Skocz do zawartości
Gmeru

Technologia 3D na komputerach stacjonarnych - co za moc (GTX680+3DTV Play+JVC X3)

Rekomendowane odpowiedzi

w swoim poście na tym innym drugim podawałeś linki do jakichś obrazków na których był widoczny ten problem "ubytku poziomów kolorów".

ale ja ich nie mogę otworzyć lub zniknęły możesz je podlinkować ponownie?

ewentualnie masz może obrazek testowy na którym ta zawężona paleta kolorów wyłązi jak na dłoni?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clipboard02w.png

clipboard012o.jpg

Klaus71- Problem próbowałem odtworzyć przez dodanie kompresji jpg. bo w rzeczywistości to faktycznie właśnie tak wygląda. Jeśli zdj. oglądasz na monitorze z matrycą IPS to różnice powinieneś zauważyć w kolorze zielonym czcionki. Pierwszy obrazek przedstawia czystą zieleń, na drugim jest ciemniejsza, tak jak gdyby w innym odcieniu. Na HDTV wygląda to jeszcze gorzej niż tutaj jak to usiłowałem odtworzyć, widać to na wszystkich kolorach, czerwienie, błękity, dosłownie wszystkie kolory nie są tak czyste, są ciemniejsze, brudniejsze, nie mają tego super odcienia. Powierzchnia obrazu w dodatku jest tak duża że nie da się tego nie zauważyć. Różnica jest dokładnie taka jak gdybyś porównywał kolory pomiędzy matrycą IPS a TN.

Na panasonicu v20 nie miałem nawet możliwości wyboru rozdział PC więc pewnie i Ty na gt20, ale jak masz w domu jakieś HDTV lcd to sobie podłącz i sprawdź czy w tabeli rozdziałek są te z kategorii "PC". Jeśli będziesz miał dostępne te rozdziały z kategorii pc wystarczy którąś wybrać i z automatu powinieneś dostrzec różnice. Kolory zwłaszcza czcionek RGB nabiorą krystalicznie czystego koloru, jest po prostu idealny.

Mnie Nvidia zawiodła na całej linii depresja.gif, zawsze kupowałem od czasu tnt2 ich topowe karty a tu takie coś, napiszesz do nich wiadomość to karzą ci czekać pół roku i nic, ciągnie się to u nich na forach od lat a oni nic, olewają temat twierdząc że to wina producentów tv, nie pomagają. Jedynie AMD problem naprawiło po skargach użytkowników bo co to za problem było dodać stosowną opcję w sterownikach

Edytowane przez kapral_hicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiedzie na przeskakiwanie filmów co 40s? dla mnie to się w pale nie mieści jak można dać wyjście HDMI i nie dostosować karty do powszechnie obowiązujących standardów?

zauważyłem jeszcze że w grach obraz na projektorze jest dużo ciemniejszy niż na monitorze. W grach cienie są obcinanie i w ciemnych scenach w ogóle nie widać szczegółów. Wyjście HDMI mam skalibrowane pod filmy za pomocą odp patternów. Natomiast w grach to nic nie daje, poza tym ciężko skalibrować gry, bo tam patterny nie są dostępne. Muszę się ratować przełączeniem RGB->YpBpr jak chcę pograć, wtedy jest lepiej.

Edytowane przez helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem ten temat:

http://www.avsforum....-255-hdmi-range

i

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=225588

wniosek z tego jest taki:

"

The known trick is to set a custom resolution: select change resolution, customize, then click on the Create Custom Resolution button.

Leave video timings as they are. If resolution doesn't stick set timings to manual.

Try the RGB path. A custom resolution will give consistent (RGB) black levels for desktop and video, independent of application.

"

"

-Create a custom resolution:

The drivers won't let you create a custom resolution exactly the same as the one you're running. So, just make it the same, change the drop down from automatic to manual, and change your refresh rate from 60.000 to either 60.001 or 59.999. Thankfully, Nvidia's custom resolutions are ALSO buggy and ONLY allow for 0-255 range. However, this will cause some side affects. For example, in-game FPS readers in WoW and D3 no longer display anything other than zero.

"

choć niby niektórym nie działa jak jest audio na HDMI aktywne:

"

nVidia has a driver level issue here. What I found was that the driver decides on the color space over HDMI based on the presence of HDMI audio.

HDMI audio = tv = 16-235. No HDMI audio = monitor = 0-255. Support confirmed the behavior, said they were looking into it and there was no commitment anything would be done about it.

There was no way for me to make it work. I could either get working hdmi audio and 16-235 color space or no audio and 0-255. Driver settings were all set to 0-255, and that was ignored.

"

próbowałeś to robić z tym "custom resolution" lub bez audio?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... to miło, że mnie zacytowałeś. :-)

pogrzebałem znowu w ustawieniach i wygląda na to, że mój projektor przy przełączeniu na YcbCr444 stosował inny profil kalibracji i dlatego obraz był jaśniejszy. No w każdym razie zacytowany przez Ciebie wątek rozwiązał się już wcześniej, bo problem był między playerem stusującym overlay i nie (VLC vs XBMC) - nie mogłem doprowadzić do sytuacji żeby oba tak samo traktowały zakres 0-255. Od tamtego czasu oba playery wyświetlają prawidłowo 0-255 i nie obcinają mi cieni.

kłopot z grami jest taki, że nie ma w nich czegoś takiego jak wierne kolory nie wiem jak też jest z poziomem czerni i bieli, czy podlegają tak ścisłej kontroli jak w filmach. Skalibrowałem projektor pod filmy i z tego jestem zadowolony, gry przy tych ustawieniach są za ciemne, więc używam innego profilu ustawień na projektorze i jest OK, Przynajmniej cokolwiek widzę jak biegam po ciemnym lesie... czy to odzwierciedla rzeczywistość? nie - ale tak ma być, trudno grać jak się włazi na drzewa. czy kolory są rzeczywiste? nie wiem, ale czy w ogóle takie mają być i jak to ocenić? Np w Dablo3?

Kwestii przeskakiwania filmów co 40s z tego co czytałem nie da się wyeliminować bo to problem sprzętowy.

Edytowane przez helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie lepszy Radek, i do filmow/ filmow 3d i do gier. Nie ma z nim problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus71- Tą metodę z custom resolutions sprawdzałem :) nie działa, może kiedyś działała ale na starych sterownikach. Teraz tak utworzona rozdziała idzie do kategorii rozdzielczości CUSTOM, a potrzeba by poszła do kategorii PC. Sprawdzę jeszcze później bez audio ale wątpię czy będzie to działać, ponieważ problem ciągnie się od roku, a rok temu testowałem na 8800Ultra, karta ta nie przesyła audio a problem był ten sam.

Napisze jeszcze do jednego gostka u Nv, nie gościa z supportu a gościa związanego z promocją/wizerunkiem firmy. Pokaże mu ile ludzi na to narzeka to może w końcu on ruszy sprawę.

Swoją drogą ten Nsplitter tak czy siak może może mi sie przydać, czy może ktoś potwierdzić że zdejmuje on zabezpieczenie HDCP ? Chciał bym móc używać mojego monitora lcd też z PS3, jednak monitor nie ma właśnie HDCP.

Edytowane przez kapral_hicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszcie jeszcze do tych z Nv niech w końcu w sterownikach zrobią tak ze przy podłączeniu drugiego monitora karta nie wchodziła w tryb 3D bo mnie to doprowadza do białej gorączki, na Radkach ponoć jest tak samo niestety, ale to jest jakaś paranoja z tym zeby karta w na pulpicie w idlu wkręcała sie w tryb 3D na maksymalnych zegarach tylko dlatego ze musi generować sygnał dla drugiego ekranu, to aż tyle mocy potrzebuje do tego rotfl.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim problemem jest brak prostego sposobu na przetestowanie tego.

ja dalej nie wiem czy mam przycięte kolory do 16-235 czy pełne 0-255.

względem konsoli też nie widzę jakiejś róznicy - raczej pixeloza na ps3 bardziej rzuca mi się w oczy.

w sumie nie dziwię się nvidii bo skoro problemu nie można w prosty sposób pokazać to i ciężko obsmarować ich na forach czy youtube.

sprawdzałem też ten kwadrat z 4 kolorami który zapodał @helcik

http://www.avsforum....image/id/309003

i mam 4 odcienie jak wyświetlam tego jpeg'a czyli że niby nie obcina kolorów.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do moderatorów

Przydałoby się wydzielić ten temat bo sprawa jest poważna a pewnego rozwiązania brak.

Co gorsze sprawdziłem opisane tu rozwiązania i żadne nie poprawia u mnie obrazu. Podłączałem kartę graficzną bezpośrednio do projektora jak i przez amplituner z dźwiękiem i bez, efekt zawsze ten sam wyprane kolory i brak głębokiej czerni, na domiar złego sprawdziłem obraz wypuszczany z układu Intela HD3000 w moim procku (bezpośrednio i przez amp) i sytuacja jest identyczna jak w nVidii - co gorsza nie jestem osamotniony z tym problemem - link , fakt że nie każde urządzenia TV/projektor ma z tym problem ale zmieniać wyświetlacz licząc na poprawę to kiepski pomysł, łatwiej wymienić kartę.

Jak nie rozwiążę tego problemu to sprzedam gdzieforsa i wrócę do AMD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz jakiś prosty benchmark jak to zjawiskio zaobserwować?

ja nie widzę na swoim tv słabej czerni (i pogorszenia kolorów) na grach z PC w stosunku do PS3 - jak sugeruje kapral_hicks.

pewnie to mam tylko jak to w prosty sposób sprawdzić - jest jakaś plansza z kolorami 256 x256 x 256 na której jak wypuszczę ją z kompa to będzie wyglądać inaczej (zdaje się nvidia zrobi korektę kolorów 0-255 -> 16-235) niż np. wyświetlana z pendrive'a bezpośrednio przez tv?

czy plansze do testów "blacker-than-black" (sorry ale mogłem pokręcić nazwę) byłyby ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus- ubytku detali w czerniach aż tak nie widzę. To tak jak na ps3, gdy ustawisz color space na limmited widzisz różnice w czerniach ? Jak ustalisz na limmited to obraz jest jaśniejszy ale jedynie tv sobie skalibrujesz i jest ok. Natomiast obraz z karty Nv nie tylko jest jaśniejszy, wygląda jak gdyby kolory były skompresowane, są po prostu wyraźnie brzydsze.

względem konsoli też nie widzę jakiejś róznicy -

Jak byś miał do wyboru rozdzielczości kategorii PC to przełączając na nie różnice na bank byś zauważył bo obraz przełącza się w sekundzie. Jednak EDID panasonica nawet nie pozwala wybrać żadnej rozdziały PC, same HD/SD i Custom. Plazma nawet przy tych obciętych kolorach daje dobry obraz, więc większość nie widzi problemu, jednak może być jeszcze lepszy i różnica jeśli jesteś entuzjastą jakości obrazu jest znaczna. Ja więc nic nie oglądam z pc na hdtv, nawet z daleka tą różnice widzę i tak mnie to drażni że wole już nic nie oglądać :)

Apatch- Moje zaufanie do Nv też już spadło, AMD na pewno ma problemy swoją drogą ze sterownikami, ale błąd z jakością obrazu to jest mega poważny dla mnie i postępowanie Nvidii jest po prostu karygodne, bo problem istnieje od wielu lat. Mi się też wydaje ze to może jakaś kwestia umowy z samsungiem, dostają od nich może jakąś kase bo tylko ich tv umożliwiają tego korekcje.

Ja jeszcze sprawdzę ten Nsplitter i za tydzień napiszę co i jak.

Edytowane przez kapral_hicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na weekend wyrwę laptopa z kartą AMD to zrobię zdjęcie z obrazu projektora w 0-255 i 16-235, u mnie to szybko widać na czarnych pasach jak film jest w formacie 2.39:1, przyzwyczaiłem się już do tych oczo[beeep]nych kolorów AMD :) a inne porównanie jakie mi do głowy przychodzi, choć może nie idealne to porównanie kolorów na wyświetlaczach smartfonów - Samsungowy AMOLED vs. HTC Super LCD

Przy okazji powodzenia w czytaniu - link

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj filmik gość kiedyś nagrał, przedstawił ten problem i tym samym rozwiązanie na samsungach. U mnie takie przełączenie w jakości obrazu jest jak wybiorę jakąś rozdziałe PC, tv dostaje kop kontrastu i kolory stają się PERFEKCYJNE. Jedyny problem to właśnie brak rozdziały natywnej w kategorii rozdział PC, to pewnie raportuje EDID tv, być może więc ten nsplitter coś na to pomoże.

Co do jeszcze Plazmy. Jeszcze raz powtarzam, ja na plazmie wpierw nie widziałem problemu gdyż obraz był i tak na bardzo wysokim poziomie (czytaj, plazma nawet z tagiego złego obrazu wyciąga niezłą jakość), dopiero na lcd problem zacząłem zauważać (te tv mają problem z odcieniami, dodaj do tego dodatkowe wady odzwierciedlenia kolorów jakie serwuje karta Nvidii i różnice są już bardziej widoczne). Gdy nauczyłem się problem dostrzegać to później jak sprawdziłem plazme to też dostrzegłem że nawet ona ma ten sam problem, tylko jest już widocznie mniej zauważalny.. JEDNAK ON TAM JEST więc obraz może być jeszcze lepszy. Przetestowałem dużo tv i 3 karty graficzne Nvidii, no jak na razie na każdej konfiguracji obserwowałem ten sam problem i pomaga tylko ustawienie rozdziały pc.

Przeszukałem fora Nv i inne, liczba osób na ten problem się skarżących jest OGROMNA, Nvidia musi o nim wiedzieć i tak jak myślę "porozumienie nvidii z samsungiem" może być prawdą.

Poczytałem dalej i okazuje się że nie tylko zmianie ulega 0-255, również karta Nvidii przekształca RGB na YCbCr444, dlatego dostrzegałem takie różnice w kolorach

rgbtes.jpg

rgbtestworking.jpg

Zdj. niżej to RGB, tak jak powinno wyglądać, powyżej tak jak to wygląda na karcie Nvidii po tych jej "upiększających" zmianach. Popatrzcie na napis intel w lewym górnym rogu albo różnice w odcieniach różu przy napisie "core 8". Na tv, gdy siedzisz w dalszej odległości więc nie widać pikseli które ulegają "zlaniu", wtedy różnica pomiędzy odcieniami kolorów jest widoczna.

Edytowane przez kapral_hicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nvidia control panel chyba udało mi się założyć custom resolution typu PC - wg opisu jaki cytowałem z innych forów czyli Timing dałem manual i odświeżanie 60.001 co i tak się samo zmieniło na 60.000 ale utworzył pozycję w PC.

coś ześwirował przy okazji control panel bo pokazuje color depth 16bit.

różnicy w jakości jakoś nie widzę.

nvidiacontrolpanelu.jpg

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trik z custom resolutions nie działa od jakiegoś czasu jak doczytałem,

sounds like they messed up the custom res creator again! I think it has worked for a short patch of 3-4 drivers and that is it over the last 18months I don't understand what is going on over there and who they have running the place

zastanawiające jest tylko to że udało Ci się dodać 1080p do kategorii PC, próbowałem rożnych ustawień w kreatorze rozdzielczości, też bawiłem się timmingami, jednak utworzona rozdziała zawsze szła do kategorii CUSTOM.

Być może na Twojej plazmie wszystko jest ok, nie testowałem przecież każdego tv.

Jesteś zadowolony to ok.

Jednak na HDTV jakie testowałem okazało się że może być lepiej bo te tv pokazują różnice. Różnice jakie zaobserwowałem są takie jak przedstawiłem na obrazach więc dla mnie problem jest gigantyczny i czegoś takiego nie zaakceptuje TERAZ (wcześniej to co innego, po prostu tego nie zauważałem, nie byłem świadom co tracę). Więc w moim przypadku korzystanie z HDTV + PC napędzanym przez kartę graficzną nvidii odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby jestem zadowolony ale może jestem ślepy i może być lepiej - dlatego próbuję.

irytujące jest że nie ma jakiegoś prostego testu który by pokazywał czy kolory są "ścięte" czy nie.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj utworzyć 1280x1024 i dodać ją do kategorii PC tak jak to zrobiłeś z 1920x1080. Może przy niej załapią 32bity kolorów. Ja właśnie na niej obserwuje te różnice (większej rozdziały pc nie wybieram, choć niby jest jeszcze 1600x1200). Jak ci się uda to przełącz na tą rozdziale i zwróć uwagę na kolor czcionek (niebieskiej, zielonej, żółtej, itp), ikon. Różnice powinny być takie jak pokazałem na ostatnich screenach. Jeszcze jedno.. w ustawieniach tv zjedz z ustawieniami ostrości na neutralną, zbyt duże przestrzenie sprawia że kolory takich czcionek stają się mniej intensywne.

Edytowane przez kapral_hicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodanie w rejestrze nowego wpisu zdaje się poprawiać obraz, może nie jest idealnie i z pamięci nie porównam do tego z kart AMD ale na pewno jest lepiej.

"

UserModeDriverGUID

Everywhere you find it (F3 to find next occurance), add the DWORD entry below next to it.

SetDefaultFullRGBRangeOnHDMI

setting its value to 1.

Then just reboot, or perhaps change resolution once or twice, and the color difference will noticibly kick in. I'm sure someone could make a nice little .bat script to do this also Might be a nicer solution than editing inf files all of the time. "

Jutro napiszę więcej i dodam swoje zdjęcia, syfiaste ale coś tam widać ..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apatch- Na guru3d to chyba ten sam Apatch prawda? :)

Co do tego rozwiązania z rejestrem, ja wchodzę w regedid i daje ctrl+f, w okienku szukania wklejam UserModeDriverGUID, PC szuka jakieś 30 sekund i znajduje tą linijkę, jest dokładnie w katalogu "0003" też tak zrobiłeś ? Wklejam tam tą linijkę rgb jako dword32 i daje jej wartość na 1, później f3 by szukał następnej, jednak mam wrażenie że to wciąż ten sam katalog, bo gdy chce tą linijkę dodać pisze mi ze już jest :(. Także mogłem ją tylko dodać raz.

Rezultat tego jest u mnie żaden, kolory jak były paskudne tak wciąż są. Jedynie włączenie rozdzielczości jako PC daje super obraz lecz tu nie ma rozdziały natywnej.

Swoją drogą jeden użytkownik na guru3d gdy przełączył na rozdzielczość PC to też już nie może patrzeć na te SD/HD, różnica jest naprawdę za duża i nie tylko ja to zauważam :(

Edytowane przez kapral_hicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego LuckyNumber8 ;)

Zmieniłem tylko jedną wartość, numeru nie pamiętam ale chyba faktycznie 0003, zmieniłem też tą wartość dla grafiki Intela 0000 ale nie zdążyłem sprawdzić czy coś to pomogło, co ciekawe pozostała mi w rejestrze jeszcze 0002 poprzedniej karty AMD, podpatrzę potem jakie ustawienia były domyślnie ale zawsze przełączałem w panelu sterowników na 4:4:4 .

Po zmianie nic już więcej nie szukałem, szukanie chyba wraca Ci do tego samego punktu skoro jest tylko jeden wpis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież YCbCr444 ma większą przestrzeń barw 12bit, a RGB to 8bit to chyba dobrze ze taki sygnal zapodaje na TV, ja u siebie wlasnie specjalnie to przełączyłem w sterach na YCbCr444 i zakres 0-255 ale to głownie z myslą o filmach.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież YCbCr444 ma większą przestrzeń barw 12bit, a RGB to 8bit to chyba dobrze ze taki sygnal zapodaje na TV, ja u siebie wlasnie specjalnie to przełączyłem w sterach na YCbCr444 i zakres 0-255 ale to głownie z myslą o filmach.

No i takich ustawień od dawna używam, więc nie wiem w czym rzecz, YCbCr444 i zakres 0-255.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze TV musi obsługiwać próbkowanie kolorów 4:4:4

Tu lista TV mi.in.

http://www.avsforum....d#post_21386797

Tu fajnie jest to wyjaśnione

http://planetawideo....20-o-co-chodzi/

U mnie wygląda to tak

Tryb YCbCr444 na wyjściu z karty graficznej hdmi-hdmi TV Sony HX850

Scena w TV: Ogólna - jak widać nie jest poprawnie (patrz na napis Magenta na różowym prostokącie)

78601462.jpg

Scena w TV: Grafika, Gra - wszystko poprawnie pełne 4:4:4

12107342.jpg

kapral_hicks - czy nie w tym rzecz właśnie u Ciebie ? patrząc po znaczku Intel w gadżecie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac- tak to dokładnie wygląda, jednak nie mogę na żadnym tv jakie testowałem sprawić by karta Nv pozwala na jakiekolwiek zmiany w zakresie kolorów, nie pozwala wybrać YCbCr444 czy RGB, nie ma nic takiego w opcjach. Takie zmiany jak przedstawiłeś na powyższym zdj. mam po przełączeniu rozdzielczości na PC. Z listy tv raportującej karcie by wysłała fullRGB nie ma żadnego z tv jakie testowałem, więc pewnie to dlatego karta Nv forsuje tą słabszą kolorystykę. Tylko że okazuje się że coś z tym fantem można zrobić, obraz z PS3 i odtwarzaczy BR mam idealny, tak samo jak na karcie Nv ustawie rozdzielczość PC. Więc można przeforsować dobrą kolorystykę :), więc nie usprawiedliwia to Nvidii. Swoją drogą podałeś tutaj ustawienia gra i ogólna w swoim TV, czyli TV sam ci zmienił na ten lepszy obraz przy ustawieniu gra ? Jeśli tak to po samsungu sony widać też to ma obecnie na to radę i to chyba znowu wrócę do sony jak wyjdą tylko crystal ledy.

Edytowane przez kapral_hicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...