Skocz do zawartości
josep23

TEST: DUNE HD TV-303D

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o pilota to w 303D absolutnie nie mam co narzekać bo nie ma problemu tego typu, że trzeba celować bo wszystko chodzi bez najmniejszych problemow pod różnymi kątami "celowania" (w asusie o!play, który jest moim drugim odtwarzaczem znajdującym się w innym pokoju tam to jest dopiero celowanie) Przy pogodzie też mi się nie tyle zawiesza, ile "przywiesza" długo trzeba czekać aczkolwiek takich rzeczy raczej nie będę używał :) Cieszy mnie bardzo w miarę płynna obsługa radia internetowego, aczkolwiek czy też macie tak, że stacje z USA nie działają? Irytuje mnie też mnogość ikon na ekranie głównym aczkolwiek domyślam się, że w ustawieniach pewnie moznaby było to ustawić niestety nie miałem jeszcze na tyle dużej ilości wolnego czasu aby się w to wgłębić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych wysokich notowań odtwarzaczy Dune. Na forum jest sporo postów ludzi mających problemy z Dune. Sam posiadam od kilku miesięcy Dune HD Base 3D i też mogę coś dołożyć. Potrafi się zawiesić. Nie często ale jednak i to w dziwnych miejscach, np. na widgecie pogody. Po zakupie cały dzień walczyłem aby zobaczył udostępnione zasoby na PC. Pilot koszmarny, najważniejsze przyciski są najmniejsze a wszystkie mają ciężki klik. Pilotem trzeba dokładnie celować w odtwarzacz. Kilka dni temu pojawił się kolejny problem. Nie jestem zwolennikiem 3D ale kupiłem taki projektor i postanowiłem sprawdzić jak się Dune sprawuje. No i kicha. Pliki 3D SBS bez problemu a pełna kopia 3D iso ... brak obrazu i dźwięku przy idącym liczniku filmu. Po niezliczonych kombinacjach z kablami, ustawieniami już miałem się poddać gdy przypadkowo w projektorze przełączyłem HDMI na puste. Pojawił się dźwięk a po powrotnym przełączeniu HDMI również obraz. I tak jest na każdym pliku 3D iso. Trzeba wyjść z HDMI i powrócić aby działało. I jeszcze ten interfejs użytkownika. Największa wada to oczywiście brak jukeboxa ale są i inne. Przeglądarka zdjęć nie ma podglądu miniaturek - kuriozum zupełne. Odtwarzacz muzyki - co to w ogóle jest? Jakaś fiszka lata w te i wewte po ekranie. Do tego brak USB 3.9. Kupiłem ten odtwarzacz dla wyglądu i kieszeni ale drugi raz bym tego nie zrobił.

Sprzedaj. Zapewniam Cię że kupca znajdziesz szybko. I mało tego - będzie w pełni zadowolony

Ten sprzęt trzeba ogarnąć, poznać jego wady i zalety. Ja ze swoim egzemplarzem nie mam żadnych problemów. Strzał w 10

Nie powstał i nie powstanie sprzęt który będzie działał z każdym urządzeniem out of the box za naciśnieciem przycisku w pilocie. Wszystko co opiera się na sieci wymaga konfiguracji. A już szczególnie jeśli po drugiej stronie jest Windows Mój egzemplarz podłączyłem, schowałem do szafki i tyle. Raz skonfigurowany - działa jak należy.

A do zdjęć czy muzyki są inne urządzenia. Ten sprzęt robi to niejako przy okazji i nie do tego zasadniczo służy (że nie wspomnę o widgetach) Albo ujmę to jeszcze inaczej. Zaryzykuję stwierdzenie że /raczej/ NIKT z nas by nie kupił tego urządzenia dla samych zdjeć i muzyki gdyby nie można było oglądać filmów

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

Do muzy też się nadaje ale trzeba użyć nakładki Zappiti.

Zainstaluj sobie skin

hdi-dune-zappiti-skin.png

Instrukcja instalacji

http://www.zappiti.com/zappiti-skin.html

oraz Zappiti Media Center na PC

http://www.zappiti.com/general.html

Tak to wygląda w praktyce

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też spytam bo odpowiedzi nie znalazłem. Czy do Dune HD Base 3.0 można wgrywać?

Wysłane z mojego ZTE V987 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i w ogóle nie chce ruszyć pliku .dff

Chyba że mobor źle odczytałeś i sądzisz, że mam wersję Dune Base 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początku chciałem bardzo pochwalić serwis HumanMedia ze sprawnie uporał się z moja naprawa gwarancyjna (problem z SATA - nie wykrywało dysku wewn) o naprawie otrzymałem telefon i Pan poinformował mnie co było naprawiane itd i zapytał czy może coś jeszcze by bylo do zrobienia czy może mogą już wysyłać do mnie sprzęt. Tak wiec tutaj ogromny plus. Aczkolwiek niestety okazuje się, że zawsze musi być jakieś ale :)

Po otrzymaniu sprzętu, przy pierwszym podłączeniu dysku wewn po naprawie wykryło go bez problemu. Aczkolwiek gdy go wyciągnąłem i próbowałem ponownie zamontować bo wcześniejszym dograniu plików sytuacja z niewykrywaniem go zaczęła ponownie się pojawiać. Na 10-20 podłączeń wykryło dysk raz. Na chwile obecna problem jest taki iż odtwarzacz bardzo mocno się grzeje (dysk wen jest wyciągnięty) do tego stopnia, iż zaczęły odklejać się "stopki". Poza tym odtwarzacz dzisiaj totalnie odmówił posłuszeństwa, tzn po probie uruchomienia w ogolę się nie włącza a op odłączeniu od prądu i podłączeniu ponownym świeci się fioletowa dioda. Przy probie uruchomienia przez pilota zapala się dioda niebieska i to wszystko. Stan odtwarzacza jest cały czas jak wyłączony, z pilota nic nie idzie zrobić cały czas pali się dioda niebieska. "Pomaga" jedynie odłączenie odtwarzacza od prądu i podłączenie ponowne aczkolwiek wtedy kolejny raz powtarza się sytuacja z fioletową diodą.

Czy ktoś z Was miał już może podobny problem ?

Czekam cały czas na odp z HumanMedia ale pewnie dostanę ją dopiero po weekendzie. Zaproponowałem wymianę sprzętu na nowy egzemplarz bo póki co w ciągu miesiąca od daty zakupu jest to już druga usterka, tym razem całkowicie uniemożliwiająca mi korzystanie ze sprzętu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moonfall

Tak - mój bląd ;)

mlodywesolek

odeślij sprzet i zażądaj wymiany na nowy (to Ty decydujesz o sposobie rozpatrzenia reklamacji - tak mówi ustawa)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten odtwarzacz jest w stanie wyswietlac napisy na czarnym pasie na dole ekranu. Min wielkosc czcionki 14 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma problemy z zawieszaniem się Dune 3D ?

Mnie już szlag trafia. Odtwarzacz notorycznie wiesza się u mnie na tych samych fragmentach różnych filmów iso (3d)

Np. na Bitwie Warszawskiej w momencie 0:03:32 (podczas pojawiania się planszy tytułowej "1920") Objawem jest lekki przeskok obrazu (jakby zgubione klatki) i wszystko gra dalej poprawnie lub zanika wizja (czarny ekran), dźwięk słychać jeszcze przez ok 4 sekundy a następnie zapada cisza i odtwarzacz "wisi" Pomaga tylko restart. Dyski mam dwa (7200 RPM), szybkie zewnętrzne WD'ki - problemy dotyczą obu dysków (nawet wtedy gdy podpięty jest tylko jeden z nich, zasilane są przez własne zasilacze)

Pisałem do Human Medie ale korespondencja się urwała.

HDI ostatnio zdrowo leci w kulki. Od 8 miesięcy zadnego update'u, pliki MVC nie są przez odtwarzacz wspierane mimo że producent (i dystrybutor!) uparcie twierdzą że obsługa plików MVC /3D/ jest.

Mam zamiar zwrócić ten szmelc na niezgodność towaru z umową bo puki co - nie mam z tego zadnego pozytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mój problem który był wyzej opisywany sprawa została już rozwiązana i okazał się nią wadliwy zasilacz.

@mobor osobiście niestety nie testowałem filmów 3D (brak tv 3d). ale tez korzystam z kilku dysków zewn. - 2 zasilane zewn zasilaczami prędkość 7200 (każdy po 2TB) podłączone do huba usb z dodatkowym własnym zasilaniem i jeszcze dysk zewn 5200 2,5 calowy toshiby 1TB zasilanie z usb (pojedynczy kabel) mam obraz iso BR (40 min waży 22GB) i nic się nie dzieje nietypowego. w innych przypadkach również nie zauważyłem jakiś zawieszek sprzętu.

Jedynie z czym miałem problem to starsze pliki avi z niektórymi bajkami (bajki typu reksio itp.). Co dziwne inny mój odtwarzacz asus o!play odtwarza to bez problemu.

Czasami mam trzeszczenie w głośnikach przy odtwarzaniu pliku mp4 ale przy okazji wcześniejszych kontaktów z Human Media zostałem poinformowany że problem ten został zgłoszony do producenta i powinien zniknąć wraz z kolejna aktualizacja softu który jak kolega mobor zauważył mogłaby już nastąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak czytam, czytam i nie wiem? Kupić tego Dune czy nie? (mam w tej chwili Popcorna C200 i pierwszego rzutu z HongKongu).

@mabor

jesteś fanem Dune (po wcześniejszych wpisach), ale teraz pojawiły się jakieś kłopoty ze zwiechami - warto zamieniać-czekać na nowości?

A tak przy okazji - odtwarzacz czyta SACD ISO i czy w BR (2D) jest pełne menu?

pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po "odmuxowaniu" plików ISO wszystko u mnie już działa prawidłowo. Nie mam zielonego pojęcia co się działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem odpowiedzi od posiadaczy Dune na zadane pytania, ale zadam jeszcze jedno - może ktoś odpowie (proszę).

Czy odtwarzacz czyta "zaszytą" w utworze lirykę? Tzn. czy w trakcie odtwarzania utworu, można na ekranie mieć tekst tego utworu (oczywiście uprzednio w nim zawarty np. Tag&renamem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni.

Moja dunka od jakiegoś czasu zaczyna miewać "focha".

Objawy: po starcie nie odtwarza dźwięku (w przypadku filmu obraz jest). Czy puszczam muzykę czy film nie ma to znaczenia.

Podłączenie: Dune>AMPLI>TV.

Pomaga zmiana chaptera, przejście na kolejny utwór. Czasami po jakimś czasie dźwięk sam zaskoczy.

Jak zasokoczy to już działa cały czas bez problemów do kolejnego wyłączenia i włączenia.

W między czasie zmieniałem apmli i przy okazji kable. Testowałem na dwu kablach. Nie ma zmiany. Zmiany softu także bez efektów.

Ktoś się spotkał z takim zachowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem odpowiedzi od posiadaczy Dune na zadane pytania, ale zadam jeszcze jedno - może ktoś odpowie (proszę).

Czy odtwarzacz czyta "zaszytą" w utworze lirykę? Tzn. czy w trakcie odtwarzania utworu, można na ekranie mieć tekst tego utworu (oczywiście uprzednio w nim zawarty np. Tag&renamem)?

Podaj namiary na coś takiego to Ci sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bojeq nie mam takich problemow ale czasami (i to wcale nie tak sporadycznie) miewam trzaski w filmach mp4 sprawdzałem na kilku softach i nowszych i starszych i nic. Na te trzaski pomaga zatrzymanie i ponowne uruchomienie (czasami po kilka razy bo nie zawsze za pierwszym razem przestaje)

U mnie fochowanie objawia sie np w tym, że przy uruchomieniu playera jego start trwa kosmicznie długo i nie moge wylaczyc go z pilota tylko muszę metoda brutalforce go potraktować. Zastanawiam się czy wpływ ma na to fakt, że do playera mam podłączone 2 dyski zewnętrzne za pośrednictwem huba (zarówno dyski jak i hub maja swoje zewnętrzne zasilanie a połączone są przez hub gdyż używam jeszcze jednego dysku zewn poza tymi które przed chwila wymieniłem)

Zastanawia mnie też czasami motyw z niewidzeniem świeżo wgranych plików. Muszę wtedy dysk ponownie podłączyć do kompa i znowu do playera i wtedy jest ok. Też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny, dziekuje.

Plik to Utówór Pink Floyd:

Niestety nic z tego. Nie działa.

@bojeq nie mam takich problemow ale czasami (i to wcale nie tak sporadycznie) miewam trzaski w filmach mp4 sprawdzałem na kilku softach i nowszych i starszych i nic. Na te trzaski pomaga zatrzymanie i ponowne uruchomienie (czasami po kilka razy bo nie zawsze za pierwszym razem przestaje)

U mnie fochowanie objawia sie np w tym, że przy uruchomieniu playera jego start trwa kosmicznie długo i nie moge wylaczyc go z pilota tylko muszę metoda brutalforce go potraktować. Zastanawiam się czy wpływ ma na to fakt, że do playera mam podłączone 2 dyski zewnętrzne za pośrednictwem huba (zarówno dyski jak i hub maja swoje zewnętrzne zasilanie a połączone są przez hub gdyż używam jeszcze jednego dysku zewn poza tymi które przed chwila wymieniłem)

Zastanawia mnie też czasami motyw z niewidzeniem świeżo wgranych plików. Muszę wtedy dysk ponownie podłączyć do kompa i znowu do playera i wtedy jest ok. Też tak macie?

Z dyskami podpiętymi nic nie pomogę bo używam NAS-a.

Trzasków z mp4 nie zaobserwowałem.

Po krótkim teście zaczynam jednak kierowac podejrzenia w innym kierunku niż dunka.

Problemem może być u mnie ampli. Zrobię mu reset ustawień. Dam znać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie jest dziwna rzecz kupiłem sobie pena A Data S102 pro 16gb format na NTFS i ... lipa Dune nie czyta dobrze filmów z niego. Odpala się film i po chwili zwiecha obraz stoi w miejscu i po kilkunastu sek wychodzi do folderu z filmem , na innych źródłach idzie bez problemu( Usb z ST50 i LG BD-550) . Co ciekawe nie mogę też skopiować z A Data plików na inne zródło poprzez Dune bo po kilku sek transfer staje w miejscu, ale nagrać na pena mogę , nie wiem co jest mieliscie takie komedie może u siebie . Formatowanie na inny system plików nie daję efektu .

Edytowane przez Robert73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim teście zaczynam jednak kierowac podejrzenia w innym kierunku niż dunka.

Problemem może być u mnie ampli. Zrobię mu reset ustawień. Dam znać...

I sprawa wyjaśniona.

Dunka nie miała nic wspólnego z problemami :-).

Przy okazji konfiguracji zmieniłem w TV ustawienie, że dźwięk ma być puszczany z AMP. Niestety takie ustawienie w mojej konfiguracji (Bravia, AMP NAD, Dune) powodowało opisane powyżej perturbacje z dźwiękiem. Podobne ale nie zawsze pojawiały się z BR. Po włączeniu opcji w TV na "dźwięk z gł. TV" (oczywiście AMP pracuje normalnie a dźwięk w TV się wyłącza) wszystko wróciło do normy. Trochę to dziwne ale tak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dziwna rzecz kupiłem sobie pena A Data S102 pro 16gb format na NTFS i ... lipa Dune nie czyta dobrze filmów z niego. Odpala się film i po chwili zwiecha obraz stoi w miejscu i po kilkunastu sek wychodzi do folderu z filmem , na innych źródłach idzie bez problemu( Usb z ST50 i LG BD-550) . Co ciekawe nie mogę też skopiować z A Data plików na inne zródło poprzez Dune bo po kilku sek transfer staje w miejscu, ale nagrać na pena mogę , nie wiem co jest mieliscie takie komedie może u siebie . Formatowanie na inny system plików nie daję efektu .

A inne peny? Próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...