Skocz do zawartości
MrDamianOZ

Samsung ES8000 czy Sony HX850?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na początku lipca chciałbym kupić telewizor. Jako osoba lubiąca robić przemyślane zakupy, postanowiłem zacząć rozglądać się odpowiedno wcześnie.

Interesują mnie telewizory 40", w cenach max do 5500 zł (czyli dokładnie tyle ile kosztuje Samsung ES8000). Moją uwagę skupiły na sobie przede wszystkim telewizory wymienione w temacie, aczkolwiek jestem otwarty na inne propozycje :)

Jeśli chodzi o jakość obrazu, to z tego co widziałem w sklepie (a wiadomo jak to w sklepach bywa z jakością obrazu) dużych różnic nie ma (poza tym, że Samsung był trochę jaśniejszy w materiale 3D niż Sony). Czytałem testy tych telewizorów, które znalazłem na tym portalu, co mnie jeszcze bardziej zdezorientowało. Nie wiedziałem, że przed zakupem telewizora jest tyle do ogarnięcia. I z tąd mój dzisiejszy post. Zwracam się do Forumowiczów z prośbą o pomoc w wyborze. Telewizor będzie mi głównie służył do gier i filmów z konsoli PS3, rzadziej (a właściwie prawie w ogóle) do oglądania TV. Nie zależy mi na funkcjach sieciowych typu Facebook czy Skype, wygląd to również sprawa mniejszej wagi - jeśli obraz byłby dobry, to telewizor mógłby być nawet różowy :). Dźwięk tego telewizora także nie ma znaczenia - mam kino domwe.

Przy wydawaniu opinii na ten temat proszę wziąć pod uwagę, że dopiero dzisiaj się dowiedziałem, że tyle zależy od kalibracji kolorów - ważne jest, aby ten telewizor był przystępny jeśli chodzi o tą czynność dla osoby, która jest w tym temacie świeża.

Jeśli ktoś uważa, że w tym przedziale cenowym (albo niższym - bo jednak 5500 to dużo) jest jakiś lepszy telewizor, o rozmiarze nie przekraczającym 40", to będę wdzięczny także i za tą opinię.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 cali za 5.5 tys nie dałbym szkoda kasy. za podobna kwotę kupię dobry TV 60 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę boli, ale 60" to za dużo. Wyszedłem z założenia, że jak już kupuję to dobry - żebym za pół roku nie płakał, że kupiłem badziew bo wyszedł model 100x lepszy. Wiem, że tak będzie za rok, nie ważne czego bym nie kupił, ale nie będę miał takiego poczucia, że mam badziew na ścianie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ważne jest, aby ten telewizor był przystępny jeśli chodzi o tą czynność dla osoby, która jest w tym temacie świeża.

Sony ma bardzo intuicyjne menu. Moim zdaniem jest tak samo klarowne jak w konsoli PS3. Co do obrazu i reszty parametrów - obydwa bardzo fajnie świecą więc powinieneś patrzeć raczej na dodatkowe rzeczy takie jak serwis, gwarancja itp.

Spodziewam się małego linczu za to co napisałem ale przyznajcie, że oba wymienione modele są warte grzechu dość podobne jeśli chodzi o jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba TV bardzo dobre, jednak Samsung lepszy multimedialnie (kamerka, sterowanie, odtwarza wszystkie formaty), Sony z kolei ma lepsze równomierne podświetlenie matrycy (marginalny clouding w porównaniu do Samsunga) a także procesor obrazu który lepiej się sprawdza do TV. W Sony Centre 5 lat gwarancji. Sam zdecyduj co bardziej Ci jest potrzebne, multimedia czy minimalnie lepszy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polecę HX850 nie będziesz żałować, Samsung ES8000 zły taki nie jest ale ta cena śmiechu warta za co za sterowanie glosem, szkoda gadać.

Pomyśl tez o troszkę większym rozmiarze np. 46'' zeby potem nie żałować ze zmalał szybko w oczach.

Zobacz tabele odległości

odlegoscisony.jpg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przewagą Sony jest już wspomniany wyżej mniejszy "clouding" w porównaniu do tego Samsunga. Również moim zdaniem, HX850, lepiej sprawdzi się do konsoli.

Edytowane przez Mylagos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung jest dobry... ale sony jest stanowczo lepszy - chodzi tu o jakosc obrazu 2d i 3d. moglbym sie rozpisac, ale mi sie nie chce. w tym porownaniu 75%sony, 25%samsung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46" to za dużo. Już 40" biorę na zasadzie, że zmaleje w oczach, bo poniżej 40" to już chyba dobrych telewizorów nie ma ^^

Dobrze, że Sony jest lepszy, bo cena zdecydowanie lepsza.

Dzięki wszystkim za rady, zakupię HX850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem napisać o tej cenie....

Ale.. za tydzień w poniedziałek zasiadam do testów: ES8000 vs Panasonic ST50 vs HX850 vs LG (chyba 760). Wszystkie koło siebie. Wtedy wyjdą na pewno ciekawe rzeczy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O!

Czekam z niecierpliwością, napewno przeczytam. Tym bardziej, że ST50 nie brałem pod uwagę, a cena lepsza niż Sony. Dzięki za info o teście.

Sprawdziłem na szybko specyfikację ST50 na stronie i widzę, że korzysta z aktywnego 3D. Zdaje mi się, że czytałem gdzieś, że Sony jako jedyne ma aktywne 3D. Ja coś mylę, czy Panasonic faktycznie ma aktywne 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak ma aktywne, nie tylko Sony czy Panas ma aktywne przecież :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru gdzie jest ten test. Z zasady polecam Samsungi bo uważam je za dobre i nowoczesne telewizory ale chętnie bym przeczytała. Mam sama takiego Samsunga 40 cali z serii 8000 jak szuka auto postu i jestem zachwycona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem zaiteresowany samsungiem 46es8000 , czy jest możliwość podłączenia klawiatury do tv aby lepiej i wygodniej serfować po necie , prosze powiedzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie kwestia tego czy to sony czy samsung czy lg

podlączasz nadajnik do bezprzewodowej klawiatury i dziala, a najlepiej taki z myszą jednocześnie

Gmeru gdzie jest ten test.

podłączam sie do pytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojego ES6800 pasuje każda przewodowa klawiatura i mysz USB jaką podłączałem. Z bezprzewodowych sprawdzałem dwie i niestety - nie gadają. Widać Samsung ograniczył ilość sterowników w Linuksie do marketingowo jedynie słusznych. ;)

Jak ktoś znajdzie konkretny niedrogi model, chętnie go zakupię. Najbardziej jestem zainteresowany klawiaturą bezprzewodową z touchpadem. Odpada problem ładowania co chwilę baterii w myszce, no i łatwiej to trzymać na kolanach.

Edytowane przez SlaWasIl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac - a podrzuciłbyś taką tabelkę z odległościami oglądania dla obrazu w SD? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojego ES6800 pasuje każda przewodowa klawiatura i mysz USB jaką podłączałem. Z bezprzewodowych sprawdzałem dwie i niestety - nie gadają.

gdzies widzialem model ktory działał, jak sobie przypomnę to podrzuce

. Najbardziej jestem zainteresowany klawiaturą bezprzewodową z touchpadem. Odpada problem ładowania co chwilę baterii w myszce, no i łatwiej to trzymać na kolanach.

takie proste a takie genialne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank stanieje niezależnie od Euro 2012. Stanieje bo elektronika "z czasem" tanieje. Kiedy już powiesz sobie to ten czas wyjdzie kolejna generacja telewizorów z zaporową ceną co będzie w czymś lepsza niż seria 8000. Dla mnie nie ma na co czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie mam dylemat od paru dni nad tv 55" i zastanawiam sie właśnie nad tymi dwoma modelami es8000 vs hx850. Jedni chwalą samsunga drudzy sony i mam dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są ceny tych telewizorów. Ja od dłuższego czasu kibicuję Samsungowi nawet jak nie ma wedle dużej liczby ludzi dobrych opinni, albo inaczej ludzie mówią, że Sony jest lepsze. Rozpisałam się kiedyś na jakimś forum jaki miałam z mężem dylemat jak kupowaliśmy telewizor i wybór był między droższym i tańszym Panasoniciem. Wybraliśmy tańszy, mamy go do dzisiaj i jesteśmy zadowoleni, choć brakuję nam złącz :(. Morfeuszu szczerze powiedziawszy udaj się do dużego sklepu z elektroniką i porównaj sobie te telewizorki jeden z drugim. Jeżeli wedle Twojej oceny świecą tak samo to wybierz albo tańszy ale bardziej bajerancki. Zwróc uwagę na Smart TV ( jeżeli zamierzasz korzystać) i na ogólne odczucia z obcowaniem ( design, jakość wykonania). Jeżeli to Cię nie przekona to powiem ci, że Samsung zamierza wprowadzić granię w "chmurze" na telewizorze. Będzie można pograć między innymi w Wiedźmina 2, to chyba przechyli szalę na Samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może troche poza telewizorami opisywanymi w temaice

ale czytam to i moim oczom przewija sie reklama u góry wątku, ipla i philips,

i aż mnie skreca, żeby promować marke, przez oferte czegosc co jest darmowe i kazdy kto ma telewizor albo blueray z dostepem do internetu moze to miec, a tu jest to wyszczegolniane jako super opcja, troche niski pułap

takiemoje spostrzezenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...