Skocz do zawartości
Jasiek_31

PIONEER BDP-450-K - Custom Firmware.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam też odwarzacz samsunga, to użyłem Samsunk Link, myślałem że jak widzi też pioneera to jest OK. są jakieś polecane sprawdzone darmowe pod Pioneera, może DLNA serviio.org zdaje się jest wersja free

Edytowane przez KC42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na to Ci nie odpowiem bo nie używam więc nie wiem, ja testowałem Twonky który jest domyślnie zainstalowany na NAS'ie który posiadam, ale nie testowałem z nim Pioneera a teraz jak mam w odtwarzaczu custom firmware to DLNA mi nie jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rosyjskim forum z którego można pobrać CFW nie wymagające aktywacji pojawiła się lista funkcji które w tej wersji nie działają.

Link poniżej:

http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=60:3656-5#65

przetłumaczyłem googlem i tak nie rozumiem :) za wiele to NFS to gra need for speed? to nie gram to mi obojętne i co to sieć biznesowa?

NFS nie widział i jechać do 3TB niezdecydowanych. - Odtwarzacz Blu-ray Pioneer BDP-450 (nr 2), # 2180

W firmware khalyavnykh następnie wyciąć sieci biznesowej ... lub niedostępne. Poza DLNA. Web-usługi nie są. - Odtwarzacz Blu-ray Pioneer BDP-450 (nr 2), # 2180

na tym firmware coś skopałem aż w serwisie się znalazł, normalnie umarł po aktualizacji nie wiem co się stało. cudem nie straciłem gwarancji trochę się boje teraz.

Edytowane przez KC42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAS to Network Attached Storage

Co do tłumaczenia to przetłumacz sobie na angielski wtedy jest to bardziej zrozumiałe, tłumaczenie na polski jest strasznie kulawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem CFW i trzeba podać sprzedawcy numer SN według instrukcji w miejscu system informacji ma być SN u mnie jest tylko software version: BDP-450 V02.09 i nie ma żadnego SN czyż by pioneer się dowiedział o tych przeróbkach i ukrył te dane:

You now need to obtain Serial Number information from the player.
To do this, now take the following steps:
Initial setup> Options> System information> Next screen> SN is XXX: XXXX-XXXX-XXXX-XXXX
Send me this number.

Edytowane przez KC42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście próbujesz to robić na wgranym CFW czy może na oryginalnym sofcie?

no właśnie na oryginalnym, już wiem że musi być pierw CFW co odczyta SN, już mi sprzedawca wysłał.

Edytowane przez KC42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BDP-450 306.17 78 MB, liczyłem na więcej przez sieć a tu nie ma zmian mkv nie działa, iso nie działa, katalog BDMV jak odpale zwiecha, z USB już lepiej BDMV jak z płyty, cinavia wyłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem co i skąd ściągnąłeś ale to jakaś kicha jest. U mnie działa wszystko co u Ciebie niby nie działa.

Zasadnicze też jest pytanie, przez sieć to znaczy jak? Jak się dobierasz do zasobów sieciowych?

I jeszcze raz pytam o rozmiar pliku (w bajtach) i datę pliku.

Najnowszy jaki ja mam jest datowany na: 2014-06-10 i ma rozmiar 72 637 396

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem linki do takich plików

BDP-450_404.01​.1-PIO-Signed.​7z
Owner: ad.lunin
Size: 65.9 MB
Modified: July 3, 2014 at 12:55am

450-5.10_June.​zip

Owner: ad.lunin
Size: 76.5 MB
Modified: October 27, 2013 at 11:49am

Pewno ruski mnie nabrał

program Serviio i podłączone do powójnej karty sieciowej i nie działa mi połączenie z internetem na świat, w poniedziałek będę miał router ale czy ja wiem czy to coś da

Edytowane przez KC42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego chyba się nie dogadamy.

Po pierwsze komu Ty zapłaciłeś?

Po drugie prosiłem o rozmiar plików firmware w bajtach (czy ja piszę niezrozumiale?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione na ebay od artem2009artem gość ma za te softy same pozytywne komentarza, sprzedał ich całą mase,

Na USB działa wszystko iso też..

plik pod nazwą 450-5.10_June.zip w środku po rozpakowaniu są 4 pliki BDP-450_SP.bin 80392580 bajtów, BDP-450_SUB.bin 714689 bajtów, DVD.bin 1048576 bajtów, i plik tekstowy. i drugi plik pod nazwą BDP-450_404.01.1-PIO-Signed.7z po rozpakowaniu BDP-450_SP.bin 69950324 bajtów.

zresztą jeszcze 2 tygodnie temu miałem pioneera 320 i nie narzekałem czytał tylko płyty, teraz mam 450 bez cinavi czyta z dysku USB nawet ze stacji dokującej 4 dyskowej blu ray jak z oryginalnej płyty, już nie musze palić BD-RE 2x 45 minut :)

Właśnie mi odpisał sprzedawca i tak naprawdę nie wiem o co chodzi. tylko że USB-HDD to już wiem działa

Iso files do not work through DLNA - this restriction of DLNA's protocol.
ISO files you need to run through the SMB, NFS or USB-HDD - it's work fine.
As for the files MKV - you have to understand that this is not a full-fledged media player and it will not be possible to play all the files from the internet because there are a huge number of different encoding methods.
Regards

Edytowane przez KC42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i wszystko opisał Ci zgodnie z prawdą.

Odczyt ISO przez DLNA nie działa, nie działał i nie będzie działał bo to jest ograniczenie DLNA, żeby odczytać pliki ISO przez sieć musisz je umieścić na serwerze który wspiera protokół NFS lub SMB (z tym że od początku tego roku w CFW wsparcie dla SMB nie działa), w menu masz opcję Search NFS, swoją drogą gdybyś zrobił zdjęcie tego co masz pod Home menu to dało by się wywnioskować mniej więcej jaką masz wersję CFW.

Co do MKV to też napisał Ci prawdę bo MKV to tylko kontener a to co w środku może być zakodowane różnymi kodekami i niestety odtwarzacze sprzętowe nie wszystkie je wspierają.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisze

home menu główne:

home media gallery - DLNA search

- [PC]XX-KOMPUTER

- Network search

- Playlist

web contents

initial setup

nie ma search NFS

Tylko ja nie mam routera już kupiłem we wtorek powinien dotrzeć, teraz mam podłączone przez drugą kartę sieciową w kompie to może dlatego nie działa,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja już nie wiem jaką wersję softu masz.

Tu masz listę kodów serwisowych, posprawdzaj i powiedz jakie dostałeś odpowiedzi.

Secret Code (cfw activation and display): 6 6 6 6 (since cfw August 2013)

BD/DVD region change: 8 5 2 0 (since cfw October 2013)
MCU version display: 8 5 5 5
Service menu: 5 1 7 7

Najważniejsze jest co dostaniesz w odpowiedzi na pierwszy i trzeci kod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sieć już zrobiłem systemowo udostępniłem chyba to się nazywa SMB, okazało się że wina była po stronie komputera kiedyś powyłączałem zbędne usługi i też sieciowe bo nie miałem w planie obsługi sieci.

Nie czyta mi DVD.iso i Blu Ray z menu z BDMV, bez menu działa, czy tak ma być, albo czy może coś trzeba zmienić aby działało.

1 pisze change password i pod napisem taka tabela z pustymi polami kilka rzędów.

2 nic nie pokazuje kod nie działa

3 factory page: version bdp-450 306.17, dest cfg-dest-sxe, mcu version:rev.111

4 tu się pokazał jak by bios 8 pozycji, nie wiedziałem jak z tego wyjść nacisłem pierwszą pozycję wyszła szuflada potem dałem stop wyszedłem z tego biosu chyba nic nie popsułem :(

Edytowane przez KC42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

No to na bank masz jakieś stare CFW, kiedyś było takie do którego był dostępny generator kodów aktywacyjnych (spróbuj kodu 1122).

U mnie screeny wyglądają tak.

Pod 1.

0ab33c8b7b9b5802m.jpg

Pod 3.

0b7fe10f03cf7a87m.jpg

A tak wygląda u mnie Home media galery

38e8d8901577556em.jpg

Sorki za jakoś ale z łapy telefonem na szybko robiłem, ale to co istotne widać.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kod nie działa, tylko ty masz chyba chińskie w moim nie ma nic po chńsku, jest ruski i angielski, u mnie nie ma opcji NFS search zamiast tego jest Network Search to znaczy że moje firmware nie ma obsługi NFS, no to dziwne gość tego frimware sprzedał już 230 sztuk i nie ma negatywów chyba że tylko mi stare wcisnął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kod nie działa, tylko ty masz chyba chińskie w moim nie ma nic po chńsku, jest ruski i angielski, u mnie nie ma opcji NFS search zamiast tego jest Network Search to znaczy że moje firmware nie ma obsługi NFS, no to dziwne gość tego frimware sprzedał już 230 sztuk i nie ma negatywów chyba że tylko mi stare wcisnął

Przestań w końcu narzekać na tego gościa, że coś Ci wcisnął i zarejestruj w końcu to firmware, bo cały czas masz wersję nie zarejestrowaną.

Przedmiotem aukcji nie była sprzedaż firmware, tylko kodu aktywacyjnego, który działa chyba tylko w ruskim firmware.

Plik "mtk_sn_file_XyXy" otrzymałeś po przesłaniu serialu sn, no chyba że mu źle podałeś serial to po ptokach :)

Jak nie działa kod do zmiany regionu podany przez @Jasiek_31 , to spróbuj 4 x 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ja sugeruje że to stare firmware, przy rejestracji kod został przyjęty, ja już lepiej nic się nie pytam, bo już drugi raz dostaje opierd... z braku wiedzy. 4x9 zadziałało to czyli mam ten serial przyjęty czy nie bo już nie wiem jest DVD region 2 i BD region B

.

Edytowane przez KC42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nikt Cię nie opieprza, to nie nasz problem że sam nie wiesz co kupiłeś.

Z tego co piszesz wynika po prostu że zapłaciłeś za coś za co nie musiałeś, jeżeli dobrze wnioskuję kupiłeś kod do starego CFW które zostało zhakowane przez Rosjan i generator kodów był dostępny w sieci. W związku z tym mogą Cię spotkać następujące niespodzianki:

1. Nie będą u Ciebie działać funkcje o których tu piszemy bo one są tylko w CFW od chińczyków

2. Próba aktualizacji do nowszej wersji albo się nie powiedzie albo też się zainstaluje ale na nowo będzie wymagało aktywacji której bez ponownego płacenia wykonać już nie będziesz mógł.

Z funkcji które działają w CFW od Chińczyków a których nie ma u Rosjan to na przykład poprawne wyświetlanie polskich znaków w napisach do MKV.

Co do czytania ISO DVD to musisz zrobić tak, po uruchomieniu odtwarzacza włożyć do napędu płytę DVD i pozwolić mu ją uruchomić, po czym zatrzymujesz tą płytę i możesz już odtwarzać film DVD z ISO (ważne jest żeby rozmiar płyty w czytniku był co najmniej taki jak obrazu). Co do odtwarzania Blu-Ray to u mnie działa z pełnym menu zarówno z obrazu ISO jak i z BDVM więc trudno mi powiedzieć dlaczego u Ciebie nie działa

Pozdrawiam.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zaktualizowałem firmware do nowszego i już jest szukaj NFS.

napisy w mkv poprawnie wyświetlają polskie znaki tylko same czcionki brzydkie, postrzępione, jest problem przy przewijaniu mkv jak dam szybciej niż 4x film wraca do stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...