Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST: Odtwarzacz Blu-ray 3D: OPPO BDP-95EU / OPPO BDP-93EU

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanie innego typu moze ktos sobie z tym poradzil :)

jak zlamac blokade/jak sluchac w Polsce na oppo 93/95 serwisu radio pandora- ktos juz z tym tematem na oppo kombinowal?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł właśnie nowy FW do Oppo 93/95.

Ja załadowałem przez Internet.

Nie przyglądałem się jeszcze jakie zmiany.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już pachnie jak oksymoron ... :lol: Jeśli nie wiemy nic, to jaki pies pogrzebany ?

Trzeba czekać i szukać testów ....

Pogrzebany patrząc na historię wielu ostatnich playerów.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy firmware do 93 i 95

Release date: January 24, 2012

Category: Latest Public Beta Release

Main Version: BDP9xEU-64-0119B

Loader Version: CN0900

Sub Version: MCU93-09-0218 (BDP-93EU)

Sub Version: MCU95-08-0218 (BDP-95EU)

Note: This release is still a beta test version, not an official release. Use it only if you would like to experiment with the new features and improvements. There is a very small chance of the new features and improvements not working properly. If that happens, please report any issue to us.

Release Notes:

This version is designed for the OPPO BDP-93EU and BDP-95EU Blu-ray Disc players. Compared to the previous official release version BDP9xEU-61-1219, the major changes included in this version are:

1. Resolved the loading failure issue observed on several recently-released Blu-ray movies, mainly Universal Europe (EU) releases. Their US releases have no known issue. Sample titles include "Jurassic Park Trilogy (BD Box Set, 2011)", "Kung Fu Panda 2 (BD, 2011)", "Fast Five (BD, 2011)", and "National Lampoon's Animal House (BD, 1978 version)" etc. With the previous firmware, disc playback will automatically stop once you go to the Main Menu and select PLAY. This firmware properly loads and plays all the above Blu-ray titles.

2. Improved general disc compatibility based on recent and upcoming Blu-ray releases as well as user-submitted disc samples including "Mr. Poppers Penguins (BD, 2012)", "Dragons Gift of the Night Fury (BD, 2012)", "Human Planet (BD, BBC Documentary)" and "Nine Inch Nails, Live - Beside You In Time (BD)".

3. Per the request from the studios, the ISO file playback function has been removed in this firmware version. The previous firmware had the ability to play ISO files, but it was an undocumented function and was never officially announced or supported. Future firmware versions will no longer support ISO playback.

All features and improvements of the previous firmware are also included in this version.

pkt. 3 jest bardzo ciekawy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym iso niezły lol...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra !! Czyli nawet oryginału nie można już sobie zgrać na HDD celem odtworzenia z wielkiej bazy ?

Pięknie ... Tylko czekam aż HDI wpadnie na taki pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz wiem, że dotychczasowy FW zostanie u mnie raczej na zawsze.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeee no co Wy chłopaki nie słuchacie naszych złotoustych pasożytów z rządzącej mafii -- ta i inne umowy nic nie zmieniają ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Future firmware versions will no longer support ISO playback

.... puszczą coś bokiem. Póki co odłączać od internetu ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... puszczą coś bokiem. Póki co odłączać od internetu ! :)

no nie liczył bym na to bo ten cyt. to by wychodziło raczej to "Przyszłe wersje oprogramowania nie będą już obsługiwać ISO odtwarzania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... puszczą coś bokiem. Póki co odłączać od internetu ! :)

Nieeeee, tam się samo nic na szczęście nie aktualizuje.

OK trzeba wcisnąć.

Ale i tak wyłączę mozliwość upgradeu z poziomu menu oraz odłącze player od sieci bo ... nie ma mozliwości zrobienia downgrade'u oprogramowania.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze Kinder i jego Google Translatorowi bardzo dziękuję - nigdy bym nie pomyślał, że o to chodzi ! :lol:

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze Kinder i jego Google Translatorowi bardzo dziękuję - nigdy bym nie pomyślał, że o to chodzi ! :lol:

no napisałeś tak jak byś nie pomyślał :D ...

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tak serio nie łapiecie o co GO, czy to takie angielskie dow[beeep] ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co ze strukturą dla 2D ? Ktoś już zainstalował tą nową BETĘ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co ze strukturą dla 2D ? Ktoś już zainstalował tą nową BETĘ ?

no chyba nikt nie jest szalony ale kto wie :rolleyes: ja bym miał dylemat jak by w następnych aktualizacjach zrobili obsługę sieci SMB,NFS i nie mógłbym zrobić aktualizacji ze względu na brak wsparcia iso BD ... ale pewnie nie będzie takiej sytuacji bo nie dodadzą obsługi sieci z prawdziwego zdarzenia :( ...

Edytowane przez kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście mam ostatnie dobre z grudnia

Latest Release VersionRelease date: December 21, 2011

Category: Latest Official Release

Main Version: BDP9x-61-1219

Loader Version: CN0900

Sub Version: MCU93-09-0218 (BDP-93), MCU95-08-0218 (BDP-95)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jest się czym aż tak podniecać. Czemu? Jak dla mnie:

- ISO 3D: większość filmów, które wyszły (te fajne) to się ma na półce a nie na dysku. A jest tego nadal tak mało, że szkoda zachodu. Kilkanaście tytułów wartych uwagi. Reszta nie warta trzymania na dysku...

- ISO BD: hmm.. zawsze myślałem (i tak też używam), że "popcorny" służą do oglądania wyjętych m2ts+polski napis. A po co mi odtwarzanie całego ISO? Szkoda miejsca, wolę sam film+PL bez żadnych konwersji itd. Szybko i sprawnie.

Jak tam z ISO w ogóle nie korzystam. Może raz na jakiś czas. Ale mega rzadko. Co innego, że od dawna przeszedłem już właściwie tylko na kupione filmy bo ceny zeszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ,ja również wszystko co stanowi dla mnie wartość mam w oryginałach ,jednakże gdy pojawi się jakaś nowość to nim ją zakupię odpalam znany program w znanym celu, a tam sporo filmów jest już w iso, na dysku mam kilkanaście dvd iso które nie zostały wydane jeszcze w BD lub są to filmy dla których nie warto kupować w wersji BD "bo nie są widowiskowe" no i zawsze jest to kopia 1:1 z oryginału a z mkv to różnie bywa ,a to kolory zbyt ostre a to brak dodatków w koncertach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

miałem mozliwość zrobienia testu porównawczego plejerka Oppo 93 z konkurentami w podobnej cenie tj : Maranz SA 7003 Marantz UD5005 jesli chodzi o dzwiek CD i Sacd, oraz Denon DBP-2012 i Onkyo BD-SP809 jesli chodzi o obraz z BD i BD 3d i dziwk HD, sprzęt obsługujacy to amplituner NAD T775, oraz 2 monobloki +przedwzmacniacz firmy Krell, kabelki interkonektory Duelund i głosnikowe Goertz, jesli chodzi o HDMI to Supra oraz Atlona , Projektor Sony HW20, głosniki zestaw 5.1 firmy Akkus , oraz Focal

Więc tak:

Stereo:

1: Oppo, 2 Marantz SA 7003,3 Onkyo , 4 Denon, 5 Marantz UD5005

generalnie Oppo zdeklasowało wszystkie odtwarzacze , nie jestem zdziwiony ze bluray-e poległy ale najwieksze zdziwienie wywołało u mnie tak duża róznica miedzy Oppo a CD Marantza SA 7003, niby jest to dotwarzacz cenowo około 2500 PLN a Oppo za 3200 ale przecież to kombajn do wszystkiego a nie dedykowany sprzęt do stereo, skupie sie na porównaiu własnie z Marantzem CD:

góra w Maranzu skrzecząca i przesterowana , oppo kulturalnie szeroko z oddechem bez zadnych syków i trzeszczeń, średnica maranz ok Oppo szybko i punktowo, dół Maranz i oppo bardzo podopobnie i poprawnie. Przede wszystkim różnica w scenie ,detaliczności i przestrzeni na korzyść Oppo , Maranz grał jakby był zamknięty w kartonie :-) Jesli tak dobrze daje rade 93 to nie wiem co robi 95!!!

Dzwięk SACD

Porównywałem tylko Oppo Denona i Maranza bo reszta nie ma mozliwości odtwarzania SACD

znowy na korzyśc Oppo ale juz nie tak duża róznica , zapiaszczenie w wysokich tonach Maranza , Denon podobnie ale za twardo w srednicy, reszta zbliżona i poprawna

Wizja i dzwięk HD:

Obraz

1 Oppo, 2 Onkyo, 3 Denon, 4 Maranz

Procesor wizyjny w Oppo robi poprostu cuda z obrazem tak ostrego przestrzennego i dobrze zbalansowanego kolorystycznie obrazu dano juz nie widziałem, Onkyo też ma bardzo dobry obraz ale jakby mniej plastyczny i wyraźnie mniej ostry, denon i Maranaz w zasdzie podobnie tylko Denon ma ostrzejszy obraz i minimalnie lepsze barwy

Dzwięk

1 Oppo, 2 Onkyo, 3 Denon i Maranz

szeroko scena z doskonałą lokalizacja dziwęków mocarny bas i doskonałe przestrzen dookoła widza wtapia cię w fotel, onkyo tez bardzo dobrze min imalnie gorzej z lokalizacja dzwięków reszta bez zarzutu, Denon i Maranz poprawnie ale bez oddechu i jakby wycofabny dzwiek zwłaszcza w tylnych kanałach

Obraz 3d

patrz jak wyżej , generalnie Oppo deklasuje reszte stawki

to tyle i cóż prawda jest taka ze kupiłem to Oppo jakąś nieznana firmę z USA której odtwarzacz zszokował mnie jakoscia zarówno dzwieku ajk i obrazu

Fajnie że robia takie playere i sa one w miare przystepnej cenie do jakości jaka prezentują

Edytowane przez skalmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałeś OPPO z konkurentami z dołu stawki.

Ja będę miał okazję przetestować niedługo z Linnem Majik DS.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki czy na oppo 93 / 95 można otworzyć zewnętrzne napisy .srt lub .txt w strukturze BD lub w iso BD ? chodzi mi o pełne ripy BD z menu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...