Skocz do zawartości
Shadow_Defender

Popcorn Hour A-400 - moje spostrzeżenia..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wsztstkich,

Chciałbym podzielić się krótką opinią na temat nowego modelu A-400 .

Od kilku lat jestem posiadaczem modelu A-200.Czytając o nowym A-400 stwierdziłem, iż czas na zmianę sprzętu. Dwurdzeniowy procesor, zaaawansowne algorytmy korekcji obrazu + wiele innych udogodnień zachęciły mnie do zakupu sprzętu . Towar kupiony 7 dni temu w sklepie HDMEDIA .

Przyznać trzeba, iż producent nie stawia na desing - moja opinia dotyczących Popcornów jest taka, iż sprzęty z ich fabrki są zwyczajnie mało przyjemne dla oczu . W przypadku modelu A-400 mamy styczność z aluminiową obudową która jest dobrze wykonana, jednak nie jest to sprzęt jak już wspomniałem którym można się zachwycać. Zastosowanie chłodzenia pasywnego wyszło im na dobre . Odtwarzacz rzeczywiście jest niesłyszalny .

Odpalając A-400 spodziewałem się szybkiej nawigacji,uruchamiania multimediów/plików - niestety bardzo się zawiodłem .

Zacznijmy od samego interfejsu : dla moich oczu jest on zwyczajnie brzydki - szaro-bury . Zdecydowanie lepszy interfejs posiada model A-200 .

Uruchamianie multimediów : nowy Popcorn miał być szybki, przy czym jest bardzo powolny. Utwory w formacie FLAC uruchamiały się po kilku sekundach, podobnie z przełączniem kolejnych. Zbiór zapisany w formacie CUE nie był w stanie się odpalić, przy czym sama muzyka leciała gdzieś w tle a PLAYER się nie pokazał .

Materiały HD zapisane w MKV nie odtwarzały napisów SRT, SUB - odtwarzacz zwyczajnie nie był w stanie poradzić sobie ze stanrdawowymi formatami napisów.

Cofanie w wielu przypadkach jest przypisane przyciskowi HOME - dlaczego nie RETURN ?

Moja mała przygoda z Popcornem była szybka, nie chciałem dalej zagłębiać się w bugi, na pewno jest ich więcej, zdecydowanie więcej !

Prawda jest taka, iż nowy Popcorn posiada bardzo niedopracowane oprogramowanie. Producentowi powinno być wstyd wypuszczając najnowszy model z oprogramowaniem tak wadliwym !

Bardzo rozczarowałem się nowym A-400, producent się nie przyłożył, stworzył urządzenie zdolne do szybkiej pracy, przy czym oprogramowanie sprawia, iż jest on powolnym niedoproacowanym bublem - czy czas sprawi iż będzie inaczej ? Być może, kiedy wypuszczą w końcu dopraocowany soft !

A-400 został przeze mnie zwrócony firmie HDmedia, nie chcę więcej mieć z tym sprzętem nic wspólnego, jestem zawiedziony .Myślę, że nie zainwestuje więcej w te markę - czas na zmianę !

Pozdrawiam .

Edytowane przez Shadow_Defender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popcorn juz od dawna leży na plecach i kwiczy jesli chodzi o soft do swoich odtwarzaczy. Powiem krótko - sprzętowo to znakomity sprzet - softwaroweo - NAJGORSZY BADZIEW

Zmieniłem popcorna na HDI i dopiero teraz wiem co to stabilny i dopracowany soft... Do Popcorna nie wrócacam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskakując z modelu A-200 ( który według mnie jest dobrym/dopracowanym odtwarzaczem ) na 400 czułem jakbym posiadał sprzęt warty nie więcej niż 200 zł - istny koszmar . Teraz zainwestowalem w mini-PC ZOTAC z dyskiem SSD na którytm postawię XBMC - myślę, że będzie to strzał w 10 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Pch-200 - to z niego zmieniłem na HDI - doprowadzał mnie do szału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką wersję softu miałeś wgraną na A400 bo ja też miałem problemy na początku, a po instalacji aktualizacji z końca listopada odtwarzacz działa super. Nie wiem gdzie znalazłeś to cofanie przyciskiem HOME, bo to dotyczy chyba tylko marketu aplikacji, u mnie w pozostałej części działa normalnie RETURN.

Sprzęt jest nowy i jak każdy ma na początku trochę pod górkę, ale osobiście wiem, że Popcorn nie robi bubli i oprogramowanie będzie super dopracowane. A najbardziej rozbawiło mnie porównanie do HDI gdzie Dune nie był w stanie wypuścić przez rok softu innego niż BETA :D

Obaj producenci zasługują na uwagę i tworzą dobry sprzęt, ale Popcorn przynajmniej wypuszcza nowe modele a nie tylko o nich mówi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to baw się dalej dobrze

Oprogramowanie BETA u HDI działa 10x stabilniej niż jakikolwiek FINAL od Syabasa....

Życzę powodzenia. Będziesz czekał do konca technologicznego zywota produktu aż (może) wypuszczą ci soft który bedzie stabilny.

BTW

HDi świadomie nie wypuszcza nowych urzadzeń poniewaz obawiają sie zasyfienia nowych SoC'ów Cinavią. Ciesz się i baw ile wlezie...póki możesz... Za moment możesz zostać z cegiełką na której odpalisz tylko liche mkv Zobaczymy komu wtedy będzie do śmiechu :D

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zapytam : posiadałeś wcześniejszy model Popcorna ? Najnowszy soft wgrany z 27 listopada .W moim przypadku jest dokładnie tak jak opisłem powyżej - Na tą chwilę dla mnie A-400 jest niedopracowany i śmiem napisać, iż jest to bubel który niewarty jest ceny 1400 zł ( wi-fi ) . Nie wiem jakie pliki odtwarzasz i w jaki sposób ? Dla ciebie jest super, gdyż być może nie jesteś wymagającym userem, w moim przypadku posiadam sporą kolekcje zapisaną w CUE-FLAC niestety A-400 rozkłada ręce, przy czym mój aktualny A-200 nigdy mnie nie zawiódł, zwyczajnie nie radzi sobie w prostych/standardowych czynnościach .Kolekcje zapisaną w MKV odtwarzał lecz nie wyswietlał napisów SRT . Przy odtwarzaniu muzyki A-200 wyświetla podstawowe informacje jak tytuł/nazwa albumu, itp wraz z coverem - A400 nie wyświetla nic. Muzyka leci gdzieś w tle..Ogólnie rzecz biorąc A-400 posiada dwurdzeniowy szybki procesor, jednakże nie dostrzegłem żadnej różnicy w szybkości ładowaniu, odtwarzaniu plików między A200/400 .

Dla użytkownika który nie miał styczności z Popcornem może wyda mu się A-400 fajnym sprzętem, dla kogoś takiego jak ja jest to nieporozumienie..

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hadiem mam pytanie: Czy próbowałeś odtworzyć BD ISO ?

Chodzi mi o BD ISO które zawierają kilka wersji filmu a szcególnie o BD ISO 3D/ w ponad 90% zawierają one zarówno wersję 2D i 3D/ jak wybrac okreslona wersje jesli obsługiwane jest tylko uproszczone menu ?

Mobor wiem,że jesteś "wielkim miłośnikiem" Popcorna ja też ciągle walczę z c300 ale jaki jest wybór jak chcemy odtworzyć BD ISO 3D albo popcorn albo coś na realteku bo Dune zatrzymało sie/nie wiem czy nie zwija interesu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDI zatrzymało się z przyczyny którą opisałem wcześniej. Nie chcą ryzykować wypuszczając produkt który pogrąży ich klientów i w konsekwencji ich samych. Nowa Sigma jest sprzętowo przygotowana pod Cinavię- kwestia aktualizacji FW który powstaje na bazie softu producenta SoC'u i jest pozamiatane. Syabas ma to w d...e, HDI przeciwnie. I dlatego jeden wypuscił nowy produkt a drugi się wstrzymuje. HDI nie wypuszcza nowych playerów na starych scalakach bo to nie ma sensu a nowe scalaki mają w sobie zaszytą tykającą bombę zegarową

Alternatywy dla 3D BD ISO niestety nie ma. A w zasadzie jest. Są nią starsze odtwarzacze BD (wydane przed 2012). Wszystkie nowsze muszą być kompatybilne z Cinavią..

Fundowanie sobie A400 dla ISO to kupowanie sobie przyjemności na kilka dni/tygodni może paru miesięcy....

Nawet takie OPPO się poddało...

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtek....

Z tego co pamiętam chyba a300 nie miał opcji czytania BD z ISO ... ale nie jestem na 100% pewien, sprzedałem go 3 tygodnie temu zamieniając na a400

Co do a400:

- muzyka i wyświetlanie chyba już jest w todo do nowego firmware

- rozjechane napisy z srt (wiem ze na forum jest wrzawa na ten temat)

- zawieszanie się GUI przy odtwarzaniu mkv (tez na forum jest o tym)

- jest jeszcze w grom niedociągnięć

Ponoć ma być to usunięte w nowych wydaniach softu.

Przysparza mi to zawrotu głowy i boje się jednego że dojdą do momenty w którym nastąpi minimalna zmiana jakiegoś elementu i wyjdzie a410 a userzy a400 dostaną wielkiego kopa w du...e i pozostaną z niedopracowanym sprzętem.

Mój a300 (choć już nie mój) to było to ... niestety chciałem zmiany i mam :-)

Edytowane przez grz3si3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDI zatrzymało się z przyczyny którą opisałem wcześniej. Nie chcą ryzykować wypuszczając produkt który pogrąży ich klientów i w konsekwencji ich samych. Nowa Sigma jest sprzętowo przygotowana pod Cinavię- kwestia aktualizacji FW który powstaje na bazie softu producenta SoC'u i jest pozamiatane. Syabas ma to w d...e, HDI przeciwnie. I dlatego jeden wypuscił nowy produkt a drugi się wstrzymuje.

Ja słyszałem, że Cinavia ma być włączona tylko w playerach posiadających czytnik DVD/Blu-ray. Z tego powodu Syabas wypuścił tylko A-400 i celowo wstrzymuje C-400 do czasu, aż wyjaśni się sprawa z Cinavią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste bo jednak napęd optyczny słuzy najczesciej własnie do odczytu legalnych treści a problem dotyczy przeciez odtwarzania BD ISO, mts itp

Nośnik z którego odtwarzany jest legalny/nielegalny film jest malo ważny.

Gdyby było jak piszesz HDI juz dawno wypuściłoby nowe Smarty + opcjonalny moduł BD i mieliby sprawę załatwioną

A jednak sprawy mają sie inaczej

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się obiło o oczy jak Szmyk pisze - że o ile nie będzie napędu Blu-ray w odtwarzaczu nie musi się starać o licencje i tym samym posiadać zaimplementowanej Cinavia. W koncu wtedy jest traktowany jak odtwarzacz multimedialny, wieloformatowy. Dopiero w przypadku kiedy producent stosuje napęd Blu-ray jest zobowiązany do wszystkich licencji i tym samym implementacji Cinavia. Stą też jak pisze Szmyk byl sens A-400 a nie C-400. Notomiast dlaczego HDI nie wypuściło czegoś wcześniej z obsługą 3D? Nie wiem, może umowy między dostawcami chipsetów a odbiorcami - Syabas może jest bardziej strategocznym odbiorcą? Spekuluję, bo oczywiście nie mam pełnej wiedzy na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtek

Napisy internal i external - poprawione wycięte puste linie, większe skupienie, ładna czcionka (w końcu wygląda jak w a300) - ponoć ma się coś jeszcze poprawić, ale to pewnie kosmetyka

Nie zawiesza się podczas odtwarzania plików mkv (dokładnie chodziło o te że jak wychodził ze stanu czuwania do pracy, zawieszało się ładowanie plików)

Bardzo płynne czytanie ISO z BD oraz DVD - menu, przesuwanie obrazu - na duży plus

Skalowanie z TV - był problem że trzeba było ręcznie ustawiać za każdym razem aspect, teraz działa poprawnie, sam skaluje z ustawień

Poza tym: mam odczucie że GUI Jumboxa ładuje się szybciej.

Ogólne wrażenie po aktualizacji to takie, że zaczyna wracać funkcjonalność, na dobrym poziomie. Szkoda tylko tych nerw.

To chyba na razie tyle, jak coś jeszcze zauważę, napisze.

Edytowane przez grz3si3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grz3si3k dzięki za informacje . Mam ciągle nieustające pytanie czy nowy soft rozwiązał problem wyboru filmu przy BD ISO jeśli w obrazie ISO zawartych jest kilka wersji filmu np. wersja 2D i 3D/bardzo częsty przypadek/ czy też np w obrazie BD ISO sa

wersja kinowa i reżyserska.Dotychczas wg informacji jednego ze sprzedawców przy BD ISO i zawartych na nich kilku wersjach filmów uruchomić można było tylko 1wersje/głowną/ co skutkowało tym ,że jesli były 2 wersje 2D i 3D uruchamiała się tylko wersja 2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tego nie wiem, bo akurat mam filmy z jedną wersją, jak będę miał taki z dwiema wersjami,spróbuje dać info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

@grz3si3k

I jak oceniasz ten A400? Jak z jego stabilnością? Odtwarza FLAC? Można je przewijać do przodu i tyłu? Odtwarzanie filmów w formatach mkv to chyba nie jest dla niego problem?

Zastanawiam się nad jakimś playerem no i w grę wchodzą DUNE lub Popcorn. Dune dawno nic ciekawego nie wypuściło, skupili się chyba na tej wersji PRO za grube tysiące, natomiast Popcorn ma tego A400, jestem skłonny zapłacić za to te 1200-1300 zł ale chciałbym mieć pewność że jest bezproblemowy. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

HDi świadomie nie wypuszcza nowych urzadzeń poniewaz obawiają sie zasyfienia nowych SoC'ów Cinavią.

(...)

Znaczy się, że co ? HDI już nie wypuści nowych urządzeń nigdy ? Czy będzie zwolniona z zasyfiania przez Cinavię ? Trochę tego nie rozumiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te firmy mają coś na sumienie. Mobor nie zgadzam się co do Dune. Sam chciałem przesiąść się z C-200 ale na coś zdecydowanie szybszego. Dune pokazał na IFA sample i tyle gdyby nie chciał wypuszczać nowych modeli nie robiłby tego więc trochę podkoloryzowałeś...syabas faktycznie testuje soft na użytkownikach do każdego modelu. Tak to jest. Gdybym miał cokolwiek wybierac obecnie to nie mam sprzetu tzw. pierwszego wyboru.

Osoba która napisała że syabas czeka z wypuszczeniem c-400 musi mieć jakies najświeższe wieści ale Syabas zaprzecza że taki model pojawi się w najbliższej lub nawet dalszej przyszłości co w praktyce oznacza że jeżeli isę pojawi to raczej już jako C-500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"C" prawdopodobnie już nigdy się nie pojawi, zdaje się iż obecnie uzyskanie licencji na odtwarzanie BD wymaga implementacji Cinavii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że temat się rozwinął :)

Panowie, osobiście uważam, iż nie ma sensu kupowania A400 - sprzęt kosztuje sporo przy czym użytkownik otrzymuje kompletnie niedopracowany soft gdzie sam interfejs wygląda fatalnie, przy czym masa rzeczy się chrzani.. Uważam, iż era Popcornów przeminęła, to już nie jest ten sprzęt co kiedyś .Tak jak opisałem w pierwszym poście - sprzęt został przeze mnie zwrócony i z czystym sumieniem piszę, że nie żałuje, gdyż za 1400 zł kupiłem pełnowartościowy Mini-PC ZOTAC ZBOX NANO ADX 11 PLUS mieszczący się w jednej dłoni :) wyposażony w 4GB ramu (standradowo 2GB) 2-rdzeniowy procesor + grafikę Radeon i co najważniejsze Panowie dysk 64gb SSD ! Postawiłem na nim oprogramowanie OpenELEC wraz z XBMC .System uruchamia się dokładnie w 15sek przy czym funkcjonalnością/wtyczkami/rozszerzeniami bije na łeb wszelkie Popcorny, urządzenia sieciowe.

Wszelkie pliki/multimedia uruchamiają się w ułamku sekundy, to nie jest Popcorn lecz system postawiony na dysku SSD dlatego też wszystko chodzi jak w zegarku .

XBMC Panowie to ogrom możliwości - polecam :)

Dla zainteresowanych :

http://www.dobreprog...,Lab,33130.html

http://xbmc.org/

Edytowane przez Shadow_Defender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji i z ciekawości, czy na obecną chwilę XBMC odtworzy strukturę BDMV zgraną z BD (z usuniętymi zabezpieczeniami)? Wypuści dźwięk HD w bitstreamingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę nie odpowiem na to pytanie ,gdyż nie miałem próby przetestowania..Jednak z tego co widzę wersja XBMC 12 na pewno będzie miała taką możliwość .

EDIT :

Tak na marginesie :społeczność/rozwój XBMC jest przeogromny dlatego naprawdę warto zacząć przygodę z tym oprogramowaniem .

Rozwijany jest nieustannie od wielu lat..Nie sądzę abym w przyszłości zmienił sprzęt/oprogramowanie :) Widać w tym wielki potencjał/przyszłość .

Edytowane przez Shadow_Defender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow_Defender ja osobiście nie jestem miłośnikiem popcornów ciągle walczę ze swoim C300 ale co raz mniej/kolejne fitmwary poprawiają sytuację/.Natomiast wszystkie odtwarzacze w tym mini czy nano PC zawierające aktywne chłodzenie odrzucam na

wejściu.Szum wentylatora przy oglądaniu filmów jest dla mnie dyskwalifikacją.I nie piszę tego teoretycznie przeżyłem to na własnych uszach/miałem kilka mini PC/.Ale każdy może i powinien mieć swoje preferencje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...