Skocz do zawartości
chiboogi

oppo 103d

Rekomendowane odpowiedzi

I tak powinno być, standardowo BD ma 8 bit na kolor a deep color można ustawić 10 lub 12 bit na kolor (w każdym razie w moim odtwarzaczu tak jest).

Wtedy TV przy płytach z oznaczeniem 4K mastered pokazuje mi xv colour.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale w odtwarzaczu w opcji color space do wyboru jest:

Auto

4:2:2

4:4:4

A w opcjach deep color jest opcja:

Off

30 bits

36 bits

To co najlepiej wybrac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawde nie powinno byc roznicy pomiedzy tymi ustawieniami lub powinny byc skrajnie male. Jak chcesz mozesz kupic sobie plytke Spears&Munsil HD Benchmark v.2 i zbadac ktore daje najlepsze rezultaty ;)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie troche lamerakie pytanie :)

Czy to normalne jak ustawie w oppo w opcjach hdmi color space 4:4:4 a w projektorze 4:2:2 to obraz ma przeklamania ?? Np czerwony staje sie rozowy ??

I jeszcze jedno pytanie. Albo mi sie wydaje albo sie przyzwyczailem, bardziej kolory podobaly mi sie na sony bdp370 (350zl) niz na oppo 103d (3700zl) a moze to kwestia ustawien ?? Sony nie mial mozliwosci ustawiania oppo ma. A moze tez przez to ze zmienilo sie srodowisko w jakim jest projekcja :) wczesniej bylo bialo teraz jest czarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie troche lamerakie pytanie :)

Czy to normalne jak ustawie w oppo w opcjach hdmi color space 4:4:4 a w projektorze 4:2:2 to obraz ma przeklamania ?? Np czerwony staje sie rozowy ??

Oczywiście że będą przekłamania, w obu musisz ustawić to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z BD- Live w Oppo 103. Urządzenie podłączone, test ok, YouTube działa - a bd-live nie działa. Sprawdzałem na 2 filmach. Urządzenie twierdzi że nie ma połączenia z siecią! Wie ktoś o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...