Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum.

Od tygodnia używam KDL 46HX850. Wymiana TV nastąpiła po 10 latach. Oswojenie się z nowymi technologiami wymagać będzie zatem sporo czasu...

Z pierwszych wrażeń.

Przeważają te pozytywne.Po zachłyśnięciu się fabrycznymi nastawami powoli obniżam podświetlenie, ostrość, minimalizuję filtry wszelakie.

Korekcja ruchu w stosunku do 100 Hz Pixel Plus z dodatkami kineskopowego Philipsa sprzed 10 lat jest dużym postępem. Nie ma teatru. Ale...czasem jednak pojawiają się zakłócenia, także przy łagodnych ustawieniach. Ciekawe ile jeszcze lat trzeba będzie poczekać na całkowitą perfekcję.

Wydaje mi się, że jest trochę pionowego i poziomego bandingu. Trochę i mnie (jak dotąd) to nie przeszkadza. Philips robił tego dużo więcej (zwłaszcza po uwzględnieniu że miał 28 cali).

Kąt widzenia jest dość mały. Z tym lepiej jest tak w 920 jak i...750. Porównywałem to w sklepach.

Latarki w dolnych rogach (jasne na ciemnym tle, ciemne na jasnym) są. Nie jest to zaskoczenie - tak po lekturze Forum jak i po kilku TV serii 850 oglądanych na żywo.

Przy oglądaniu filmów divx z napisami z odtwarzacza zauważyć można niewielkie zmiany jasności w przypadku, kiedy wyświetlone napisy przekraczają czarny pas i nachodzą na obraz. (obraz rozjaśnia się - tak działa "lokalne" podświetlenie ?).

Trochę niepokoi mnie dźwięk. Prawy głośnik w podstawie przy pewnych częstotliwościach rezonuje z obudową (?). Być może przyczyną jest to, że telewizor stoi czasowo na wąskim stoliku audio (ok. 50 cm) i podstawa "zwisa" sobie po bokach. I nawet wyraźnie ugina się w dół. Dokręcenie śrubek podstawy nieco zmniejszyło problem. W każdym razie dźwięk poza ww przypadłością jest akceptowalny, słychać nawet leciutki bas.W tym jednak przypadku - rzecz to zresztą oczywista - przechodzący na emeryturę mój Philips 28PW9528 jest nie do pokonania.

W ciągu tygodnia telewizor pobrał 3 wersje oprogramowania. 1.700 dzień wcześniej od opublikowania na stronie Sony.

Generalnie - warto było zwlekać kilka lat z kupnem telewizora LCD.

PS. Czy można wyregulować (zmniejszyć) opóźnienie dźwięku przesyłanego przez HDMI z odtwarzacza (DDP - S790). Przy jednoczesnym słuchaniu dźwięku z odtwarzacza podłączonego przez wyjścia audio do analogowego, 2 kanałowego wzmacniacza i do telewizora - dźwięk w telewizorze jest sporo (z pół sekundy ?) opóźniony w stosunku do tego z głośników przyłączonych do wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za podwójny post, zapomniałem edytować.

Nowy soft PKG1.700EUA

Tradycyjnie zmiany :)

  • This software includes the improvement for internet services performance

Ktos pisał ze zostało tez zmienione EPG na bardziej rozbudowane (nie mam jak sprawdzić bo nie uzywam DVB-T)

Wersja oprogramowania PKG1.700EUA-0002 Czy to jest najnowsza? Jeśli chodzi o facebook, to znalazłem, go dopiero w widżetach, więc jednak jest, tylko dziwi mnie, dlaczego nie ma tej aplikacji w SEN.

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum.

Od tygodnia używam KDL 46HX850. Wymiana TV nastąpiła po 10 latach. Oswojenie się z nowymi technologiami wymagać będzie zatem sporo czasu...

Z pierwszych wrażeń.

Przeważają te pozytywne.Po zachłyśnięciu się fabrycznymi nastawami powoli obniżam podświetlenie, ostrość, minimalizuję filtry wszelakie.

Korekcja ruchu w stosunku do 100 Hz Pixel Plus z dodatkami kineskopowego Philipsa sprzed 10 lat jest dużym postępem. Nie ma teatru. Ale...czasem jednak pojawiają się zakłócenia, także przy łagodnych ustawieniach. Ciekawe ile jeszcze lat trzeba będzie poczekać na całkowitą perfekcję.

Wydaje mi się, że jest trochę pionowego i poziomego bandingu. Trochę i mnie (jak dotąd) to nie przeszkadza. Philips robił tego dużo więcej (zwłaszcza po uwzględnieniu że miał 28 cali).

Kąt widzenia jest dość mały. Z tym lepiej jest tak w 920 jak i...750. Porównywałem to w sklepach.

Latarki w dolnych rogach (jasne na ciemnym tle, ciemne na jasnym) są. Nie jest to zaskoczenie - tak po lekturze Forum jak i po kilku TV serii 850 oglądanych na żywo.

Przy oglądaniu filmów divx z napisami z odtwarzacza zauważyć można niewielkie zmiany jasności w przypadku, kiedy wyświetlone napisy przekraczają czarny pas i nachodzą na obraz. (obraz rozjaśnia się - tak działa "lokalne" podświetlenie ?).

Trochę niepokoi mnie dźwięk. Prawy głośnik w podstawie przy pewnych częstotliwościach rezonuje z obudową (?). Być może przyczyną jest to, że telewizor stoi czasowo na wąskim stoliku audio (ok. 50 cm) i podstawa "zwisa" sobie po bokach. I nawet wyraźnie ugina się w dół. Dokręcenie śrubek podstawy nieco zmniejszyło problem. W każdym razie dźwięk poza ww przypadłością jest akceptowalny, słychać nawet leciutki bas.W tym jednak przypadku - rzecz to zresztą oczywista - przechodzący na emeryturę mój Philips 28PW9528 jest nie do pokonania.

W ciągu tygodnia telewizor pobrał 3 wersje oprogramowania. 1.700 dzień wcześniej od opublikowania na stronie Sony.

Generalnie - warto było zwlekać kilka lat z kupnem telewizora LCD.

PS. Czy można wyregulować (zmniejszyć) opóźnienie dźwięku przesyłanego przez HDMI z odtwarzacza (DDP - S790). Przy jednoczesnym słuchaniu dźwięku z odtwarzacza podłączonego przez wyjścia audio do analogowego, 2 kanałowego wzmacniacza i do telewizora - dźwięk w telewizorze jest sporo (z pół sekundy ?) opóźniony w stosunku do tego z głośników przyłączonych do wzmacniacza.

Mógłbyś napisać, czy napisy w odtwarzanym filmie były wmuxowane, czy szły z pliku? Jeśli tak, to jaki format napisów i czy włączają się automatycznie? Bardzo nie podoba mi sie obligatoryjne wmuxowanie napisów, gdyż mam filmy w wysokiej rozdzielczości, gdzie wklejanie napisów trwa ponad 2h....

Edytowane przez tyrion12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyrion12 - tak to najnowsza wersja, co do facebooka to możliwe ze w SEN pojawia sie dopiero jak go użyjesz, chociaz to tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ma ktoś info jaka jest na dziś cena w Sony Center modelu KDL- 55HX850 z 5 letnią gwarą?

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać, czy napisy w odtwarzanym filmie były wmuxowane, czy szły z pliku? Jeśli tak, to jaki format napisów i czy włączają się automatycznie? Bardzo nie podoba mi sie obligatoryjne wmuxowanie napisów, gdyż mam filmy w wysokiej rozdzielczości, gdzie wklejanie napisów trwa ponad 2h....

W przypadku divx takie i takie. Nie udało mi się załadować napisów z pliku w przypadku mkv. Ale - pliki były odtwarzane z twardego dysku i z pendriva podpiętych do S790. Raz, że szły w ogóle mkv, dwa - nie trzeba szukać usb w plecach telewizora, trzy - mam wrażenie, że odtwarzacz znacznie lepiej obrabia divx od telewizora. To trzeba zobaczyć - co Sony S790 robi z obrazem wydobytym z nawet kiepskich plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ulotki Sony Centre z początku grudnia ceny hx850+ pakiet Bonda na blu-ray i gwarancją 5 lat:

40hx850 - 4800zł lub 20x 240zł

46hx850 - 5800zł lub 20x 290zł

55hx850 - 7500zł lub 20x 375zł

Edytowane przez solergdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pdf.crse.com/...ope_co_sys.html

Rychu81 - bandingu nie brandingu ;) z tym wygrzewaniem to tez gdzieś czytałem na zagranicznym forum ze z czasem tego typu rzeczy lekko sie korygują, ile w tym prawdy nie wiem. Co do latarek małe będą widoczne, ale podczas normalnego oglądania z DKL powinny być ledwo co widoczne, przynajmniej tak jest u mnie.

Wrzuć fotki np. na imageshacka (trzeba sie zalogować) albo na tinypic.com (bez logowania), jak wrzucisz nawet większą fotkę to sie dopasuje do wymiarów forum z automatu, mysle raczej ze ważniejszy jest sam rozmiar aby nie zajmowała zbyt dużo.

W czwartek był u mnie miły Pan z serwisu Sony wymienił pilota na poczekaniu bo był wadliwy przy okazji zbadał matrycę i stwierdził że można ją zareklamować. Muszę tydzień poczekać. Przy okazji okazało sie że SC to totalna porażka odmówili wymiany TV bo gwarancja na 5 lat jest imienna i teraz mogę tylko reklamować przez serwis. Zaraz po zakupie zgłaszałem że jest problem z matrycą to stwierdzili, że muszę iść z tym do serwisu. Jakaś paranoja w MM taką wymianę robią bez problemu. Mam też takie pytanie. Czy okulary z serii BR250 lub PS 3D można założyć na zwykłe okulary czy są za małe? Pytam bo kupiłem BR750 i tak średnio pasują. Przy okazji 2 pary kupiłem w euro za 469 wraz z przesyłką. Dzisiaj jest ostatni dzień wysyłki za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter, napiszesz coś jeszcze na temat swoich nowych okularów 3D? Może jaki to dokładnie model, jakie są dalsze wrażenia z użytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim śledzącym topic dzień dobry.

Szukam od dłuższego już czasu dobrego sprzętu, z dobrze dopracowanym 3D, a ten wątek śledzę od początku jego założenia (jak też i pokrewne). Po licznych wizytach w sklepach (jeszcze bez testowania) skłaniałem się do zakupu 850 w 55`. Czytając Wasze opinie, gdzieś do strony 20 byłem przekonany, że ten model kupię, ale teraz mam coraz większe rozterki ze względu na coraz częściej pojawiające się problemy. Dla mnie nie do zaakceptowania będą nie dające się wyeliminować clouding, banding jak też widoczny crosstalk (choć tutaj chyba będzie najmniej problematycznie). Jeżeli mogę, poproszę o ustawienia extremalne do sprawdzenia (mam zamiar gdzieś podejść na potestowanie), czyli np. co zrobić, aby latarki były najbardziej widoczne, a później co robić, aby je stopniowo niwelować, jakie nastawy wprowadzać, na jakim tle (kolor) itd… To samo z VB, kiedy i przy jakich scenach pasy są najbardziej widoczne i jak je stopniowo eliminować. ThX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter, napiszesz coś jeszcze na temat swoich nowych okularów 3D? Może jaki to dokładnie model, jakie są dalsze wrażenia z użytkowania?

Xelos okularki sprawują sie wyśmienicie, jestem z nich bardzo zadowolony w tej cenie nie mogłem myślę kupić lepszych, na pewno wolę je od wczesnej posiadanych BR250, a czy od BR750 to juz ciężko powiedzieć :) inne wady/zalety.

Ogólnie wrażenia po użytkowaniu dłuższym jak najbardziej pozytywne. Model ten ma oznaczenie CECH-ZEG1U.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem również te okularki PS3, powinny być w tym tygodniu. Dwie pary mogę odsprzedać - cena około 150pln. Jak ktoś chce to na pw.

Peter, napiszesz coś jeszcze na temat swoich nowych okularów 3D? Może jaki to dokładnie model, jakie są dalsze wrażenia z użytkowania?

Wysyłane z mojego GT-I9210 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek był u mnie miły Pan z serwisu Sony wymienił pilota na poczekaniu bo był wadliwy przy okazji zbadał matrycę i stwierdził że można ją zareklamować. Muszę tydzień poczekać. Przy okazji okazało sie że SC to totalna porażka odmówili wymiany TV bo gwarancja na 5 lat jest imienna i teraz mogę tylko reklamować przez serwis. Zaraz po zakupie zgłaszałem że jest problem z matrycą to stwierdzili, że muszę iść z tym do serwisu. Jakaś paranoja w MM taką wymianę robią bez problemu. Mam też takie pytanie. Czy okulary z serii BR250 lub PS 3D można założyć na zwykłe okulary czy są za małe? Pytam bo kupiłem BR750 i tak średnio pasują. Przy okazji 2 pary kupiłem w euro za 469 wraz z przesyłką. Dzisiaj jest ostatni dzień wysyłki za free.

hej z tego co mi powiedziano w SC to podobno do 7 dni po zakupie mozna wymienic TV jesli jest z nim cos nie tak:

mowi tez o tym punkt 11 umowy serwisowej:

"W terminie 7 dni od daty zgłosić się do salonu Sony Centre w którym został dokonany zakup Telewizora oraz podać dane jakie są potrzebne do zarejestrowania Serwisu Extra. Dane potrzebne do zarejestrowania Serwisu Extra podane są w Punkcie 11.A. "

czyli nie trzeba od razu rejestrowac TV i mozna miec czas na przetestowanie go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy czy może ktoś z Was sprawdzić czy TV pomimo wyłączenia automatycznego sprawdzania nowej wersji oprogramowania w ustawieniach (ustawione na Wył.) i tak się włącza w nocy (charakterystyczne cyknięcie zasilacza) o godz 2:57 (domyślnie ust. godz. sprawdzania w oprogramowaniu 3:00). Dla sprawdzenia tego można naturalnie zmienić godzinę.

Zastanawia mnie po co TV sie włącza (zasilacz) skoro sprawdzanie jest Wył.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że ten model nie ma wbudowanej kamery. A zresztą - nie sypiam (y) w pokoju gdzie stoi.

Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich 850-tkowiczów i nie tylko !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko jakim środkiem lub czym czyścicie 850-tkę ? Na początku używałem mikrofibry ale odkąd ktoś mi w domu użył Pronto nie mogę doczyścić matrycy, do tego palce małego dziecka na ekranie.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to brawo dla tego kogoś :) Prontem nie powinno się nim czyścić sprzętu RTV (robi np. masakrę z plastikiem nadając mu śliskość) szkła nie uszkodzi ale bym tego nie używał, spróbuj mięciutkiej mikrofibry leciutko nawilżoną ciepłą wodą i doczyścić np. świecąc sobie latarką żeby wyłapać dobrze ew. smugi. Trzeba mieć na uwadze ze szyba jest zintegrowana razem z matrycą także trzeba ją też szanować :)

Ja czyszczę taką mikrofibrą na sucho, bardzo ją polecam.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej z tego co mi powiedziano w SC to podobno do 7 dni po zakupie mozna wymienic TV jesli jest z nim cos nie tak:

mowi tez o tym punkt 11 umowy serwisowej:

"W terminie 7 dni od daty zgłosić się do salonu Sony Centre w którym został dokonany zakup Telewizora oraz podać dane jakie są potrzebne do zarejestrowania Serwisu Extra. Dane potrzebne do zarejestrowania Serwisu Extra podane są w Punkcie 11.A. "

czyli nie trzeba od razu rejestrowac TV i mozna miec czas na przetestowanie go.

No to zostałem wprowadzony w błąd bo jak byłem SC w 27.12.12 to Pan powiedział mi że przy zakupie w SC od razu rejestruje się Serwis Extra. Takie mają procedury. Dzisiaj wykonam do nich telefon. Przez to że TV został zarejestrowany od razu muszę teraz wszystko robić przez Serwis.

Po wykonaniu telefonu do SC dostałem informację, że ten punkt gwarancji działa ale tylko przy zakupie bez promocji. A ja telewizor brałem w promocji 5 lat gwarancji, która obowiązywała do 31 grudnia 2012 a SC tak właśnie miała podpisaną umowę z Sony że przy zakupie od razu jest rejestracja.

Tak i tak czekam na wymianę matrycy. Przy czym serwisant powiedział, że wszystko zależy jak matrycę dostaną. Technologia z Gorilla Glass jest dosyć młoda i bywa różnie zależy od sklejenia matrycy. Poczekam i dam znać jak to wyszło.

Edytowane przez Rychu81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zostałem wprowadzony w błąd bo jak byłem SC w 27.12.12 to Pan powiedział mi że przy zakupie w SC od razu rejestruje się Serwis Extra. Takie mają procedury. Dzisiaj wykonam do nich telefon. Przez to że TV został zarejestrowany od razu muszę teraz wszystko robić przez Serwis.

witaj

ja 31 kupowalem swoj TV i powiedziano mi ze do 7 dni moge go sprawdzic i przetestowac i w razie jakiegos problemu oni biora wymiane na siebie zaltwialem to z kierownikiem SC

musisz byc stanowczy jak tak niech daja jakas rekompensate niech ci cos dorzuca skoro tak zrobili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj

ja 31 kupowalem swoj TV i powiedziano mi ze do 7 dni moge go sprawdzic i przetestowac i w razie jakiegos problemu oni biora wymiane na siebie zaltwialem to z kierownikiem SC

musisz byc stanowczy jak tak niech daja jakas rekompensate niech ci cos dorzuca skoro tak zrobili

Dzięki za info. W dużym stopniu zależy to od SC w którym dokonuje się zakupu.

Edytowane przez Rychu81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum.

Od tygodnia używam KDL 46HX850. Wymiana TV nastąpiła po 10 latach. Oswojenie się z nowymi technologiami wymagać będzie zatem sporo czasu...

Z pierwszych wrażeń.

Przeważają te pozytywne.Po zachłyśnięciu się fabrycznymi nastawami powoli obniżam podświetlenie, ostrość, minimalizuję filtry wszelakie.

Korekcja ruchu w stosunku do 100 Hz Pixel Plus z dodatkami kineskopowego Philipsa sprzed 10 lat jest dużym postępem. Nie ma teatru. Ale...czasem jednak pojawiają się zakłócenia, także przy łagodnych ustawieniach. Ciekawe ile jeszcze lat trzeba będzie poczekać na całkowitą perfekcję.

Wydaje mi się, że jest trochę pionowego i poziomego bandingu. Trochę i mnie (jak dotąd) to nie przeszkadza. Philips robił tego dużo więcej (zwłaszcza po uwzględnieniu że miał 28 cali).

Kąt widzenia jest dość mały. Z tym lepiej jest tak w 920 jak i...750. Porównywałem to w sklepach.

Latarki w dolnych rogach (jasne na ciemnym tle, ciemne na jasnym) są. Nie jest to zaskoczenie - tak po lekturze Forum jak i po kilku TV serii 850 oglądanych na żywo.

Przy oglądaniu filmów divx z napisami z odtwarzacza zauważyć można niewielkie zmiany jasności w przypadku, kiedy wyświetlone napisy przekraczają czarny pas i nachodzą na obraz. (obraz rozjaśnia się - tak działa "lokalne" podświetlenie ?).

Trochę niepokoi mnie dźwięk. Prawy głośnik w podstawie przy pewnych częstotliwościach rezonuje z obudową (?). Być może przyczyną jest to, że telewizor stoi czasowo na wąskim stoliku audio (ok. 50 cm) i podstawa "zwisa" sobie po bokach. I nawet wyraźnie ugina się w dół. Dokręcenie śrubek podstawy nieco zmniejszyło problem. W każdym razie dźwięk poza ww przypadłością jest akceptowalny, słychać nawet leciutki bas.W tym jednak przypadku - rzecz to zresztą oczywista - przechodzący na emeryturę mój Philips 28PW9528 jest nie do pokonania.

W ciągu tygodnia telewizor pobrał 3 wersje oprogramowania. 1.700 dzień wcześniej od opublikowania na stronie Sony.

Generalnie - warto było zwlekać kilka lat z kupnem telewizora LCD.

PS. Czy można wyregulować (zmniejszyć) opóźnienie dźwięku przesyłanego przez HDMI z odtwarzacza (DDP - S790). Przy jednoczesnym słuchaniu dźwięku z odtwarzacza podłączonego przez wyjścia audio do analogowego, 2 kanałowego wzmacniacza i do telewizora - dźwięk w telewizorze jest sporo (z pół sekundy ?) opóźniony w stosunku do tego z głośników przyłączonych do wzmacniacza.

U mnie telewizor stoi stabilnie a i tak prawy głośnik czasami buczy tak jak u ciebie.Mysle ze ten model tak ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę niepokoi mnie dźwięk. Prawy głośnik w podstawie przy pewnych częstotliwościach rezonuje z obudową (?). Być może przyczyną jest to, że telewizor stoi czasowo na wąskim stoliku audio (ok. 50 cm) i podstawa "zwisa" sobie po bokach. I nawet wyraźnie ugina się w dół. Dokręcenie śrubek podstawy nieco zmniejszyło problem. W każdym razie dźwięk poza ww przypadłością jest akceptowalny, słychać nawet leciutki bas.W tym jednak przypadku - rzecz to zresztą oczywista - przechodzący na emeryturę mój Philips 28PW9528 jest nie do pokonania.

TV mający szerokość ok 110cm postawiłeś na stoliku o szerokości 50cm :huh: i jeszcze piszesz ze coś rezonuje wisząc w powietrzu :)

Co do basu podbiłeś go sobie trochę ? domyślne ustawienie +6 jest lekko za słabe/płaskie, ustaw na +10, albo przestaw na tryb dynamiczny.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...