Skocz do zawartości
Barnaba

TSMuxer 3D - Feniks w natarciu ... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Używamy jak starego, dobrego tsmuxer, tylko teraz również dla 3D.

Mam nadzieję, że nie tylko ja eksperymentuję z 3D...?

Zrobiłem następujący test:

Mam film (Sanctum - wydany przez Monolith).

W okienku "Tracks:" mam informację o pliku MVC: H.256/MCV Views:2 .........3d-pg-planes: 32

Oryginalne napisy są w 3D i są oznaczone jako: PGS #0 3d-plane: 1

Dodałem 5 napisów (takich samych, plik sup zrobiony w programie easySUP) i ustawiłem różne wartości "3d offset:" : zerro, #0, #1, #16, #31

Efekt 3D uzyskałem przy 2 wartościach: #0 i #1.

Większa "głębia" była dla wartości #0 (bardziej "rozjechane" jak się ogląda bez okularów).

Czy ktoś może wie, dlaczego uzyskałem akurat takie efekty?

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłeś, ktoś się bawił. Funkcjonalność "golenia" jest istotą tego programu, choć autor zapowiada rozbudowanie programu o funkcje menu.

Ostatnia wersja jest też bardzo ciekawa dla zwolenników mkv.

Ja bezproblemowo uzyskuję efekt 3d dla napisów, ale przygotowuję je zawsze jako sup (zewnętrzne, z easySUP).

Intryguje mnie temat "plane(s)". Może ktoś ma wiedzę na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe jak wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie dobrze.

Jak masz ochotę na testy to spróbuj połączyć Titanica czy Hobbita - z dwóch płytek w jedną strukturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe pytanie odnośnie struktury BD. Za pomocą TSmuxer robie sobie kopie swoich płytek BD jako remuxy (video + oryg. ścieżka dźwiękowa + polska ścieżka i napisy) i trafiła mi się płytka z takimi o to parametrami:

9Vi77Q2.jpg

Czy robiąc remux powonieniem zostawić oba strumienie video czy tylko 1080p? Plik wynikowy dla samego 1080p dla 2:18 h filmu ze ścieżka Dolby TrueHD + DD to około 16 GB gdzie niektóre filmy 1:30h potrafią zająć ze 20 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego nie mogę zmuksować nowymi wersjami.Stara sprzed 2 lat za to pracuje jak trzeba.Nowe wersje "robią" mux w 60 s. a plik wynikowy nie zawiera video.No i d.... blada.Chyba że wina leży po stronie systemu 64 bit a nie 32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy robiąc remux powonieniem zostawić oba strumienie video czy tylko 1080p?

Tylko 1080p. Te 480p to jest komentarz wideo w postaci PiP.

angola - co tsMuxer wypluwa w logach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już kiedyś ktoś napisał takie coś. Lepszej instrukcji obsługi TS Muxer jeszcze nie widziałem ?

Pozdrowienia.



"Jak korzystać z muksera za pomocą ścieżki poleceń: (ode mnie: DOS kłania się? :) )


Należy utworzyć plik z rozszerzeniem .meta. Będą w nim gromadzone pliki, które należy zmuksować do postaci TS. W pierwszej ścieżce pliku meta mogą być zawarte dodatkowe parametry, które będą dotyczyć wszystkich strumieni.

W takim przypadku ścieżka powinna zaczynać się od wyrazu MUXOPT. W kolejnych komendach ścieżka zawiera listę strumieni i ich parametry według następującego schematu:

<nazwa kodeka> ,<nazwa pliku>, <parametry dodatkowe>


Przykład pliku META:


V_MPEG4/ISO/AVC, D:\media\test\stream.h264, fps=25

A_AC3, D:\media\test\stream.ac3, timeshift=-10000ms


W powyższym przykładzie odbywa się muxing jednego audio strumienia w formacie AC3 i jednego video strumienia w formacie H264.

Dodatkowe parametry strumieni audio/video:


fps - dla strumieni video i strumieni z napisami można samemu określić ten parametr. Jeśli nie to fps pobierany jest z automatu ze strumienia.

level - pozwala na nadpisanie dotychczasowego w strumieniu H264. Przykładowo, można zmienić profil High@5.1 na High@4.1.


Należy wziąć pod uwagę, że uaktualnia się tylko nazwa profilu. H264 może nie działać prawidłowo przy zadanym zbyt niskim wskaźniku level.


Insert SEI - parametr dotyczy tylko kodeka H.264. Przy jego aktywacji:


Jeśli oryginalny strumień wideo nie zawiera informacji SEI picture timing i SEI buffering period, to przy aktywacji taka informacja dodawana jest do strumienia. Zaleca się włączyć ten parametr dla lepszej współpracy z konsolą PS3.


contSPS - parametr dotyczy tylko kodeka H.264. Przy jego aktywacji:


Jeśli oryginalny strumień wideo nie zawiera regularnie powtarzających się elementów SPS/PPS (przy imporcie z kontenera MKV mogą być one zapisane tylko jeden raz na początku pliku), to w przypadku aktywacji SPS/PPS będzie on dodatkowo wklejany do strumienia wideo przed każdym kluczowym kadrem. Zaleca się zawsze uaktywniać ten parametr.


Uwaga:

W przypadku kodeka x264 odtwarzacz DUNE HD nie będzie dekodował powtórzonego parametru SPS. Wydaje się, że jest to błąd wynikający z obecnego firmware tego klocka.[/b]


delPulldown - dla strumieni wideo. Aktywacja: czyści ze strumieni metkę pulldown.


Uwaga:

Włączenie tego parametru powoduje zwykle konieczność wpisania nowego wskaźnika fps, które różni się od oryginalnego w strumieniu wideo. Na przykład, jeśli oryginalny fps=29.97, to po aktywacji delPulldown należy wstawić fps=23.976.


timeshift - wspiera strumienie audio i strumienie z napisami, może być zarówno powyżej, jak i poniżej zera. parametr określa się w milisekundach (na końcu powinno być ms), bądź w sekundach (na końcu litera s). Pozwala przesunąć strumienie w przód (symbol +) oraz cofnąć (symbol -).


down-to-dts - dotyczy tylko strumieni DTS-HD. Wiadomo, przekształca je w zwykły DTS.


down-to-ac3 - dotyczy strumieni TRUE-HD z wewnętrznym rdzeniem AC3 (zwykle tak nagrywane są płyty BD)


track - poczynając od wersji 0.9.96 pojawiła się możliwość wskazywania ścieżek na strumienie znajdujące się w innych kontenerach. W takim przypadku należy zaznaczyć numer strumienia wewnątrz tego kontenera.


mplsFile - odnośnik do pliku MPLS (Blu-Ray media play list file), do którego należy plik media danego strumienia. Ta informacja pozwala na dokładniejszą obróbkę "końcówek" plików przy wykonywaniu operacji ich łączenia (append). Opcja dostępna tylko dla strumieni znajdujących się kontenerze m2ts.

Jako oznaczenie wskazuje się na numer MPLS pliku. Na przykład:

mplsFile=00048

Tego pliku (ode mnie: pewnie chodzi o naniesienie odpowiedniego numeru) należy szukać w odpowiadającym mu pliku media znajdującego się w podkatalogach ./../PLAYLIST i ./../BACKUP/PLAYLIST.


Przy łączeniu dużej ilości plików z płyty BD (10 i więcej) zaleca się korzystać z powyższej opcji. W przeciwnym razie, w przypadku płyt BD z materiałem zapisanym w standardzie playlist "connection_condition=5", będzie dochodzić "na stykach" łączonych plików do asynchronizacji (rozjeżdżania się) strumieni audio/napisy ze strumieniem wideo z błędem około 17ms (od 0 do długości audio frame danego strumienia). Parametr ten (rozjeżdżania się synchro) automatycznie jest zapisywany w GUI przy otwieraniu pliku MPLS.


Parametry dla napisów w formacie SRT:

(ode mnie: to chyba jasne, nie ma co tłumaczyć, lecimy dalej):


Lista wspieranych kontenerów:


- TS/M2TS/MTS

- EVO/VOB/MPG

- MKV

- MPLS (Blu-Ray media play list file)


W celu uzyskania numeru strumienia uruchomić: tsMuxer <nazwa pliku kontenera>

Dla uruchomienia muksera należy otworzyć terminal windows (?), far (?), bądź inny menadżer plików i wybrać:


tsMuxer <nazwa pliku meta> <nazwa pliku TS>


Nazwy kodeków w pliku meta:


V_MPEG4/ISO/AVC - H264

V_MS/VFW/WVC1 - VC1

V_MPEG-2 - MPEG2

A_AC3 - DD (AC3) / DD+ (E-AC3) / True HD (True HD tylko dla strumieni z jądrem AC3 wewnątrz)

A_AAC - AAC

A_DTS - DTS / DTS-HD

A_MP3 - MPEG audio layer 1/2/3

A_LPCM - raw pcm data or PCM WAVE file

S_HDMV/PGS - napisy w formacie PGS

S_TEXT/UTF8 - napisy w formacie SRT. Plik tekstowy powinien być w standardzie unicode. Akceptowane są dowolne formaty: UTF-8, UTF-16, UTF-32


Dodatkowe parametry muksera w ścieżce MUXOPT.

Parametry tej grupy wpływają na kształt całego obrabianego materiału, a nie na oddzielny strumień:


--pcr-on-video-pid - nie należy określać oddzielnego PID dla PCR, tylko wykorzystać istniejący video PID

--new-audio-pes - wykorzystywać bajt 0xfd, zamiast 0xbd dla strumieni AC3, True-HD, DTS i DTS-HD. Odpowiada to standardowi Blu-ray

-vbr - korzystanie ze zmiennego bitrate

--minibitrate=xxxx - określa minimalną granicę vbr bitrate. Jeśli strumień ma niższą wartość od parametru zadanego, to będą wstawiane NULL pakiety w celu "podciągnięcia" strumienia do wymaganej granicy.

--maxibitrate=xxxx - j.w., określa maksymalną granicę

--cbr - muksowanie ze stałym bitrate. Nie należy jednocześnie korzystać z --vbr i --cbr (logiczne :)

--vbv-len - długość wirtualnego buforu w milisekundach. Domyślnie ustawiona na 500. Zwykle parametr ten jest wykorzystywany razem z opcją --cbr

Jest analogiem znaczenia vbv-buffer-size w kodeku x264, jednak ukazany w milisekundach, a nie w kilobitach (przy takim samym wskaźniku bitrate, można spokojnie przeliczać jeden na drugi i odwrotnie).

Jeśli samodzielnie kodowaliście plik za pomocą x264 ze stałym bitrate, to w celu poprawnej transmisji takiego materiału w sieci zaleca się wstawić taki sam (bądź mniejszy) wskaźnik tego parametru. W sytuacji przepełnienia wirtualnego buforu , w logu będą zapisywane stosowne błędy.

--bitrate=xxxx - bitrate dla opcji muksowania ze stałym bitrate. Oznaczenia --maxbitrate, --minibitrate i --bitrate ukazywane są w kilobitach na sekundę. Można korzystać nie tylko z liczb całkowitych, część ułamkową dzieli kropka, np. --maxbitrate=19423.432

--no-asyncio - nie tworzyć oddzielnego strumienia dla zapisu plików wyjściowych. Włączenie tej opcji usuwa też flagę FILE_FLAG_NO_BUFFERING. Wpływa to na zmniejszenie szybkości operacji, lecz pozwala na obserwację rozmiaru pliku wyjściowego podczas pracy

--auto-chapters=nn - wstawianie rozdziałów co nn minut. Korzysta się tylko w trybie blu-ray muxing

--custom-chapters=<ciąg znaków> - wstawianie rozdziałów w wybranych miejscach (tylko tryb blu-ray muxing). Ciąg znaków powinien wyglądać następujaco następująco: hh:mm:ss;hh:mm:ss; itd... Ciąg znaków nie powinien zawierać spacji

--demux - w tym trybie wybrane audio/video ścieżki zapisują się jako oddzielne pliki. Przy obróbce strumieni wprowadzane są wszystkie wybrane efekty i zmiany, na przykład zmiana level dla h.264. W trybie demux niektóre typy strumieni zawsze ulegają zmianom podczas zapisu w plik. Np. napisy z formatu PGS przekształcają się w format sup, z kolei ścieżki audio PCM zapisuję się w w format plików WAV. Dochodzi też do automatycznego rozbicia pliku na kilka, jesli rozmiar pliku WAV przekracza 4Gb

--cut-start - wycinanie początku wybranego fragmentu pliku. Powinno być wyrażone w milisekundach, sekundach i minutach (ms, s, min)

--cut-end - wycinanie końca wybranego fragmentu pliku. Oznaczenia j.w.

--splt-duration - podzielenie pliku według czasu (ukazywane w sekundach). Długość każdej części zawsze będzie minimalnie mniejsza od zadanego czasu. Punkt podziału przyporządkowany bowiem będzie według kluczowego kadru (lub według granic audioframe, jeśli nie ma strumienia wideo). Program kontroluje jednak, żeby w procesie nie doszło do "zgubienia" jakiegoś kadru.

--split-size - podział pliku według rozmiaru.


Znaczenie prefiksów odpuszczam :(

i ostatnie zdanie:


Podczas pracy tsMuxer nie korzysta z zewnętrznych filtrów (kodeków)


Uff...



Przy kolejnych aktualizacjach tego softu trzeba będzie wyłapywać już tylko zmiany w Read Me"


A ja jeszcze natrafiłem na taką stronę. Są tam wymienione powody dlaczego warto ReMuXować nagrania na płytach Blu-Ray i co robić z kodekami Audio-Video w których zakodowane są nagrania na płytach Blu-Ray.




Pozdrowienia jeszcze raz.

Edytowane przez grzegorz288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie pisałem. Ja tylko zrobiłem kopiuj i wklej jako zwykły tekst. :) I troszkę jeszcze dopisałem. To tyle.

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak łączyć ze sobą filmy 3D Blu Ray tym programem.??Plik wyjściowy video powinien mieć kodek MVC ?? Wtedy był bym zadowolony jakby tak było jak w oryginale.Ja jak łącze to chyba traci efekt 3D bo nie widzę tego kodeka w materiale video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Nie lepiej używać MakeMKV, który świetnie sobie radzi z tworzeniem plików .mkv bez żadnych strat w video i audio, a dodatkowo pięknie radzi sobie z MVC. Wszystko macie w jednym pliku .mkv. Nie potrzebuje żadnego AnyDVD HD, żadnego Daemon Tools. Potrafi sam zdejmować zabezpieczenia i czyta z pliku .iso lub index.bdmv, jak ktoś ma strukturę BDMV. Przenosi rozdziały. Można wybierać, jakie ścieżki audio, napisy chce się przenieść do .mkv. Testowałem i działa bez problemu. Zrobiłem sobie kopię mojego Everest 3D i działa identycznie, jak wersja Blu-Ray. Moim zdaniem obecnie najlepszy program na rynku do takiej zabawy, a .mkv można prawie wszędzie odtworzyć.

Jak dla mnie to MakeMKV do tworzenia kopii filmów BD i BD 3D, a do odtwarzania takich plików MPC-HC + LAV Filters + madVR, wszystko darmowe i działa lepiej niż PowerDVD i inne tego typu syfy.

MakeMKV jest darmowy podczas Bety, która już trwa parę lat :)

A jak brak ścieżek napisów polskich, to po stworzeniu takiego pliku .mkv, używacie MKVToolNix i dodajecie sobie bez problemu plik z napisami i muxujecie i wsio ;)

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

A ten MakeMKV jest na Mac OS?

Tak. MakeMKV :) 1.10.0 for Mac OS X (Requires x86 Mac OS X 10.6 or later. NOTE: MakeMKV is not signed by Apple, you might need to adjust gatekeeper options in order to install the program.)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz chce klucza aktywacyjny, bo okres próbny minął.

Pewnie kiedyś miałem i zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Ale teraz chce klucza aktywacyjny, bo okres próbny minął.
Pewnie kiedyś miałem i zapomniałem.

Tak jak pisałem wcześniej, MakeMKV jest darmowy w fazie Beta. Autor programu co 2 miesiące podaje ten klucz TUTAJ. Obecny podał wczoraj i jest ważny do końca września 2016.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopiemy:rolleyes:

Z okazji Nowego Roku zrobiłem sobie remux BD: Billy Lynns Long Halftime w wersji 3D ATMOS (oczywiście też audio i napisy PL).

Wydanie UHD do czegoś więcej się przydało:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością zabawię się w górnika i informuję niniejszym o reaktywacji projektu tsMuxer :)

tsMuxer forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...