Skocz do zawartości
Malone

DTS HD MASTER PO HDMI!

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są fakty drodzy koledzy ano takie że orginalne DTS HD MASTER wypuszczone bezpośrednio przez HDMI z mojego kina HTB 3560 Philips do TV jest minimalnie gorszy od dzwieku wypuszczonego z PS3 po optyku z załączonym bistrem do tego samego kina! Z tego co wiem HDMI nie jest idealne do dzwieku co potwierdza firma Denon montując w swych amplitunerach port Denon-Link a więc wychodzi na to że HDMI zostało przereklamowane! Reasumując puszczenie surowego bistrem po optyku da nam tylko DTS Core ale to jest raczej zaleta a nie wada należy też pamiętać że orginalne DTS HD MASTER wypuszczone przez HDMI pochodzi od LPCM a to raczej wada? proszę o komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszesz to wg Ciebie dźwięk skompresowany jest lepszy od nieskompresowanego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem sam jak to jest od kwesti technicznych ale jakość dżwięku przez optyka przy załączonym bistrem jest wyraźnie lepsza przedwszystkim pod wzlędem dynamiki bez dwóch zdań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na więcej Cię nie stać? spierajmy się na argumenty a nie w taki prostacki sposób panie kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie ma co spierać. Nie ma prawa żeby DTS HD MA był gorszy od DTS (nawet core). I tyle. Masz coś źle ustawione, przełączone, coś ci nie działa itp.

Poza tym HTB 3560 Philips to najniższa półka jaką można sobie wyobrazić. Sorry. Teraz jest na argumenty?

Poza tym nie rozumiem twojego połączenia. Z Philipsa wychodzisz do TV i z PS3 do TV i słuchasz?

Podłącz po ludzku PS3 do kina.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTS HD MASTER wypuszczone bezpośrednio przez HDMI z mojego kina HTB 3560 Philips do TV jest minimalnie gorszy od dzwieku wypuszczonego z PS3 ..........

Ale tutaj nie ma żadnej potrzeby spierania .... piszesz o rzeczach, o których nie masz zielonego pojęcia !

Philips HTB 3560 ( http://www.neo24.pl/?p=philips_htb3560 komplet BD,amp,głośniki + sub za 680 pln. !!! ) grający poprzez TV ? Kuriozum !

Musisz jeszcze bardzo dużo poczytać, zrozumieć - zakładając taki wątek narażasz się jedynie na śmieszność i kąśliwe docinki - daruj sobie ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście uważnie czytali to co napisałem to byłoby fajnie! powtórzę jeszcze raz przyjaciele mianowicie :

Dźwięk DTS HD MASTER wypuszczony bezpośrednio kablem HDMI do TV jest nieco słabszy od dzwieku DTS Core wypuszczonego z PS3 optykiem z załączonym bistrem do tego samego kina czy to jasne???

Chodzi o to że z PS3 jest lepiej po przełożeniu płyty i przez takie połączenie!

Edytowane przez Malone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem ? Podłączyłeś kino domowe do TV przez HDMI ? A do tego kina domowego masz podłączone PS3 przewodem optycznym ? No i jak słuchasz dźwięk DTS-HD MA ? Przez telewizor czy przez kino domowe ?

Napisałeś "HDMI pochodzi od LPCM a to raczej wada?"

Trochę to dziwne bo każdy format audio DTS lub DOLBY jest robiony z pliku audio PCM. To też jest twoim zdaniem wada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są fakty drodzy koledzy ano takie że dzwiek DTS HD MASTER wypuszczony bezpośrednio przez HDMI z mojego kina HTB 3560 Philips do TV jest minimalnie gorszy od dzwieku wypuszczonego z PS3 po optyku z załączonym bistrem do tego samego kina pomimo tego że jest to tylko DTS Core! Z tego co wiem HDMI nie jest idealne do dzwieku co potwierdza firma Denon montując w swych amplitunerach port Denon-Link a więc wychodzi na to że HDMI zostało przereklamowane??? Należy też pamiętać że orginalne DTS HD MASTER puszczone przez HDMI pochodzi od LPCM a nie od surowego bistrem!!!

Proszę o komentarze!

Kolego weź zainwestuj najpierw w lepszy sprzęt a później zacznij porównywać różnice w poszczególnych formatach dźwięku.

Słuchając tego co masz to za chwile zaczniesz jeszcze pisać że MP3 gra Ci tak samo dobrze jak CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście uważnie czytali to co napisałem to byłoby fajnie! powtórzę jeszcze raz przyjaciele mianowicie :

Dźwięk DTS HD MASTER wypuszczony bezpośrednio kablem HDMI do TV jest nieco słabszy od dzwieku DTS Core wypuszczonego z PS3 optykiem z załączonym bistrem do tego samego kina czy to jasne???

Chodzi o to że z PS3 jest lepiej po przełożeniu płyty i przez takie połączenie!

Kolego przeczytaj sam co napisałeś bo ja to rozumiem tak.

Odtwarzasz płytę BR w Twoim zestawie ale dźwięk nie idzie z głośników "kina domowego" tylko z głośników TV, a później tą samą płytę wkładasz do PS3 podłączonego do tego samego "kina domowego" i wtedy dźwięk wypuszczany przez optyka jest odtwarzany przez głośniki "kina domowego".

Wybacz ale takie porównanie nie ma sensu, głośniki od tego Twojego "kina domowego" jakkolwiek kiepskie by nie były i tak będą lepsze od głośników TV.

PS.

Kino domowe celowo w cudzysłowie bo dla mnie to nie jest kino domowe.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem cierpliwy ale jeszcze raz Ci napiszę że z kina zintegrowanego wypuszcza się dźwięk i obraz po HDMI rozumiesz teraz czy dalej to samo???

Resztę dobrze zrozumiałeś i przestań już z tymi głośnikami z TV.

Edytowane przez Malone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. to kino domowe masz podłączone do telewizora przez HDMI. To zastanawia mnie jak to jest że wyjście HDMI ma wpływ na dźwięk kina domowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem cierpliwy ale jeszcze raz Ci napiszę że z kina zintegrowanego wypuszcza się dźwięk i obraz po HDMI rozumiesz teraz czy dalej to samo???

Resztę dobrze zrozumiałeś i przestań już z tymi głośnikami z TV.

OK.

To skoro już ustaliliśmy że tylko obraz wypuszczasz po HDMI a dźwięk jest przez to Twoje wspaniałe "kino domowe" przetwarzany gdzieś wewnątrz to jaki w takim razie jest wpływ HDMI na jakość dźwięku skoro ten sygnał nawet do tego wyjścia nie dociera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Kino zintegrowane posiadające dekodery dźwięku DTS HD MASTER itp posiadające wyjście HDMI podłączasz do TV po to żeby mieć obraz i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasiek masz trochę racji ale ogólnie są teorie że HDMI ma wady w przesyłaniu dźwięku bo idzie to razem z wizją dlatego podobno wymyślili Denon-Link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisuj problem precyzyjnie, a nie tak jak to robisz.

Przeczytaj siebie raz jeszcze i zrozum, że piszesz kompletne bzdury mieszając w to TV .

Twój sprzęt jest po prostu za "cienki" do tego, aby usłyszeć jakąkolwiek różnicę pomiędzy odtwarzaną płytą z DTS HD MA, a

tą samą płytą odtwarzaną jedynie jako DTS Core (z zew. przez światłowód)

Weź w ręce instrukcję od tego "kompletnego kina" za 600 pln. - ustaw co potrzeba i nie zawracaj sobie i innym glowy, tym, że

słyszysz jakąś różnicę, bo to i tak cud, że cokolwiek z tego słyszysz. :) BTW - zastanawia mnie sens używania w takich "kinach"

dekoderów HD MA ( o ile w ogóle coś tam siedzi ) - to wręcz lekkie przegięcie ze strony producenta, gdy format przebija 100 X

możliwości soniczne urządzenia .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tą różnicę wychwyciłeś na "kolumnach głośnikowych" standardowo dołączonych do rzeczonego kina?

Możesz napisać jakie jest przesłanie Twojego tematu? Tak z ciekawości pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chyba też są odtwarzacze, które mają dwa wyjścia HDMI, jedne na obraz, drugie na dźwięk. Kiedyś czytałem wywiad z człowiekiem z firmy "Theta", powiedział on że jest rozczarowany gniazdem HDMI i jego zdaniem lepsze jest gniazdo DVI ? A jak czytałem test odtwarzaczy Blu-Ray w Audio-Video to autor tego testu napisał że najlepsze jest wyście analogowe. Także każdy ma inne poglądy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasiek masz trochę racji ale ogólnie są teorie że HDMI ma wady w przesyłaniu dźwięku bo idzie to razem z wizją dlatego podobno wymyślili Denon-Link?

Kolego zanim zaczniesz o czymś pisać to doczytaj, Denon-Link nie jest niczym innym jak połączenie pomiędzy urządzeniami z wykorzystaniem zwykłego kabla sieciowego (popularnie nazywanego skrętką).

To już zamiast kombinować w ten sposób lepiej zainwestować w odtwarzacz z dwoma wyjściami HDMI i jednym wypuszczać sam obraz do TV a drugim sam dźwięk do amplitunera (takich odtwarzaczy jest całkiem sporo na rynku).

A wracając do pierwotnego Twojego pytania to skoro już ustaliliśmy że dźwięk nie dochodzi do HDMI wskazuje to jednoznacznie że wewnętrzne układy przesyłu/przetwarzania są tak kiepskie że im gęstszy strumień do przesłania/przetworzenia tym bardziej go psują.

Wracamy więc do pierwszej konkluzji: Wymień sprzęt a później zajmij się porównywaniem różnic w dźwięku.

PS.

Jeszcze jedno, w PS3 masz jeszcze możliwość ustawienia dekodowanie gęstych formatów dźwięku do PCM i taki już rozkodowany dźwięk możesz wypuścić przez optyka.

Spróbuj i zobacz jaki będzie efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym jest lepsze gniazdo DVI?

To, że są na rynku odtwarzacze z dwoma wyjściami HDMI to próba dotarcia do osób które mają starsze amplitunery (z hdmi 1.3) i jednym kabelkiem nie będą w stanie przesłać dźwięku hd i obrazu 3d. (do tego trzeba hdmi 1.4); jeśli ktoś kupił amplituner za grube pieniądze i jest z niego zadowolony, a nie uśmiecha mu się wymieniać ampa tylko dla tego, by cieszyć się obrazem 3d - kupuje player x2 hdmi, dźwięk puszczasz na amplituner, obraz bezpośrednio na tv/projektor i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki przestańcie skakać sobie do oczu. Może kolega jest nowicjuszem i wystarczy mu powiedzieć że DTS HDMA jest minimalnie bardziej cichy niz DTS czy DD jako ścieżka natomiast jakość tej ścieżki jest nieporównywalnie lepsza od powyższych. Być może w połączeniu z dosyć podstawowym sprzętem audio to głośność obu ścieżek to jedyna różnica którą kolega wyłapuje i stąd te uwagi w pierwszym poście. Oczywiście post jest źle napisany kolego Malone bo przewód HDMI w kontekście przetwarzania dźwięku wewnątrz Twojego kina nie ma najmniejszego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey Panowie zdaję sobie sprawę że moje zintegrowane kino nie jest to najwyższa półka! dobrze że wreszcie wywiązała się merytoryczna dyskusja która pomogła takiemu laikowi jak ja zrozumieć wiele zagadniej. To fakt dałem plame bo nie pomyślałem logicznie xże w takim wypadku DTS HD MASTER jest ze środka wewnętrznych układów a HDMI nie ma z tym nic wspólnego! Jeśli chodzi o puszenie przez optyka i dekodowanie go do PCM to wychodzi słabizna tylko załączonie bistrem i wytworzenie DTS Core jest super rozwiązaniem na możliwości tego kina naprawdę dzwięk jest wtedy imponujący!!! Reasumując czy słabość zintegrowanych kin z wyjściem HDMI polega także i na tym że taki super format wychodzący z wewnętrznych układów jest dużym minusem? Acha panowie jeszcze jedno moje kino ma HDMI w wersji 1,4 czy to też bałach na resorach? przecież to kino za 700zł.

Edytowane przez Malone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...