Skocz do zawartości
chiboogi

oppo 103d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

zastanawiam sie nad sensem kupowania tego odtwarzacza i mam pare pytan do tych co posiadaja juz jakies oppo:

- generalnie chodzi mi o procesor DARBEE ktory ma poprawic jakosc obrazu zwlaszcza wyswietlanego powyzej 100 cali i.......

czy warto kupowac oppo skoro istnieje mozliwosc kupna samego procesora ktory kosztuje sporo mniej ??

- sekcja audio wogole mnie nie interesuje, tak samo odtwarzanie multi formatow, chodzi o sam obraz bluray i dvd.

dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DARBEE daje radę, a dopłata (tam) nie jest olbrzymia (tutaj już znaczna).

Nie wiem jaki model zewn. masz na myśli, ale mogą być tego plusy, jak i minusy (jak to zwykle bywa) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darbee darblet 5000 to jest oryginalny produkt. Kosztuje 320 dolarow. Wiec czy warto kupowac specjalnie bluray oppo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach nie warto. 4k za rogiem. Szkoda kasy.

Kup Panasia 500 za 1300 i będziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra ale za jaki czas bedzie 4k w projektorach za rozsadne pln i odtwarzacze?? Gdzies czytalem ze ten darbee robi prawie 4k i przy duzych calach bardzo pomaga.... I takie cudenko kosztuje 1200 pln a nie 3650 w oppo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra ale za jaki czas bedzie 4k w projektorach za rozsadne pln i odtwarzacze?? Gdzies czytalem ze ten darbee robi prawie 4k i przy duzych calach bardzo pomaga.... I takie cudenko kosztuje 1200 pln a nie 3650 w oppo

Pamiętaj że OPPO 103D ma również skalowanie do 4k czego w modułach Darbee nie spotkamy, można więc powiedzieć że OPPO na 4k jest przygotowany (na filmy natywnie nagrane w 4k nie liczyłbym zbyt szybko bo narazie nawet formatu zapisu czy kodeka nie wybrano) nalezy też dodać że OPPO nie ma wbudowanych na stałe żadnych filtrów obrazu które degradują jakość obrazu, czego nie można powiedzieć o większości playerów na rynku które mają na stałe włączone odszumianie i różnego typu wygładzacze obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic

Darbee darblet 5000 to jest oryginalny produkt. Kosztuje 320 dolarow. Wiec czy warto kupowac specjalnie bluray oppo.

Nic nadzwyczajnego.

Wyostrza kontury przez co obraz staje się nieco ostrzejszy i nic poza tym.

Ponadto generuje artefakty przy pełnej mocy.

OPPO jest lepszym skalerem.

http://www.hometheaterhifi.com/video-processors/video-processors-reviews/darbee-darblet-dvp5000-video-processor.html

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic

Nic nadzwyczajnego.

Wyostrza kontury przez co obraz staje się nieco ostrzejszy i nic poza tym.

Ponadto generuje artefakty przy pełnej mocy............

hmmm jezeli jest tak jak piszesz to czemu taka firma jak OPPO wpakowala to ?? i nawet zmienila swoj procesor ??

czy masz darbee u siebie ?? testowales go ??

ja jak czytam to bardzo duzo pozytywnych opinii jest zwlaszcza od uzytkownikow projektorow.....

a co do skalowania do 4k to tez sie nie przyda. Trzeba miec matryce 4k .............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co czytałeś, ale to nie jest żaden procesor obrazu tylko skaler.

Procesory obrazu nie kosztują 300 dolarów

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co czytałeś, ale to nie jest żaden procesor obrazu tylko skaler.

Procesory obrazu nie kosztują 300 dolarów

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Oprócz dodania procesora odpowiedzialnego za Darbee, nowy OPPO ma również zmieniony procesor wideo - układ Marvell Qdeo został zastąpiony przez procesor VRS Clear View firmy Silicon Image.

O to mi chodzilo.... wiem co to darbee!!

Edytowane przez chiboogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz krótko, bez linków, napisać co to skaler, a co procesor obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo pisanie. Było o tym na forum

W skrócie.

Skaler jak sam nazwa mówi to chip skalujący obraz z niektórymi podstawowymi elementami poprawiający jego jakość,

Stosowany jest przeważnie w odtwarzaczach wideo.

Procesor obrazu występuje jako oddzielne urządzenie i jest oparty na podzespołach przetwarzających całe widmo sygnału wideo.

Jest kilka firm produkujące procesory wideo.

DVDO: Video Connectivity Solutions

Crystalio II - Pixel Magic Systems Ltd

Faroudja DCDi Cinema

(Meridian)

http://www.audiocenter.com.pl/lumagen-radiance-xe-3d.html

i Inne.

Pozdrawiam,

AndrezejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, z procesorami to mi wyjaśniłeś.

Ale dalej nie bardzo wiem, co to skaler i dlaczego ten Darbee nim jest a nie procesorem?

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor obrazu jest jednocześnie skalarem a skaler nie jest procesorem, ma ograniczone możliwości i jest zbudowany na jednym chipie.

Procesor posiada większe możliwości obróbki obrazu

Tu masz dokładnie opisane

http://www.soundandvision.com/content/lumagen-radiance-series-and-dvdo-iscan-duo-high-definition-video-processors

Dobry procesor obrazu kosztuje ponad 20.000 zł.

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję twoje źródło:

Processor Basics
The most basic functions of a video processor are deinterlacing, upconversion (scaling), and refresh-rate matching of the source to the display.

Dalej jest dla mnie niejasne, co robi Darbee?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor obrazu jest jednocześnie skalarem a skaler nie jest procesorem, ma ograniczone możliwości i jest zbudowany na jednym chipie.

Procesor posiada większe możliwości obróbki obrazu

Tu masz dokładnie opisane

http://www.soundandvision.com/content/lumagen-radiance-series-and-dvdo-iscan-duo-high-definition-video-processors

Dobry procesor obrazu kosztuje ponad 20.000 zł.

AndrzejS&

Procesor obrazu nie musi być skalerem!

Skaler odpowiada JEDYNIE za skalowanie obrazu czyli konwersję rozdzielczości z jednej do drugiej i w żaden inny sposób nie przetwarza obrazu, procesor obrazu może wykonywać rózne funkcje jak: uswanie przeplotu, wyostrzanie obrazu, skalowanie, konwersję ilości klatek, usowanie szumów, konwersję kolorów itd. Darbee nie jest skalerem a procesorem obrazu i odpowiada za powiększenie głębi obrazu podobnie jak ma to miejsce w przypadku układów wyostrzających obraz, jednak algorytmy w nim zastosowane mocnio różnią się od standardowych ukłaów wyostrzających - głównie dlatego że przy użyciu Darbee da się uzyskać widoczne zwiększenie głębii obrazu bez widocznych artefaktów (przy rozsądnym ustawieniu siły przetwarzania obrazu).

Lumagen podany jako przykład lepszego procesora obrazu w cenie ponad 20000zł świadczy tylko o braku wiedzy o budowie tego urządzenia, jego cena nie świadczy o lepszym przetwarzaniu obrazu a sam lumagen korzysta właśnie z algorytmów Darbee o czym się nawet chwali! Skalowanie obrazu oraz inne aspekty lumagena nie przewyższają tego co potrafi oppo 103d (kosztujący poniżej 4000zł)

Edytowane przez aqjaroslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem swoje.

Nie przekonuj mnie co jest co. Miałem już kilka procesorów obrazu, wiem o czym napisałem i jaka jest definicja procesora obrazu.

Poczytaj co ludzie piszą o tym wynalazku na forach.

Twoje pieniądze twój wybór. Nie mam zamiaru cię przekonywać i zakończmy ten temat.

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to ze nie warto kupowac oppo i lepiej kupic np. Sony 790 ?? W jakosci obrazu i audio roznicy nie zobacze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem swoje.

Nie przekonuj mnie co jest co. Miałem już kilka procesorów obrazu, wiem o czym napisałem i jaka jest definicja procesora obrazu.

Poczytaj co ludzie piszą o tym wynalazku na forach.

Twoje pieniądze twój wybór. Nie mam zamiaru cię przekonywać i zakończmy ten temat.

AndrzejS&

Są to również pieniądze innych, jeśli stać cię na urządzenie za 20000zł i potrzebujesz argumentu żeby wydac takie pieniądze to możesz uważać że coś jest lepsze niż jest w rzeczywistości, lumagen jest sprzętem specjalizowanym do wykonywania ściśle określonej funkcjii, sprawdza się w takim zastosowaniu świetnie jednak oppo 103 to ten sam poziom pretwarzania obrazu, pomijam tu dodatkowe zalety lumagena bo wynikają one z innego przeznaczenia sprzętu a nie jakości urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to ze nie warto kupowac oppo i lepiej kupic np. Sony 790 ?? W jakosci obrazu i audio roznicy nie zobacze ??

OPPO to jeden z najlepszych jakościowo odtwarzaczy Blu-ray na rynku, jeśli chodzi o jakość obrazu i dźwięku jego przewaga nad urządzeniem Sony jest miażdżąca (również wtedy gdy dźwięk z oppo jest wysyłany w formie cyfrowej) - jednak wszystko zależy od tego jakie TV/projektor posiadasz i jakie masz oczekiwania pod względem obrazu - to tak jak słuchaniem muzyki w mp3/wav - niekórzy twierdzą że nie słyszą różnicy, ja muzyki z plików mp3 nie jestem w stanie słuchać ze względu na irytację złą jakością dźwięku - wszystko kwestia osobistych wymagań co do dźwięku i obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aqjaroslaw

Nie bardzo rozumiem co chcesz udowodnić.

Miałem kilka procesorów DVDO. Obecnie mam iScan DUO, który był testowany wraz z Lumagen Radiance XE-3D High-Definition Video Processor, gdzie podalem link do tego testu.

Nie ma podziału " do innych zastosowań" Wszystkie takie urządzenia służą tylko jednemu. poprawę jakości obrazu i są to procesory wyskokowej klasy nie dla każdego.

Dla przeciętnego użytkownika to są urządzenie innego typu.

Poczytaj sobie tu

http://www.hometheaterhifi.com/video-processors/video-processors-reviews/darbee-darblet-dvp5000-video-processor.html

i porównaj z takim Lumagen,em

Conclusions about the Darbee Darblet DVP5000 Video Processor

First, I have to say that after testing and comparing the VXP's adaptive contrast vs. the Darblet, I ultimately like the VXP enhancement more. My main complaint with it is that even at its smallest setting = 1, the effect is a bit much for me.

The Darbee definitely does what it sets out to do. It does both contrast stretching, usually the type that should have been done by the video producers to begin with, and sharpening. I ultimately did not like Full pop mode, it produced a much harsher image than I like and although it did not produce noticeable artifacts at values of 45% or less (an accomplishment in itself) it was a bit too harsh of a change for my eyes. However, I do realize that many users would like this effect and that this is a pure question of taste.

HDTV produces a much more subtle effect, one that videophiles would appreciate more, particularly at settings of 40% or lower. The effect is subtle and makes more use of contrast stretching than sharpening.

Bad content looks awful through the Darbee. It really does its job when the content it receives is good.

I also saw some differences between how different displays handle the Darbee. Some displays have an inherent contrast stretching ability of their own (e.g., the Kuro). Those showed less of an effect than did the displays that did not have this ability.

The most noticeable change was in the projector. The image was noticeably sharper and clearer. The benefit of the Darbee is really in producing a sharpness algorithm that really does its job without introducing nasty artifacts into the image.

However, I still prefer the image produced by the Lumagen processor to the Darbee.

The differences between the original image and the Darbee results can be seen quite easily here:

hth-5101-tn.jpg

hth-5102-tn.jpg

So, if you like your picture punchier and sharper, the Darbee is definitely an interesting solution to a problem we didn't know existed – how to get your Bluray content to excite you with its picture quality again.

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPPO to jeden z najlepszych jakościowo odtwarzaczy Blu-ray na rynku, jeśli chodzi o jakość obrazu i dźwięku jego przewaga nad urządzeniem Sony jest miażdżąca (również wtedy gdy dźwięk z oppo jest wysyłany w formie cyfrowej) - jednak wszystko zależy od tego jakie TV/projektor posiadasz i jakie masz oczekiwania pod względem obrazu......

Do tej pory odtwarzam na sony 370, projektor podstawowy model JVC x30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aqjaroslaw

Nie bardzo rozumiem co chcesz udowodnić.

Miałem kilka procesorów DVDO. Obecnie mam iScan DUO, który był testowany wraz z Lumagen Radiance XE-3D High-Definition Video Processor, gdzie podalem link do tego testu.

Nie ma podziału " do innych zastosowań" Wszystkie takie urządzenia służą tylko jednemu. poprawę jakości obrazu i są to procesory wyskokowej klasy nie dla każdego.

Dla przeciętnego użytkownika to są urządzenie innego typu.

Poczytaj sobie tu

http://www.hometheaterhifi.com/video-processors/video-processors-reviews/darbee-darblet-dvp5000-video-processor.html

i porównaj z takim Lumagen,em

AndrzejS&

OPPO 103D to nie jest Darblet tylko uniwersalny odtwarzacz w którym dodano układ odpowiedzialny za przetwarzanie darblet, ten sam układ mają zastosowany procesory radiance firmy lumagen. Takie rzeczy jak skalowanie, usówanie artefaktów, usuwanie przeplotu itd. stoją w odtwarzaczu OPPO na podobnym poziomie, oczywistym jest że oppo nie posiada takich funkcji jak kalibracja obrazu czy takich możliwości kalibracyjnych ale wątek nie jest o tym, chodziło tu tylko o same możliwości oppo 103d oraz zalety zastosowanego tam układu Darblet którego stosuje również przytoczina przez Ciebie firma lumagen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...