Skocz do zawartości
chiboogi

oppo 103d

Rekomendowane odpowiedzi

A może najpierw wyjaśnij dalczego mają grać tak samo. Niestety napęd to nie tylko laser a po nim wyjście cyfrowe. Aby z CD wyrzucić coś przez coax lub toslink należy to doprowadzić do takiego standartu. Nie można tez pomijać kwestii układu korekcji błedów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec miałem rację dzwoni w którymś kościele ale Ty nie wiesz w którym.

Nadal nie rozumiem tego co piszesz ,czy mógłbyś jaśniej na temat działania tych ustrojstw ? W jakim przypadku miałeś różnice na wyjściu HDMI ? było LPCM czy bitstream ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświeć mnie, chętnie przyjmę wiedzę. Nie należę do tępo upierających się. Wystarczy mi taka teza że na wyjściach cyfrowych dwóch rożnych urządzeń z tym samym materiałem będziemy mieli fizycznie (nie technicznie) to samo. Co do moich urządzeń w tym samym czasie miałem 6 urządzeń ale zacznijmy tylko od tych AV : blu-ray Samsung (6900), Sony (790), oppo(103), asus (taka podróba oppo). Wszystkie po hdmi podłaczone do sony str-da 6400. Każdy brzmiał inaczej i nie były to subtelne różnice. Wzystkie urządzenia w audio porównywałem z ustawieniem wyjścia na bitstream. Najgorzej wypadło sony płakie i nieanalityczne, później asus - wyskoie brzmiały jak 64kbit mp3, samsung był w miarę przyzwoity ale sprzedałem go bo przy materiale wideo miał dla mnie za łagodny obraz, oppo chyba z tej całej stawki najbardziej mi pasuje. Niskie schodą tak nisko że dzwięk czuć a nie słychać, góra brzmi prawie tak jak w starym poczciwym CD sony. Co do zakodowanego audio czy to w DD, DTS czy HD-MA słyszę kolosalną różnicę i tu znowu sony na końcu, wycofany średnio niski bas, asus grał bardzo ciemno - duży bas niepopary górą, samsunga nie pamiętam. Tutaj nadal oppo miał zachowaną równowagę i subiektywnie najbardziej mi pasował. Miałem po drodze jeszcze kilka DVD/SACD sony ale one brzmiały w audio połączone toslinkiem jak porządne stare CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświeć mnie, chętnie przyjmę wiedzę. Nie należę do tępo upierających się. Wystarczy mi taka teza że na wyjściach cyfrowych dwóch rożnych urządzeń z tym samym materiałem będziemy mieli fizycznie (nie technicznie) to samo. Co do moich urządzeń w tym samym czasie miałem 6 urządzeń ale zacznijmy tylko od tych AV : blu-ray Samsung (6900), Sony (790), oppo(103), asus (taka podróba oppo). Wszystkie po hdmi podłaczone do sony str-da 6400. Każdy brzmiał inaczej i nie były to subtelne różnice. Wzystkie urządzenia w audio porównywałem z ustawieniem wyjścia na bitstream. Najgorzej wypadło sony płakie i nieanalityczne, później asus - wyskoie brzmiały jak 64kbit mp3, samsung był w miarę przyzwoity ale sprzedałem go bo przy materiale wideo miał dla mnie za łagodny obraz, oppo chyba z tej całej stawki najbardziej mi pasuje. Niskie schodą tak nisko że dzwięk czuć a nie słychać, góra brzmi prawie tak jak w starym poczciwym CD sony. Co do zakodowanego audio czy to w DD, DTS czy HD-MA słyszę kolosalną różnicę i tu znowu sony na końcu, wycofany średnio niski bas, asus grał bardzo ciemno - duży bas niepopary górą, samsunga nie pamiętam. Tutaj nadal oppo miał zachowaną równowagę i subiektywnie najbardziej mi pasował. Miałem po drodze jeszcze kilka DVD/SACD sony ale one brzmiały w audio połączone toslinkiem jak porządne stare CD.

Zadam jedno pytanie.

Jakie były ustawienia w odtwarzaczu?

Wysyłałeś sygnał do amplitunera jako bitstream, czy może dekodowałeś na pokładzie odtwarzacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie we wszystkich odtwarzaczach blu ustawiałem bitstream. Nie pamiętam tyko jak ustawiłem w samsungu. On miał polskie menu i był najstarszy z moich klocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie we wszystkich odtwarzaczach blu ustawiałem bitstream. Nie pamiętam tyko jak ustawiłem w samsungu. On miał polskie menu i był najstarszy z moich klocków.

No to cuda nad cudami bo bitstream z założenia nie powinien dawać takich efektów ponieważ z założenia przesyła do ampli jako strumień bitów to co zostało odczytane z płyty.

Z mojego doświadczenia wynika że tak właśnie jest i dla kilku klocków które miałem tak właśnie było, różnice były gdy w odtwarzaczu ustawiłem dekodowanie i już zdekodowany sygnał był wysyłany do ampli (ampli od paru lat ten sam Denon AVR-2310).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja gdzies kiedys czytalem ze nawet przy zapisie w systemie "01111100101110111100110" podczas odtworzenia go moga i wystepuja bledy.. Wiec moze cos w tym jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy występujące podczas odczytu nie są wstanie zmienić takich parametrów jak głośność ,wysycenie ,brzmienie ,dynamika, i ogólna jakość dźwięku. Jedyne błędy jakie moga być słyszalne to Judder.

EDIT : Wybaczcie pomyłkę miałem na myśli oczywiście jitter

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja gdzies kiedys czytalem ze nawet przy zapisie w systemie "01111100101110111100110" podczas odtworzenia go moga i wystepuja bledy.. Wiec moze cos w tym jest...

Po to są algorytmy korekcji więc w przypadku zbyt dużej degradacji sygnału po protu niczego nie usłyszymy.

Błędy występujące podczas odczytu nie są wstanie zmienić takich parametrów jak głośność ,wysycenie ,brzmienie ,dynamika, i ogólna jakość dźwięku. Jedyne błędy jakie moga być słyszalne to Judder.

EDIT : Wybaczcie pomyłkę miałem na myśli oczywiście jitter

A już miałem pytać czy rozmawiamy o obrazie czy o dźwięku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k za rogiem? Moze ktos nie chciec czekac 2 lata na zakup playera :) A może nie ma TV 4K lub projektora 4K w domu...

Dokaldnie tak jak piszesz, do tego dochodzi fakt ze amplitunery maja skalowanie do 4k a ten bluray jest naprawde niezly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niezły tylko mogli już dołożyć Hdmi 2.0 by na pewno nie było problemów z telewizorami 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oppo jak najbardziej posiada funkcje przeznaczone do kalibracji obrazu i jest ich więcej niż przeciętnie w telewizorach, jeśli się nigdy Oppo nie miało to można o tym nie wiedzieć. Do niedawna posiadałem trzy urządzenia Oppo , BDP83SE ,BDP93, BDP105, i chętnie podyskutuję, 93 sprzedałem kilka miesięcy temu.

NIe chodziło mi o taką regulację obrazu jak jest wbudowana w oppo a o profesjonalne ustawienia kalibracji obrazu które dostępne są w procesorze lumagen, druga rzecz że o ile w zewnętrznym procesorze obrazu jest sens montowania takiej kalibracji to w odtwarzaczu Blu- ray jest ona kompletnie zbędna i jej brak nie jest na pewno wadą 103D -zresztą żaden odtwarzacz Blu-ray nie ma takich możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

no i stalo sie, a wlasciwie stalem sie posiadaczem OPPO 103d :)

pierwsze spojrzenie ......WOW takie spakowanie to ja rozumiem, ideal tak ladnie spakowane ze az szkoda rozpakowywac :)

wykonanie faktycznie idealne. Jakosc materialow tutaj jest 100 razy lepsza niz wspomniany wczesniej sony 790.

Instrukcja na plycie w jezyku PL i to dotyczaca 103d a nie jak myslalem ze bedzie od 103. Postarali sie :) Obrazki sa nawet w kolorze :)

wizualnie super, w praktyce dopiero jak uporam sie z remontem kina i instalacja nowego ekrany

co do ceny to powiem ze wogole nie oplaca sie sprowadzac z UK. Doplata 100PLN za gwarancje przy calej kwocie zadna......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje ,niech Ci dobrze służy :D


wykonanie faktycznie idealne. Jakosc materialow tutaj jest 100 razy lepsza niz wspomniany wczesniej sony 790.

Jeśli chodzi o jakość wykonania to trzeba było zobaczyć 83/83SE.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

odpalilem dzisiaj to cudenko i funkcja darbee visual presence powalila mnie :) tyle moge napisac.

mam jeszcze pytanie ogolne OPPO,

- czy funkcje upscaling dvd mozna gdzies kontrolowac czy ma to robic czy nie ?? nie moge w menu nigdzie znalezc tej opcji a gdzies wyczytalem ze robi to z dvd i to calkiem dobrze.... W PS3 jest menu i tam mozna sobie pare mozliwosci wybrac a tutaj w oppo nie mam nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś wgrałem nową betę do 103D, mam go dopiero od kilku dni tak że różnic nie widzę.

Mam natomiast jedno pytanie, obecnie kompa mam spiętego z TV philips 55 8007 za pomocą hdmi - filmy to mkv 1080 z dzwiękim TrueHD lub DTS-HD MA i wszystko hula bardzo ładnie. Mając oppo zastanawiam się czy można kompa z nim spiąć kabelkiem tak aby wykorzystać jego możliwości - chodzi mi głównie o Darbee????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygodniej mi z kompa - tyle tylko że film załanczam na kompie i przenoszę go na drugi monitor którym jest TV rozumiem że z oppo tak nie będę mógł zrobić - jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy po kablu hdmi mogę odczytać film z kompa (jeśli tak to jak to zrobić)?? po dlna to raczej będą przycinki z tak dużymi filmami (około 20-30gb).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W becie firmware fajnie ze teraz co 1% mozna ustawiac darbee.

A jak z tymi lagami A/V ?? Pisza ze przy wlaczonym darbee brak jest synchronizacji ??

Jezeli tak to ciekawe kiedy to naprawia bo jak nie to bedzie trzeba oddac.

No i ponoc dzwiek po hdmi jest duzo lepszy niz w starszym 103.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ponoc dzwiek po hdmi jest duzo lepszy niz w starszym 103.

NO PROSZĘ CIEBIE , LITOŚCI !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO PROSZĘ CIEBIE , LITOŚCI !

Pisze tylko to co wyczytalem w recenzjach dobrych serwisow a/v ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zapodaj jakieś linki do tych "dobrych serwisów" ?

Marketingowe młyny mielą mózgi bez litości dlatego chętnie zobaczę gdzie sprzedają taką papkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

prosze o porade :)

jakie jest najlepsze ustawienie dotyczace color space oraz deep color w opcji hdmi ??

jak patrze w projektorze to film bluray leci tylko w 12bit-ch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...