Skocz do zawartości
Shadow_Defender

Popcorn Hour A-400 - moje spostrzeżenia..

Rekomendowane odpowiedzi

Testowałem na Androidzie - masz w zasadzie powielenie pilota
działającego po sieci. Aplikacja sama sobie znajduje port na którym
"wisi" Popcorn i działa....

Brakuje niestety tego co widzisz na TV...

pzdr

Remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie nie warto A-400. Zbyt długo jest już na rynku i zbyt długo zajmuje im usunięcie wad tego niedorobionego produktu.
Jeśli tylko używasz dysku w środku i odtwarzasz pliki mkv do 1080p to może spełni takie oczekiwania. Przy odtwarzaniu obrazów BR 3D zaczynają się schody nawet z dyskiem w środku lub pod USB.
Jeśli próbujesz streamować coś po sieci z NASa lub serwera to zapomnij o bezproblemowej pracy z iso BR lub BR 3D.
Jak chcesz coś z nowej generacji to lepiej kupić Dune Base 3D, Zappiti player lub TV 303D (Sigma) lub któregoś z nowych Mede8er'ów X3D - Realtek. Przynajmniej oszczędzisz sporo nerwów.

sam chcialbym to wiedziecz czy w tej chwili warto kupic model a-400 czy np konkurencyjny Dune HD TV-303D

ten drugi jest duzo lepiej oceniany we wszelackich review :

1.http://www.mediasmartserver.net/2013/01/24/review-pch-a-400/

2.http://www.mediasmartserver.net/2013/02/07/review-dune-hd-tv303d/

przeczytajcie na koncu dokladnie conclusion

Edytowane przez godol
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jast nowy soft na A-400 czy ktoś już go instalował? Czy są w nim jakieś istotne zmiany na lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam Popcorna C-200 z którego jestem naprawdę bardzo zadowolony. Jednak brakuje mi obsługi BD 3D ISO. No i w związku z tym napalam sie powoli na tego A400. Jak wygląda sprawa obsługi tych ISO na dzień dzisiejszy z tym świeżym softem bo wcześniej podobno trochę to kulało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam Popcorna C-200 z którego jestem naprawdę bardzo zadowolony. Jednak brakuje mi obsługi BD 3D ISO. No i w związku z tym napalam sie powoli na tego A400. Jak wygląda sprawa obsługi tych ISO na dzień dzisiejszy z tym świeżym softem bo wcześniej podobno trochę to kulało?

Czyta bez żadnych problemów ale z menu uproszczonym. Jeżeli na płytce są dwie wersje (3D i 2D) to startuje wersja 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jest jakiś player, który odtwarza w pełni bezproblemowo BD 3D .iso z pełnym menu i 100% jak z płytki?

Rozumiem, że powyższe ze strukturą w katalogu na dysku BDMV nie mają problemów i całe menu działa jak z płytki w 100% tak?

Czy tylko te problemy dotyczą BD 3D .iso czy też normalnego BD zgranego do katalogu na dysk?

Prośba o info.

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jest jakiś player, który odtwarza w pełni bezproblemowo BD 3D .iso z pełnym menu i 100% jak z płytki?

Rozumiem, że powyższe ze strukturą w katalogu na dysku BDMV nie mają problemów i całe menu działa jak z płytki w 100% tak?

Czy tylko te problemy dotyczą BD 3D .iso czy też normalnego BD zgranego do katalogu na dysk?

Prośba o info.

pozdrawiam,

Niestety obecnie nie ma playera 3D który by miał pełne menu płyt BD. Starsze playery miały pełne menu ale nie dawały rady z 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o sprawdzenie, czy A-400 dekoduje po HDMI audio HD do LPCM wielokanałowo.

Wg specyfikacji wynika, że tak.

Znając życie. bardzo często teoria mija się z praktyką tak jak w przypadku Dune HD Base.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nikt nie jest w stanie tego sprawdzić ?.

Czyżby wszyscy użytkownicy A-400 wyjechali na urlopy.

Czy nastąpiły zauważalne zmiany w funkcjonowaniu tego urządzenia po opublikowaniu nowego oprogramowania, czy nadal jest kicha?

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się to dzisiaj sprawdzić ale z tego co pamiętam jak odpalałem go pierwszy raz to dekodował na pokładzie. Na 99% to umie. Ale radzę Ci zmienić kierunek zainteresowań gdyż mówiąc delikatnie "d***" nie urywa... dlatego męczymy też tego MEDa. Chociaż my głównie bawimy się teraz nimi pod 3D. Inne rzeczy OGÓLNIE na A400 chodzą ok > ja jestem przyzwyczajony do tego sprzętu bo zawsze miałem Popcorna stąd mi pasuje ale tutaj rozchodzi się o konkretne problemy/błędy, które jak korzystasz z nich to może być problem a jak nie to nie.

Jak ja oglądam tylko ISO, nie korzystam z sieci (tylko dysk USB/kieszeń) to jest ok. Ale da się wyczytać w sieci, że jednak nie wszystko jest cacy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi o dekodowanie DTS/DTS-MA/AC3/TrueHD do PCM 2.0 lub to PCM multichanel, bo niestety Dune 3D tego nie robi mimo, że w opisie producenta jest info, że powinien dekodować.

Jest to chyba jedyny odtwarzacz, który to robi.

Mam C200 i faktycznie głowy nie urywa. Mam nadzieję, że A400 jest stabilniejszy i szybszy od C200.

A kiedy test Mede8er,a ?

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp ma robić. Ale ja też mam 800 i jak tylko dojdę do Siebie bo choruję :/ to wrzucimy. Chociaż w wątku o nim sporo już info jest...

Moim zdaniem jak masz C200 (ja też mam) to A400 nie ma nic nowego co byłoby (jak dla mnie) wartego uwagi. Działa tak samo szybko(?)... główna różnica to dodatkioraz 3D..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby miło dowiedzieć się z pierwszej ręki, czy czytając ISO 3D potrafi zdekodować np. DTS HD MA do multichannel LPCM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BoDeX on w ogóle potrafi przyciąć 3D ISO.... (po sieci to nie ma mowy oglądać - tutaj problem tkwi zapewne w napisach aby w locie od razu je dodawał do ISO stąd dropy...) ale po USB też... Obejrzałem na nim cały Park Jurajski ISO 3D z .srt i nie przyciął ani razu ale jak byłem u pmcompa to potrafił przyhaczyć np. na Titanicu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp jedzie z serwera, może to jest przyczyna cięcia.

Ważne aby z dysku nie ciął przy 3d i pozwolił na dekodowanie równocześnie audio HD do multichannel LPCM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. główna różnica to dodatkioraz 3D..

Chodzi o te 3D i dekodowanie DTS/DTS-MA/AC3/TrueHD do PCM multichanel.

Niestety, mój Meridian nie ma na pokładzie dekorów DTS/DTS-MA/TrueHD, musi to zrobić odtwarzacz.

Nie liczę na jakieś wodotryski w A-400, tym bardziej, że nie interesuje mnie odtwarzanie po sieci. Wystarczy aby poprawnie odtwarzał 3D ISO, BD ISO, BD z katalogu z dysku wewnątrzusznego lub zewnętrznego po eSATA.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi o dekodowanie DTS/DTS-MA/AC3/TrueHD do PCM 2.0 lub to PCM multichanel, bo niestety Dune 3D tego nie robi mimo, że w opisie producenta jest info, że powinien dekodować.

Jest to chyba jedyny odtwarzacz, który to robi.

Mam C200 i faktycznie głowy nie urywa. Mam nadzieję, że A400 jest stabilniejszy i szybszy od C200.

A kiedy test Mede8er,a ?

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Niestety ale ISO BD 3D jest degradowane do PCMa 2.0. Czyli nie dekoduje na pokładzie dźwięku HD...

MEDa sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko BD ISO 3D, czy wszystkie formaty?

Na stronie HM i w opisie jest informacja, że dekoduje

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem zgodnie z prośbą tylko 3D ;D Sprawdzę resztę. Ale jak nic > puszczam z dysku USB ISO i Onkyo gra tylko PCM multichanel 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Dokonałeś odpowiedniej konfiguracji dla LPCM wielokanałowe?

Trzeba ustawić ilość kanałów na wyjściu i dekodowania.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp jedzie z serwera, może to jest przyczyna cięcia.

Ważne aby z dysku nie ciął przy 3d i pozwolił na dekodowanie równocześnie audio HD do multichannel LPCM.

U mnie też tnie z serwera. I to bez napisów... czyli coś tam nie gra jeszcze po sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Dokonałeś odpowiedniej konfiguracji dla LPCM wielokanałowe?

Trzeba ustawić ilość kanałów na wyjściu i dekodowania.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Sorry za post pod postem.

Ogólnie jest tylko 2.0 czyli nie dekoduje - na wszystkim 2D & 3D. Na Onkyo nic się nie ustawia. Automat. Jak widać z powyższego MED tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.

dzieki.

Miałem na myśli ustawienia w A-400, bo wiadomo, że amplituner automatycznie rozpoznaje format audio.

W Dune wybiera się w opcjach format np PCM i ilość głośników.

Nie wiem jak jest w A-400, ale na pewno są opcje dekodowania, tylko jak widać nie robi tego.

http://www.humanmedia.pl/PopcornHour_A400.html

W opisie:

Opcje przetwarzania audio Niezależne ustawienie RAW/PCM dla wyjść cyfrowych, dla formatów: DolbyDigital, DTS, PCM, AAC i WMA Pro
Opcja konwersji DTS-MA do DTS.
Dekodowanie DTS/DTS-MA/AC3/TrueHD do PCM 2.0 lub to PCM multichanel
PassThrough (RAW) dla: DTS, DTS-HD HR, DTS-HD MA, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby True HD
Możliwość wyłączenia audio na HDMI


Dziwna sprawa z tym dekodowaniem do LPCM wielokanałowo. Najprostsze odtwarzacze Blu-ray robią to bez problemu a w sieciowych nie można.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...