Mario

TEST: Platforma cyfrowa nc+ - mediaBOX+

1151 posts in this topic

testujemyyw0.gif

TEST

logoeyt.png

Platforma cyfrowa nc+

69463745.jpgWyczekiwany od paru miesięcy start platformy satelitarnej nc+ stał się faktem. Dzisiaj na oficjalnej konferencji dowiedzieliśmy się wszystkiego co dotyczy i będzie dotyczyć w przeciągu najbliższych tygodni nowej oferty programowej i sprzętowej. Nie da się ukryć, że na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z mocnym upgrade'em platformy n. Wskazują na to chociażby pakiety tematyczne, użyta technologia (dekodery, kodowanie, multiroom) czy chociażby strona www;). To, co może kojarzyć się z Cyfrą+ to oczywiście kanały z rodziny Canal+ (całkiem nowe) oraz siedem kanałów produkcji canal+ jak: ale kino+HD, kuchnia+HD, Planete+HD, MiniMini+HD, Domo+HD, teleToon+HD czy Hyper+HD.

To bardzo dobra wiadomość. Z obu platform wzięto to, co najlepsze i stworzono bodajże najciekawszą a na pewno najbogatszą ofertę programową na rynku.


Nowa oferta programowa

Na początek liczby:

Ponad 50 kanałów HD
18 kanałów HD na wyłączność
130 kanałów telewizyjnych

kanayhd.jpg
Nowa oferta została podzielona na 6 promocji.

88997273.jpg29257000.jpg

Podstawą są promocje za 39zł i 59zł zwane odpowiednio Comfort+ i Universe+. Patrząc na drugą promocję Universe+ klient dostaje naprawdę sporo kanałów. Porównując do konkurencyjnego Cyfrowego Polsat w tej samej cenie (np. Familijny Max HD + Sport) jest prawie połowę więcej kanałów HD (34 vs 20), ogólnie więcej kanałów (106 vs 91), więcej kanałów dla dzieci (minimini...) czy dwa razy więcej kanałów filmowych - 16. Oczywiście cała przygoda z ofertą premium zaczyna się wyżej... I jak to się mówi: nie ma nic za darmo. Ale najpierw o samych kanałach:

Firma stworzyła na potrzeby nc+ nową ofertę kanałów Canal+. Będą one dostępne w przeciągu kilku dni. Póki co możemy oglądać dotychczasową rodzinę Canal+. Informacja na stronie www wyraźnie mówi:

"W promocji Canal + Platinium kanały: Canal + Family , Canal + Family 2, Canal + Film, Canal + Film 2, Canal + Sport , Canal+ , dostępne w ofercie od 5.04.2013. Do 4.04.2013 dostępne w ofercie kanały to odpowiednio: Canal + Weekend, Canal Gol, Canal + Film, Canal + 3D, Canal + Sport ,Canal +."

Nowa rodzina to nowe pomysły, które powinny bardzo dobrze przyjąć się na rynku. Kanały podzielono następująco:33177872.jpg

Kanały rozlokowano w kolejnych promocjach. Nie ma co ukrywać, że tanio nie jest. Canal+ rozdzielono na konkretne promocje. Już od promocji Silver za 79zł dostajemy część kanałów. By cieszyć się całą paczką Canal+ należy wyłożyć miesięcznie 119zł w promocji Platinium. Dla totalnych maniaków zarezerwowano promocję All Inclusive+. Brzmi znajomo? Tak. To znowu nka;) Trzeba jednak przyznać, że wybierając promocję za 119zł dostajemy naprawdę bogatą ofertę filmowo-sportową. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę może oczywiście dokupić sobie opcję HBO (od promocji: GOLD za 30zł).59869467.jpg

82558826.jpg

67840650.jpg

83069830.jpg

Oczywiście nie samymi kanałami i pakietami nc+ żyje. Ogromną przewagą nad konkurencją jest przebogata oferta VOD+ oraz netVOD+. Ilość kontentu potrafi przytłoczyć ;-). Będzie to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają mało czasu na oglądanie kanałów liniowych a ich życie toczy się głównie wokół nagrywania czyli PVR i oferty VOD.

VOD+ to dobrze znana i dopracowana z platformy n usługa na którą składają się różne kolekcje filmowe i serialowe oraz wypożyczalnia hitów filmowych. Wszystko znajduje się na dysku twardym dekodera. W wielu pozycjach możemy wybierać czy chcemy oglądać z lektorem czy napisami. Filmy i seriale są także nieraz w DD 5.1 czy jakości HD. Warto zapoznać się z ofertą tutaj: http://ncplus.pl/co-ogladac/wypozyczalnia-vod

netVOD+ to z kolei usługa dostępna po podłączeniu boxa do sieci. To także doskonale znane z nki rozwiązanie na które składa się wiele kolekcji jak chociażby dobrze znany TVN Player. Jest to niejako konkurencja dla rozwiązań serwowanych przez telewizory HD. Przewagą tego rozwiązania jest unikalność i wyłączność. Większości z tych kolekcji nie zobaczymy w telewizorach. Warto zapoznać się z ofertą tutaj: http://ncplus.pl/co-ogladac/wypozyczalnia-vod/netvod-plus

Na dekoderze możemy także korzystać z doskonałej usługi Wimp, która oferuje ponad 20mln albumów muzycznych. Usługa jest naprawdę ciekawie skonstruowana i pozwala w rewelacyjny sposób segregować utwory, tworzyć playlisty i wiele więcej. Warto się nią zainteresować jeżeli ktoś za niewielki abonament miesięczny chce mieć dostęp do ogromnej ilości muzyki.

29378656.jpg

Jak więc widać jest naprawdę bogato. Konkurencja będzie musiała się mocno napracować by przebić taką ofertę programową. Zobaczymy jak w najbliższym czasie będzie to wyglądać. Póki co tanio nie jest ale za to klient dostaje to za co płaci.
Technologia nc+Jak już wspomnieliśmy technologia nc+ to dobrze znane dekodery platformy n oraz najnowocześniejszy na rynku (z dedykowanych) dekoder satelitarny mediaBOX+ na którym dzisiaj skupimy się najmocniej.

Znawcy popularnej nki na pewno rozpoznają oficjalne dekodery dostępne w sprzedaży jak BOX+, PVR BOX+ czy turboBOX+. Są to dekodery produkcji znanej w branży polskiej firmy ADB. Szybkie, sprawdzone, nowoczesne. Wśród oficjalnie oferowanych boxów przez operatorów telewizji na rynku polskim nie mają sobie równych. Przykładowo Cyfrowemu polsatowi nc+ odskoczyło pod tym względem naprawdę mocno. Dekodery chodzą nieporównywalnie lepiej pod każdym względem. BOX+ to dekoder PVR Ready co oznacza, że dysk twardy podłączymy po złączu usb. Jego wielkość może wynosić do 2TB. PVR BOX+ to dekoder z wbudowanym dyskiem 250GB a turboBOX+ posiada dysk 500GB. Oczywiście funkcja PVR to tylko jedna z wielu charakterystycznych cech nowych dekoderów.

Dekodery możemy podłączyć do sieci dzięki czemu będziemy mogli korzystać z bardzo bogatej ilości kolekcji w usłudze netVOD+ (coś w stylu Smart tv ale 90% tych rzeczy nie zobaczycie na żadnym tv) czy chociażby serwisu YouTube.

Dla użytkownika stworzono także Portal+ z serwisami onetu (wiadomości, pogoda, sport itp) oraz Radio+ czyli bardzo wygodny dostęp z poziomu dekodera do ponad 400 najróżniejszych stacji internetowych w tym także polskich.

Oczywiście wisienką na torcie okazuje się specjalnie przygotowany na start nowej platformy dekoder o nazwie mediaBOX+.

80277757.jpg

img1209xo.jpg

img1210gc.jpg

img1211ii.jpg

Jest lekki, zgrabny i elegancki. Nie jest także zbyt duży. Tym razem zrezygnowano z karty pod klapką ale umieszczono ją z boku dekodera. Także tam znajdziemy jedno z dwóch złącz usb 2.0. Jak widać dekoder nie posiada także żadnego klawisza. Wszystkim sterujemy nowym pilotem, który posiada także funckję programowania. Dzięki temu możemy sterować np. telewizor jednym pilotem. Fajna i przydatna sprawa. Wracając do dekodera posiada on od frontu aż 16 segmentowy wyświetlacz VFD. Jest jasny (biały) i bardzo wyraźny. Litery i cyfry są naprawdę duże. W menu dekodera możemy regulować jego jasność.
Po odpaleniu, dekoder od razu zapyta o aktualizację aby pobrać nowe oprogramowanie związane z platformą nc+. Po dość długim update'cie naszym oczom ukazuje się nowe menu, które do złudzenia przypomina to co do tej pory oglądali nkowicze. Jedyna różnica to nowe barwy platformy nc+.

Od razu trzeba przyznać, że dekoder jest jeszcze szybszy od dotychczasowych dekoderów. Widać to chociażby po EPG w formie gazety, które teraz chodzi jak po maśle. Rzeczywiście nowy mediaBOX+ posiada szybszy procesor oraz więcej pamięci RAM. Kodowanie pozostawiono nkowe czyli Conax.

Jedną z najważniejszych informacji jest możliwość pracy urządzenia w rozdzielczości 1080p! To super wiadomość potwierdzająca, że np. usługa VOD być może będzie mogła być nadawana właśnie w 1080p.

img5222q.jpg

img5223gl.jpg

img5224o.jpg

W środku znajduje się także 2,5 calowy dysk twardy o pojemności 500GB. Dzięki temu dekoder jest praktycznie bezgłośny.

Z tyłu znajdziemy wszystkie najważniejsze złącza. Zgodnie z tym co zaproponował BOX+ usunięto także i tutaj złącze component.

Dekoder posiada także wbudowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej.

Samo użytkowanie boxa jest praktycznie identyczne jak dotychczasowego turboBOXa+. Szybkie EPG, łatwe programowanie nagrań, które w porównaniu do konkurencji jest po prostu mega przyjemne czy inne dodatki jak przeszukiwanie pozycji po słowie kluczowym w EPG. To naprawdę może się podobać i powrót do archaizmów widzianych u konkurencji może być naprawdę bolesne.

mediaBOX+:

img5177b.jpg

img5178jf.jpg

img5179mt.jpg

img5181fc.jpg

img5182ju.jpg

img5183z.jpg

img5184n.jpg

pilot:


img5202t.jpg

img5205l.jpg

img5206s.jpg

img5207z.jpg

img5208a.jpg

Porównanie z konkurencją - sprzęt:


img5186ag.jpg

img5187my.jpg

img5188hl.jpg

Film oraz zrzuty z menu dekodera mediaBOX+:

Przełączanie kanałów:

12268163.jpg

33139976.jpg

94839750.jpg

diagnostyka.png

img1216y.jpg

img1217x.jpg

img1218yt.jpg

img1219p.jpg

grylista.png

listaulubionychkanawmen.png

musicwimpekran.png

przewijaniedoprzodu.png

ustawieniax.png

vodapplogo.png

youtubelista.png

youtubeodtwarzanie.png

50309510.jpg

img1249up.jpg

Pobór prądu:

Jest lepiej niż w Turbo. Ale nadal dekoder pobiera tyle samo energii włączony i wyłączony.

mediaon.jpg

mediastand.jpg

turboon.jpg

turbostand.jpg

Podsumowanie

Póki co nie możemy jeszcze wydać ostatecznego werdyktu ze względu na brak wszystkich nowości, które zobaczymy na początku kwietnia. Jednak już teraz widać, że firmy połączyły się wybierając to co najlepsze z dwóch stron (najbardziej widać tutaj nkę) i stworzyły produkt, który na pewno przygotowany jest na najbliższe lata. Szczególnie jeżeli chodzi o mediaBOXa, który na pewno będzie jeszcze nieraz ewaluował i pokazywał nowe możliwości jak to swego czasu miała zwyczaj robić firma ADB z poprzednimi boxami. Oczywiście fani różnych kombinacji, splitowania itd będą srogo zawiedzeni. Zastosowano parowanie kart oraz system Conax. No cóż... trzeba będzie się przyzwyczaić do nowego sposobu oglądania telewizji.

Platformę nc+ można kupić na oficjalnej stronie nc+ pod tym adresem: http://ncplus.pl/sklep/promocje

===========================================================================================================================================================

===========================================================================================================================================================

===========================================================================================================================================================

===========================================================================================================================================================


NewsW końcu po wielu tygodniach wyczekiwania pojawiły się w sieci i w telewizji pierwsze zapowiedzi nowej platformy satelitarnej nc+ powstającej w wyniku połączenia Platformy n oraz Cyfry+. Na oficjalnej stronie www możemy zapisać się aby zostać poinformowanym o ważnych wydarzeniach w związku z nową platformą. W telewizji pojawił się także pierwszy zwiastun z którego można sporo wywnioskować. Widzimy w nim wiele kanałów oraz prawdopodobnie nowy dekoder nc+. Kto policzy nowe kanały? ^_^


Oficjalna strona www: https://ncplus.pl/

Reklama w telewizji:stronwwww.jpg

Edit:

Analiza kanałów i prawdopodobny dekoder:


76746278.jpg36663555.jpg

72764734.jpg45751048.jpg

85790997.jpg74869985.jpg

95479325.jpg50808164.jpg


Edit2:

61366196.jpg

10757533.jpg

63160703.jpg

76848968.jpg

Edit 3:

Wywiad w HD z dzisiaj rano gdzie padła data startu czyli 21 marca i kilka innych rzeczy:

http://www.youtube.com/watch?v=grikCBu8bk4&feature=youtu.beEdited by Gmeru
Dodany TEST platformy nc+
1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląd dekoder mocno tajemniczy. Żadnych klawiszy?! Widać jakieś nowe Canal+ film1i2 czy family1i2. Jest też sport:

56e060796c891.jpge7bd7a62d95f4.jpg0e02e83799a4e.jpg4fb473457e879.jpgda6903dc45cb4.jpg

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowa strona i od razu babol: mam n-kę i cyfrę i nie mogę obu platform jednocześnie odznaczyć.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostaje nsporthd. Ciekawe. Jeżeli oni wszystko połączą to widzę, że kanałów będzie mnóstwo. Jest też samo logo Canal+. Już wiadomo skąd były newsy o zamknięciu npremium. Cała para w Canal+. I dobrze.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja się pytam: kiedy to w końcu wyjdzie? Za taki kontent to cena pewnie zabije na miejscu. Jedyny plus, ze bedzie jedno pudło pod tv..

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

61366196.jpg

10757533.jpg


63160703.jpg


76848968.jpg

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

To już oficjalne: 21 marca premiera!

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem ciekawy nowej oferty.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sieci ktoś przekopał www nc+ i znalazł:

Dekodery:
BoxPlus

DekoderBoxPlus.png

UltraBoxPlus

DekoderUltraBoxPlus.png

Antena:

AntenaHD.png

Będą dyski 250 i 500GB:

500gbYellow.png250gbYellow.png

Formularz kontaktowy na obecnej stronie ma ukryte pole "OrderField_MonthsCount" z wartością "12m" - czyli umowa pewnie na rok.

Info: Źródło

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli cała nka + Canal+ + kanały tematyczne canal. A ktoś pisał, że nka zdechła itd hehe

No fakt, N juz na wykonczeniu, a nc+ to nie wiadomo co - jeszcze nie powstalo, a juz brzydko pachnie.

Natomiast w sklepie Play aplikacja nGo jest juz zablokowana dla smartfonow - wiec tylko na tabletach mozna testowac.

nGo wywalam w diably, juz sobie potestowalem.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

No fakt, N juz na wykonczeniu, a nc+ to nie wiadomo co - jeszcze nie powstalo, a juz brzydko pachnie.

Natomiast w sklepie Play aplikacja nGo jest juz zablokowana dla smartfonow - wiec tylko na tabletach mozna testowac.

nGo wywalam w diably, juz sobie potestowalem.

Hehe chyba Cyfra+ zdechła właśnie po dzisiejszych wywiadach i informacjach. Praktycznie mamy nkę z dodatkiem Canal+. Żal ściska [beeep]e co?

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

osobiście mam mieszane uczucia, canal+family, czyli taki misz masz w miejsce canal+gol:(. Wszystkie ligi piłkarskie? przecież mieliśmy serie A, utracili celowo a teraz trzeba będzie dopłacić żeby to zobaczyć. Najważniejsze, gdzie do cholery będzie ekstraliga żużlowa? W nsport? Czyli żaden dotychczasowy abonent c+ jej nie zobaczy jeśli nie przejdzie do nc+. I to ich chrzanienie, przewijać, nagrywać to dobre było 5 lat temu, już nie robi wrażenia. Widać że baza na sprzęcie ADB, no to po multiroomie w wersji logicznej:(

Canal+ family, załamka! 1 canal sport???

Powinno być:

Canal+, film, film 2, sport, sport 2, c+3d, czyli 6 normalnych kanałów z przewidywalną ramówką. A na family to będzie co Drzyzga i kryminalni z ITI???

F***k it!

Marcin, z enki został tylko nsport, pewnie z racji długoterminowych umów z kablówkami, np vectra

Edited by HDTK
0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak nsport i cała technologia: dekodery, multiroom itd i - skoro w nce+ rządzi wiceprezes n (i ciągle wystawiają go w telewizji do promocji nowej platformy), który był od programów i jest od nich to czego można się spodziewać.. właśnie tego. Czyli tak jak napisałem: cała nka została. Dodali Canal+ i kanały tematyczne jak Domo czy MiniMini. Ja mam nboxa więc nic nie będę musiał zmieniać. Cieszę się bo jako nkowicz zyskam w końcu to czego mi brakowało ze sportu w Canal+. Cyfra baj baj. A Cyfrowcy w końcu zobaczą jaki mieli słaby sprzęt.

Edited by Gmeru
0

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marcin, stary co ty chrzanisz??? Z enki zostanie tylko sprzęt do multiroom'u a z kanałów tylko nsport. Zlikwidowane zostaną 4 x npremium, wojna i pokój, czyli 5 kanałów stworzonych przez n bye bye. 6x canal+ on air, żegnaj enko, witaj canal+ hehe

Poza tym w nc+ rządzi:

Prezesem nc+ od 1 grudnia 2012 roku zostanie Julien Verley, dotychczasowy wiceprezes ds. strategii i finansów Grupy Canal+ we Francji.

Oprócz niego do zarządu wejdą: Beata Mońka (wiceprezes business affairs, communication, branding), Christian Anting (wiceprezes ds. programowych i produktu), Nicolas Dandoy (wiceprezes ds. finansowych) oraz Artur Przybysz (wiceprezes ds. sprzedaży i logistyki).

Edited by HDTK
0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miejmy nadzieję, że paczka Polsatów zostanie.... fajnie by jeszcze było jakby dodali jeszcze paczkę viasatów... :)

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli mają być dekodery takie jak były w "nkce" to splitery od cyfry idą do kosza i znowu będzie bum na ale drogo :]

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko nie gadajcie ze wymiana dekodera Nki Turbo Jest konieczne ?Czy dekoder zostanie Stary ?

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe chyba Cyfra+ zdechła właśnie po dzisiejszych wywiadach i informacjach. Praktycznie mamy nkę z dodatkiem Canal+. Żal ściska [beeep]e co?

Kolego weź trochę sobie poczytaj a nie piszesz brednie.

W nC+ jako kodowanie zostaje Seca/Mediaguard z Cyfry a nie Conax z "n", odbiorniki będą ADB po modyfikacji do dekodowania Seca ale nie będą obowiązkowe bo można będzie wziąć tylko kartę i oglądać na własnym w sprzęcie (to w Cyfrze było od zawsze, w "n" takiej możliwości nie było nigdy).

Większość kanałów produkowanych dla "n" na znika a kanały Cyfry zostają, ewentualnie nastąpi zmiana nazw, więc gdzie tu widzisz że to "n" przejęło Cyfrę.

No i ostatnie to Cyfra przejęła pakiet większościowy w "n" a nie na odwrót.

Edited by Jasiek_31
0

Share this post


Link to post
Share on other sites

n zdechlo juz dawno to co jest obecnie to wegetacja. Podobnie jest w cyfrze+.

Jest to laczenie dwoch wegetujacych projektow i nadanie im "swiezosci" w postaci nowej marki nc+!

nc+ nie powali bo nie ma czym - nie jest to zadna rewolucja na skale tej gdy startowala platforma n.

Zaleta nowej marki to polaczenie kontentu premium sportu i filmu ale chyba
oczywiste jest to, ze caly ten plan ma polegac na wyciagnieciu od abonentow wiekszej kasy!

Obserwuje start nc+ i jakos nie widze ekscytacji tym faktem szczegolnie tu na forum. Rowniez po stronie tworcow tego projektu raczej widze jakies chaotyczne dzialania bez ladu i skladu.

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy abo c+ i n do końca swojej dotychczasowej umowy będzie mógł użytkować dotychczasowy sprzęt.

Co będzie oferowane jak umowy będą się kończyć i czy abo nc+ będzie zmuszany do użytkowania sprzętu platformy

to jak na razie nie wiadomo. Pewnie wyjaśni się to dopiero 21 marca.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obserwuje start nc+ i jakos nie widze ekscytacji tym faktem szczegolnie tu na forum. Rowniez po stronie tworcow tego projektu raczej widze jakies chaotyczne dzialania bez ladu i skladu.

No dzisiaj to akurat jest taki ruch na stronie od rana, że chyba konferencja nki tyle nie miała ; ) Robiłem z ciekawości wiele zrzutów dzisiaj ; ) Więc zainteresowanie jest ogromne tylko całe szczęście, że wszystkie trole siedzą na satk.... a tutaj "prawie" trzymamy się faktów. Ale cóż. Trzeba poczekać do 21.... myślę, że jednak każdy jest ciekaw jak to będzie wyglądać... w końcu to HD tematyka pełną gębą!

Taki ruch utrzymywał się od rana gdzieś do 14 tylko w tym jednym temacie.... więc zainteresowanie jest gigantyczne.

123pxw.jpg

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gmeru zainteresowanie generuje sie z tego powodu, że nic nie wiadomo i wielu abo jest zdezorientowanych. gdyby to chodziło o premiere Samsunga Galaxy S4 taki ruch na stronie oznaczałby podniecenie i zainteresowanie. Ja w zasadzie mam dwa kryteria. Pierwsze to cena któa jak na mój pakiet jest wystarczająco wysoka płace 80PLN i wiecej nie zamierzam wiec jezeli ktoskolwiek oczekuje, ze zamieniajac mi Npremium na Canal+ wzbudzi moje podniecenie i szał radości to niestety się myli. Piłki nieogłądam wogóle. Być moze jestem w mniejszości a jak wiadomo rządzi większość :)

Ewentualne powdwyższanie ceny poprzez iluzoryczne dodanie jakiegoś kanału nie bedzi edobrym wyjściem bo jednak kablówki to pwoażna konkurencja w dużych miastach a po za nimi paradoksalnie konkurencją stało się dvb-T :)

Drugi element to sprzęt . Jakakolwiek próba podłączenia mnie pod sprzęt cyfry oznacząła bedzie nasze bardzo szybkie i gwałtowne rozstanie. WIeskzego dziadostwa nie widziałem. Rodziców dekder CP z nagrywarką bije na głowę to co ma obecnie cyfra. I ewentualna zmiana obudowy na łądniejszą i wprowadzeni niwego loga naprawdę nic tu nie rozwiąże. Podejrzewam że ni ebędzie zmiany dekoderów no ale zobaczymy.

A tak swoją drogą po cwaniacku wszyscy którzy mogą powinni teraz podpisać przedłużenie czasowe umów. Jeżeli okaże się, że kontent jest beeee i za gorszą kase to zawsze bedzie można rozwiazac umowę bo zapewne jakiś program odpadnie, a jak komuś będzi epasowało to ma na przynajmniej rok na obecnych warunkach:) Taaaakkkk wiem jestem beeeeeee.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dołączam do mniejszości nieoglądającej piłki kopanej :)

Co do sprzętu (czyli dekorów) to myślę że ruch będzie w dobrą stronę ... czyli wezmą dekodery z N'ki (czyli ADB) i zmienią im kodowanie z Conax na Sece2.

Nie wierzę aby nowo powstająca NC+ cofnęła się w rozwoju biorąc gorszy sprzęt.

Zresztą ten tuner ze spotu powyżej to poza dodanymi literkami NC+ przypomina kształtem tuner N'ki :)

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dlaczego ma zostac zmieniony system dostepu warunkowego? Conax nigdy nie został złamany, jest bezpieczny, jest parowalny, same zalety.

Wiem ... producenci i użytkownicy spliterków zapłaczą się na śmierć.

Pozdro

Edited by pmcomp
0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By kurczakt
   Witam, szukam tv 32 cale  1080p  z matrycą VA która ma wysoki kontrast. Gdzieś czytałem że samsung k5500 ma matrycę VA z wysokim kontrastem ale ów artykuł dotyczył wersji 55 cali i teraz nie wiem  czy wersja 32 calowa tego tv ma podobny kontrast czy duużo mniejszy ?
  • By Buhaj47
   Jaki TV 55" polecacie do głównego pokoju - chodzi mi o model z 1080p?
   - dobrze, gdyby miał 100 Hz;
   - będzie oglądany gdzieś z 3-4 m myślę;
   - sygnał głównie z Playstation 4 i Cyfrowego Polsatu;
   - będzie oglądany trochę pod kątem, ale obojętne mi, czy to będzie VA, czy IPS;
   - nie zależy mi na Smart TV, wolę żeby był dobry obraz.
   Znajdzie się jakiś model za 2500-2800 zł?
  • By WIIW
   Dziś prawie zakupiłem KD-55XD9305 w promocji, ale powstrzymały mnie opinie o Android TV, doniesienia o wysokim Input Lag'u oraz informacje, że nie jest wart swojej ceny. Pomimo obaw co do marki Samsung, cały czas mnie ciągnie do KS7000 czy to jest jedyna opcja?
   1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2 (salon 30m2 + aneks kuchenny 20m2, rozdzielone na 2/3 ścianką_
   2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
   3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
   4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? NIE
   5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? do tej pory stał, ale może wisieć
   6. Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony, lekko z tyłu
   7. Jaki masz obecnie telewizor ?  KDL-46VE5 
   8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Bardzo dobą obsługę multimediów w tym z NAS, dobra obsługa streamingu z Internetu, HDR, dobre wsparcie dla gier typu FPS z PS4
   9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Głównie HD z NC+, PS4 (gry), filmy z pendrive, może netflix
   10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, kino domowe
   11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5
   12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bardziej mat, ale nie upieram się
   13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale
   14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
   15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? TAK, często po 2-3h dziennie
   16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zdecydowanie wieczorami
   17. Preferencje co do wielkości? ja uważam, że 55 starczy, ale żona chce 65 (poza zasięgiem) więc 60 będzie optymalne
   18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak płynności, nierówne podświetlenie, wolny sytem smart
   19. Preferencje co do marki ? SONY, ale ostatnio produkty LG mi się podobają. Obawiam się Samsunga
   20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
   21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000-8000
   22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Zdecydowanie TAK
  • By Gmeru
   Do oferty programowej platformy nc+ dołącza Eleven Extra. Trzeci sportowy kanał grupy ELEVEN SPORTS NETWORK wystartował w poniedziałek, 12 września, o godzinie 12:00.
    
   Przeczytaj całość
  • By Gmeru
   Najbogatsza oferta programowa w pakietach telewizyjnych, telefonia komórkowa oraz szybki internet 4G LTE ULTRA. Teraz platforma nc+ uzupełnia swoją ofertę triple play o unikalna usługę Unlimited TV, która umożliwia oglądanie telewizji przez aplikację nc+ GO lub przez stronę ncplusgo.pl bez zużywania limitu transferu danych. Usługi nc+ INTERNET i nc+ TELEFON są ważnym komponentem uzupełniającym ofertę nc+ i Orange, która jest częścią długoterminowej współpracy z tym partnerem.
    
   Przeczytaj całość