Skocz do zawartości
MrDamianOZ

Samsung ES8000 czy Sony HX850?

Rekomendowane odpowiedzi

Następny co się zna. A gdzie niby masz za darmo dostęp do VOD Ipla? To jest jak najbardziej zasadna promocja. 1000 filmów nigdzie za darmo nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny co się zna. A gdzie niby masz za darmo dostęp do VOD Ipla? To jest jak najbardziej zasadna promocja. 1000 filmów nigdzie za darmo nie dostaniesz.

Widać, że 3Dpaul jest troszke nie w temacie... Philips i wiele innych firm mają promocje typu; kup to a dostaniesz coś gratis. przy zakupie telewizora za 5000zł masz 1000filmów udostępnionych od Ipli. Chodzi oczywiście o to, że te filmy są już wybrane przez serwis i są to najmniej oglądane filmy których nikt nie kupuje i o to, że promocja trwa tylko przez miesiąc :)

http://www.philips.p...n/iplafilm.html

Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za czasy przyszły ze ludzi nabierają kup nasz telewizor a dostaniesz jakieś tam wirtualne filmy, zeby to jeszcze dodawali je na płytach Blu-Ray to rozumie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 gniotów przez miesiąc ? 3Dpaul czy ty pracujesz w Philipsie ? Skrytykowałeś mnie za to, że niby promuję Samsunga i że chyba tam pracuję. W porównaniu do Philipsa Samsung ma znacznie lepsze bonusy przy zakupie telewizora o czym chyba nie muszę nikogo przekonywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nie najlepiej świeci ; ) (ES8000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tycha postaw ledowe Samsungi obok Phlilipsa serii 9 i porównaj jakość obrazu.Jeśli jest co .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Moje trzy grosze: widzeliście na sklepach niebieskie samsungowe skrzyneczki, do których podłączone są ich tv? Lecą z nich pokazówki cudnej jakości, niestety, nawet one jakoś nie mogą sprawić żeby TV lepiej, ładniej WYŚWIETLAŁY OBRAZ (np: 55es8000 i także 51e8000) OBRAZ jest KIEPŚCIUTKI... Nawet tycha i wszelakie multimedia niepomogą... może w przyszłych modelach będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do Philipsa Samsung ma znacznie lepsze bonusy przy zakupie telewizora o czym chyba nie muszę nikogo przekonywać

HAHAHA... samsung? niby jakie? to, że dodają okulary do zestawu z tv to żadna nowość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie roznica

okulary czy 1000 jak to okresliles niskiej jakosci filmow jako bonus

roznica jest oszalamiająca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni daja filmy, inni bluraya (lg) a inni okulary. Jakbym mial na to patrzec przy kupnie to raczej dobrego tv bym nie kupil ;)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jedni daja filmy, inni bluraya (lg) a inni okulary. Jakbym mial na to patrzec przy kupnie to raczej dobrego tv bym nie kupil ;)))))

Ok, ale np. panasonic oferuje 2x okulary 3D do vt30e (nie wiem jak z vt50) a vt30 to bardzo dobry telewizor więc... Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni daja filmy, inni bluraya (lg) a inni okulary. Jakbym mial na to patrzec przy kupnie to raczej dobrego tv bym nie kupil ;)))))

Zgodzę się z Tobą Gmeru.

Wolę kupić porządny TV i do tego za swoje pieniądze dokupić czy to okulary, czy to BluRay, czy to filmy a nie połaszczyć się na fajny gadżet promocyjny a później zostać ze średnim TV i kilkoma filmami czy to parą okularów do 3D którego przeciętny śmiertelnik używa raz na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście też bym tak wolał.. :) np. jakbym miał do wyboru za 5000zł 46hx755 z 2x okularów 3d i z filmem 3d czy 46hx850 za 5500zł bez żadnych dodatków to bym brał hx850 bo jest troche lepszy... ale czemu nie skorzystać z promocji np. 46hx850 za 6000 z 2x okulary i film :D czasami wtedy wychodzi taniej :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnych sonowek z buraczanymi twarzami i purpurowymi odcieniami !!!!! kalibrowalem 2 sztuki hx 850 to jest po prostu lipa i o wiele lepszy samsung, kontrast, kolory bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha i w tym temacie też skrobie ten koleś, chyba konkurencja (Samsung) :) Profesjonalnie kalibrowałeś czy "na oko", bo chyba ślepy jesteś :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

mare37 - może akurat pokazywali w tv jakiś żuli z buraczanymi gębami :lol::D

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnych sonowek z buraczanymi twarzami i purpurowymi odcieniami !!!!! kalibrowalem 2 sztuki hx 850 to jest po prostu lipa i o wiele lepszy samsung, kontrast, kolory bajka

Pewnie kalibrowałeś tak jak na konkurencyjnym forum - aparatem foto :D

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnych sonowek z buraczanymi twarzami i purpurowymi odcieniami !!!!! kalibrowalem 2 sztuki hx 850 to jest po prostu lipa i o wiele lepszy samsung, kontrast, kolory bajka

hahaha... samsung? ten gniot? nawet flagowy model (es8000) oczywiście LED nie ma kontroli led... przy hx-ie właśnie 850 jego led-y świecą tak jakby matryca była full led a w samsungu??? w samsungu jest jakieś micro dimming które daje całe g****
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że od pewnego czasu poziom wypowiedzi zbliża się niebezpiecznie do dolnych rejonów. Dotyczy to zresztą nie tylko tego wątku!

Co więcej do tego poziomu zacietrzewienia i wyśmiewania blisko też osobom, które powinny tonować nastroje.

Spodziewam się na tym forum więcej treści technicznych niż inwektyw i naśmiewania z tego czy innego sprzętu.

Pozdrawiam Wszystkich autorów postów i apeluję o szanowanie poglądów innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym? pisząc o danym tv że to gniot? nie obraziłem w żadnym stopniu danej osoby tylko pewną rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem oba telewizory i moje wnioski są takie. Po kalibracji obrazu 2D nie zauważyłem powalających różnic między hx850 a es8000. Bez wątpienia kąty wyświetlania obrazu (tu Sony bije na głowę Szajsunga) oraz czerń są lepsze w Sony to fakt. Obraz jest piękny prawie bez kalibracji w trybie filmowym, wybieram Sony choć Szajsung nie wiele mu ustępuje (stos. 55/45) to różnicę widać. Wybrałem telewizor z idealnym ekranem pooglądajmy zatem coś z mojej biblioteki filmów jakości BR odtwarzanych z dysku 1T sformatowanego w NTFS. Podłączam dysk i .... nic. Sony nie obsługuje takiego formatu. Dobra 80% sprzętu RTV tego nie potrafi, więc obejdzie się - można inaczej. Choć to uciążliwe zgrywam film na gwizdek FAT32 8GB. Jakoś będę się z tym męczył najważniejsze, że mam LedTV porównywany z plasmą. Podłączam gwizdek w formacie FAT32 do TV i .... error, Sony czytam FAT32, ale nie obsługuje plików typu MKV!!!!!. Dżizas ku... pipipipipi nabyłem super telewizor ledfullHD prawie plasma za 5600 zł, w którym nie mogę odtwarzać plików mkv!!!!. Z żalem oddaję Sonego. Gdy nadarza się okazja sprawdzam Szajsunga liczę, że może on też posiada te same ułomności co wielbiony Sony hx850. I co .... Szajsung oczywiście łyka wszystko jak leci: dyski NTFS, wszystkie formaty plików z mkv włącznie, odtwarza filmy 2D i 3D, konwertuje z 2D na 3D(śmiałem się z tego jak o tym czytałem, ale po obejrzeniu AVATARA 1080p po konwersji 2D->3D zmieniłem zdanie- szacun:). Dla mnie Sony już leży na łopatkach i kwiczy. Szajsung na domiar złego posiada dekoder DVB-S co powoduje, że mając talerz tvsat mogę przełączać się między n a cyfra+ wymieniając tylko kartę dekodującą.

Podsumowując Szajsung miażdży Sony w kategorii cenowej do 6000 zł swoją funkcjonalnością a nie wiele ustępuje jakością obrazu. Sony robi świetny sprzęt, ale dział RTV Sonego nie nadąża za obecnymi wymaganiami (brak obsługi dysków NTFS), a w przypadku mkv jest ograniczany przez bratni dział SONY entertainment, który chroniąc swoje interesy nie pozawala działowi RTV dotrzymywać kroku Szajsungom i innym koreańskim wynalazkom.

W końcu nabyłem i pozostałem przy Szajsungu UE46ES8000. Rzadko dostrzegam przewagę obrazu Sony, a znacznie najczęściej cieszę się wolnością oglądania co chcę i w sposób jaki chcę oraz fomacie jaki chcę. Jako zwykły użytkownik powiem tak ES8000 vs HX850 - 3:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o MKV, to myślę, że Sony nie wprowadza jego obsługi ze względu na swoją politykę względem legalności. Moim zdaniem ten format niezbyt kojarzy się z legalnymi plikami. Jednak jest on obsługiwany przez odtwarzacze Blu-Ray Sony ( jak i system plików NTFS).

Dekoder DVB-S ? Jest w modelu HX855.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...