Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Kino domowe 3D / 4K (upscal) Sony BDV-N9100W (białe)

Rekomendowane odpowiedzi

Amplituner na pewno jest dobry.

Ale wszystkich chodzi raczej o kolumny głośnikowe.

Czy jest szansa aby takie plastikowe maleństwa zagrały dobrze? Pytam bo nie wiem a w przyszłym roku zamierzam w końcu zakupić jakiś fajny sprzęt. Mój budżet nie będzie tak duży (myślę, że około 2.5 tyś zł).

Pamiętam ile czasu zeszło mojemu koledze dobranie materiałów i rozplanowanie przegród we własnoręcznie robionych głośnikach.

Kosztowały go bardzo niewiele pieniążków ale dużą ilość pracy. Grają jak marzenie. Jeszcze nie słyszałem sprzętu o lepszym brzmieniu.

Kiedy inny kolega demonstrował mi swój kupiony za 8000 zł sprzęt ... prawdę mówiąc nie dorastał do pięt temu samodzielnie robionemu.

Chociaż możliwe, że mało słyszałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy filmach grają bardzo dobrze. Na pokój 20m to jest za dużo... Tylko jak mówiłem: mnie ten sub nie przypasował. Ale znam opinię innych o tym kinie co słyszeli i są tacy co ok czyli jak zwykle zależy kto co słyszał i kto jakie ma wymagania... Ja mam za duże ;p No ale sorry. Obok stał RSW10... no bez jaj.. ; )

Ale weźmy pod uwagę chociażby bezprzewodowość... wiem doskonale ile osób będzie uradowanych z takiego rozwiązania.. Ciężko szukać tego w kinie za 3tys..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Samsung oferuje bezprzewodowe tyly za pooowe tej ceny.

Nowosc tez to jakas nie jest. Philis robil be zprzewodowe surroundy jakies 15 lat temu. Nieduze,plastikowr glosniczki moga grac przyzwoicie jednak czy jest to optymalny wybor do 4000 pln to wg mnie jest juz dyskusyjna sprawa.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że nowość tylko, że są. To jest bardzo częste kryterium mając żonę/dziewczyną itp... Życie vs my... hardcorowc'y...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a patrząc tylko na dźwięk czy to Sony zagra lepiej niż np. to + jakiś Maranz za 1200 zł ?

Ja rozumiem, że w klasie gotowych "bajeranckich" zestawów Sony wygrywa w przedbiegach ale ... no własnie czy jeśli nie patrzymy na "możliwości" i wygląd to jakiś tradycyjny zestaw nie będzie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OGmeru. Nie napisales, ktos inny to zrobil wczesniej. Nie moglem tego wczesniej napisac, bo Gosc nie uznawal zadnych argumentow "tych plujcych sobie w brode, ze kupili drozszy, skladany zestaw" I jakakolwiek wymiana zdan okazala sie niemozliwa.

Po prostu chodzi mi o to, ze zestaw nie jest pod zadnym wzgledem nowatorski czy nowoczesniej wyposarzony od konkurencyjnych.

Mozna oczywiscie podniecac sie obecnoscia NFC. Dobrze przy tym pamietc, ze to NFC, nie sluzy niczemu wiecej niz autoryzcji I inicjalizcji polczenia WiFi Direct. Praktycznie pozwala wiec zaoszczedzic kilka sekund recznej roboty. Pytanie tylko czy urzdzenie bedzie w stanie komunikowac sie z urzdzeniani wyposazonymi w NFC innych marek niz Sony.

Zeby bylo jasne. Nie jestem przeciwnikiem malych glosnikow. Mialem kilka kompletow. Z jednym (plastikowym KEF KHT-5005.2) nie moge sie rozstac, mimo iz lezy I sie kurzy, wlasnie ze wzgledu na przyzwoity dzwiek jaki produkuja.

Jednak pisnie, ze taki zestaw jest lepszy, albo chocby rowny zestawowi ze sredniej polki ( z prawdziwego zdarzenia), o czym pouczal nas Malone, jest po prostu bzdura. Ani pod wzgledem sonicznym ani osiagnych mocy nie beda w stanie zaspokoic oczekiwan osob juz nieco obytych, a wiec majacych jakies porownanie . Funkcje multimedialne sa OK, pod warunkiem, ze nie mamy nowego Smart TV. Mm pytanie:Czy to kino obsluguje Spotify?

Jako pierwsze, budzetowe, kino do malego pomieszczenia, gdzie glowna role odgrywaja walory estetyczne - czemu nie. Nic ponad to.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fantom, na 100% AUDIO PRO AVANTO wraz z np. Marantz za 1200, więc np. 1403 o ile dobrze pamiętam zagra milion razy lepiej niż to plastikowe sony i nawet nie słuchaj bredni. Zwróć uwagę tylko na impedancję bo Audio pro to chyba konstrukcje 6ohm więc możesz kupić jakąś Yamahę z pięcioma końcówkami mocy a te mają przełącznik 6-8ohm.

Może chwalący ten plastik opowiedzą nam o swoich odczuciach przy dzwieku stereo 2ch???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja miałaby sen owszem ale kilka lat temu trzeba jeszcze raz wyraźnie podkreślić wszystkim fanatykom składanych zestawów że kina zintegrowane powoli będą wymiatać z rynku ich koszmarnie drogie amplitunery które mają o wiele mniejszą funkcjonalność do których na dodatek trzeba jeszcze dodatkowo dokupować ten cały majdan ażeby to wreszcie jakoś zagrało to jakieś obłęd sprytnych marketingowców którzy mają z tego kasę a przeciętny Kowalski co najwyżej puste kieszenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze laskawie wyjasnij dlaczego tak ma sie niby stac?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby dlatego że np HARMAN KARDON stworzył zintegrowane kino BDS 770 z multum bajerów a więc skoro już takie firmy idą tą drogą to jest już sygnał dla klijenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi.

Ja rozumiem, że "multimedialność" tego zestawu Sony jest przeogromna ale mnie akurat interesuje (tylko/aż - niepotrzebne skreślić) dźwięk z głośników.

Składając sobie w przyszłości zestaw chcę aby dobrze grał, obsługiwał dźwięk HD, miał wszystkie potrzebne kodeki, radio internetowe ... i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Choćby dlatego że np HARMAN KARDON stworzył zintegrowane kino BDS 770 z multum bajerów a więc skoro już takie firmy idą tą drogą to jest już sygnał dla klijenta.

No tak. To wyjasnia wszystko I zamyka dalsza dyskuje.

Wprawdzie nie bardzo wiadomo co z pozostalymi "klijentami", ktorzy nie odebrali lub nie zinterpretowali tego sygnalu wlasciwie, ale nie bedziemy sie o nich martwic. ok?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kino BDS 770 to dwa w jednym czyli bajery i kapitalne brzmienie wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalnie!

Zaraz poczytam cos na ten temat.

Edit

No niestety nie dla mnie. Nie robia ani bialych, ani rozowych.

Szkoda. :(

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Malone weź sobie posłuchaj dowolnej z tej tak zachwalanej przez Ciebie integry w stereo (z odłączonym subem) a później pójdź do dowolnego sklepu gdzie jest odsłuch i poproś żeby puścili Ci to samo stereo z któregoś zestawu przez jakieś monitory ze średniej półki, albo jeszcze lepiej jakieś kolumny podłogowe a później możemy zacząć dyskutować o wyższości jednego nad drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy filmach grają bardzo dobrze. Na pokój 20m to jest za dużo... Tylko jak mówiłem: mnie ten sub nie przypasował. Ale znam opinię innych o tym kinie co słyszeli i są tacy co ok czyli jak zwykle zależy kto co słyszał i kto jakie ma wymagania... Ja mam za duże ;p No ale sorry. Obok stał RSW10... no bez jaj.. ; )

Ale weźmy pod uwagę chociażby bezprzewodowość... wiem doskonale ile osób będzie uradowanych z takiego rozwiązania.. Ciężko szukać tego w kinie za 3tys..

Właśnie w tym rzecz, że grają przy filmach, a czy w stereo i muzyce? Można uznać kino domowe jest do filmów, ale w cenie można wymagać więcej niż odtwarzania wybuchów i dialogów. Na pewno dobranie zestawu z poszczególnych elementów jest trudniejsze i może się nie udać za pierwszym razem, i to jest minus. Tu jest ciekawe porównanie (jbl vs logitech):

Może dałbyś radę też wstawić coś podobnego.

Edytowane przez dominlesne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie ma to jak porównywać dźwięk z głośników odtwarzając go na własnych "pierdziawkach" komputerowych. Może zacznijmy jeszcze wstawiać zdjęcia własnych obiadów, żeby porównywać jak smakowało :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma podłączone "pierdziwaki". Idąc tym torem to wszystkie zdjęcia porównujące obraz telewizorów też są bezzasadne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma podłączone "pierdziwaki". Idąc tym torem to wszystkie zdjęcia porównujące obraz telewizorów też są bezzasadne.

I dokładnie tak jest. Żaden poważny test wyświetlaczy nie bazuje na zdjęciach. Nawet jeśli masz podłączonego, do swojego PC, porządnego DACa i "poważne" kolumny to i tak tego typu porównanie będzie zawsze obarczone uchybieniami twojego toru audio oraz akustyki pomieszczenia, oraz niedoskonałościami systemu rejestrującego. Te przekłamania będą albo uwypuklały uchybienia prezentowanego systemu, albo wręcz przeciwnie, będą je maskować. Dla przykładu: zdjęcia telewizora LCD niejednokrotnie wyglądają korzystniej niż plazmy, bo wyświetlacz plazmowy przewyższa kontrastem aparat fotograficzny i w efekcie na zdjęciu nie widać detali w cieniach.

Taki sposób jest dobry do zaprezentowania pojedynczego, wyizolowanego zjawiska, np. wyższej lub niższej temperatury barwowej, ale kompleksowa ocena obrazu lub dźwięku przez odsłuch/obejrzenie nagrania na innym systemie to moim zdaniem kompletny absurd. Jak napisałem, równie dobrze można by tak oceniać smak obiadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że wielu tu czyta testy jak wyrocznie, w/g Gmeru jest to wszechstronny, dobrze grający sprzęt w kinie domowym, (czytaj filmy, nie muzyka!) klasy powiedzmy średniej. I tu jestem w stanie się zgodzić, chociaż pasywny subwoofer odpada na dzień dobry. O muzyce wspomina że dają radę z muzyką rockową na czele i o.k. Ma prawo tak mysleć, słuchał, lubi sony, nawet plastikowe:) o czym już nie raz przekonaliśmy się:). Koniec szpilek. Jednakże, jeśli ktoś chce porównywać konkretnie ten bądź n inne all in one do zestawów klasy średniej składanych to nie mamy o czym rozmawiać. Gmeru nigdy nie powie że to gra lepiej niż jakiś ampli Yamaha itp z zestawem kolumn nawet 5.0 paradoksalnie tanszych od tego all-in-one'a. To zwyczajnie technicznie, technologicznie, strukturalnie i gabarytowo nie może grać nawet porównywalnie w muzyce do zestawów skladanych szczególnie w stereo i koniec kropka. Konstrukcja małych kolumn z jakością brzmienia jest dużo wyższa niż standardowych i takie zestawy są zwyczajnie bardzo drogie, około 4 tys. za same kolumny z aktywnym sub'em powiedzmy 250W klasy D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini zestawy powstają dla tych którzy nie maja miejsca w domu na składaki aby i oni mogli wydać na coś swoje pieniądze :lol: .Jakiś czas temu kupiłem do łazienki Onkyo CS-N755 (Mini HiFi)

http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Hi-Fi/Mini_systemy_Hi-Fi/CS-N755

plus

http://www.whathifi.com/review/monitor-audio-bronze-bx2

Jako ,że miałem kiedyś Onkyo w kinie i bardzo byłem zadowolony to pomyślałem ,że mini w ich wydaniu będzie równie dobre, lub niewiele gorsze ,skoro zostało w tej samej technologii wykonane.

Po przeczytaniu informacji na stronie odnośnie jakich to oni tam nowoczesnych technologii nie użyli ,nie miałem wątpliwości ,że to jest TO i tego właśnie szukam.

Czar prysł gdy podłączyłem to coś do głośników... większej padaczki dawno nie słyszałem.

Czy zestaw Sony gra tak jak wygląda ? nie mam pojęcia wiem jednak jedno , nigdy ale to nigdy nie dam się więcej zrobić na coś co ma w nazwie lub jest "mini" "micro" "slim"... NIGDY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie ma to jak porównywać dźwięk z głośników odtwarzając go na własnych "pierdziawkach" komputerowych. Może zacznijmy jeszcze wstawiać zdjęcia własnych obiadów, żeby porównywać jak smakowało :)

Nawet na moich pierdziawkach przy komputerze słyszę różnicę i wiem ,w co nie chciałbym się wpakować .

Uważam ,że jak najbardziej można w ten sposób wychwycić różnice brzmieniowe.

Dokładnie tak samo jak oglądając zdjęcia na nawet kiepskim telewizorze jestem w stanie ocenić które jest dobre a które nie wyszło .

Podobny test na YouTube widziałem z lampami elektronowymi, Koleś grał na gitarze i wymieniał w swoim wzmacniaczu lampy niskiego stopnia 12AX7 różnych firm ,i tam ewidentnie było słychać ,że grają zupełnie inaczej i maja inny charakter. Później żałowałem ,że nie zapisałem sobie linku bo zamknąłbym w ten sposób kilka jadaczek na Audiostereo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o to chodzi to właśnie znalazłem sklep audio który nawet proponuje i ma na stronie odsłuchy przez internet sprzętu audio;)) jak dla mnie trochę dziwne a nawet bardzo dziwne jak na sklep stricto audiofilski:)) a o to link: http://highender.eu/nieuws/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką propozycję a właściwie prośbę do Gmeru. Testujesz i zestawiasz ze sobą LCD,plazmy,projektory itp. Wiem że masz duże możliwości więc się tak zastanawiam czy mógłbyś przeprowadzić konkretny test,zestawienie amplitunerów AV:

-Pioneer SC-LX86

-Yamaha RX-A3020

-Sony STR-DA5800ES

-Denon AVR-X4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...