Skocz do zawartości
MrDamianOZ

Samsung ES8000 czy Sony HX850?

Rekomendowane odpowiedzi

rrozwad - nie od dziś wiadomo ze Samsung bije Sony pod względem obsługiwanych formatów plików w TV.

Jakość obrazu to jest najważniejszy parametr w TV, cala reszta to mniej istotne dodatki uważam, i tak żaden TV nie odpali od choćby takiego ISO BD 3D, także zew. dodatkowy player nieunikniony w obu przypadkach, no chyba ze komuś wystarcza mkv z 3D typu SBS z polową rozdziałki to już inna sprawa.

Jak pisze kolega Mylagos odtwarzacze BD, zestawy kina Sony łykają MKV i obsługują NTFS.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rrozwad - nie od dziś wiadomo ze Samsung bije Sony pod względem obsługiwanych formatów plików w TV.

Jakość obrazu to jest najważniejszy parametr w TV, cala reszta to mniej istotne dodatki uważam, i tak żaden TV nie odpali od choćby takiego ISO BD 3D, także zew. dodatkowy player nieunikniony w obu przypadkach, no chyba ze komuś wystarcza mkv z 3D typu SBS z polową rozdziałki to już inna sprawa.

Jak pisze kolega Mylagos odtwarzacze BD, zestawy kina Sony łykają MKV i obsługują NTFS.

Jest dokładnie tak jak pisze PeterMac.Mój Philips 9607 też nie ma szans w porównaniu widgetów internetowych .Smart tv Samsunga miażdzy każdego .To fakt .Ale dla mnie tv to ma być najlepsza możliwa jakość w obrazie 2D.To jedyny parametr który ma diametralne znaczenie przy wyborze tv.I z tej przyczyny nawet tego Samsunga serii 8 z pięknymi chmurkami bym nie postawił koło mojego Philipsa.Ale każdy oczekuje czego innego.Funkcje internetowe tylko wpierają tv nie są głównym kryterium.Czytanie też plików w każdym formacie możliwym na rynku nie jest tez najważniejsze,do tego służą wszelkiej maści lepsze i gorsze odtwarzacze.

Dla mnie najważniejsza jest jakość Hd a najlepiej FHD z blu ray.Odtwarzanie marnej jakości materiałów na dobrym tv nie ma sensu.I nie dziwne że firmy wspierają tylko legalne rozwiązania a nie piractwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam większość filmów w mkv jak również wszystkie nowości ogladam w tym formacie. Więc po co mi TV który ma świetny obraz i kąty ale nie mogę oglądać filmów? Co prawda nabyłem niższy model z serii ES ale i tak moje chamskie oko jest zadowolone z obrazu w samsungu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV służy do wyświetlania obrazu i to jest najważniejsze uważam aby robił to możliwie jak najlepiej, odtwarzacz do odtwarzania, oczywiście dobrze jak TV ma jedno i drugie, ale zeby stawiać odtwarzanie plików nad jakością obrazu to tego zupełnie nie rozumiem :)

Lepszej jakości obrazu się nie dokupi, odtwarzacz zewnętrzny zawsze i to taki który bije na łeb możliwościami te wbudowane w TV, no ale co tam wolny wybór.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodził bym się z Tobą gdyby obraz był słaby czy średni ale jak napisałem jestem równiez z tego aspektu bardzo zadowolony (dodam że z dzwięku również). W moich warunkach czyli sygnał cyfrowy/HD (kablówka) i flmach mkv obraz jest świetny. Matryca rowniutko podświetlona, brak chmurek (może trafiłem na dobry egzemplarz). Całość czyli multimedialnosc plus dobry obraz daje pełne zadowolenie z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jakość byłaby by podobna i głównie zależałoby to jak dobrej jakości jest sam film. Jednak powinieneś zwrócić uwagę, na odpowiedni serwer DLNA, jako że w przypadku plików mkv. potrzebne będzie transkodowanie w locie ( i tu może być pewna strata jakości). Jednak zaletą DLNA będzie to, że nie ma potrzeby zgrywania plików na przenośny dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie bawiłem się tylko w PS3 MS. A powiedz mi czy słaby komputer może powodować przycinanie filmów FullHD ? Mam straszny dylemat. Nie wiem na co się zdecydować bo zależy mi na formacie MKV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jako że w przypadku plików mkv. potrzebne będzie transkodowanie w locie ( i tu może być pewna strata jakości). Jednak zaletą DLNA będzie to, że nie ma potrzeby zgrywania plików na przenośny dysk.

Transkodowanie w czasie rzeczywistym MKV mija się z celem. Życzę powodzenia wszystkim chętnym, bo trzeba mieć na prawdę potężny sprzęt na takie zabawy (laptop, router, TV). Nawet był gdzieś na tym forum podobny temat o takim transkodowaniu i przesyłaniu danych w locie do TV. Stwierdzono jednoznacznie, że jest to nie opłacalny interes.

Wolałbym kupić jakiegoś playera+dysk zewnętrzny do przechowywania filmów i nie brnąć w kombinacje. Np S490 czyta MKV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S490 owszem czyta mkv tylko do profilu high 4.1 i w przypadku napisów to muszą być wmuxowane w plik. Inaczej brak napisów i potrzeba zmuxowamia do mniejszego profilu.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle Media Playera za 200 parę zł lepiej się sprawdza do oglądania MKV jak ten wbudowany w Samsunga.

Dla mnie przy wyborze TV liczy się tylko jakość obrazu.

Jak kogoś stać na tv za 5 tysiaków to i Playera pewno też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wujek kupił taki telewizor Sony KDL-46HX850

Połączył go bezprzewodowo z moją telefoniczną pomocą z Netia Spotem.

Czy ten telewizor ma normalną przeglądarkę internetową? Można wchodzić na wszystkie strony www?

Wujek znalazł serwis w internecie z transmisjami sportowymi (na komputerze), czy można taki serwis uruchomić na telewizorze? Czy działają tylko te wbudowane fabrycznie?

Jeżeli nie da rady oglądać wydarzeń sportowych bezpośrednio na telewizorze to czy ma jakiś sens kupno kabla DSUB - HDMI by z kompa wyświetlać na TV? Komputer jest stary i pewnie nie ma wyjść DVI i HDMI.

Czy TV można lub nawet trzeba aktualizowąc - firmware czy coś takiego?

Będę musiał siętam wybrać i chciałbym się jakoś przygotować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Telewizor posiada normalną przeglądarkę, jednak bez obsługi flasha i innych wtyczek więc niemożliwym jest oglądania transmisji internetowych.

- TV ( według danych technicznych) posiada wejście D-Sub. Powinno być z boku.

- Jeśli telewizor jest na stałe podłączony do sieci, to aktualizacje będę instalować się automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby kolega miał to na uwadze ze wbudowana przeglądarka ma sie nijak do takiej jak w komputerze, chodzi przede wszystkim o szybkość wczytywania stron. Przeglądarka jest ale to raczej tylko do skorzystania sporadycznie, nie nadaje się na dłuższą metę, potrafi jej tez czasami zabraknąć pamięci na wczytanie bardziej rozbudowanych stron np. z dużą ilością zdjęć.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac masz rację. Wyleciał mi z głowy ten aspekt tej przeglądarki. Ale myślę, że mimo wszystko ta przeglądarka nada się na przykład do wejścia raz czy dwa razy i sprawdzenia informacji ze świata na dużym ekranie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam.gola - odnośnie aktualizacji znajdziesz ją w TYM linku w przypadku, gdy Twój TV nie jest podłączony do internetu.

Sposoby na zaktualizowanie TV to podłączenie do sieci lub przerzucenie aktualizacji przez pendrive do TV. W drugiej opcji wystarczy postępować zgodnie z instrukcją podaną w linku, który Ci przesłałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeszcze jeszcze jedna rzecz o której warto wspomnieć. Informacja o aktualizacji jak i sama aktualizacja na stronie Sony pojawia się z reguły z małym opóźnieniem w stosunku do tego kiedy zostaje ona udostępniona poprzez automatyczną aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje - byłem wczoraj u Wuja i wszystko się sprawdziło.

Przeglądarka jest, ale to mało użyteczna sprawa w telewizorze - na wp brakowało już pamięci ;)

TV jest podłączony przez WPS z Routerem czyli jak zrozumiałem nic nie trzeba więcej robić, samo się będzie aktualizować.

Teraz jeszcze sprawa podłączenia TV do komputera.

Grafika w komputerze to Geforce FX 5700 i ma wyjście DSUB oraz DVI. DVI jest wolne i tym chciałbym podłączyć TV. Telewizor nie posiada wejścia DVI, ma za to DSUB i tam kilka innych.

Jak to najlepiej połączyć by przekazywać obraz i dźwięk z komputera?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz DVI-HDMI z karty do TV, taki kabelek będziesz potrzebował, zobacz na Allegro, możesz tez uzyc kabla tradycyjnego HDMI-HDMI a tylko do tego zastosować przejściówkę DVI na HDMI.

Dźwięk będziesz musiał doprowadzić dodatkowym kabelkiem jack - jack z karty muzycznej komputera do TV.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, jeśli chcesz obejrzeć np film, który masz na dysku w komputerze, możesz wykorzystać DLNA do tego. Dzięki temu będziesz mógł bezprzewodowo przesyłać zawartość z PC do TV. Potrzebne Ci będzie do takiej transmisji danych: PC, TV, router i jakiś serwer - np PS3 Media Serwer (nazwa myląca ale nie musisz mieć konsoli PS3). Sporo ciekawych informacji o konfiguracji PS3 MS znajdziesz w poniższych linkach:

wątek z forum Sony

podstawowe informacje ze strony sony.pl

Co będzie potrzebne

► Urządzenie z certyfikatem DLNA do odtwarzania materiałów (np. Twój telewizor BRAVIA)

► Serwer z certyfikatem DLNA do zapisywania materiałów (np. laptop VAIO, telefon Sony Ericsson itp.)

► Router (prawdopodobnie już go masz, jeśli posiadasz w domu łącze internetowe)

► (a) kable Ethernet, (B) mostek bezprzewodowy lub © karty sieciowe Powerline (w celu stworzenia sieci)

dnla_1.png

oraz do tego wszystkiego (niestety po angielsku) szybki przewodnik DLNA --> TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, interesująca sprawa.

Zgłębię temat w wolnym czasie.

Z tego co wiem Wujek chciałby także Firefoxie włączyć transmisję np. sportową i ją wyświetlać na telewizorze.

Takie coś też będzie możliwe?

Sprawdziłem na szybko i nie będzie to prawdopodobnie możliwe, choć i tak ciekawa rzecz. Dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez DLNA tego nie zrobisz ( tego z przeglądarką ), ale przez połączenie kablem już będzie działać bez problemów. Teoretycznie możesz jeszcze wykorzystać przewód/przejściówkę DVI-DSUB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, DLNA nie służy do takiej transmisji (bezprzewodowego podłączenia TV pod PC). Służy jedynie do "przesyłania" np filmów z PC do TV.

Podłączając TV do PC poprzez kabel jaki zaproponował PeterMac uzyskasz efekt jakbyś podłączył 2 monitor (wyświetlacz). Wtedy, wszystko co robisz na PC, będzie widoczne na Twoim TV.

Są inne bardziej skomplikowane sposoby wykorzystania DLNA z routerami AP-Client+HDD ale to temat na osobną książkę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...