Skocz do zawartości
Jasiek_31

PIONEER BDP-450-K - Custom Firmware.

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wyczytałem w wielu wypowiedzuach na różnych forach to aby wgrać CFW muszę zrobić downgrade. Niestety ten z rosyjskiej strony (BDP-450_SP-downgrade) nie pujdzie. Znasz jakiś inny? Czy może jest wersja CFW która tego nie wymaga? Osobiście bym był zadowolony z 4.04 (chyba nie pomyliłem) bo jest najszerzej opisywana i nikt nie nażeka a całkowicie za darmo. Zakup najnowszego oprogramowanie od chińczyków za 100 USD trochę mija mi się z celem bo przykładowo nie kożystam z funkcji sieciowych. Najbardziej zależy mi na wyłączeniu Cinavi i ewentualnie odtwarzaniu ISO. Było by też super gdyby szły pliki MPEG-TS z formatem 4:2:2 high bo tylko zielone tło widać (dźwięk ok).

W formie podstawowej ten odtwarzacz ma sporo problemów z odtwarzaniem filmów,szczególnie tych w wysokiej jakości. Albo się zawiesza,albo obraz nie jest płynny lub nie idzie nic. Szkoda. Wujek kupił LG za parę stówek i chodzi prawie wszystko.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w wielu wypowiedzuach na różnych forach to aby wgrać CFW muszę zrobić downgrade. Niestety ten z rosyjskiej strony (BDP-450_SP-downgrade) nie pujdzie. Znasz jakiś inny? Czy może jest wersja CFW która tego nie wymaga? Osobiście bym był zadowolony z 4.04 (chyba nie pomyliłem) bo jest najszerzej opisywana i nikt nie nażeka a całkowicie za darmo. Zakup najnowszego oprogramowanie od chińczyków za 100 USD trochę mija mi się z celem bo przykładowo nie kożystam z funkcji sieciowych. Najbardziej zależy mi na wyłączeniu Cinavi i ewentualnie odtwarzaniu ISO. Było by też super gdyby szły pliki MPEG-TS z formatem 4:2:2 high bo tylko zielone tło widać (dźwięk ok).

W formie podstawowej ten odtwarzacz ma sporo problemów z odtwarzaniem filmów,szczególnie tych w wysokiej jakości. Albo się zawiesza,albo obraz nie jest płynny lub nie idzie nic. Szkoda. Wujek kupił LG za parę stówek i chodzi prawie wszystko.

Pozdrawiam

CFW od chińczyków nie wymaga downgrade, podałem CI też drugie forum na którym jest dużo informacji, na rosyjskim zawsze możesz zapytać ACE of Snakes bo widać że on jest najbardziej obeznany w temacie.

Co do plików TS w formacie 4:2:2 to raczej żadn odtwarzacz Ci ich nie odtworzy, zapewne jest to kwestia chipsetu.

A swoją drogą skoro twój wujek kupił taki wspaniały odtwarzacz od LG to po co się pchałeś w Pioneer'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za całe info. Na razie się jeszcze wstrzymam ale widzę,że muszę pomyśleć o chińskim oprogramowaniu. Mam jeszcze 2 pytania: Jak wychodzi nowa wersja to chińczycy udostępniają ją bez żadnych dopłat? Czy po instalacji CFW większość filmów chodzi już poprawnie?

Co do Twojego pytania do LG, to sopro dobrego czytałem o tym modelu Pioneera i na prawdę fajnie wygląda (pasuje do mojego ampli). Widocznie za mało, lub na złych stonach.Sciąganie plików po kilkanaście lub więcej GB i nie móc tego obejżeć, lub tylko z DD (bo MASTER AUDIO i DTS zawiesza system) jest wkużające.

Z LG to tochę przesadziłem,że prawie wszystko, ale na prawdę ma dużo mniej problemów niż mój BDP

Pozdro - piszcie wszystko co uda Wam się znaleść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych wersji firmware od chińczyków o bywa rożnie raz mi wysłali, sami, raz wysłali jak się zapytałem a parę razy nie raczyli odpowiedzieć, ale to nie jest największy problem bo zawsze to CFW można znaleźć w sieci a jak masz już zaktywowany soft to każde następne wgrywa się bez problemów.

Ja kupiłem ten odtwarzacz bo szukałem takiego który będzie pełnoprawnym odtwarzaczem BD a do tego będzie potrafił odtwarzać obrazy płyt z zasobów sieciowych, wcześniej zastanawiałem się nad OPPO ale po zmianach (ograniczeniach) w firmware przestałem o nim myśleć.

CO do odtwarzania różnego rodzaju plików przez Pioneera niestety Ci nie pomogę bo po prostu go do tego nie używam, tylko ISO, FLAC z NAS'a i tu wszystko działa tak jak chciałem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was kupował CFW z tej strony http://www.hdlsl.com/pioneer/? Cena wydaje się bardzo atrakcyjna, tylko 39,99$ za aktywację oprogramowania Pioneera i płatność przez PayPal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z ich usług nie korzystałem, natomiast linki do CFW na ich stronie nie są najnowsze, pobiera się CFW z września 2013 a nie najnowsze jak piszą na stronie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pobrałem to oprogramowanie i plik ma nazwę:

BDP-450_SP-2014-01-17.rar

według nazwy to wygląda że to jest soft z 17 stycznia, dzisiaj spróbuje zainstalować i zobaczę co w tym siedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że ma taką nazwę (gdyby miał nazwę 2014-06-01 uważałbyś że został wysłany z przyszłości) w środku jest wersja CFW z września 2013, od tej pory były już dwie nowsze wersje, poszukaj na forach do których linki podawałem wcześniej, tam są linki do nowszych wersji CFW.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Soft zainstalowany a jednak 17 styczeń widniej na nim 170118soft_JPG_zmie_rozmiar_tn.jpg tylko wersja jaka jest wyświetlana to 2.12. Mam nadzieję że nie jest to jakiś fake soft i wgrało mi oryginalne oprogramowanie Pioneera co by znaczyło zablokowanie wgrywania CFW. :(

W szybkim porównaniu do oprogramowania wcześniejszego (4.04 zarejestrowane) chodzi troszkę szybciej ale nadal nie ma YouTube i zbyt wielkiej różnicy nie widzę, a szkoda bo cena jest atrakcyjna.

poszukaj na forach do których linki podawałem wcześniej, tam są linki do nowszych wersji CFW

Z tej strony też pobierałem oprogramowanie ale niestety to najnowsze nie chce mi się wgrywać.

Edytowane przez AKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby w ostatniej wersji firmware usunęli obsługę SMB / CIFS?

http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=60:3656:55#55

Modified firmware 5.10. HDSIR.PRO JAN January 2014 Changes (additions) 401.01.1RU
  • See changes in the previous firmware
  • Support MPS (Movie Poster System)
  • Removed support for SMB / CIFS

To jest aktualna wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest aktualna wersja jeżeli chodzi o tą stronę, a co dotyczy SMB i CIFS to jest napisane że usunęli usługi, pewnie żeby zrobić miejsce dla systemu okładek MPS. Ja tego nie mogę sprawdzić bo mój Pioneer nie przyjmuje tego softu i nie wiem dlaczego :(

Na razie po krótkich testach oprogramowania BDP-450_SP-2014-01-17 powróciłem do vers. 4.04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego soft o którym mówisz jest softem który modyfikują Rosjanie i ma on taką wadę że najpierw zrobić downgrade za pomocą wersji softu przygotowanej przez nich a dopiero później wgrywać ich nowsze softy.

Z CFW od chińczyków nie ma tego problemu i wgrywa się normalnie, ostatni soft od chińczyków jest datowany na 1 stycznia 2014, a przynajmniej ja taki mam i nie znalazłem do tej pory nowszego.

SMB zostało tymczasowo wyłączone ale ma być w następnych wersjach.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trzeba najpierw zrobić downgrade i tak to wykonuje ale mimo to nie wgrywa mi się najnowszy soft, ja korzystam z tego oprogramowania do obniżenia wersji Прошивки для отката с официальных на модифицированные версии ниже 5.0 http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=60:3656-3

​Chyba że to nie jest to oprogramowanie do downgrade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że najpierw powinieneś wgrać ten soft:

http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=60:3656-4#51

A dopiero później próbować z najnowszym, ale szczerze to nie dam sobie za to głowy uciąć.

Zapytaj Ace of Snakes z rosyjskiego forum, kiedyś zanim zaopatrzyłem się w CFW od chińczyków z nim korespondowałem i jest całkiem komunikatywny.

Pozdrawiam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, sprawdzę to.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że najpierw powinieneś wgrać ten soft:

http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=60:3656-4#51

A dopiero później próbować z najnowszym, ale szczerze to nie dam sobie za to głowy uciąć.

Zapytaj Ace of Snakes z rosyjskiego forum, kiedyś zanim zaopatrzyłem się w CFW od chińczyków z nim korespondowałem i jest całkiem komunikatywny.

Pozdrawiam.

Wielkie dzięki Jasiek_31 wszystko działa :), aktywacja również przebiegła bardzo sprawnie i szybko dzięki Ace of Snakes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem CF 4.03 na BDP-150, jednak obrazy iso z USB jakoś odpalić nie mogę, czarny ekran i jakby zwis, ktoś może mi doradzić co jest nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem CF 4.03 na BDP-150, jednak obrazy iso z USB jakoś odpalić nie mogę, czarny ekran i jakby zwis, ktoś może mi doradzić co jest nie tak ?

Obraz ISO czego?

Jeżeli DVD to trzeba było doczytać, najpierw musisz włożyć jakąś płytę DVD do napędu i odpalić (ważne żeby rozmiar płyty był większy od rozmiaru obrazu), zatrzymać i wtedy rozpocząć odtwarzanie obrazu ISO. Tak na pewno zadziała.

Dla obrazu BR takich zabiegów nie trzeba robić.

W każdym razie u mnie tak działa, zarówno z USB jak i z sieci.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, dziwne, u mnie nie działa w ogóle, jeszcze powalczę z tym, dysk po usb w NTFS, wybieram obraz iso BR i tylko napis na ekranie Pioneer i odtwarzacz jak by się zawiesił, możesz podać linka do firmware które ściągnąłeś ? Może mój jest zwalony. Po za tym mówimy o wersji 4.03 tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie linki są wcześniej w tym wątku, wystarczy przejrzeć i ściągnąć.

CFW które wgrałeś tak w ogóle jest bardzo stare i ja z nim nigdy nie miałem do czynienia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło stworzyć obraz przez Imgburn i faktycznie obraz się odpalił, wcześniej robiłem przez Nero i dlatego był problem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie czy jest dostępne i skąd można pobrać custom firmware do Pioneer BDP-160.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna wersja to Модифицированная прошивка 5.10. HDSIR.PRO JUN 10 2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...