Skocz do zawartości
Shadow_Defender

Popcorn Hour A-400 - moje spostrzeżenia..

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz info, że dekoduje

Zrobiliśmy pełne testy audio kilku odtwarzaczy, dla bieżących wersji oprogramowania.

Popcorn A400, Dune Base 3D, Mede8er 1000x3D (jako reprezentant całej rodziny x3D).

Tabele można zobaczyć tu:

http://www.humanmedia.pl/porady.html?6

Popcorn A400 wypuszcza jako jedyny MultiChannel PCM z AudioHD (na HDMI), szwankuje jednak na SPDIF dla plików audio HiRes.

http://hdtvpolska.com/topic/30685-jak-zmusic-dune-do-wysylania-wielokanalowego-lpcm/page-2

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zakupić odtwarzacz popcorn A400 ale po opiniach widzę że urządzenie miało bardzo nie dopracowany soft. Jak się ma sytuacja w tym momencie czy producent poprawił coś w tej kwestii?? Czy nadal jest to urządzenie o dobrych parametrach ale marnym softem??

Edytowane przez PLinku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że dyskutujemy o bardzo niszowej sprawie.... rzadko kto potrzebuje dekodowanie do PCMa....

Ogólnie odtwarzacz łyka wszystkie podstawowe rzeczy jak mkv'y, ISO BD itd. Dźwięk HD też śmiga. Wszystko pewnie rozchodzi się o niuanse, których nawet ja wszystkich nie sprawdzę... . Specjalnie trzymam do testów A400 trochę dłużej by właśnie przyjrzeć się stabilności itd. podczas używania codziennego. Nie zawiesił się ani razu.

Mój cel był jednak jasny: ma chodzić BD 3D ISO z dźwiękiem HD. Po USB jest ok ale muszę sprawdzić jeszcze obrazy z bardzo dużym bitrate bo większość płyt mam na półce ;) więc muszę sobie zrobić takowe...

Co do dekodowania to jestem pewny, że robi to do 2.0. Sprawdzone na BD ISO 3D oraz na pliku m2ts. Nie ma tutaj żadnej magii. FW najnowszy a menu poprawnie ustawione. Rozmawiałem z HumanMedia i tabela też była robiona na określonych plikach i nie oznacza to, że musi się wszystko zgadzać. Ja wziąłem pierwsze lepsze dwa filmy: Park Jurajski 3D (7.1 DTS HD MA) i m2ts'a z Battleship (DTS HD MA 5.1). Oba grają tylko PCMa 2.0.

84gm.jpg

939p.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-400 dekoduje HD do LPCM, ale tylko w wersji 5.1 .

Przy odpaleniu 7.1 odtwarzacz głupieje i nie wypuszcza NIC ! :) (wg. tabeli Humanmedia)

GMERU - powyłączaj te DOWNMIXY , bo w takim ustawieniu Ty rozkazujesz mu robić ze wszystkiego 2.0 ! :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w BD iso wczytuje meni czy odrazu film?

Edytowane przez PLinku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru

A jakie są jeszcze opcje a zakładce PCM, prócz "downmix".

Powinna jeszcze być opcja wyboru ilości kanałów lub "multichannel"

Jeżeli ustawisz samo "downmix".to A-400 może dekodować do 2.0.

Nie bardzo rozumiem wyjaśnienia w tej sprawie HM. Skoro przeprowadzili test zgodności do dekodowania PCM multichannel i opublikowali to nie ma znaczenia na jakich plikach.

Pytanie zostało postawione w formie czytelnej, dekodowanie audio HD do PCM multichannel ?.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych opcji dodatkowych. Jest 2.0 i nic innego nie słyszę. Odpalam natomiast BD i słyszę PCMa 7.1... tak samo przecież z PS3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już teraz sam nie wiem. :angry: :angry: :angry:

Ty twierdzisz, że nie ma dekodowania a HM twierdzi coś przeciwnego.

Dajmy tremu spokój. Jak będę miał możliwość to sam sprawdzę.

W każdym bądź razie dziękuję za fatygę.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić jakiś pożądany odtwarzacz multimedialny co byście polecili. Czy ten popcorn a400 będzie dobrym wyborem czy lepiej coś z dune itp. Zależy mi na odtwarzaniu wszelkiego rodzaju formatów w szczegulności bd iso czy mkv bez kompromisów. Oczywiście wchodzą w grę tylko odtwarzacze z chłodzeniem pasywnym mam złe wspomnienia z htpc zotac zbox który był bardzo głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to Dune 3D.

Odtwarza wszystko co mu zapodasz i do tego jest bardzo szybki, ale ma kilka wad. Nie pokazuje okładek przy odtwarzaniu muzyki jak i dokladnej informacji o pliku wideo.

A-400 ma wszystko i wszystko czyta ale ponuć jest powolniejszy i wolnej wczytuje multimedia i jest bardziej rozwojowy. Posiada nowocześniejszą architekturę procesora.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Nie bardzo rozumiem wyjaśnienia w tej sprawie HM. Skoro przeprowadzili test zgodności do dekodowania PCM multichannel i opublikowali to nie ma znaczenia na jakich plikach.

[...]

Testy robimy na konkretnych plikach, z reguły tych samych dla wszystkich odtwarzaczy. Testy nie są specyfikacją, tylko testami, wyniki publikujemy, tak samo jak wiele innych osób i firm robia to w internecie, na pdoobnych do tego forach itd.

Pliki mają znaczenie.

Dlatego wprowadziliśmy np. do tabeli AudioHD z plików MKV. Jeszcze nie tak dawno mało który odtwarzacz coś takiego obsługiwał.

Specyfikacje mówią o o obsłudze róznych formatów (kodeków) audio i wideo i o obsłudze kontenerów (formatów plików). Producent nie publikuje tabel które kodeki z którym konenerem działają, co czasem jest źródłem nieporozumień.

Mnogość formatów powoduje że ilośc kombinacji jest bardzo duża, a ich obsługa często bardziej zależy od producenta i projektanta chipsetu niż producenta odtwarzacza. Największy postęp i zmiany w odtwarzaniu widać po wersjach firmware które budowane są na nowszej wersji SDK producenta procesora.

Tak więc nasze testy formatów, mimo że wyjaśniają więcej niż ogólne dane ze specyfikacji urządzenia, też nie dają pełnego obrazu. Powinno być napisane więcej o pliku uzywanym do testów, pliki powinny być generalnie udostępnione. Powinny być testy na konkretnych płytach BD itd. W obecnej postaci tabele pokazują ogólnie jak dla pliku wideo/audio zachowuje się odtwarzacza - dla pliku który był testowany. Nie daje to gwarancji że wszystkie inne pliki dadzą taki sam efekt.

W testach formatów AudioHD (poza plikami MKV) brały udział w większości małe pliki m2ts, z jedną ścieżką audio w danym formacie, pliki testowe rozpowszechnione w internecie (takie z logo systemu audio itd, pliki demo).

Pliki MKV były robione przez nas z plików m2ts i tu znaczenie może mieć program konwertujący, wersja nagłówka MKV itd itd.

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, czegoś tu nie rozumiem.

Dziwne, że od konkretnego pliku (konteneru) uzależniony jest czy dane urządzenie będzie dekodować konkretny format audio. Takiego czegoś nie ma w odtwarzaczach. Jeżeli dany format jest obsługiwany i jest dekodowanie Audio HD do PCM MultiChannel, to to jest.

Mnie interesuje, czy z formatów BD. BD ISO, BD 3D i BD3D ISO jest dekodowanie do PCM MultiChannel, tak jak jest w opisie konkretnych urządzeń na Waszej stronie lub na stronie producenta.

Wymienione przeze mnie formaty są formatami standardowymi, które obsługują obecne odtwarzacze strumieniowe.

Nie interesują mnie inne pochodne formaty, które są jedynie kompilacją głównych formatów i przy nich mogą powstać problemy.

Właściwie na moje pytanie otrzymałem odpowiedź, że Popcorn A-400 dekoduje audio HD do formatu PCM MultiChannel

i tego będę się trzymał.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak z passthrough dla DTS-HD MA i TrueHD? Nie ma żadnych problemów przy BD-ISO, remux, 3D BD itd. przy aktualnym firmware? Bez problemu nieruszony dźwięk HD A-400 wysyła do amplitunera?

Jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś z Was testował jego wydajność sieciówki 1Gb? Czyli kopiowanie filmu z kompa na A-400 po 1Gb sieci. Ile realnie megabitów ta sieciówka wyciąga.

Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dźwiękiem moim zdaniem jest ok. Widziałem kilka filmów i było poprawnie. Co do szybkości kopiowania... nie bawiłem się póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-400 dekoduje HD do LPCM, ale tylko w wersji 5.1 .

Przy odpaleniu 7.1 odtwarzacz głupieje i nie wypuszcza NIC ! :) (wg. tabeli Humanmedia)

GMERU - powyłączaj te DOWNMIXY , bo w takim ustawieniu Ty rozkazujesz mu robić ze wszystkiego 2.0 ! :)

Właściwie na moje pytanie otrzymałem odpowiedź, że Popcorn A-400 dekoduje audio HD do formatu PCM MultiChannel

i tego będę się trzymał.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Dobra jeszcze z HumanMedia powymienialiśmy parę mejli. Chłopaki przetestowali dokładniej i mamy pewność: Mimo, że na Onkyo pokazuje zapalone wszystkie kanały (tutaj był problem naszego nieporozumienia) to zawsze ale to zawsze dostaniemy sygnał tylko PCM 2.0 bo tylko te kolumny grają.

BoDeX nie ma innej opcji. Tylko downmix lub pass. Ale jak mówię: sprawa wyjaśniona.

Temat rozwiązany i zamknięty odnośnie co gra w PCM po HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dźwiękiem moim zdaniem jest ok. Widziałem kilka filmów i było poprawnie. Co do szybkości kopiowania... nie bawiłem się póki co.

Masz możliwość przetestować? Nawet jak nie masz switcha 1Gb to crosslinkiem spiąć ze sobą bezpośrednio sieciówki z popcorna i z komputera(pewnie w nim masz 1Gb sieciówkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość przetestować? Nawet jak nie masz switcha 1Gb to crosslinkiem spiąć ze sobą bezpośrednio sieciówki z popcorna i z komputera(pewnie w nim masz 1Gb sieciówkę).

Nam transfery dochodziły do 26MB/s

Nie testowaliśmy ostatnich wersji oprogramowania, dla starszych (z grudnia 2012) znalezłem takie notatki:

FW: 05-01-121227-24-POP-422-000

FTP (initiated from PC)

PC->A400 26.5MB/s

PC<-A400 25.2MB/s

Samba (initiated from PC)

PC->A400 21.5MB/s

PC<-A400 20.0MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wynik słaby, bardzo słaby. Myślałem, że ta Sigma bardziej wydajna bo raczej pod nią jest wpięta sieciówka. Ale dobre i te 26MB/s, lekko ponad 200Mb, lepsze niż 4,5MB/s z popcorna A-110 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na osiągi konkurencji, to A400 wybija się mocno. Nowe Dune na swojej sigmie działają tak jak i starsze, w granicach 13MB/s, Realteki chyba nawet tego nie osiągają, a więc A400 jest dwa razy szybszy. Z dobrym NASem przegra oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mimo zbugowanego firmware to i tak kupię A400, inne NMT mnie nie interesują. Cały czas wychodzi nowy firmware, są fixy, więc z wersji na wersję powinno być coraz lepiej. Aktualnie na dzisiaj już chyba jest w miarę OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam kupiłem popcorna a-400 i jestem z niego bardzo zadowolony. Soft jest już w miarę dopracowany, czyta wszystko co mu zapodam. Odtwarzacz nie wczytuje meni w pełnym BD rozumiem że to jest ograniczenie narzucone przez producenta i raczej w tej kwestii nic się nie zmieni??

Edytowane przez PLinku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest czas uruchamiania ?

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas uruchamiania jest różny. Jeden ma tylko 1 dysk wewnetrzny a inny ma 11 dysków pod hubem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem czas utruchamiania samego odtwarzcza. W moim C200 trrwa to około 1 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...