Mario

TEST: Platforma cyfrowa nc+ - mediaBOX+

1151 postów w tym temacie

testujemyyw0.gif

TEST

logoeyt.png

Platforma cyfrowa nc+

69463745.jpgWyczekiwany od paru miesięcy start platformy satelitarnej nc+ stał się faktem. Dzisiaj na oficjalnej konferencji dowiedzieliśmy się wszystkiego co dotyczy i będzie dotyczyć w przeciągu najbliższych tygodni nowej oferty programowej i sprzętowej. Nie da się ukryć, że na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z mocnym upgrade'em platformy n. Wskazują na to chociażby pakiety tematyczne, użyta technologia (dekodery, kodowanie, multiroom) czy chociażby strona www;). To, co może kojarzyć się z Cyfrą+ to oczywiście kanały z rodziny Canal+ (całkiem nowe) oraz siedem kanałów produkcji canal+ jak: ale kino+HD, kuchnia+HD, Planete+HD, MiniMini+HD, Domo+HD, teleToon+HD czy Hyper+HD.

To bardzo dobra wiadomość. Z obu platform wzięto to, co najlepsze i stworzono bodajże najciekawszą a na pewno najbogatszą ofertę programową na rynku.


Nowa oferta programowa

Na początek liczby:

Ponad 50 kanałów HD
18 kanałów HD na wyłączność
130 kanałów telewizyjnych

kanayhd.jpg
Nowa oferta została podzielona na 6 promocji.

88997273.jpg29257000.jpg

Podstawą są promocje za 39zł i 59zł zwane odpowiednio Comfort+ i Universe+. Patrząc na drugą promocję Universe+ klient dostaje naprawdę sporo kanałów. Porównując do konkurencyjnego Cyfrowego Polsat w tej samej cenie (np. Familijny Max HD + Sport) jest prawie połowę więcej kanałów HD (34 vs 20), ogólnie więcej kanałów (106 vs 91), więcej kanałów dla dzieci (minimini...) czy dwa razy więcej kanałów filmowych - 16. Oczywiście cała przygoda z ofertą premium zaczyna się wyżej... I jak to się mówi: nie ma nic za darmo. Ale najpierw o samych kanałach:

Firma stworzyła na potrzeby nc+ nową ofertę kanałów Canal+. Będą one dostępne w przeciągu kilku dni. Póki co możemy oglądać dotychczasową rodzinę Canal+. Informacja na stronie www wyraźnie mówi:

"W promocji Canal + Platinium kanały: Canal + Family , Canal + Family 2, Canal + Film, Canal + Film 2, Canal + Sport , Canal+ , dostępne w ofercie od 5.04.2013. Do 4.04.2013 dostępne w ofercie kanały to odpowiednio: Canal + Weekend, Canal Gol, Canal + Film, Canal + 3D, Canal + Sport ,Canal +."

Nowa rodzina to nowe pomysły, które powinny bardzo dobrze przyjąć się na rynku. Kanały podzielono następująco:33177872.jpg

Kanały rozlokowano w kolejnych promocjach. Nie ma co ukrywać, że tanio nie jest. Canal+ rozdzielono na konkretne promocje. Już od promocji Silver za 79zł dostajemy część kanałów. By cieszyć się całą paczką Canal+ należy wyłożyć miesięcznie 119zł w promocji Platinium. Dla totalnych maniaków zarezerwowano promocję All Inclusive+. Brzmi znajomo? Tak. To znowu nka;) Trzeba jednak przyznać, że wybierając promocję za 119zł dostajemy naprawdę bogatą ofertę filmowo-sportową. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę może oczywiście dokupić sobie opcję HBO (od promocji: GOLD za 30zł).59869467.jpg

82558826.jpg

67840650.jpg

83069830.jpg

Oczywiście nie samymi kanałami i pakietami nc+ żyje. Ogromną przewagą nad konkurencją jest przebogata oferta VOD+ oraz netVOD+. Ilość kontentu potrafi przytłoczyć ;-). Będzie to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają mało czasu na oglądanie kanałów liniowych a ich życie toczy się głównie wokół nagrywania czyli PVR i oferty VOD.

VOD+ to dobrze znana i dopracowana z platformy n usługa na którą składają się różne kolekcje filmowe i serialowe oraz wypożyczalnia hitów filmowych. Wszystko znajduje się na dysku twardym dekodera. W wielu pozycjach możemy wybierać czy chcemy oglądać z lektorem czy napisami. Filmy i seriale są także nieraz w DD 5.1 czy jakości HD. Warto zapoznać się z ofertą tutaj: http://ncplus.pl/co-ogladac/wypozyczalnia-vod

netVOD+ to z kolei usługa dostępna po podłączeniu boxa do sieci. To także doskonale znane z nki rozwiązanie na które składa się wiele kolekcji jak chociażby dobrze znany TVN Player. Jest to niejako konkurencja dla rozwiązań serwowanych przez telewizory HD. Przewagą tego rozwiązania jest unikalność i wyłączność. Większości z tych kolekcji nie zobaczymy w telewizorach. Warto zapoznać się z ofertą tutaj: http://ncplus.pl/co-ogladac/wypozyczalnia-vod/netvod-plus

Na dekoderze możemy także korzystać z doskonałej usługi Wimp, która oferuje ponad 20mln albumów muzycznych. Usługa jest naprawdę ciekawie skonstruowana i pozwala w rewelacyjny sposób segregować utwory, tworzyć playlisty i wiele więcej. Warto się nią zainteresować jeżeli ktoś za niewielki abonament miesięczny chce mieć dostęp do ogromnej ilości muzyki.

29378656.jpg

Jak więc widać jest naprawdę bogato. Konkurencja będzie musiała się mocno napracować by przebić taką ofertę programową. Zobaczymy jak w najbliższym czasie będzie to wyglądać. Póki co tanio nie jest ale za to klient dostaje to za co płaci.
Technologia nc+Jak już wspomnieliśmy technologia nc+ to dobrze znane dekodery platformy n oraz najnowocześniejszy na rynku (z dedykowanych) dekoder satelitarny mediaBOX+ na którym dzisiaj skupimy się najmocniej.

Znawcy popularnej nki na pewno rozpoznają oficjalne dekodery dostępne w sprzedaży jak BOX+, PVR BOX+ czy turboBOX+. Są to dekodery produkcji znanej w branży polskiej firmy ADB. Szybkie, sprawdzone, nowoczesne. Wśród oficjalnie oferowanych boxów przez operatorów telewizji na rynku polskim nie mają sobie równych. Przykładowo Cyfrowemu polsatowi nc+ odskoczyło pod tym względem naprawdę mocno. Dekodery chodzą nieporównywalnie lepiej pod każdym względem. BOX+ to dekoder PVR Ready co oznacza, że dysk twardy podłączymy po złączu usb. Jego wielkość może wynosić do 2TB. PVR BOX+ to dekoder z wbudowanym dyskiem 250GB a turboBOX+ posiada dysk 500GB. Oczywiście funkcja PVR to tylko jedna z wielu charakterystycznych cech nowych dekoderów.

Dekodery możemy podłączyć do sieci dzięki czemu będziemy mogli korzystać z bardzo bogatej ilości kolekcji w usłudze netVOD+ (coś w stylu Smart tv ale 90% tych rzeczy nie zobaczycie na żadnym tv) czy chociażby serwisu YouTube.

Dla użytkownika stworzono także Portal+ z serwisami onetu (wiadomości, pogoda, sport itp) oraz Radio+ czyli bardzo wygodny dostęp z poziomu dekodera do ponad 400 najróżniejszych stacji internetowych w tym także polskich.

Oczywiście wisienką na torcie okazuje się specjalnie przygotowany na start nowej platformy dekoder o nazwie mediaBOX+.

80277757.jpg

img1209xo.jpg

img1210gc.jpg

img1211ii.jpg

Jest lekki, zgrabny i elegancki. Nie jest także zbyt duży. Tym razem zrezygnowano z karty pod klapką ale umieszczono ją z boku dekodera. Także tam znajdziemy jedno z dwóch złącz usb 2.0. Jak widać dekoder nie posiada także żadnego klawisza. Wszystkim sterujemy nowym pilotem, który posiada także funckję programowania. Dzięki temu możemy sterować np. telewizor jednym pilotem. Fajna i przydatna sprawa. Wracając do dekodera posiada on od frontu aż 16 segmentowy wyświetlacz VFD. Jest jasny (biały) i bardzo wyraźny. Litery i cyfry są naprawdę duże. W menu dekodera możemy regulować jego jasność.
Po odpaleniu, dekoder od razu zapyta o aktualizację aby pobrać nowe oprogramowanie związane z platformą nc+. Po dość długim update'cie naszym oczom ukazuje się nowe menu, które do złudzenia przypomina to co do tej pory oglądali nkowicze. Jedyna różnica to nowe barwy platformy nc+.

Od razu trzeba przyznać, że dekoder jest jeszcze szybszy od dotychczasowych dekoderów. Widać to chociażby po EPG w formie gazety, które teraz chodzi jak po maśle. Rzeczywiście nowy mediaBOX+ posiada szybszy procesor oraz więcej pamięci RAM. Kodowanie pozostawiono nkowe czyli Conax.

Jedną z najważniejszych informacji jest możliwość pracy urządzenia w rozdzielczości 1080p! To super wiadomość potwierdzająca, że np. usługa VOD być może będzie mogła być nadawana właśnie w 1080p.

img5222q.jpg

img5223gl.jpg

img5224o.jpg

W środku znajduje się także 2,5 calowy dysk twardy o pojemności 500GB. Dzięki temu dekoder jest praktycznie bezgłośny.

Z tyłu znajdziemy wszystkie najważniejsze złącza. Zgodnie z tym co zaproponował BOX+ usunięto także i tutaj złącze component.

Dekoder posiada także wbudowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej.

Samo użytkowanie boxa jest praktycznie identyczne jak dotychczasowego turboBOXa+. Szybkie EPG, łatwe programowanie nagrań, które w porównaniu do konkurencji jest po prostu mega przyjemne czy inne dodatki jak przeszukiwanie pozycji po słowie kluczowym w EPG. To naprawdę może się podobać i powrót do archaizmów widzianych u konkurencji może być naprawdę bolesne.

mediaBOX+:

img5177b.jpg

img5178jf.jpg

img5179mt.jpg

img5181fc.jpg

img5182ju.jpg

img5183z.jpg

img5184n.jpg

pilot:


img5202t.jpg

img5205l.jpg

img5206s.jpg

img5207z.jpg

img5208a.jpg

Porównanie z konkurencją - sprzęt:


img5186ag.jpg

img5187my.jpg

img5188hl.jpg

Film oraz zrzuty z menu dekodera mediaBOX+:

Przełączanie kanałów:

12268163.jpg

33139976.jpg

94839750.jpg

diagnostyka.png

img1216y.jpg

img1217x.jpg

img1218yt.jpg

img1219p.jpg

grylista.png

listaulubionychkanawmen.png

musicwimpekran.png

przewijaniedoprzodu.png

ustawieniax.png

vodapplogo.png

youtubelista.png

youtubeodtwarzanie.png

50309510.jpg

img1249up.jpg

Pobór prądu:

Jest lepiej niż w Turbo. Ale nadal dekoder pobiera tyle samo energii włączony i wyłączony.

mediaon.jpg

mediastand.jpg

turboon.jpg

turbostand.jpg

Podsumowanie

Póki co nie możemy jeszcze wydać ostatecznego werdyktu ze względu na brak wszystkich nowości, które zobaczymy na początku kwietnia. Jednak już teraz widać, że firmy połączyły się wybierając to co najlepsze z dwóch stron (najbardziej widać tutaj nkę) i stworzyły produkt, który na pewno przygotowany jest na najbliższe lata. Szczególnie jeżeli chodzi o mediaBOXa, który na pewno będzie jeszcze nieraz ewaluował i pokazywał nowe możliwości jak to swego czasu miała zwyczaj robić firma ADB z poprzednimi boxami. Oczywiście fani różnych kombinacji, splitowania itd będą srogo zawiedzeni. Zastosowano parowanie kart oraz system Conax. No cóż... trzeba będzie się przyzwyczaić do nowego sposobu oglądania telewizji.

Platformę nc+ można kupić na oficjalnej stronie nc+ pod tym adresem: http://ncplus.pl/sklep/promocje

===========================================================================================================================================================

===========================================================================================================================================================

===========================================================================================================================================================

===========================================================================================================================================================


NewsW końcu po wielu tygodniach wyczekiwania pojawiły się w sieci i w telewizji pierwsze zapowiedzi nowej platformy satelitarnej nc+ powstającej w wyniku połączenia Platformy n oraz Cyfry+. Na oficjalnej stronie www możemy zapisać się aby zostać poinformowanym o ważnych wydarzeniach w związku z nową platformą. W telewizji pojawił się także pierwszy zwiastun z którego można sporo wywnioskować. Widzimy w nim wiele kanałów oraz prawdopodobnie nowy dekoder nc+. Kto policzy nowe kanały? ^_^


Oficjalna strona www: https://ncplus.pl/

Reklama w telewizji:stronwwww.jpg

Edit:

Analiza kanałów i prawdopodobny dekoder:


76746278.jpg36663555.jpg

72764734.jpg45751048.jpg

85790997.jpg74869985.jpg

95479325.jpg50808164.jpg


Edit2:

61366196.jpg

10757533.jpg

63160703.jpg

76848968.jpg

Edit 3:

Wywiad w HD z dzisiaj rano gdzie padła data startu czyli 21 marca i kilka innych rzeczy:

http://www.youtube.com/watch?v=grikCBu8bk4&feature=youtu.beEdytowano przez Gmeru
Dodany TEST platformy nc+
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląd dekoder mocno tajemniczy. Żadnych klawiszy?! Widać jakieś nowe Canal+ film1i2 czy family1i2. Jest też sport:

56e060796c891.jpge7bd7a62d95f4.jpg0e02e83799a4e.jpg4fb473457e879.jpgda6903dc45cb4.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa strona i od razu babol: mam n-kę i cyfrę i nie mogę obu platform jednocześnie odznaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostaje nsporthd. Ciekawe. Jeżeli oni wszystko połączą to widzę, że kanałów będzie mnóstwo. Jest też samo logo Canal+. Już wiadomo skąd były newsy o zamknięciu npremium. Cała para w Canal+. I dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam: kiedy to w końcu wyjdzie? Za taki kontent to cena pewnie zabije na miejscu. Jedyny plus, ze bedzie jedno pudło pod tv..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

61366196.jpg

10757533.jpg


63160703.jpg


76848968.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już oficjalne: 21 marca premiera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy nowej oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sieci ktoś przekopał www nc+ i znalazł:

Dekodery:
BoxPlus

DekoderBoxPlus.png

UltraBoxPlus

DekoderUltraBoxPlus.png

Antena:

AntenaHD.png

Będą dyski 250 i 500GB:

500gbYellow.png250gbYellow.png

Formularz kontaktowy na obecnej stronie ma ukryte pole "OrderField_MonthsCount" z wartością "12m" - czyli umowa pewnie na rok.

Info: Źródło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli cała nka + Canal+ + kanały tematyczne canal. A ktoś pisał, że nka zdechła itd hehe

No fakt, N juz na wykonczeniu, a nc+ to nie wiadomo co - jeszcze nie powstalo, a juz brzydko pachnie.

Natomiast w sklepie Play aplikacja nGo jest juz zablokowana dla smartfonow - wiec tylko na tabletach mozna testowac.

nGo wywalam w diably, juz sobie potestowalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt, N juz na wykonczeniu, a nc+ to nie wiadomo co - jeszcze nie powstalo, a juz brzydko pachnie.

Natomiast w sklepie Play aplikacja nGo jest juz zablokowana dla smartfonow - wiec tylko na tabletach mozna testowac.

nGo wywalam w diably, juz sobie potestowalem.

Hehe chyba Cyfra+ zdechła właśnie po dzisiejszych wywiadach i informacjach. Praktycznie mamy nkę z dodatkiem Canal+. Żal ściska [beeep]e co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam mieszane uczucia, canal+family, czyli taki misz masz w miejsce canal+gol:(. Wszystkie ligi piłkarskie? przecież mieliśmy serie A, utracili celowo a teraz trzeba będzie dopłacić żeby to zobaczyć. Najważniejsze, gdzie do cholery będzie ekstraliga żużlowa? W nsport? Czyli żaden dotychczasowy abonent c+ jej nie zobaczy jeśli nie przejdzie do nc+. I to ich chrzanienie, przewijać, nagrywać to dobre było 5 lat temu, już nie robi wrażenia. Widać że baza na sprzęcie ADB, no to po multiroomie w wersji logicznej:(

Canal+ family, załamka! 1 canal sport???

Powinno być:

Canal+, film, film 2, sport, sport 2, c+3d, czyli 6 normalnych kanałów z przewidywalną ramówką. A na family to będzie co Drzyzga i kryminalni z ITI???

F***k it!

Marcin, z enki został tylko nsport, pewnie z racji długoterminowych umów z kablówkami, np vectra

Edytowano przez HDTK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak nsport i cała technologia: dekodery, multiroom itd i - skoro w nce+ rządzi wiceprezes n (i ciągle wystawiają go w telewizji do promocji nowej platformy), który był od programów i jest od nich to czego można się spodziewać.. właśnie tego. Czyli tak jak napisałem: cała nka została. Dodali Canal+ i kanały tematyczne jak Domo czy MiniMini. Ja mam nboxa więc nic nie będę musiał zmieniać. Cieszę się bo jako nkowicz zyskam w końcu to czego mi brakowało ze sportu w Canal+. Cyfra baj baj. A Cyfrowcy w końcu zobaczą jaki mieli słaby sprzęt.

Edytowano przez Gmeru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@marcin, stary co ty chrzanisz??? Z enki zostanie tylko sprzęt do multiroom'u a z kanałów tylko nsport. Zlikwidowane zostaną 4 x npremium, wojna i pokój, czyli 5 kanałów stworzonych przez n bye bye. 6x canal+ on air, żegnaj enko, witaj canal+ hehe

Poza tym w nc+ rządzi:

Prezesem nc+ od 1 grudnia 2012 roku zostanie Julien Verley, dotychczasowy wiceprezes ds. strategii i finansów Grupy Canal+ we Francji.

Oprócz niego do zarządu wejdą: Beata Mońka (wiceprezes business affairs, communication, branding), Christian Anting (wiceprezes ds. programowych i produktu), Nicolas Dandoy (wiceprezes ds. finansowych) oraz Artur Przybysz (wiceprezes ds. sprzedaży i logistyki).

Edytowano przez HDTK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że paczka Polsatów zostanie.... fajnie by jeszcze było jakby dodali jeszcze paczkę viasatów... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają być dekodery takie jak były w "nkce" to splitery od cyfry idą do kosza i znowu będzie bum na ale drogo :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie gadajcie ze wymiana dekodera Nki Turbo Jest konieczne ?Czy dekoder zostanie Stary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe chyba Cyfra+ zdechła właśnie po dzisiejszych wywiadach i informacjach. Praktycznie mamy nkę z dodatkiem Canal+. Żal ściska [beeep]e co?

Kolego weź trochę sobie poczytaj a nie piszesz brednie.

W nC+ jako kodowanie zostaje Seca/Mediaguard z Cyfry a nie Conax z "n", odbiorniki będą ADB po modyfikacji do dekodowania Seca ale nie będą obowiązkowe bo można będzie wziąć tylko kartę i oglądać na własnym w sprzęcie (to w Cyfrze było od zawsze, w "n" takiej możliwości nie było nigdy).

Większość kanałów produkowanych dla "n" na znika a kanały Cyfry zostają, ewentualnie nastąpi zmiana nazw, więc gdzie tu widzisz że to "n" przejęło Cyfrę.

No i ostatnie to Cyfra przejęła pakiet większościowy w "n" a nie na odwrót.

Edytowano przez Jasiek_31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

n zdechlo juz dawno to co jest obecnie to wegetacja. Podobnie jest w cyfrze+.

Jest to laczenie dwoch wegetujacych projektow i nadanie im "swiezosci" w postaci nowej marki nc+!

nc+ nie powali bo nie ma czym - nie jest to zadna rewolucja na skale tej gdy startowala platforma n.

Zaleta nowej marki to polaczenie kontentu premium sportu i filmu ale chyba
oczywiste jest to, ze caly ten plan ma polegac na wyciagnieciu od abonentow wiekszej kasy!

Obserwuje start nc+ i jakos nie widze ekscytacji tym faktem szczegolnie tu na forum. Rowniez po stronie tworcow tego projektu raczej widze jakies chaotyczne dzialania bez ladu i skladu.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy abo c+ i n do końca swojej dotychczasowej umowy będzie mógł użytkować dotychczasowy sprzęt.

Co będzie oferowane jak umowy będą się kończyć i czy abo nc+ będzie zmuszany do użytkowania sprzętu platformy

to jak na razie nie wiadomo. Pewnie wyjaśni się to dopiero 21 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje start nc+ i jakos nie widze ekscytacji tym faktem szczegolnie tu na forum. Rowniez po stronie tworcow tego projektu raczej widze jakies chaotyczne dzialania bez ladu i skladu.

No dzisiaj to akurat jest taki ruch na stronie od rana, że chyba konferencja nki tyle nie miała ; ) Robiłem z ciekawości wiele zrzutów dzisiaj ; ) Więc zainteresowanie jest ogromne tylko całe szczęście, że wszystkie trole siedzą na satk.... a tutaj "prawie" trzymamy się faktów. Ale cóż. Trzeba poczekać do 21.... myślę, że jednak każdy jest ciekaw jak to będzie wyglądać... w końcu to HD tematyka pełną gębą!

Taki ruch utrzymywał się od rana gdzieś do 14 tylko w tym jednym temacie.... więc zainteresowanie jest gigantyczne.

123pxw.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gmeru zainteresowanie generuje sie z tego powodu, że nic nie wiadomo i wielu abo jest zdezorientowanych. gdyby to chodziło o premiere Samsunga Galaxy S4 taki ruch na stronie oznaczałby podniecenie i zainteresowanie. Ja w zasadzie mam dwa kryteria. Pierwsze to cena któa jak na mój pakiet jest wystarczająco wysoka płace 80PLN i wiecej nie zamierzam wiec jezeli ktoskolwiek oczekuje, ze zamieniajac mi Npremium na Canal+ wzbudzi moje podniecenie i szał radości to niestety się myli. Piłki nieogłądam wogóle. Być moze jestem w mniejszości a jak wiadomo rządzi większość :)

Ewentualne powdwyższanie ceny poprzez iluzoryczne dodanie jakiegoś kanału nie bedzi edobrym wyjściem bo jednak kablówki to pwoażna konkurencja w dużych miastach a po za nimi paradoksalnie konkurencją stało się dvb-T :)

Drugi element to sprzęt . Jakakolwiek próba podłączenia mnie pod sprzęt cyfry oznacząła bedzie nasze bardzo szybkie i gwałtowne rozstanie. WIeskzego dziadostwa nie widziałem. Rodziców dekder CP z nagrywarką bije na głowę to co ma obecnie cyfra. I ewentualna zmiana obudowy na łądniejszą i wprowadzeni niwego loga naprawdę nic tu nie rozwiąże. Podejrzewam że ni ebędzie zmiany dekoderów no ale zobaczymy.

A tak swoją drogą po cwaniacku wszyscy którzy mogą powinni teraz podpisać przedłużenie czasowe umów. Jeżeli okaże się, że kontent jest beeee i za gorszą kase to zawsze bedzie można rozwiazac umowę bo zapewne jakiś program odpadnie, a jak komuś będzi epasowało to ma na przynajmniej rok na obecnych warunkach:) Taaaakkkk wiem jestem beeeeeee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dołączam do mniejszości nieoglądającej piłki kopanej :)

Co do sprzętu (czyli dekorów) to myślę że ruch będzie w dobrą stronę ... czyli wezmą dekodery z N'ki (czyli ADB) i zmienią im kodowanie z Conax na Sece2.

Nie wierzę aby nowo powstająca NC+ cofnęła się w rozwoju biorąc gorszy sprzęt.

Zresztą ten tuner ze spotu powyżej to poza dodanymi literkami NC+ przypomina kształtem tuner N'ki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma zostac zmieniony system dostepu warunkowego? Conax nigdy nie został złamany, jest bezpieczny, jest parowalny, same zalety.

Wiem ... producenci i użytkownicy spliterków zapłaczą się na śmierć.

Pozdro

Edytowano przez pmcomp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się

 • Kto przegląda   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

 • Podobna zawartość

  • Przez kamil121
   Witajcie!
   Posiadam obecnie telewizor Samsung Smart TV F6770.
   Nabyłem niedawno głośniki Logitech Z906 i podłączyłem je kablem optycznym do TV aby cieszyć się dźwiękiem przestrzennym.
   Zgrałem ostatnio kilkadziesiąt filmów na zewnętrzny dysk USB, wszystkie są posegregowane w osobnych folderach z napisami w formacie .srt o tej samej nazwie co filmy oczywiście.
   Po podłączeniu dysku do TV telewizor niestety nie widzi tych napisów, nawet nie pojawia się ta opcja ustawienia napisów, jedyne opcje to informacje oraz tryb obrazu.
   Wszystkie filmy są w formacie .mkv, zawsze oglądałem takie filmy bezproblemowo z napisami w formacie .srt, jednak to były filmy 720p, niestety przy filmach 1080p jakimś cudem nie ma tej opcji ustawienia napisów. 
   Proszę o pomoc co zrobić aby bezproblemowo się one odtwarzały.
   Pozdrawiam i czekam na pomoc.
  • Przez embrion
   Czesc,
   Panowie, jesli nie planuje miec zadnych zrodel 4K, to jest sens w ogole wchodzic w taki TV? Chce kupic nowy TV w zakresie 55-65", ogladac bede z 2,5m, wiec wg kalkulatora zobaczylbym roznice miedzy 1080p, a 4K, ale jesli i tak bede mial material max 1080p, to obstawiam, ze i TV Full HD bedzie lepszym wyborem. Mam racje?
   Swoja droga, to sa normalnie dostepne jakies godne polecenia modele FullHD, czy tez producenci przestawili sie na 4K, a w FullHD zostaly tylko lowendy albo koncowki staroci?
  • Przez skukany
   Witam zważywszy na to że mam od dobrych 4 lat nc+ i stacjonarną nagrywarkę dvd to wiadomo nagrywałem wszystko w sd na płytkę i potem oglądałem bo czasu za dużo nie mam wiec ta opcja była dla mnie dobra ale do czasu gdyż teraz chcę nagrywać i oglądać w HD jest jakaś opcja żeby nagrywać w full hd poprzez dekoder i nagrywarkę lub dekoder z czymś....?
  • Przez Meekz
   Witam
   Dziaj jest dla pro ludkow wiec troche tutaj grubo i w sumie nie powinienem sie wychylac ale sprobuje (+nie boje sie jak ktos mi pocisnie heh).
    
   Otoz.......zaczalem sie interesowac tematem HD ostatnio i sporo czytalem. Gdzies na necie przeczytalem opinie ze:
   Obraz z dobrego zrodla 1080p (domyslam sie ze chodzi o Bluray) na dobrej plaźmie (czyli Kuro ostatniej generacji np 5090 czy krp500 albo Panasy VT60/ZT60) nie maja sobie rownych nawet dzisiaj.
   I to lepszy obraz NAWET od dzisiejszych 4K HDR na direct LEDach z Q Dotem czy 4K HDR na OLEDach od LG.
   Moje pytanie jest takie: co myslimy o takim stwierdzeniu? Prawda czy glupoty pisali?
    
   Ponizej zaprezentuje 'argumentacje' tego stwierdzenia (nie wiem czy prawda czy nie, tylko podaje) i prosilbym o ustosunkowanie sie do niej/obalenie lub popieranie:
   1. 4K to i tak bardziej chwyt reklamowy niz realna korzysc/1080p wystarcza - pisali ze ludzkie oko nie jest w stanie tego rozroznic z 'normalnej' odleglosci. Zeby zobaczyc roznice miedzy 4K a 1080p to trzeba siedziec naprawde blisko, az nienaturalnie blisko (np 100cm przy ekranie 50cali). Jak sie siada 'dalej'/normanie to i tak sie nie zauwazy roznicy. Oczywiscie mozna (trzeba) przy 4K kupowac duuuuzo wieksze ekrany a to sa juz takie koszty ze koniec. Wiec po co kupowac cos (tech 4K) z czego i tak sie nie skorzysta nigdy (ograniczenia fizyczne ludzkiego oka
   2. LCD to technologia dobra do kalkulatorow a nie do TV  Ze jest bardzo niedopracowana/kiepska i dlatego tyle z nia jest problemow. Niby zostala sztucznie zabita przez producentow bo woleli robic LCD bo koszty produkcji produkcji (+ koszty potem utylizacji tez!) plazm byly bardzo wysokie wiec nie mogli zejsc z nimi w dol i wiecej zarobic na kazdym TV (przeciez podobno nawet na 'koncu plazmy' to nawet ceny plazm jak byly przystepne to klienci nie kupowali bo byli opetani juz marketingiem w trybie 'kup LCD bo plazma be'. Niestety jest tak na swiecie ze czesto konsumenci/glupi kapitalizm 'woli gorsze'. Taka jak lepsza jakosciowa plazma (obraz!) przegrala z LCD tak bylo i wczesniej: Betamax vs VHS, (SA)CD vs. mp3, Bluray vs Netflix.
   3. Obraz na LCD zawsze jest i bedzie 'wytworzony' i bedzie wygladal w sposob sztuczny/cyfrowy gdzie przy plazmach (i w przyszlosci OLEDach) obraz tworzony byl bardziej w sposob analogowy bo przez podgrzewanie gazu. To powoduje ze z zalozenia obraz plazmy jest duzo bardziej plastyczny/analogowy/naturalny.....a jak wiemy....oko ludzkie jest instrumentem analogwym wiec.......
   4. Skoro LCD jest z zalozenia gorsza technologia jesli chodzi o wyswietalnie obrazu to prawowitym i jedynym nastepca jest/bedzie OLED - ale nawet dzisiaj ta technologia jest jeszcze caly czas dopracowywana. Nie dosc ze zajmuje sie nia tylko LG to jeszcze ma takie mankamenty na ktore naprawde nie mozna przymknac oka.
   5. Pomijajac fakt, ze zeby moc byc w stanie zobaczyc pozytywna zmiane 4K to trzeba siedziec bardzo/bezsensownie blisko (jak opisane w pkt 1) to jeszcze jest inny aspekt tego szwindla: brak miejsca na dane. Skoro Ultra Bluray uzywa max takich samych pojemnosciowo dyskow jak Bluray (czyli max 100GB) to jest to constans. Teraz, rozdzielczosc 4K powoduje ze tych danych jest duzo wiecej. Skoro pojemnosc dyskow sie nie zwieksza a dane dot. rozdzielczosci zajmuja wyraznie wiecej niz w przypadku 1080p na Blurayu to beda musieli 'oszczedzac gdzie indziej' i np. glownie pojada po kolorze i to on najwiecej straci. Wiec nie dosc ze skok w wyzsza rozdzielczosc (z 1080 do 2160) jest 'malo zauwazalny'/nie daje duzej korzysci latwo widzialnej (ktora np byla swietnie widziana przy skoku z SD 576i do 720p) to moze on jeszcze wywolac pogorszenie obrazu przez to ze beda musieli oszczedzac miejsce na plytach zeby zmiescic tak duzo danych dot. rozdzielczosci.
   6. Plazmy ostatnich generacji nie mialy juz najbardziej wytykanych im wad czyli glownie wypalania ekranu, zjechaly w dol troche z konsumpcja pradu i stawaly sie coraz bardziej plaskie gdzie utrzymywaly wszystkie pozostale swoje zalety, ktore dotyczyly najwazniejszej rzeczy: niedoscignionej jakosci obrazu (kontrast, kolory, czern, blyskawiczna szybkosc, katy patrzenia idealne). Praktycznie jedyna lekka wada, ktora im zawsze pozostala to fakt ze nie byly tak jasne jak LCD ale tak to nic poza tym.
    
   Zapraszam do merytorycznej dyskusji, wyrazania opinii itd
   Chetnie poznam Wasze zdanie i uzupelnie moja wiedze.
    
   Spokojnych Swiat
  • Przez kurczakt
   Witam, szukam tv 32 cale  1080p  z matrycą VA która ma wysoki kontrast. Gdzieś czytałem że samsung k5500 ma matrycę VA z wysokim kontrastem ale ów artykuł dotyczył wersji 55 cali i teraz nie wiem  czy wersja 32 calowa tego tv ma podobny kontrast czy duużo mniejszy ?