto tak naprawdę zmieniać :-)? Trochę się podjarałem 4K, ale tak naprawdę nie będzie z czego go uzyskać ;-)

Zmiana na serię "HU" może przynieść Ci, oprócz 4k, lepiej działający upłynniacz ruchu i trochę wyższy kontrast. Zapewne też lepsze odwzorowanie barw przy ustawieniach fabrycznych. Poza rozdzielczością nie spodziewałbym się jakichś dużych różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma przy okazji szansy zeby dynamicznie zmieniajacy sie obraz (FHD), mowiac potocznie "w ruchu", byl ostrzejszy od poprzedniej generacji wyswietlaczy. Robiliscie moze takie testy?

send from tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma przy okazji szansy zeby dynamicznie zmieniajacy sie obraz (FHD), mowiac potocznie "w ruchu", byl ostrzejszy od poprzedniej generacji wyswietlaczy. Robiliscie moze takie testy?

send from tapatalk

Oczywiście i tak właśnie jest ;) przeczytaj test HU8500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np jakos mi umknelo podczas czytania na 5". Poza tym nie mialem pojecia jaka rozdzielczoscia dynamiczna "szczycily sie" ostatnio Samsungi ze sredniej I niskiej poleczki.

send from tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym sie poradzić tutaj bardziej oblatanych w temacie telewizorów forumowiczów. Co jest tak naprawde warty ten telewizor? dlaczego nigdzie na oficjalnych stronach Samsunga nie ma wzmianki o tym modelu? Czyżby Samsung się wstydzi? Czy odświeżanie 200 hz w tego typu telewizorze to nie trochę za mało? Gdzieś dorwałem ostatnio na angielskich stronach test gdzie napisali, że ten telewizor to się nadaje jedynie do oglądania w 4K........zdjęć.

Co możecie poradzić

Pytam bo sam zakupiłem i do 2 czerwca mogę jeszcze skasowac zamówienie

Dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to prawda i nie chcę wychodzić przed szereg, ale coś słyszałem, że ten model będzie miał natywnie 50hz matryce. Jeśli to się potwierdzi, to rzeczywiście będzie idealna ramka na zdjęcia ;)

A tak poważnie mówiąc, jeśli Ci się nie spieszy aż tak bardzo to zaczekaj na jakieś testy, niedługo do PL wejdzie też Sony X8 i Panasonic AX800.

Jeśli zrobią kolejny krok do przodu to pozamiatają koreańczykami. Tym bardziej, że już zeszłoroczna seria Panasonica była (chyba) lepsza niż tegoroczne Samsungi.

Wiadomo cena korei atrakcyjna jak na nowe technologie, ale pamiętaj, że to z czegoś wynika... a być może przed mistrzostwami świata zrobią jakieś konkretniejsze promocje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie slyszales o tych 50Hz?

Mozna jakis link prosic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie slyszales o tych 50Hz?

Mozna jakis link prosic?

Przepraszam, nie wiem czy można tu wrzucać linki do innych stron, ale: http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue55hu6900-201405233782.htm

TV nie najlepiej radzi sobie z 24p, akceptowalne 50p i 60p, kontrast przyzwoity.

Jak znajdę jakieś info jednoznacznie potwierdzające czy to matryca 50 czy 100 to wrzucę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak obecności systemu de-blur wskazuje na obecność matrycy 60Hz... Z resztą nawet jak jest 120Hz to jest to całkowicie niewykorzystane bez systemu de-blur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z dźwiękiem ale jeżeli chodzi o smart to zdecydowanie wygrywa LG. LG ma system WebOs a to w tym momencie jest chyba najprostszy i najszybszy smart. No i z tego co widzę to Samsung nie ma 3D a jeżeli wydaje się takie pieniądze to myślę że powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy obecny Webos praktyczna funkcjonalnoscia wygrywa ze SmartTv Samsunga, to chyba takie oczywiste na obecna chwile nie jest.

Brak 3D, przy znaczaco nizszej cenie, nie zasmuci konsumentow, majacych 3D w glebokim powazaniu.

Co smuci w UE55HU6900, to 60Hz matryca (model: 55A6AU7VH) i brak mozliwosci znalezienia w dostepnych ustawieniach, kompromisu pomiedzy juderem, a efektem teatru. Fatalne skalowanie telewizji SD w trybie pelnoekranowym. Z pikselozy wychodzi megapikseloza. Ciekawe czy modele HU7500 tez maja taka przypadlosc?

Zaden telewizor UHD niestety nie nadaje sie do ogladania filmow z gestym/grubym ziarnem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie myślałem o tych dwóch TV i wybieram Samsunga...

LG ma czerwony zafarb i bardzo traci szczegóły ...nawet z FHD....stał obok LG FHD miały ten sam sygnał i w 4k było żle...okna...liście...

Samsung kosztuje o tysiaka mniej plus bony na 750 zł...co czyni go najlepszym 4k w stosunku do ceny...

upscaling w S jest 4 stopniowy w LG tylko rozdzielczość...co widać w gubieniu szczegółów i to bardzo...

kolory lepsze u S...

a co do 3D to pasywne jest dla mnie osobiście porażką...wolę już nie mieć...jedyna opcja to Samsung UE55HU7500L

ps.

a co do 60Hz...to i tak dobrze :)

wiecie ile ma ten?

Philips 55PUS7809 ... zaledwie 50 Hz i co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do 60Hz...to i tak dobrze :)

wiecie ile ma ten?

Philips 55PUS7809 ... zaledwie 50 Hz i co Wy na to?

A My na to, że za dużo wierzysz ulotkom ;) Nie ma czegoś takiego na rynku jak matryce 50Hz. Jest 60Hz (jak w tym philipsie i samsungu), 120Hz i 240Hz. Podobnie jest z upscalingiem obrazu. "4-stopniowy" to jakieś marketingowe podszycie zwykłego procesu, który robi także LG. Być może jeden z nich robi to skuteczniej, ale potrzebna by była bardzo wnikliwa analiza procesu by to ocenić, z grubsza powinno być podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...