Skocz do zawartości
Jasiek_31

PIONEER BDP-450-K - Custom Firmware.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wpadłem dzisiaj przez przypadek na AVSForum na wątek dotyczący Custom Firmware do tego odtwarzacza.

Z opisów wynika że z CFW ten odtwarzacz robi się bardzo atrakcyjnym produktem, funkcje które są zmieniane przez CFW to m.in. DVD Region Free, BD - możliwość zmiany regionu, Cinavia Free, odtwarzanie BD.iso i BD3D.iso z podpiętego dysku lub przez sieć z pełnym menu.

Niestety na polskich forach na ten temat cisza i chciałbym zapytać czy ktoś z forumowiczów miał albo jeszcze lepiej ma tego playera z wgranym CFW i jeżeli tak to jakie są wrażenia z użytkowania oraz jak wygląda procedura zmiany FW.

Pozdrawiam.

Adam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz masz FW to aktualizujesz normalnie z pliku

Dzięki @mobor za zainteresowanie, fajnie by jeszcze było gdyby Twa wypowiedź wniosła coś konstruktywnego w temacie.

Nie pytałem jak się aktualizuje firmware bo robiłem to wiele razy w różnych urządzeniach i na szczęście daję rade.

Moje pytanie dotyczyło Custom Firmware którego wgrywanie odbywa się trochę inaczej.

Pytałem również czy ktoś jest szczęśliwym posiadaczem tego playera z wgranym Custom Firmware i czy mógłby się podzielić wrażeniami z jego użytkowania.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat blizniaczego LX55 pisałem tutaj szeroko. Poszukaj

Wiem że pisałeś, z tym że jeden produkt nie dyskwalifikuje niczego.

Sam używałem trochę sprzętu od Pioneera i jakoś mi działały, znam też ludzi którzy mają LX55 i jakoś działa im bez problemów.

Kiedyś polemizowaliśmy na temat budowy odtwarzacza Asus'a i gdy udowodniłem Ci że jednak się mylisz to nawet nie potrafiłeś się do tego przyznać tylko po prostu przestałeś się odzywać.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko wiesz najlepiej - po co zadajesz pytania na forum ?

Ja nie mam ani czasu ani ochoty pisać przez 2 tygodnie w kółko Macieju o tym samym Przedstawiam swoje argumenty i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko wiesz najlepiej - po co zadajesz pytania na forum ?

Ja nie mam ani czasu ani ochoty pisać przez 2 tygodnie w kółko Macieju o tym samym Przedstawiam swoje argumenty i tyle.

Nigdy nie twierdziłem że wiem najlepiej, po to są fora żeby dzielić się wiedzą, po prostu uważam że jeżeli informacje które się podawało były nieprawdziwe należałoby to sprostować.

OK, nie ma o co kruszyć kopii.

Nadal pozostaje zapytanie jak działa CFW w tym Pioneerze, postawa Asus'a już mnie zirytowała (kompletna cisza na temat usunięcia problemów zgłoszonych w ich odtwarzaczu) więc chcę go zwrócić i odzyskać kasę. Wtedy będę musiał zdecydować co kupić a interesuje mnie zakup jednego sprzętu w miarę uniwersalnego.

Byłem już zdecydowany na OPPO ale po informacjach o zmianach w ostatnim FW na dzień dzisiejszy sprzęt wypadł z kręgu zainteresowań.

Po informacjach na temat CFW w tym Pioneerze wydaje się to najciekawszym wyborem na dzień dzisiejszy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co oferuje CFW jest naprawdę godne uwagi (odczyt płyd dvda, sacd iso, 3d iso, wyłączenie Cinavi), jest tylko jedno "ale"; za free dostępny jest FW złamany przez Rosjan (dodaje wiele rzeczy, ale równocześnie blokuje obsługę sieci); najnowszy CFW z odblokowanymi funkcjami sieciowymi nie został jeszcze złamany i można go jedynie kupić za 150$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co oferuje CFW jest naprawdę godne uwagi (odczyt płyd dvda, sacd iso, 3d iso, wyłączenie Cinavi), jest tylko jedno "ale"; za free dostępny jest FW złamany przez Rosjan (dodaje wiele rzeczy, ale równocześnie blokuje obsługę sieci); najnowszy CFW z odblokowanymi funkcjami sieciowymi nie został jeszcze złamany i można go jedynie kupić za 150$.

No i tu jest pytanie za 100 punktów jak to jest z tym CFW od Rosjan, chyba będę musiał odświeżyć swój rosyjski żeby zrozumieć co piszą na stronie z firmware.

Skoro jesteś zorientowany to mam pytanie, jaki jest ten najnowszy bo u Rosjan jest 5.10 z 23 marca, tutaj link: http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=60:3656:42#42.

I kolejne pytanie, jakie języki są w menu, z tego co wyczytałem na avsforum to jest angielski i chiński, pytanie co u Rosjan.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak żeby trochę wyjaśnić. Warto przeczytać dokładnie cały wątek ponieważ CFW można wgrać wyłącznie na BDP-450 który ma jedna z pierwszych wersji firmware oryginalnego. Późniejsze wersje blokują ta możliwość i póki co nie zostało to złamane a modele z pierwszym firmware są trudne do dostania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak żeby trochę wyjaśnić. Warto przeczytać dokładnie cały wątek ponieważ CFW można wgrać wyłącznie na BDP-450 który ma jedna z pierwszych wersji firmware oryginalnego. Późniejsze wersje blokują ta możliwość i póki co nie zostało to złamane a modele z pierwszym firmware są trudne do dostania.

Masz całkowitą rację i to tylko powstrzymuje mnie przed zakupem (nigdy nie wiesz z jaką wersją firmware dostaniesz sprzęt).

Znalazłem jednak taką stronę: http://www.audioplanet.biz/t41190-reviviendo-un-pioneer-bdp-140-con-fallo-en-actualizacion-de-firmware

I tu ludzie wgrywają soft przez RS więc może rozpracują inną metodę wgrywania CFW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uda się tak dokonać downgradu oryginalnego fw, a następnie normalnie wygrać customa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji 4.3 złamanej przez Rosjan jest dodana ich wersja językowa .natomiast jeśli chcemy wyższe to niestety trzeba zapłacić twórcy tego softu coś koło 150usd za kod odblokowujący . Nowe wersje cały czas wychodzą .Trochę cienko ,że strona jest skierowana na rynek wewnętrzny bo trudno cokolwiek

zakumać

http://www.bdsky.hk/cs/

Przegryzając się powoli przez forum naszych sąsiadów ,wychodzi ,że wcale nie jest tak różowo z iso bd3d (praktycznie tak samo jak w bds-700) cześć chodzi po usb a inne czkają.

Bdp-440/450 ciekawy sprzęt ale mało popularny w PL.

Pewnie można wgrać przez uart jakoś starszy soft , tak samo jak w padniętych c200 wgrać cały soft po uart ,trochę roboty jest ale da się .Tylko czy jest sens się w to bawić jak i tak nie wszystko chodzi dobrze ?

Edytowane przez gwene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam w BDP-150 i wszystko ładnie działa oglądam głownie iso bd oraz cale katalogi z bd. Mam też Dune Hd Base 3d i przestałem go używać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam w BDP-150 i wszystko ładnie działa oglądam głownie iso bd oraz cale katalogi z bd. Mam też Dune Hd Base 3d i przestałem go używać .

A jak załatwiłeś sprawę aktywacji CFW?

Ja utknąłem na stronie autora CFW (cała po chińsku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paulferm napisz coś więcej. Jaki masz CFW w BDP-150. Czy oglądasz BDMV i BD3D.iso z dysku po USB czy po sieci np. z NAS.

Czy CFW jest stabilne. Jaki ma język menu CFW i OSD itp ... wogóle wrażenia z użytkowania ...

Dzięki.

pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam firmware - v4.04 i rosyjskiego aktywatora filmy oglądam z dysku podpiętego pod usb i działa to szybciej niż z oryginalnej płyty CFW jest stabilne język menu angielski jedyne problemy są z siecią i odtwarzaniem filmów z NAS .Przy odtwarzaniu z dysku wszystko działa jak należy łącznie z pobieraniem BD-Live z sieci. Tak jak pisałem Dune stoi i się kurzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam firmware - v4.04 i rosyjskiego aktywatora filmy oglądam z dysku podpiętego pod usb i działa to szybciej niż z oryginalnej płyty CFW jest stabilne język menu angielski jedyne problemy są z siecią i odtwarzaniem filmów z NAS .Przy odtwarzaniu z dysku wszystko działa jak należy łącznie z pobieraniem BD-Live z sieci. Tak jak pisałem Dune stoi i się kurzy.

Na czym polegają problemy z odtwarzaniem po sieci o których piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Player widzi nas ale po folderach porusza się strasznie wolno i po wybraniu filmu czarny ekran, ale szczerze mówiąc nie bawiłem się dużo bo z dysku zewnętrznego chodzi super a dla mnie nie problem skopiować pliki na dysk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Player widzi nas ale po folderach porusza się strasznie wolno i po wybraniu filmu czarny ekran, ale szczerze mówiąc nie bawiłem się dużo bo z dysku zewnętrznego chodzi super a dla mnie nie problem skopiować pliki na dysk .

Rozumiem, z tym że CFW 4.04 jest trochę stare i z info w nowszych CFW dużo błędów zostało poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na ruskim forum do osób co wystawiły opis CFW aby podali jakiś opis po angielsku jak zdobyć/zakupić CFW.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

-->> http://forum.donanimhaber.com/m_71601174/mpage_25/f_//tm.htm

Stąd wynika, że jest możliwy upust przy zakupie powyżej 5 szt CFW.

-->> http://www.avforum.hu/index.php?showtopic=11428

Changelog po angielsku.

Orientuje się ktoś czy na FW 2.09 w BDP-450 można już ładować bez problemu te nowe od ver 5.10 CFW?

--> http://www.hdbest.cn/cs/

Potrafi to ktoś z kolegów przetłumaczyć?

Film przezntujący update do CFW.

-- >> http://forum.donanimhaber.com/m_73296583/tm.htm

Trochę opisu po angielsku i filmik z działania CFW.

pozdr,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...