Skocz do zawartości
chiboogi

oppo 103d

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory odtwarzam na sony 370, projektor podstawowy model JVC x30

Posiadasz porządny projektor na którym bez problemu zobaczysz zalety użycia lepszego źródła, Sony którego używasz to sprzęt który może mocno ograniczać możliwości projektora- ma słabe skalowanie, na stałe włączone maskowanie artefaktów które rozmywa obraz, uogólniając jest to urządzenie z dużo niższej półki jakościowej niż projektor który posiadasz i lepsze źrudło może dać sporo lepszy obraz (również przy obrazie SD czy 720p ze względu na słaby skaler w Sonym).

Edytowane przez aqjaroslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz porządny projektor na którym bez problemu zobaczysz zalety użycia lepszego źrudła, Sony którego używasz to sprzęt który może mocno ograniczać możliwości projektora- ma słabe skalowanie, na stałe włączone maskowanie artefaktów które rozmywa obraz, uogólniając jest to urządzenie z dużo niższej półki jakościowej niż projektor który posiadasz i lepsze źrudło może dać sporo lepszy obraz (również przy obrazie SD czy 720p ze względu na słaby skaler w Sonym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz porządny projektor na którym bez problemu zobaczysz zalety użycia lepszego ...

Myslalem ze jak dokupie samego darblet-a to poprawi mi sie jakosc. Ale jak bedzie jeszcze oppo z darbletem to uzyskam jeszcze lepszy obraz niz w zestawieniu sony + darblet ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze jak dokupie samego darblet-a to poprawi mi sie jakosc. Ale jak bedzie jeszcze oppo z darbletem to uzyskam jeszcze lepszy obraz niz w zestawieniu sony + darblet ??

Dokładnie, łączenie budźetowego odtwarzacza z Darblet da średni przyrost jakości i tu kolega andsie1 ma rację że sam Darblet nie zmieni jakości źrudła które w dużo większym stopniu odpowiada za przetwarzanie obrazu, źrudło też musi być dobrej jakości - w oppo masz jedno i drugie a licząc osobno cenę dobrego BD i Darblet okazuje się że oppo jest naprawdę opłacalnym zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sony 790 vs oppo, miałem sony, mam oppo, totalna przepaść. Tor audo sony to porażka. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że może istnieć taka różnica. Pomijam obudowę , odtwazacz za 1kzł wygląda jak syfiasty odtwarzarzacz z PRC. Wyświetlacz ledwie i nierównomiernie jarzył. Najbardzej się cieszyłem jak znalazł się amator na zakup. On też się cieszył wziął tygodniowe cudo sony za 70% ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sony 790 vs oppo, miałem sony, mam oppo, totalna przepaść. Tor audo sony to porażka. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że może istnieć taka różnica. ...

Ale po analogu czy hdmi roznica jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam instrukcje i zalecaja aby rozdzielic hdmi1 -- video hdmi2 -- audio

czy faktycznie ma to znaczenie i da sie to odczuc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamysł rozdzielenia fonii i wizji po hdmi jest po to, aby wysłać fonię do ampa, który np: nie obsługuje 3d, a wizję 3d wysyłamy bezpośrednio do tv 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to ja wiem, ale w instrukcji pisza ze wtedy jest takie pure direct ze niby dzwiek z obrazem nie idzie po jednym kablu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już ci kolega napisał.

Jednym wyjściem przesyłasz wideo a drugim tylko samo audio.

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo ja zle sklecam slowa albo Wy slabo czytacie :)

Ja wiem po co sie to robi. Ale w tym wypadku doczytalem ze ma to jeszcze dodatkowa zalete o ktorej chcialem sie dowiedziec. A mianowicie ze dzwiek jest jeszcze lepszy bo bez "zanieczyszczen" przez tor video.

Moze ktos z was to sprawdzal ????

Edytowane przez chiboogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie sam odpowiedziałeś.

Potwierdzam to.

Poszukaj na forum, było już o tym mowa.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum, było już o tym mowa.

AndrzejS&

Podaj linka jak mozesz bo szukam i nic nie widze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat był wałkowany w różanych wątkach,

Szukanie tego jest utrudnione.

Musisz sam poszukać, bo nikt za ciebie tego nie zrobi.

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, myslalem ze wiesz gdzie szukac skoro tak chetnie chwalisz sie ta wiedza, ale widac ze nie masz pojecia gdzie mozna dostac odpowiedz na moje pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chiboogi może ma na myśli tryb pure audio? Tryb Pure Audio: Jeżeli chcemy odtwarzać dźwięk w najwyższej jakości, możemy wyłączyć procesor video, eliminując wszystkie możliwe zakłócenia występujące między sygnałami audio i video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie 2x hdmi przy przesyłaniu audio w hdmi 2 nadal generowana jest czarna plansza video. Dlatego 2 sztuki hdmi nie są do pure audio. Do tego służy przycisk na pilocie do wyłącznia procesora video (zresztą ten tryb to jakaś ściema, bo tv wykrywa generowanie czarnej planszy 1080p - chyba że procesy zachodzące w procku zakłócają.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywistym jest że oppo nie posiada takich funkcji jak kalibracja obrazu czy takich możliwości kalibracyjnych ale wątek nie jest o tym,

Oppo jak najbardziej posiada funkcje przeznaczone do kalibracji obrazu i jest ich więcej niż przeciętnie w telewizorach, jeśli się nigdy Oppo nie miało to można o tym nie wiedzieć. Do niedawna posiadałem trzy urządzenia Oppo , BDP83SE ,BDP93, BDP105, i chętnie podyskutuję, 93 sprzedałem kilka miesięcy temu.

Ale po analogu czy hdmi roznica jest ??

Po HDMI, po analogu nie sprawdzałem.

Nie ma prawa być różnicy w jakości audio pomiędzy dwoma cyfrowymi przekazami z tego samego źródła i nie pisz ,że u Ciebie jest inaczej bo sprawdziłem to milion razy. Najpewniej przez pomyłkę lub w nieświadomości jeden z odtwarzaczy był ustawiony LPCM a w drugim Bitstream. W takiej i tylko w takiej sytuacji różnica jest zauważalna a niekiedy dzieli je przepaść jakościowa no chyba ,że masz tu na myśli zjawiska takie jak judder. Dekodowanie może się odbywać na pokładzie odtwarzacza lub wzmacniacza i stąd różnica.

Zamysł rozdzielenia fonii i wizji po hdmi jest po to, aby wysłać fonię do ampa, który np: nie obsługuje 3d, a wizję 3d wysyłamy bezpośrednio do tv 3d.

już ci kolega napisał.

Jednym wyjściem przesyłasz wideo a drugim tylko samo audio.

AndrzejS&

Odtwarzacze Oppo posiadające dwa wyjścia HDMI zostały zbudowane po to by przede wszystkim ominąć procesor wideo we wzmacniaczu wielokanałowym którego nie da się tak po prostu wyłączyć.

Wielokanałowe wzmacniacze w znakomitej większości nie mają możliwości wyłączenia przetwarzania obrazu a te które posiadają taka funkcję też nie pozostawiają nienaruszonego sygnału wideo.

Znakomity obraz generowany przez procesor obrazu Oppo za każdym razem był psuty przez śmieci wbudowane we wzmacniacze wielokanałowe i to przede wszystkim dlatego postanowiono zastosować dwa odrębne tory dla telewizora i wzmacniacza.

Żaden Oppo nie wypuszcza oddzielnie video i audio ! po HDMI 1 i Hdmi 2 .

W zależności co się podłączy pod które wyjście i co ustawi w menu mamy dostępnych kilka możliwości.

Po HDMI 2 zawsze idzie Obraz razem z Audio.

Po HDMI 1 idzie Obraz razem z audio chyba ,że odtwarzacz wykryje ,że urządzenie podłączone do HDMI 2 potrafi odebrać dźwięk, w takim przypadku po HDMI 1 idzie sam obraz a po HDMI 2 obraz z dźwiękiem.

Kolejnym ukłonem twórców Oppo jest możliwość wysyłania w tym samym czasie i zsynchronizowanych z dźwiękiem dwóch obrazów o różnej rozdzielczości ,

Np Pod HDMI1 telewizor 4K natomiast pod hdmi2 projektor lub inny telewizor 1080p. No i na końcu kompatybilność z ze wzmacniaczami nie obsługującymi 3D, dlaczego na końcu? a no dlatego ,że jeśli kogoś stać na tv 3D i nowe Oppo 3D to na pewno stać go na nowy wzmacniacz z 3D. Ogólnie sprawa marginalna dla ogólnego rozrachunku aczkolwiek bardzo ważna dla Tych którzy posiadają starsze wysokiej klasy wzmacniacze nie kompatybilne z 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego fitarkus to co piszesz o audi w teori brzmi logicznie i też tak myślałem ale to g... prawda. Dwa odtwarzacze podłączone do tego samego ampa nawet w zakodowanym dts brzmą kompletnie inaczej. Między sony a oppo u mnie rożnikca kolosalna. W sony przekaz bardzo płaski a wyskoie tony to jakś sieka kompletny brak analityczności. Co do twej teorii nie przekonuje mnie to bo moje 10 letnie CD podłacone po coax brzmi jak milion dolców a blu-ray sony na tym samym materiale jak kupa. Niestety wyjście coax i hdmi to nie bezpośrednie wyjście strumienia lasera napędu. Coax i hdmi to już srumień taki jak wave, ma już narzucone próbkowanie ..., a nie zero jedynki. Przetworniki w ampie zamieniają PCM, DD DTS na analog a nie strumień z płyty.

Edytowane przez jabbaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji napisali tak:

Split A/V (recommended) – Use HDMI 1 OUT as the dedicated video output port and
HDMI 2 OUT as the dedicated audio output port. This setting will ensure the best possible
picture quality and the highest possible audio resolution.

wiec tylko pisza czy cos w tym jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyjście coax i hdmi to nie bezpośrednie wyjście strumienia lasera napędu. Coax i hdmi to już srumień taki jak wave, ma już narzucone próbkowanie ..., a nie zero jedynki.

Najpewniej nie masz pojecia o czym piszesz lub ja nie rozumiem tych dwóch zdań. Mógłbyś jaśniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji napisali tak:

Split A/V (recommended) – Use HDMI 1 OUT as the dedicated video output port and
HDMI 2 OUT as the dedicated audio output port. This setting will ensure the best possible
picture quality and the highest possible audio resolution.

wiec tylko pisza czy cos w tym jest :)

Jest dokładnie jak piszą tylko trzeba to czytać ze zrozumieniem. Po HDMI1 będzie najlepszy obraz bo oba HDMI obsługiwane sa przez dwa różne procesory i w przypadku Oppo ten pierwszy jest lepszy. Jeśli chodzi o dźwięk to w obu przypadkach jest on identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...