Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem, z tym TV mam spiętego bluraya BDT460 panasonica poprzez HDMI. Doszedł mi zestaw audio ze wzmacniaczem stereo z samymi wejściami RCA (starszy model) i zastanawiam się jak do niego podłączyć się żeby z Bluraya mieć sygnał audio na wzmacniacz (generalnie chodzi o odtworzenie plików mp3).

Bluray ma 2 x HDMI i 1 x optical digital audio out oraz 2 x usb. Z bluraya bez przetwornika nie uzyskam analogowego sygnału, a przetworniki są drogie. Czy jest tańsze rozwiązanie żeby to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm faktycznie taki małych rozmiarów i dość tani. Zasilić go mógłbym z USB bluraya.

Wpisywałem złe słowa kluczowe zatem, że to mi nie wyskakiwało.

Pytanie tylko jaka jest jakość tego konwertera, mam na myśli pogorszenie sygnału ze źródła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zasilisz go z USB BluRaya.

Nie znam jakości tego sprzętu i czy, i w jakim stopniu psuje dźwięk (w co wątpię).

Ale mogę Ci powiedzieć, że w firmie często korzystamy z konwerterów VIDEO z sygnału cyfrowego na analogowy. Na początku kupowaliśmy konwertery po 1,5-2k zł, teraz kupujemy po 200-250zł i nie widać różnicy między nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie , pewnie już wiecie ale Netflix od jakiegoś czasu zawitał na nasze telewizorki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem, bo musiałbym pewnie reset do fabrycznych zrobić, a jakoś mi na tym nie zależy, ale podobno działa od lutego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zasilisz go z USB BluRaya.

Nie znam jakości tego sprzętu i czy, i w jakim stopniu psuje dźwięk (w co wątpię).

Ale mogę Ci powiedzieć, że w firmie często korzystamy z konwerterów VIDEO z sygnału cyfrowego na analogowy. Na początku kupowaliśmy konwertery po 1,5-2k zł, teraz kupujemy po 200-250zł i nie widać różnicy między nimi.

W takim razie nie zaszkodzi spróbować. Może nie będzie aż tak źle. Najpierw posłucham oryginalnego utworu w wav, a potem prze konwertowanego na mp3 i wtedy będzie wiadomo czy faktycznie są i jak duże straty jakości sygnału.

Dzięki za podpowiedź. Już myślałem, że czeka mnie wydatek. Swoją drogą, szkoda, że mój bluray nie ma wyjścia audio 2 x rca, a wiem, że takowe są na rynku. Nie brałem tego wcześniej pod uwagę i skupiałem się na HDMI, USB itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żałuj bluRaya, bo on jest OK, to twój wzmacniacz ma niedoskonałości i jego należało by wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm racja. Wzmacniacz ma trochę lat i jego łatwiej zmienić. Ale póki co przejściowo ten przetwornik rozwiąże problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie , pewnie już wiecie ale Netflix od jakiegoś czasu zawitał na nasze telewizorki :)

Prosze o potwierdzenie tego bo ja szukam i nie mam wiec kolega moze by sie ustosunkowal do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, nie wiem od kiedy, bo ostatni raz jak sprawdzałem nie było. Jest w APPS ikona Netflix. ST60

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno trzeba przywrócić tv do ustawień fabrycznych i przy pierwszej konfiguracji wybrac jako kraj Holandie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno trzeba przywrócić tv do ustawień fabrycznych i przy pierwszej konfiguracji wybrac jako kraj Holandie.

Na moim ST50 niczego takiego nie robiłem, a ostatnio zauważyłem że apka od Netflixa się pojawiła na liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim ST50 niczego takiego nie robiłem, a ostatnio zauważyłem że apka od Netflixa się pojawiła na liście.

Dokładnie. Zauważyłem wczoraj dokładnie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę to sprawdzić dziś w domu, ale jak netflix wchodził do Polski, to numer z Holandią działał, a apki w polskiej wersji nie było. A sprawdzałem sklep dobry miesiąc po wejsciu NetFlixa do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ,

Panwie wszedłem w aplikacje i pojawiła się ikonka Netflix , bez żadnych ustawień fabrycznych i ustawień na Holandię. ST60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę to sprawdzić dziś w domu, ale jak netflix wchodził do Polski, to numer z Holandią działał, a apki w polskiej wersji nie było. A sprawdzałem sklep dobry miesiąc po wejsciu NetFlixa do Polski.

Owszem tak było bo też to sprawdzałem, ale jak widać teraz jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żałuj bluRaya, bo on jest OK, to twój wzmacniacz ma niedoskonałości i jego należało by wymienić.

A aby podłączyć z kolei ten TV do tego starszego wzmacniacza to można z optyka z przetwornikiem lub bezpośrednio z dwóch złączy AV2-AUDIO- 2 x RCA red white, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem przez optyk, ale trzeba mieć najnowszy firmware, bo na starszych potrafiło się ciąć (występowały przerwy w dzwięku około 0,5 sec).

Wydaje mi się że te gniazdo AV2 jest gniazdem wejściowym, a nie wyjściowym.

Wyśc dzwiękiem z niego można tylko przez optyk lub HDMI2 (sprzety zgodne z ARC), oraz gniazdo słuchawkowe. Możesz przecież kupić kabel minijack na 2x chinch. Gniazdo masz pomiędzy czytnikiem kart a portami USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowszy firmware jaki jest dostępny dla ST60.

Hmm AV2 ma strzałkę w dół złącza czyli jakby to były wyjścia...

Zastanawiałem się czy ma mini jacka i nie sądziłem, że ten otworek jest wyjściem słuchawkowym. Akurat mam kabelek mini jack-2 x RCA od komputera więc jak znalazł przyda się.

Dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że te przewody RCA zza przetwornika C/A to tylko na wejście AUX wzmacniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ,

Panwie wszedłem w aplikacje i pojawiła się ikonka Netflix , bez żadnych ustawień fabrycznych i ustawień na Holandię. ST60

O, byłoby super! Sprawdzam cyklicznie co jakiś czas i do tej pory nie widziałem.

Rozumiem, że to jest w tej chwili jedyne VOD dostępne w tym telewizorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, masz jeszcze IPLA, IPLEX, CHILI CINEMA. Ale jeśli chodzi o zawartość, to pomimo relatywnie słabej oferty Netflixa w Polsce to chyba najciekawsza aplikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iplex już chyba nie działa? Przynajmniej u mnie...

http://www.spidersweb.pl/2015/01/iplex-upadlosc.html

Ipla to dziadostwo. A swego czasu mieli niezłą ofertę - pamiętam, że oglądałem tam "Pod Mocnym Aniołem".

Netflix też kiepścizna.

Chili Cinema wygląda nieźle (chociaż niektóre ceny...) - muszę sprawdzić, czy mam, bo nie kojarzę...

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z Netflix w UK jestem zadowolony.

Czyżby poska oferta była gorsza, nie sądzę. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...