Skocz do zawartości
Mario

TEST: Platforma cyfrowa nc+ - mediaBOX+

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że conax nie został złamany ... ale C+ z jakichś powodów trzyma się Seca2.

A w związku z tym, że ma pakiet większościowy (czytaj więcej władzy) w spółce, to będzie forsować własne rozwiązania.

Zresztą sam nie wiem :)

Poza tym łatwiej zmienić (przeprogramować) wszystkie tunery N'ki niż Cyfry. Bo na pewno będą chcieli ujednolicić system kodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy parowalnym Conaxie przeprogramowanie jak mówisz nie jest proste, ba nie wiem czy jest możliwe.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dekodery adb będzie i conax. Proste. Jest to sto razy bardziej prawdopodobne po tym co pokazali niż wróżenie że może będzie inaczej. Kto o zdrowych zmysłach będzie się bawił w jakieś przeprogramowywanie. Nka daje gotową niezłamaną technologię, multiroom itp. Po jakie licho mają coś zmieniać? Sorry ale jak widać czasy spliterów itd się kończą. Niby jak ma zostać zmienione kodowanie skoro jest multiroom. To koniec splitowania. Usługa Panowie - oficjalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ze nowa platforma tak do końca sama nie wie co będzie oferować, a już na pewno nasze oczekiwania są najmniejszym wskaźnikiem dla zarządu i osób decydujących o dekoderach , programowaniu czy ofercie - liczą się jedynie partykularne interesy grup nacisku wewnątrz korporacji. Dziś i tak większość przekazu to reklamy. Pożyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a seca2 jest złamana? też nie jest.

najlepiej by zostawili możliwość używania samych kart ewentualnie wprowadzili moduły wielostrumieniowe.

tuner Nki jest niezły ale są też o niebo lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

W nC+ jako kodowanie zostaje Seca/Mediaguard z Cyfry a nie Conax z "n", odbiorniki będą ADB po modyfikacji do dekodowania Seca ale nie będą obowiązkowe bo można będzie wziąć tylko kartę i oglądać na własnym w sprzęcie [...]

A potrafisz kolego podać jakieś źródło tych rewelacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O samych kartach raczej zapomnij, taki system nie zapewnia jakichkolwiek zabezpieczeń kontentu. Wcale bym się nie zdziwił gdyby to był jeden z czynników który powodował że cyfra w pewnym momencie zaczęła tracić prawa do wytwórni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zanim film pojawi się na tych niby kanałach premium to jest w sieci w tym samym dniu co wydanie na BD.

zatem jaki "content" chcą zabezpieczać?

tym zabezpieczeniem contentu jest niski bitrate na kanałach np. canal+hd i hbo hd (1h filmu najczęsciej 2,5-3gb).

co dziwne na tvn hd jest 2 razy wyższy.

efektem takiego zatruwania ludziom życia i zmuszania do tunerów platformowych będzie "VOD z rapidshare".

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cóż mam ci na to odpowiedzieć.

Polityka właścicieli praw jest taka jaka jest i platformy też muszą to brać pod uwagę. Myślisz że ciężkie pieniądze wydawane na różne DRM , HDCP i inne to forma pomocy dla inżynierów którzy inaczej nie mieliby pracy?

Nad sensem takich działań bądź jego brakiem nie ma co dyskutować to by był najzwyklejszy eskapizm, życie jest takie jakie jest.

Edytowane przez Pizzojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można przypuszczać że do końca obecnych umów w c+/n (czyli jakieś 2 lata) to będzie wszystko po staremu - kto chce zostaje w c+ lub n.

i czeka jak zrobią coś bardziej drastycznego - np. totalna likwidacja seca2 jako dostępu warunkowego - bo to rzeczywiście wydaje się bardziej prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potrafisz kolego podać jakieś źródło tych rewelacji?

Owszem.

Źródło to "przecieki" ze szkoleń przeprowadzane przez nC+ dla ich przedstawicieli.

Więcej informacji i dyskusja na ten temat na innym forum pod tym linkiem:

http://forum.dvhk.pl/showthread.php?t=671197

(sorry za link do innego forum).

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mobor

Trudno powiedzieć, ale z technicznego punktu widzenia jest to wykonalne. Wystarczy popatrzeć na dotychczasową ofertę prepaid HD w N -> albo zakup dedykowanego boxa sparowanego z kartą, albo moduł CI+ sparowany z kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w takim razie będzie z prepaidem ?

Dowiesz się 21-ego.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro sprzęt się nie zmieni, a kanałów dołożą to chyba będzie ok. Chyba , żeby drastycznie ceny podnieśli ale to raczej mało możliwe. Trzeba czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem.

Źródło to "przecieki" ze szkoleń przeprowadzane przez nC+ dla ich przedstawicieli.

Więcej informacji i dyskusja na ten temat na innym forum pod tym linkiem:

http://forum.dvhk.pl/showthread.php?t=671197

(sorry za link do innego forum).

Sorry kolego ale to żadne źródło, coraz to nowa plota, gubią się w domysłach i nic konkretnego nie wiedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cen nie podniosą (jeżeli już to jednocześnie poszerzą ofertę) Mamy erę darmowego DVB-T i do tego sporo kablówek w dużych miastach. To by było za duże ryzyko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale być może to dobry czas aby się zastanowić co się ogląda, jak zacząłem w 2006 i jakoś się nad tym nie zastanawiałem. Może czas na zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry kolego ale to żadne źródło, coraz to nowa plota, gubią się w domysłach i nic konkretnego nie wiedzą :)

Dokładnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry kolego ale to żadne źródło, coraz to nowa plota, gubią się w domysłach i nic konkretnego nie wiedzą :)

Tak jak napisałem, człowiek który umieścił te informacje był na szkoleniu dla punktów sprzedających Cyfrę.

Może to i są domysły, ja uważam że duża część z tych informacji się sprawdzi.

A podsumowując najprościej przestać gdybać i poczekać do 21 marca, wtedy wszystko będzie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że wszystko jest mega tajemnicą jeżeli chodzi o te sprawy i do 21 nie ma nic a nic a nic nigdzie więc można włożyć między bajki te bujdy, że na szkoleniu padły takie stwierdzenia ;) Musisz uwierzyć na słowo admina ;-) Natomiast po tym co wyszło od wczoraj wiele rzeczy można się domyślać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że wszystko jest mega tajemnicą jeżeli chodzi o te sprawy i do 21 nie ma nic a nic a nic nigdzie więc można włożyć między bajki te bujdy, że na szkoleniu padły takie stwierdzenia ;) Musisz uwierzyć na słowo admina ;-) Natomiast po tym co wyszło od wczoraj wiele rzeczy można się domyślać....

OK.

Skoro twierdzisz że coś wiesz ale nie powiesz to pozostaje poczekać do oficjalnego startu platformy i wtedy zweryfikuje się co było bujdami, co pobożnymi życzeniami a co prawdą.

Pozdrawiam.

PS.

Na marginesie jestem abonentem Cyfry od momentu jak zaczęli działać i poza okresem początkowym gdy miałem ich Pioneera to zawsze używałem własnego odbiornika, jeżeli teraz zmuszą mnie ponownie do używania ich sprzętu to poczekam do końca obecnej umowy i podziękuję im za współpracę, nie lubię gdy ktoś za mnie decyduje co i jak mam używać.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będą jeszcze jakieś nowe reklamy do 21 marca w telewizji które będą promować NC+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...