Skocz do zawartości
Shadow_Defender

Popcorn Hour A-400 - moje spostrzeżenia..

Rekomendowane odpowiedzi

A kto używam mini PC'ta (czyli HTPC) z aktywnym chłodzeniem? :)

Zasilacz PICO PSU + jakiś i3 35W + pasywne chłodzenie + mały SSD na system (może być nawet pendrive) i totalna cisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek - Mój Zotac jest słyszalny jak dawny Popcorn A-200 :) Delikatnie słyszalny przy całkowitej ciszy, jednak przy odtwarzaniu multimediów nie ma szans abyś słyszał sprzęt . Obawiałem się, iż sprzęt będzie głośny, uważam, że jak na komputerek jest naprawdę dobrze..

Swoją drogą, wolę mięć sprzęt lekko słyszalny a dobry/funkcjonalny niż jak w przypadku A400 chłodzenie pasywne lecz wszystko pochrzanione..

Edytowane przez Shadow_Defender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku oglądając filmy jest niesłyszalny, tym bardziej,że korzystam z systemu Surround 5.1. Być może jak ktoś ogląda filmy przez telewizor na poziomie głośności 5%/ może coś słyszeć ^_^ Wierz lub nie, ten sprzęt jest naprawdę dość cichy..Porównuje go do swojego A200 .

Tak jak wspomniałem, wolę sprzęt słyszalny ( podczas całkowitej ciszy ) niż jak w przypadku A400 pasywne chłodzenie a cała reszta do du..

Poczytaj recenzje sprzętu :

http://www.techpower...o_XS_AD11_PLUS/

Edytowane przez Shadow_Defender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wszystkie odtwarzacze w tym mini czy nano PC zawierające aktywne chłodzenie odrzucam na wejściu.Szum wentylatora przy oglądaniu filmów jest dla mnie dyskwalifikacją.I nie piszę tego teoretycznie przeżyłem to na własnych uszach/miałem kilka mini PC.

[...]

Fantom to twój wybór i Twój mini PC.Ale opisywany Mini-PC ZOTAC ZBOX NANO ADX 11 PLUS

Dosyć kategorycznie odniosłeś się do wszystkich mini PC'tów dlatego zareagowałem.

Bez trudu da się złożyć malutkiego PC'ta który będzie zupełnie (100%) bezgłośny i to za cenę sporo mniejszą niż ten ZOTAC.

A nie da się ukryć, że tylko HTPC może zapewnić 100% brak problemów z odtwarzaniem różnego rodzaju formatów AV.

Kupując jakiegokolwiek media-playera jesteś skazany na jego zamknięty firmware.

PS. Przerobiłem dwa popcorny pierwszej generacji ... i przenigdy więcej.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom pełen szacunek dla Twojej wiedzy i umiejętności.Pełna zgoda Na PC otworzysz wszystko / z wyjątkiem gwożdi/ a NMT czasami dają ciała i nie bardzo można dojść czemu.

Niestety jest taka grupa a ja do niej należę która umie składać tylko parasol i to z trudem.Programowo jakoś sobie radzę natomiast sprzętowo to wszystko dla mnie Black Magic.

Wobec tego muszę używać gotowców a więc NMT/bezgłośnych/ lub PC z 40 dBa lub więcej .Mnie bardzo przeszkadają szumy i nie toleruję takich systemów jak Surround 5.1.

Minimum przyzwoitości to DTS core a najlepiej to DTS MA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem namyśli DTS :) Sprzęt podpięty jest optykiem pod amplituner tak więc dźwięk jest dobry..

Cały zestaw JBL tak więc myślę, że byłbyś zadowolony .

Wojtek - w czym ci przeszkadza delikatny hałas ? Przecież podczas odtwarzania filmów/muzyki tego się nie słyszy - nie rozumiem ? Rozumiałbym gdyby hałas był tak głośny żeby zagłuszał materiał odtwarzany.. ^_^

Swoją drogą : jestem ciekaw czy byłbyś wstanie rozróżnić DTS core / DTS MA ? Hmm .

Edytowane przez Shadow_Defender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shadow_Defender miło się dyskutuje tylko jak mawia się w moim pokoleniu "nie czujesz blusa".

-Piszesz mam zestaw JBL to nic nie znaczy bo firma robi i budżetówki i hi-endy to jak byś napisał mam jakieś głośniki

-Piszesz w czym ci przeszkadza delikatny hałas - ano przeszkadza i to bardzo musiałbym ci dużo pisać o dynamice o takich pojęciach jak piano czy forte itp.A na marginesie 40dBa to nie delikatny hałas.

-Piszesz sprzęt mam podpięty optykiem tak wieć dzwięk jest dobry - po takim stwierdzeniu to ręce nogi i "cycki" opadają nie mam siły ci tłumaczyć absurdalności takiego stwierdzenia.

-Piszesz " jestem ciekaw czy byłbyś wstanie rozróżnić DTS core / DTS MA ? Hmm " .Zaspokoję Twoją ciekawość rozróżniam.Na marginesie DTS MA po optyku nie pójdzie/ale to chyba wiesz.

Tobie podoba się to co masz i bardzo dobrze niech tak zostanie ale zrozum,że inni mają inne wymagania.

Zyczę Ci miłego oglądania i słuchania

Motto"Nie jest ważne co jest piękne,ważne co się komuś podoba"

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDi świadomie nie wypuszcza nowych urzadzeń poniewaz obawiają sie zasyfienia nowych SoC'ów Cinavią.

A tu niespodzianka, zapowiedź nowego odtwarzacza DUNE HD TV-303D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek :

Piszesz sprzęt mam podpięty optykiem tak wieć dzwięk jest dobry - po takim stwierdzeniu to ręce nogi i "cycki" opadają nie mam siły ci tłumaczyć absurdalności takiego stwierdzenia.

Wytłumacz skąd ten absurd ? 90 % ludzi zadowala dźwięk cyfrowy DTS 5.1 - mnie w zupełności wystarczy . Zestaw JBL to średnia półka. Nie jestem audiofilem, tak więc bez szaleństw .

Moje przemyślenia :

Zdecydowanie wybieram sprzęt który wydziela delikatny hałas niż sprzęt który posiadasz ( Popcorn Hour ) Dlaczego ? Wolę słyszeć delikatny szum ( W w trakcie bezczynności ) niż mieć sprzęt pozbawiony funkcjonalności/możliwości. Do tego soft który jest wiecznie niedopracowany.

Bez urazy Wojtek, OpenELEC wraz z XBMC to kombajn multimedialny, Popcorn przy jego możliwościach zwyczajnie odstaje w tyle..Ty masz swoją upragnioną ciszę, ja ciesze się wyjątkowo dobrą szybkością/stabilnością jak i funkcjonalnością produktu .

EDIT :

W jakim czasie ładuje ci się Popcorn ? Półtorej minuty ? W przypadku Zotac'a jest to równe 15 sek, gdyż system postawiony jest na dysku SSD - wybacz kolego, nie zamieniłbym pasywnego chłodzenia na ogrom możliwości jak i szybkość działania . Jeżeli pasywne chłodzenie to twój największy priorytet, większy od funkcjonalności - szanuje twoje wygórowane wymagania, jednak mimo wszystko ciężko zrozumieć..

Edytowane przez Shadow_Defender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz skąd ten absurd ? 90 % ludzi zadowala dźwięk cyfrowy DTS 5.1 - mnie w zupełności wystarczy .

Witam

Ja Ci wytłumaczę...zdecydowana większość aktywnych i mających coś do powiedzenia forumowiczów należy do tych pozostałych 10% którym kabelek optyczny kurzy się gdzieś z innymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priem dzięki ale dyskusja z człowiekiem,ktory zawsze wie lepiej jest stratą czasu

Jest zadowolony i szczęsliwy i niech tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd refleksja, że wiem lepiej ? Zwyczajnie w świecie się wypowiadam - jak widać masz z tym jakiś problem ? Wyraźnie zaznaczyłem, wolę funkcjonalniejszy sprzęt niż ciszę. Dodałem również, iż szanuje twoje wymagania - w czym rzecz/problem ? Uszanuj poglądy,wypowiedzi innych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja Ci wytłumaczę...zdecydowana większość aktywnych i mających coś do powiedzenia forumowiczów należy do tych pozostałych 10% którym kabelek optyczny kurzy się gdzieś z innymi ;)

Baaaaaaaardzo przepraszam za to co zaraz napiszę, ale na prawdę się nie znam.

Czym podłączacie sprzęt (rozumiem, że chodzi o przenoszenie dźwięku) skoro optyki Wam się kurzą w szufladach ?

MPL

PS. Ja też wolę zdecydowanie ciszę - nawet w tle. (choć moje zdanie nie jest poparte żadnym autorytetem).

Edytowane przez mpl.internat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję odtwarzacza i zastanawiam się nad zakupem A-400 lub A-300 priorytet to jakość obrazu materiału full hd. Mam pytanie czy ktoś porównywał te dwa odtwarzacze pod wzgledem jakości obrazu? A może ktos poleci jakiś inny odtwarzacz który będzie prezentował dobrą jakoś obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że różnica będzie śladowa. Nie wiem jak z oprogramowaniem A-400, A-300 od roku działa mi bez zarzutu. Próbowałem sobie przypomnieć jakieś zwisy - nie przypomniałem sobie.

A wróć, przypomniałem sobie. Klient torrenta transmission musi mieć ustawiony limit ściągania na 5 Mbit (edit: nie 5 Mbit tylko 5 MB/s, 5 megabajtów na sekundę, czyli w okolicach 50 Mbit, to różnica), każde rozpędzenie się powyżej tej prędkości powoduje po kilku (-nastu) sekundach zwis interfejsu Ethernet, cała komunikacja siada. Co ciekawsze - Popcorn wciąż działa bez problemu, da się odtworzyć filmy itp. tylko tak jakby miał odpięty kabel sieciowy.

Problemem jest też to, że czasem gubi to ustawienie po restarcie.

Drugim problemem jest odtwarzanie filmów bardzo niskiej jakości, choć trudno powiedzieć, czy to wina plików, czy samego odtwarzacza. Mam kilkadziesiąt odcinków "Pszczółki Maji" które są chyba VHS-ripem, w dodatku sam rip badziewiasty. Popcorn ma z nimi problemy, pojawiają się różne dziwne artefakty, często się na nich wiesza. Tuner Vu+ Duo odtwarza je dużo lepiej.

Ale jak pisałem - pliki są tak badziewiaste, że trudno winić o to odtwarzacz.

Poza tymi dwoma problemami od roku działa kompletnie bez zarzutu. Ściąga, odtwarza, działa jako NAS w sieci.

Co do HTPC: mam też stosowny, z wszystkim co potrzeba, a nawet sporo więcej. I nie chce mi się z tym bawić. Uzywam go do różnych moich spraw komputerowych, głównie jako maszynę do VMware (bo czasem potrzebuję). Popcorn startuje w sekundę i robi wszystko co potrzeba. Wiem, że rodzina też sobie z nim poradzi. Cały sprzęt działa z jednym pilotem (Logitech Harmony 300), z którym akurat mój HTPC nie bardzo sobie radził. Itp, itd...

Edytowane przez alojzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz,chyba jednak nie warto dopłacać do a-400 tym bardziej ,że dużo ludzi narzeka na niedopracowane oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że będą jakieś niedoróbki wieku dziecięcego. Choć nie dramatyzowałbym, bo będzie miał soft bardzo podobny do A300, przecież główne róznice to obudowa. IMHO wcale nie ładniejsza.

Szkoda, że C300 jest tak drogi i ma taki dziwnie wpasowany ten ekran. Jakby to zrobili jakoś sensowniej i za niższą cenę, to byłby ideał. A300 jest co prawda i tak o niebo ładniejszy od A110, ale wciąż nie bardzo pasuje do sprzętu AV. Dobrze, że chociaż barwą się z nim zlewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jak na dzień dzisiejszy sprawuje się ten sprzęt(A-400) ? Coś się zmieniło , czy dalej lipa? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te poprawiacze obrazu działaja w tej 400 , czy tylko w reklamie wszystko poprawia obraz a normalnie nie widac efektu poprawy obrazu..

Czy naprawdę warto dopłacic i kupic 400 a nie np. MEDE8ER MED1000X3D lub cos innego na realteku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam chcialbym to wiedziecz czy w tej chwili warto kupic model a-400 czy np konkurencyjny Dune HD TV-303D

ten drugi jest duzo lepiej oceniany we wszelackich review :

1.http://www.mediasmartserver.net/2013/01/24/review-pch-a-400/

2.http://www.mediasmartserver.net/2013/02/07/review-dune-hd-tv303d/

przeczytajcie na koncu dokladnie conclusion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem A400 - bardzo zadowolonym posiadaczem :-)

Niestety mój Novatron NTR82 odmówił posłuszeństwa, notorycznie zaczął się zawieszać, również w czasie słuchania radia internetowego. Zmiany firmware nic nie pomogły :-(

Od zastanawiania się i czytania co wybrać rozbolała mnie głowa, ostatecznie wybór padł na A400 i jak napisałem jestem bardzo zadowolony, obraz żyleta, poprawianie obrazu działa rewelacyjnie.

Jakość dźwięku z plików Flac jest również bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłby ktoś napisać jak się sprawuje sterowanie mediami przez androida lub i-pada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...