Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST: Odtwarzacz Blu-ray 3D: OPPO BDP-95EU / OPPO BDP-93EU

Rekomendowane odpowiedzi

czyli to prawda jak pisza ze 93nxe gra lepiej jak 95- mam wlasnie 93nxe i przegania nie jeden cd do zalozonych 3tys a to juz jakis wyczyn jak na odtwarzacz bd ;]....

Czy gra lepiej to kwestia gustu i sprzętu towarzyszącego...na pewno gra dobrze, ale po zwyżce kursu dolara 93NE to już pułap 4k a extreme 5k...:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do użytkowników - czy 93 widzi po usb dyski 3 TB ? Jeśli tak to kupuję w ciemno. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ostatnio kupował i wie gdzie w Polsce najlepsza cena za 95eu ? Czy jest możliwość zmieścić się w 5tys zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mam u siebie:

1) TV Sony 3d

2) ampli HK AVR 360 (HDMI 1.4)

3) WD media player - najsłabsze ogniwo :)

Chciałbym zaiwestować w bluraya i pozbyć się WD playera. Czytałem wiele recenzji sprzętu oppo i jestem skłonny do zakupu, ale nie wiem czy 93 czy 95. Wyjaśnijcie proszę (amatorowi) poniższą kwestię:

95 (z tego co wiem) ma lepszą sekcję analog audio. Na czym polega jej wyższość nad HDMI audio output? Technicznie mogę przesłać dźwięk do ampli albo przez analog, albo przez HDMI (do ampli mam podłączone głośniki Monitor Audio 5.1). No i pewnie przy 95 by to miało większy sens, ale nie do końca rozumiem korzyści.

Niestety w chwili obecnej dominuje u mnie format mp3 i mkv jako materiały wejściowe. Jestem zainteresowany najlepszym obrazem HD i tak samo dobrym dźwiękiem. Nie jestem może 100% audiofilem, ale potrafię wychwycić subtelne różnice w dźwięku i ma to dla mnie znaczenie.

Pomóżcie wybrać między oppo bdp-93 a bdp-95

Wszelkie porady będą bardzo mile widziane.

pozdrawiam

Edytowane przez przemm82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz brać 93. Nie ma tam żadnej wyższości analog nad HDMI ;) W sumie to 95 byłyby najlepszy jakbyś miał amplituner bez dekoderów HD to wtedy ok. Ale tak to spokojnie 93.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz brać 93. Nie ma tam żadnej wyższości analog nad HDMI ;) W sumie to 95 byłyby najlepszy jakbyś miał amplituner bez dekoderów HD to wtedy ok. Ale tak to spokojnie 93.

OK, czyli jak najlepiej zrobić podłączenie? Dźwięk i obraz jednym kablem z OPPO przez HDMI do HK i z HK HDMI do TV?

Zastanawiam się czy ampli nie obniży jakości dźwięku jak dobierze się do sygnału z OPPO

Edytowane przez przemm82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień WD media player na Xtreamera Prodigy lub ASUS-a 700 jesli pragniesz mieć napęd i nie wbijaj się się głębiej - zaufaj . :)

Jeśli nie potrzebujesz full 3D , to DUNE MAX także będzie niezłe. Z MP-3 przejdziesz na FLAC - z MKV na BD ISO i będzie ładnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień WD media player na Xtreamera Prodigy lub ASUS-a 700 jesli pragniesz mieć napęd i nie wbijaj się się głębiej - zaufaj . :)

Jeśli nie potrzebujesz full 3D , to DUNE MAX także będzie niezłe. Z MP-3 przejdziesz na FLAC - z MKV na BD ISO i będzie ładnie. :)

Głównym celem jest nie napęd, a znacznie lepszej jakości dźwięk i obraz niż w WD media playerze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to proszę bardzo - DUNE H1 i kupa kasy w kieszeni .... zapytaj kolegów ( Pmpcomp ma DUNE i OPPO ) czy widzą różnicę na tych playerach czytając BD ISO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to proszę bardzo - DUNE H1 i kupa kasy w kieszeni .... zapytaj kolegów ( Pmpcomp ma DUNE i OPPO ) czy widzą różnicę na tych playerach czytając BD ISO ?

Rozumiem Twoją argumentację, BoDeX, ale:

1.) Trochę źle się może wyraziłem. Napęd nie jest kluczowy, ale potrzebny. Dune nie ma napędu, z tego co wiem.

2.) Pytanie chyba kluczowe: co takiego w takim razie ma OPPO, że wszyscy (prawie wszyscy) się nim zachwycają i twierdzą, że jest to najlepszy wybór jeśli chodzi o stosunek jakość / cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- DUNE MAX i DUNE D1 mają napędy.

- OPPO ma w sobie elementy i rozwiązania, które aktualnie dla Ciebie są zbędne ... Qudeo, 3D, 2 HDMI, Analog Audio, SACD

Przesiadka z WD na DUNE będzie dla Ciebie większym pożytkiem, niż z DUNE na OPPO, a kasiory w kieszeni zostanie tyle, że ho, ho ...

No, chyba że masz parcie na full 3D / SACD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- DUNE MAX i DUNE D1 mają napędy.

- OPPO ma w sobie elementy i rozwiązania, które aktualnie dla Ciebie są zbędne ... Qudeo, 3D, 2 HDMI, Analog Audio, SACD

Przesiadka z WD na DUNE będzie dla Ciebie większym pożytkiem, niż z DUNE na OPPO, a kasiory w kieszeni zostanie tyle, że ho, ho ...

No, chyba że masz parcie na full 3D / SACD

Dzięki za info - właśnie chciałbym to lepiej zrozumieć.

Może właśnie najlepsze będzie przejście z WD na OPPO ;)

Spójrz:

1.) Qdeo video processing - dlaczego uważasz, że ten element jest zbędny?

2.) 3D - dlaczego zbędny? Płytę BD z materiałem 3D inaczej nie odtworzę, prawda? Chciałbym "wejść" w materiały 3d

3.) 2 HDMI - zgoda - no pewnie kluczowe jest tu HDMI 1.4 niż 2xHDMI

4.) Analog Audio - o jakiej korzyści tutaj mówimy? Tzn. dlaczego decydujemy się na analog audio zamiast na digital audio przez HDMI (tego nie rozumiem)

5.) SACD - nie mam takich materiałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd masz cały czas przekonanie, że przesiadasz się z HDMI na analog? O tym w ogóle zapomnij. Masz HDMI i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd masz cały czas przekonanie, że przesiadasz się z HDMI na analog? O tym w ogóle zapomnij. Masz HDMI i jest ok.

Czytam sobie opis oppo95 w porównaniu do oppo93: różnice dotyczą analogowo -cyfrowego toru fonicznego oraz zasilania, które nie tyle zmodyfikowano, co zaprojektowano od podstaw.

...i się zastanawiam czy nie lepiej dźwięk puścić do ampli analogowo niż cyfrowo. Stąd ta kwestia "przesiadania się"

Kolejna opinia:

Ponieważ dysponowałem akurat nowym amplitunerem Arcama, który wyda je się być idealnym partnerem dla Oppo, po stanowiłem sprawdzić obie metody połączenia: analogowe 5.1 i HDMI. Wykonałem ponad 20 bez pośrednich porównań i za każdym razem lepiej wypadało dekodowanie wewnątrz odtwarzacza. Przyczyna tego stanu rzeczy najwyraźniej leży po stronie łącza HDMI, które – jak wiadomo – nie jest doskonałe. Nie zależnie od tego, czy odtwarzany był materiał CD, pliki hi-res, czy płyty Blu-ray, Oppo ja ko źródło zdekodowanego sygnału analogowe go dawało brzmienie mniej nerwowe, bardziej gładkie, muzykalne i wciągające. (…)

BTW, Asus 700 wygląda mi na klona oppo93 za dużo niższą cenę, tylko jeszcze chyba nie ma go w sprzedaży.

Właśnie z takim opiniami się spotykam, jedni uważają, że warto zainwestować w OPPO, a drudzy, że lepiej zaoszczędzić i osiągnąć podobny efekt dużo niższym kosztem...sam nie wiem

Edytowane przez przemm82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajdziesz odpowiedz dlaczego OPPO jest takie popularne i uzywane jako referencyjny player. Dotyczy wizji, a nie funkcjonalności. Artykuł mocno techniczny: http://www.hometheaterhifi.com/technical-articles/1296-blu-ray-player-hdmi-benchmark-introduction.html Dokładnie wyjaśni w czym tkwia roznice i mozna samemu ocenic czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega ta zabawa - abyś nie wiedział .... :)

Kup dwa - porównaj - jeden zawsze możesz do 10 dni oddać bez tłumaczenia ( jeśli kupujesz poprzez internet)

Ty będziesz używał - Ty decyduj .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega ta zabawa - abyś nie wiedział .... :)

Kup dwa - porównaj - jeden zawsze możesz do 10 dni oddać bez tłumaczenia ( jeśli kupujesz poprzez internet)

Ty będziesz używał - Ty decyduj .....

Właśnie liczyłem na to, że będę mógł tego uniknąć :)

Na początku rozważałem tylko oppo 93 lub 95 i pytanie jakie sobie stawiałem było czy warto dopłacać do 95 - gmeru zasugerował, że nie warto...i już byłem blisko oppo 93

Teraz jak patrzę na asusa 700, to może być naprawdę ciekawa propozycja...

Edytowane przez przemm82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie liczyłem na to, że będę mógł tego uniknąć :)

Na początku rozważałem tylko oppo 93 lub 95 i pytanie jakie sobie stawiałem było czy warto dopłacać do 95 - gmeru zasugerował, że nie warto...i już byłem blisko oppo 93

Teraz jak patrzę na asusa 700, to może być naprawdę ciekawa propozycja...

No przestań proszę. producent "komputerów" ma nagle zrobić audiofilski klocek? OPPO na swoją renome pracuje już od kilku lat.

Popatrz na specyfikację tego audiofilizmu: http://www.asus.com/Multimedia/Bluray_HD_Media_Player/OPlay_BDS700/#specifications i nie porównuj go proszę do OPPO 93/95.

A to że będzie tańszy? To też chyba oczywiste.

Do tego pies jest pogrzebany w firmware, a o tym nie wiemy nic. Dasz głowę że Asus odtworzy BD ISO 3D na start albo w przyszłości? Ja bym nie dawał.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przestań proszę. producent "komputerów" ma nagle zrobić audiofilski klocek? OPPO na swoją renome pracuje już od kilku lat.

Popatrz na specyfikację tego audiofilizmu: http://www.asus.com/Multimedia/Bluray_HD_Media_Player/OPlay_BDS700/#specifications i nie porównuj go proszę do OPPO 93/95.

A to że będzie tańszy? To też chyba oczywiste.

Do tego pies jest pogrzebany w firmware, a o tym nie wiemy nic. Dasz głowę że Asus odtworzy BD ISO 3D na start albo w przyszłości? Ja bym nie dawał.

Pozdro

Przed rozpoczęciem pisania w tym temacie nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak asusowski bds-700, więc proszę o wyrozumiałość :) Dlatego właśnie dopytuję, bo trudno mi sobie wyobrazić oppo i bluray asusa obok siebie. Jeśli oppo 95 w porównaniu do 93 ma tylko rozbudowaną sekcję analog audio, to podejrzewam, że powinienem się skoncentrować na 93, bo raczej audio bo analogu nie będę przesyłał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No przestań proszę. producent "komputerów" ma nagle zrobić audiofilski klocek? OPPO na swoją renome pracuje już od kilku lat.

Z audiofilizmem ten odtwarzacz prawdopodobnie nigdy nie miał mieć zbyt dużo wspólnego. Ale ma podobny procesor obrazowy (w trochę innej implementacji - Asus opiera się na gotowej platformie, ale algorytmy obrazowe powinny być te same), więc jeśli nic nie zostanie zepsute w firmware to do wykorzystania przy połączeniach cyfrowych to może być zupełnie ciekawe urządzenie. Nie mówiąc o tańszej wersji pozbawionej tylko drugiego HDMI i karty Wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przestań proszę. producent "komputerów" ma nagle zrobić audiofilski klocek?

Jeśli utrzyma "bit perfect" i prawidłowo zaimplementowano wszystkie układy, to przy transmisji via HDMI konia z rzędem temu, kto na ślepo rozpozna.

Do tego pies jest pogrzebany w firmware, a o tym nie wiemy nic. ....

A to już pachnie jak oksymoron ... :lol: Jeśli nie wiemy nic, to jaki pies pogrzebany ?

Trzeba czekać i szukać testów ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli utrzyma "bit perfect" i prawidłowo zaimplementowano wszystkie układy, to przy transmisji via HDMI konia z rzędem temu, kto na ślepo rozpozna.

A to już pachnie jak oksymoron ... :lol: Jeśli nie wiemy nic, to jaki pies pogrzebany ?

Trzeba czekać i szukać testów ....

Dlatego ja się jednak wstrzymam chyba z tym OPPO i poczekam aż ten produkt asusa będzie w sprzedaży (ciekawe za jaką cenę). Nie będę negował produktu tylko dlatego, że firma jest "producentem komputerów" i dodatkowo nie widząc go ani nie czytając testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę dyskusji oraz linków na "zaprzyjaznionym" forum:

http://www.audiostereo.pl/bd-asus-bds-700_87952.html

Coby nie nazekac na mizerie sprzetu do 1500 PLN i dyskusje o "audiofilizmie" to Asus moze byc ciekawym urzadzeniem ze wzgledu na zastosowane uklady, aczkolwiek zobaczymy jak bedzie z implementacja firmware'u.

Jak mowi stare laponskie przyslowie - poczekamy, zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam małe pytanko czy jest już możliwość załadowania zewnętrznych napisów .srt albo .txt w strukturze BD lub iso BD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...