Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A to na MACu nie wiem co zrobić. Może tu szukaj problemu. U mnie obojętnie czy to laptop, czy komp stacjonarny, to działa wszystko na tym TV bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przymierzam się do zakupu soundbara HTL5120. Jak go optymalnie podłączyć z TV Panasonic 42ST60 ? Telewizor bezpośrednio podłączony do komputera (płyta główna 870-c45, grafika geforce 210) oraz do Polsatu cyfrowego za pośrednictwem dwóch kabli hdmi.

Za odpowiedź z góry dziękuje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, oglądając filmy lub odcinki seriali z podłączonego pendrivea za każym razem (kończy się jeden odcinek i zaczyna nowy) musze zmieniać kodowanie napisów z Europa Zach.(ISO8859-1) na Unicode (UTF8), czy jest jakiś sposób żeby tv zapamiętał wybór kodowania napisów ? Napisy do seriali lub filmow mam w formacie .srt (utf8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można dostać kabel zasilający do wersji 42ST60 gdzieś o dł. 2,5 m? Oryginalny jest za krótki, TV wisi na ścianie.

Te na allegro są bez ferrytu przy wtyku żeńskim, który wpina się do TV, nie wiem czy bez filtra te plazmy sieją czy kupić zwyczajny 2,5 m z żyłami 3x0,75mm tak jak to jest w oryginalnym i nie przejmować się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można dostać kabel zasilający do wersji 42ST60 gdzieś o dł. 2,5 m? Oryginalny jest za krótki, TV wisi na ścianie.

Te na allegro są bez ferrytu przy wtyku żeńskim, który wpina się do TV, nie wiem czy bez filtra te plazmy sieją czy kupić zwyczajny 2,5 m z żyłami 3x0,75mm tak jak to jest w oryginalnym i nie przejmować się?

Zawsze możesz kupić filtr ferrytowy i założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić filtr ferrytowy i założyć.

Hmm, no tak. Faktycznie są na allegro na różne średnice kabla.

Zastanawiam się jeszcze czy ten oryginalny przewód zasilający od panasonica jest dodatkowo ekranowany, że w instrukcji strasznie mocno przestrzegają przed używaniem jakichkolwiek innych, których oni nie dostarczyli??

Pewnie to tak jest jak z tym, że każda sikorka swój ogonek chwali, a dodatkowo chyba zabezpieczają się przed tymi co podłączą byle czym nie sprawdziwszy czy nie ma przerwy w żyle ochronnej PE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy tryb prawdziwe kino wymaga jakiejkolwiek jeszcze ingerencji w parametry obrazu (domyślnie kontrast=60, ostrość = 60) przed kalibracją, na którą nie wiem kiedy sobie pozwolę?

Ostrość rozumiem, że obrysowuje mi kontury, aby stwarzać lepszą wyrazistość i może być na 0 ? A ostrość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij.

W lutym kupiłem jeden z ostatnich modelu 42", kumpel, kierownik MM szukał mi go kilka dni.

Potem trafiały się jeszcze modelu 50 i 55", ale od wakacji nie widziałem żadnego.

Wysyłane z mojego Lenovo S750 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ST60 jest w ogóle jeszcze do kupienia w sklepach?

wysłane z Commodore 64

Tak jak kolega wyżej napisał. 42 calowe na pewno nie, większe widywałem do września, a monitorowałem i serię 42GT60.

Kilka dni temu, pomimo nastawienia się już na 40as640 zakupiłem używany (roczny) 42ST60 z lombardu (cały komplet) za 1500 zł (z przesyłką) z matryca w idealnym stanie jak i obudową (oprócz ramki czarnej, ale taka fortepianowa czerń to rysuje sie od samego czyszczenia).

TV gra pięknie i trafiłem na cichy egzemplarz (buzzing), może dlatego, że jest już wygrzany (przebieg 1600 h, włączeń z 450).

To chyba jedyna możliwość zakupu tego TV, używane na portalach aukcyjnych (choć rzadko pojawiają się bo ludzie wiedzą co mają i że tego już nie kupią).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem że będzie problem z nowym a na używany za wcześnie. Plazmy Panasa kumaci ludzie kupowali i szybko się ich nie pozbędą. W jakiej cenie były sprzedawane?

Ogólnie to myślę nad TV 42-46" ale o tym to w moim osobnym temacie. Zapraszam :-)

wysłane z Commodore 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej cenie były sprzedawane?

Pod koniec roku 2013 (10-11) kupowałem za około 2600 zł. Potem zaczęły znowu drożeć nawet do 3000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lutym 2014, kupiłem za 2500. Model 42". Ale jak pisałem wcześniej załatwił mi go kierownik MM, a kosztowały wtedy od 2700-3100.

Wysyłane z mojego Lenovo S750 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za informację. Na aledrogo jest jeden za 1500 ale wypalony chyba TVN24 jest :-(

Byłem dziś w pewnym sklepie sieciowym i akurat inny TV którym się interesuje był... wyłączony

wysłane z Commodore 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za informację. Na aledrogo jest jeden za 1500 ale wypalony chyba TVN24 jest :-(

Byłem dziś w pewnym sklepie sieciowym i akurat inny TV którym się interesuje był... wyłączony

Ja miałem ciągle wątpliwości co do LCD, a jak kiedyś napisali Panowie Gmeru i M.Koper jeśli zastanawiasz się nad zakupem plazma, LCD (preferencje wyboru pod kątem czego oczekujesz) i masz wątpliwości co do tego tego drugiego to wybierz plazmę.

Ja bym próbował dalej, bo mi udało się i jestem bardzo zadowolony. Mój egzemplarz wg faktury był kupowany na firmę (może do prywatnego domu, nie wiem), a mimo tego nie ma żadnych "duszków". A przebieg to jakieś 4,3h/dzień.

Priorytetem dla mnie był w miarę cichy egzemplarz i rok temu trafiłem na dwa głośne. Teraz już było mi wszystko jedno i trafiłem całkiem dobrze zaoszczędzając 1200 zł (2699 zł płaciłem w MM rok temu). Forsa w kieszeni idzie pójdzie na blu-ray'a Panasonica i być może soundspeaker'a Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie masz 3 sztuki?

TV nie jest dostępny A jeszcze jakbym dorwał sztukę to miałaby buczeć!?

Teraz mam szjszunga co piszczy jak po cichu w nocy oglądam i nerwicy dostaję

wysłane z Commodore 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie masz 3 sztuki?

Nie, jedną. W zeszłym roku kupiłem jedną-bzyczała to oddałem, kupiłem drugą-była jeszcze głośniejsza to oddałem.

Ale po roku miałem wątpliwości co do LCD i choć już po wielu lekturach postów wybrałem 40as640 i w przeddzień zamówienia go trafiła się ta plazma na tabl. ogłoszeń. Zaryzykowałem i jest ok. Słychać ją w nocy w ciszy, ale na tyle umiarkowanie, że to lekkie bzyczenie mnie nie irytuje jak rok temu.

A piszczenia też bym nie zniósł... Mam wrażliwy słuch jak u pianisty :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam dobry wzrok, :-) albo moja plazma nie piszczy. Jeszcze nikt w domu nic nie mówił, więc pewnie jest to cichy model.

Wysyłane z mojego Lenovo S750 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarekW77 właśnie wczoraj czytałem o 48AS640 i mam totalny mętlik...

wysłane z Commodore 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam dobry wzrok, :-) albo moja plazma nie piszczy. Jeszcze nikt w domu nic nie mówił, więc pewnie jest to cichy model.

Chyba każdy użytkownik plazmy, który kupuje ją celowo ma dość dobry wzrok :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarekW77 właśnie wczoraj czytałem o 48AS640 i mam totalny mętlik...

Czemu? Wypisz sobie czego oczekujesz i potem zakreślaj, który TV Ci to zapewni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ST60 był dostępny od ręki pewnie już by do mnie jechał a tak na palecie jedzie też Panas ale tx48as640

wysłane z Commodore 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena jest na niego.

Na pewno mniej mocy zużyje, a obraz też ponoć bardzo dobry wyświetla. Gdybym nie trafił na plazmę z lombardu to też już bym miał 40as640.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wszystko się okaże. Ma być po kalibracji a akurat w tym modelu sporo można pozmieniać co daje dobre efekty.

Jutro mam też odebrać amplituner z naprawy także piątkowy wieczór miło się zapowiada :-)

wysłane z Commodore 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...