Skocz do zawartości
Fantom

Mini recenzja mini komputera - MK808

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że tak, na YT jest dokładny instruktarz, więc błędu nie da się zrobić.

Edytowane przez ZzackK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój pierwszy post.

Jestem posiadaczem mk808 od około 2 tygodni.

Przetestowałem kilka wersji romów. Obecnie mam wgrany Finless1.5a (http://www.freaktab.com/showthread.php?1971-NEW-MK808-Android-mini-TV-Player-Finless-1-5A-Custom-ROM) wydaje mi się że jest najlepszy, mk działa płynnie i bez zwiech czy innych przygód.

Wcześniej miałem oryginalny z 27.10 i Cyanogenmod 10 z 6.11(http://www.armtvtech.com/armtvtechforum/viewtopic.php?f=13&t=438).

Co do Wifi to dorobiłem sobie takie dwie antenki (http://www.wififorum.pl/topic/23489-prosba-o-pomoc-przy-naprawie-anteny/) tylko z dużo mniejszym ekranem, od tego momentu skończyły się problemy z wifi.

Do sterowania kupiłem sobie fly mouse f10 od Male (http://www.aliexpress.com/wholesale/wholesale-mele-fly-mouse-f10.html) . Mysz żyroskopowa działa dobrze może w porównaniu z pilotem LG Magic gorzej, ale po chwili używania nie stanowi to problemu. Niestety nie udało mi się zmusić mk do interpretacji wszystkich przycinków ze strony pilota, klawiatura z drugiej strony jest bardzo wygodna i działa bez problemów.

Obecnie steruje mk za pośrednictwem aplikacji DroidMote (https://play.google.com/store/apps/details?id=org.videomap.droidmoteserver) zainstalowanej na tablecie i wydaje mi się to chyba najlepsze rozwiązanie. Dość niskie lagi choć widoczne. Info dla złodziei na finless nie działa wersja piracka trzeba kupić za całe 8,46zł co uważam za godziwą cenę (piszę o tym bo na innych forach ludzie się uskarżają że trzeba wydać pieniądze).

W teście benchamrkTuTu dostałem 7205.

Z rzeczy nie działających to mam problem z aplikacją tvp.pl (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.one2one.tvp.pl&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInBsLm9uZTJvbmUudHZwLnBsIl0.) jak wchodzę w katalog filmów do obejrzenia mam komunikat o braku połączenia z siecią, ale jak wybiorę film z promowanych (to się wyświetla na starcie w zakładce vod) to odtwarza się bez problemowo. Myślę że to błąd aplikacji, a nie samego mk.

Następną sprawą do poprawki to oczywiście jest rozdzielczość nie FullHD, oraz nie ukrywanie automatyczne paska z dołu ekranu (ale to już drobiazg w CM10 to jest).

To tyle co mam na ten temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za garść fajnych informacji :)

Ale co do ukrywania paska. Dokładnie od wersji z 27.10 poprawili to przecież ... mylę się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej wersji datowanej na 27.10 pasek jest zawsze, poza jednym odtwarzaczem filmów (nazwy nie pamietam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odtwarzaczu stockowym (czyli tym wbudowanym) pamiętam, że pasek się chował.

Zresztą na wszelkich forach przy opisie poprawek stoi to jak byk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rozdzielczości 1080p... może kogoś to zainteresuje:

http://www.freaktab....th-1080p-output

Niestety ten temat nijak się nie ma do problemu nie renderowania grafiki w full HD.

Opisuje po prostu zjawisko kiepskiego kabla HDMI. To kompletnie różne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzis doszło moje mk808, no i na pierwszy rzut oka, jakoś mi to zamula wszystko. Na początku mogłem połączyć się google play, a teraz caly czas wyskakuje błąd połączenia, chociaż sieć działa i www także. Chciałem zainstalować jakiś manager aplikacji, które będę mógł wyłączać w każdej chwili, bo chyba nie można tego zrobić "normalnie" bez aplikacji? Steruję (a wlasiciwie staram się sterować) czymś takim: http://www.iaminthestore.com/measy-rc12-2-in-1-smart-wireless-2-4ghz-air-mouse-touchpad-handheld-keyboard-combo-black Kompletnie mi nie wychodzi, nie wiem, może baterie są za słabe, ale ucieka mi cały czas kursor. Generalnie po kilku godzinach męk daje sobie na razie spokój, bo nie wiem o co chodzi z tym google play. Próbowałem odłączania z prądu i podłączania ponownie, ale nie działa. Z poziomu PC też nie mogę nic zainstalować (przez play.google.pl). Jakieś pomysły? Może próbować jakis inny Rom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj najnowszy firmware. A sądząc z twojego opisu masz bardzo słabe połączenie Wi-Fi z internetem.

Na granicy działania. Pewnie ciągle zrywa połączenie. Stąd problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o "antence Wi-Fi" którą nam zafundowali chińczycy. Czasem jest po prostu zwarta i tak się dzieje. Widać trafiłeś na kiepski egzemplarz.

A jaki masz zasilacz? 1A czy 2A ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Output: 5v===2000mA więc chyba 2A. Co do zasięgu, to to pokazuje fula, albo bez jednej kreski. Ale drażni mnie to że nie moge się połączyć z marketem.

Ps. Można prosić jakiś alternatywny link do tego softu, który wrzuciłeś na chomika? Nie mam w tej chwili jak zrobić przelewu żeby dokupić transfer :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za chwile zabieram się za flashowanie. Jestem lekko poddenerwowany bo chyba faktycznie trafilem na jakis bubel. Zobacz co mam zamiast radiatora:

10z1c3k.jpg

Jakaś nędzna "taśma" nie wiem nawet co to jest :/

e: Powiedz jeszcze, proszę, który mam soft mam pobrać, bo widze kilka ich jest.

Edytowane przez toxikowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej zamiast pytać po raz kolejny o to samo, przeczytać temat ?

Post #217

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ale dzialalem w nerwie :)

Zrobilem update, no ale jakos mnie nie zadowala dzialanie tego urządzonka :/ Moze musze poszukac dla siebie jakiegos odpowiedniego ROM'u, bo jak dla mnie to troszke zamula jednak. Wifi pokazuje pelny zasieg, stronki dzialaja szybko, a do sklepiku potrafi czesto nie wchodzic :/

PS. Są na androida jakieś apki, które zabijają wyskakujące okienka z reklamami w przegladarkach? Albo czy może jest jakaś odpowiednia przegladarka, która potrafi zrobić to sama?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne z twoim zamulaniem. MK808 to na chwilę obecną najszybszy tego typu sprzęt (nie licząc czterordzeniowców którę są cały czas "w produkcji").

Nie wiem czego oczekujesz ale i7 z dyskiem SSD to nigdy nie będzie.

Nie przypominam sobie aby ktoś meldował problemy z Android Marketem (sklep Play).

To, że Wi-Fi pokazuje pełny zasięg o niczym nie świadczy. Jeśli anteny na płycie są zwarte to będzie gubił zasięg. Niekoniecznie zdąży to pokazać na wskaźniku ale będzie gubił.

Poczytaj sposób na poprawę tego stanu. To na pewno to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam MK808 ok tygodnia, no i dzisiaj zonk. Urządzenie nie zyje :_beczy: . Ostatnio dzialal przedwczoraj, dzis wlaczam telewizor i brak sygnalu na HDMI, pod komputerem tez nie chce zaskoczyc. Jak podlanczam zasilacz to port Usb i otg robia sie mocno cieple. A wiec chyba sie nacieszylem tym urzadzeniem. Teraz sprawa gwarancji, odeslanie tego do chin? Kosz? Czy to sie wogole oplaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za chwile zabieram się za flashowanie. Jestem lekko poddenerwowany bo chyba faktycznie trafilem na jakis bubel. Zobacz co mam zamiast radiatora:

10z1c3k.jpg

Jakaś nędzna "taśma" nie wiem nawet co to jest :/

e: Powiedz jeszcze, proszę, który mam soft mam pobrać, bo widze kilka ich jest.

Prawdopodobnie masz model UG808

http://www.freaktab....-MK808-(Inside)

ktoś z powyższego linku kupił MK808 na tej stronie http://www.merimobiles.com/gv-20-ug808-android-4-1-tvbox-8gb-dual-core-rk3066-1080p-1-5ghz-wifi-hdmi_p/meri5751.htm

a po jakimś czasie zauważył, że zmieniono nazwę z MK808 na UG808

Edytowane przez janusz67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, przeczytalem, ale z angielskim, nieco "fachowym" slownictwem w tym wypadku średnio daje sobię rade. Może jakbym wiedział dokładnie co i jak, to bym się za to jakoś zabrał, albo zlecil komus taką modyfikację, a tak... nie wiem co robić. Strasznie byłem napalony na to urządzonko, ale wtym wypadku... nie wiem co zrobić. Odsyłać to do Chin to chyba nie ma sensu (50-60)zl, bo nie wiadomo, czy zółte ludziki nie wywina jakiegoś numeru

Powiedz, Fantom, po tym jak przeczytales tę instrukcje, to wydaje się to skomplikowane i trudne do wykonania? Łatwo można uwalić urządzenie?

Na to wygląda...Zobaczyłem aukcje i rzeczywiscie jest tam napisane, że w zestawie jest ug808. Tak to jest, jak się człowiek napali i nie przeczyta wszystkiego uważnie :/ Chociaż w tytule jest też mk808... Troszkę się podłamałem, bo nie wiem co robić :)

Edytowane przez toxikowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie dodatek Fox Lingo jeśli masz firefoxa to ci będzie tłumaczył całe strony www. Nie jest tak źle masz ulepszoną wersję MK808 pod nazwą UG/UV http://www.freaktab.com/showthread.php?2049-Primal-GV-20-%28-MK808-Clone-%29-Firmware

i tu coś więcej o tym modelu

http://www.apad.tv/apadforum/forumdisplay.php?50-Technical-Help-for-Primal-GV-20-Mini-PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem chińczycy sami nie wiedzą co przedają.

Jakiś tydzień temu zamówiłem 2 sztuki. Na stronie produktu był opis MK808, zdjęcia MK808 tylko w tytule aukcji jedna drobna (tak myślałem) pomyłka: 1GB/4GB(czyli 1GB RAM i 4GB Flash), a wiadomo że MK808 ma 8GB Flasha.

Na drugi dzień dostałem info że pomylili zdjęcia (dostałem w załączniku "poprawione" ale że w opisie było wszystko dobrze, "jutro wysyłają".

Na szczęście w porę anulowałem zamówienie ... bo zdjęcie przedstawiało ... UG802.

Wniosek: albo nie wiedzą co sprzedają albo robią to celowo. UG802 już trochę natłukli a MK808 jest troszkę lepiej dopracowane. Ceną się prawie nie różnią.

Więc mając dużo na stanie starają się upychać UG802 ...

Co do odsyłania ... chyba warto odesłać na gwarancji. Z tego co czytałem nie robią problemów z naprawą/wymianą.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom, dostałeś z przesyłką jakikolwiek paragon, rachunek? Ja nic takiego nie dostalem :D Chyba, że naklejki z kodami kreskowymi na opakowaniu wystarczają...

Co do problemu z Wifi, to trochę poczytałem i jeżeli dobrze rozumiem, to żółte rączki po prostu tak to przylutowały, że punkty na lutach ANT i GND są połączone i dlatego są problemy? Widziałem też te modyfikacje(te z gniazdem antenowym całkiem fajne ;) ). W sumie wystarczy kupić kawałek kabla antenowego i przylutować na nowo, prawidłowo? Orientujecie się Ile takie coś może orientacyjnie kosztować u kogoś kto się takimi rzeczami zajmuje? W sumie są to tylko 4 punkty...

Edytowane przez toxikowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom, dostałeś z przesyłką jakikolwiek paragon, rachunek? Ja nic takiego nie dostalem :D Chyba, że naklejki z kodami kreskowymi na opakowaniu wystarczają...

Co do problemu z Wifi, to trochę poczytałem i jeżeli dobrze rozumiem, to żółte rączki po prostu tak to przylutowały, że punkty na lutach ANT i GND są połączone i dlatego są problemy? Widziałem też te modyfikacje(te z gniazdem antenowym całkiem fajne ;) ). W sumie wystarczy kupić kawałek kabla antenowego i przylutować na nowo, prawidłowo? Orientujecie się Ile takie coś może orientacyjnie kosztować u kogoś kto się takimi rzeczami zajmuje? W sumie są to tylko 4 punkty...

Jak umiesz trzymać lutownicę w ręku (i masz w miarę cienki grot - nie taki do lutowania rynien) to bez problemu sam to zrobisz. Koszt. max.20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tutaj jest problem ;) Lutownica, którą mam w domu raczej sie do tego nie nadaje. Ale sie troche uspokoiłem, bo mam w sumie blisko jakis serwis RTV i tam takie bajery powinni ogarniać. Powiedzcie mi jeszcze, jeżeli wiecie, jaki kabel byłby odpowiedni no i czy na koncu takiego kabla musi być jakaś taka taśma jaką mamy w tej chwili, czy może być najzwyczajniej ścięty? (Wiem, że to temat nie do konca o takich rzeczach, ale skoro to dosyć powszechny problem, to może się też w przyszłosci przydać)

@pierwy

Wczoraj, jak przelatywałęm na szybko różne tematy widziałem, że komuś też padł, ale wstał po flashowaniu zdaje się (chyba, że coś mi się przewidziało). No, ale u Ciebie nie kontaktuje z komputerem więc przypadek raczej inny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...