Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST: Odtwarzacz Blu-ray 3D: OPPO BDP-95EU / OPPO BDP-93EU

Rekomendowane odpowiedzi

Przypuszczam iż wątpię, ale zawsze do ripa można wmuksować napisy .srt., tsMukseR przerobi je na PGS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam iż wątpię...

Ciekawe sformułowanie.

Co do pytania, znalazłem takie potwierdzenie:

Oppo BDP-93 supports the following:

1. BD & DVD Disc: It can read external srt file from USB stick

2. BD & DVD ISO: It can read external srt file from the same directory

3. BD Original Copy: It can read external srt from the directory that has the BDMV, etc folders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co kupić Oppo 93/ zrecenzowany do suchej nitki/ czy Cambridge Audio 651, o którym wiem niewiele. mój wysłużony Panasonic BD 10 działa nadal, ale zmęczenie moralne dało o sobie znać, Na Amazonie Cambridge droższy od Oppo o 300$ , czy to wynik różnicy jakościowej czy w grę wchodzą cła? pozdrawiam

Edytowane przez wlodek1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe sformułowanie.

Co do pytania, znalazłem takie potwierdzenie:

Oppo BDP-93 supports the following:

1. BD & DVD Disc: It can read external srt file from USB stick

2. BD & DVD ISO: It can read external srt file from the same directory

3. BD Original Copy: It can read external srt from the directory that has the BDMV, etc folders

mhm to by wskazywało że się da... napisz jak możesz z jakiego źródła to skopiowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no siedziałem wczoraj trochę ale niestety nie udało mi się odpalić napisów srt w strukturze BD i to samo w w iso ... jak komuś się udało niech napisze jak to zrobić ... bo widocznie się da skoro piszą :

Oppo BDP-93 supports the following:

2. BD & DVD ISO: It can read external srt file from the same directory

3. BD Original Copy: It can read external srt from the directory that has the BDMV, etc folders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdzone potwierdzam na moim Oppo 93 EU udało mi się odpalić napisy zewnętrzne .srt w strukturze BD jak i w obrazie iso BD ... działa wszystko rewelacyjnie !!! ... teraz tylko niech dodadzą jeszcze obsługę sieci z prawdziwego zdarzenia i będzie kompletny kombajn multimedialny ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dodadzą, ale i coś odbiorą ..... poczytaj uważnie wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Coś dodadzą, ale i coś odbiorą ..... poczytaj uważnie wątek.

wiem co odebrali w najnowszym firmware bo sam o tym napisałem ... ale może cud się stanie i jeszcze wsparcie .iso będzie hehe ...

najważniejsze że jak ktoś nie aktualizował do najnowszego firmware może cieszyć się wszystkimi cukiereczkami :D

Edytowane przez kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdzone potwierdzam na moim Oppo 93 EU udało mi się odpalić napisy zewnętrzne .srt w strukturze BD jak i w obrazie iso BD ... działa wszystko rewelacyjnie !!!

Możesz napisać, jak dokładnie to zrobiłeś?

Czy próbowałeś z iso 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Możesz napisać, jak dokładnie to zrobiłeś?

Czy próbowałeś z iso 3D?

no z iso.3d nie próbowałem bo raczej nie zadziała tzn załaduje pewnie ale oczoplonsu będzie można dostać bo film 3D a napisy były by 2D ..

robisz folder np FILM wrzucasz do tego folderu 2 pliki np. avatar.iso i avatar.srt ... i napisy działają ... musi być taka sama nazwa ... co do napisów ładowanych do struktury BD jest to samo z tym że do folderu np FILM wrzucasz katalog z filmem np AVATAR i w tym samym miejscu AVATAR.SRT .,. jak wszytko zrobiłeś tak jak trzeba to pod czas uruchomienia filmu i wciśnięciu klawisza na pilocie subtitle powinno ci się pojawić others wciskasz i już ci załadowuje napisy z .srt ..

co do obrazów iso 3D również można załadować napisy zewnętrzne .srt !!! i wycofuję się z tego co wyżej napisałem że można dostać oczoplonsu działa jak trzeba poprostu napisy są w filmie trochę bardziej cofnięte ale nie przeszkadza to w oglądaniu ...

Edytowane przez kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szok! Faktycznie odpaliłem filmy 3D ISO dodałem do katalogu napisy SRT o nazwie identycznej jak plik ISO 3D i wszystko śmiga rewelacyjnie. Jedyna rzecz jaką zauważyłem, to film 3D musi mieć napisy do jakiejkolwiek innej wersji językowej. Na filmach DEMO 3D bez jakichkolwiek napisów - nie widać napisów dodatnych z SRT. Rewelacja. Wystraczy teraz odpalić film 3D niedostępny w wersji polskiej i dorzucić napisy z filmu 2D :) czad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szok! Faktycznie odpaliłem filmy 3D ISO dodałem do katalogu napisy SRT o nazwie identycznej jak plik ISO 3D i wszystko śmiga rewelacyjnie. Jedyna rzecz jaką zauważyłem, to film 3D musi mieć napisy do jakiejkolwiek innej wersji językowej. Na filmach DEMO 3D bez jakichkolwiek napisów - nie widać napisów dodatnych z SRT. Rewelacja. Wystraczy teraz odpalić film 3D niedostępny w wersji polskiej i dorzucić napisy z filmu 2D :) czad...

no tak ale kto ogląda filmy DEMO :D :D ja się bardziej ciesze że w strukturze BD da się odpalić zewnętrzne napisy ... ale fakt faktem wszystko ładnie śmiga zarówno na 3D jak i 2D na iso i to samo jest w strukturze BD ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie skończyłem lekturę tego wątku i nie stety nie znalazłem odpowiedzi na interesujące mnie pytanie. Czy ten odwarzacz czyta BR Remux w kontenerze MKV -oryginalne video VC-1/AVC, nietknięty dźwięk PCM/DTS HD MA/HR / TrueHD oraz napisy w formacie PGS lub zewnętrzny SUB+IDX. Drugie pytanie jakie mam to jakie są dłokładne wymiary - konkretnie chodzi o wysokość w 95. Mam dość niefortunny stolik i tylko 10cm miejsca zeby wsunąć + dodatkowy 1cm pod blatem oraz otwarty tył dla lepszej wentylacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie jakie mam to jakie są dłokładne wymiary - konkretnie chodzi o wysokość w 95. Mam dość niefortunny stolik i tylko 10cm miejsca zeby wsunąć + dodatkowy 1cm pod blatem oraz otwarty tył dla lepszej wentylacji.

Ze strony producenta dla 95: Dimensions: 430mm x 311mm x 98mm

Powinien się zmieścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze strony producenta dla 95: Dimensions: 430mm x 311mm x 98mm Powinien się zmieścić...

nurtuje mnie czy ten wymiar jest ze stopkami czy bez i czy on ma rzeczywiście ma te 98mm :) bo wymiana stolika przewidziana jest dopiero po wakacjach jak się do większego mieszkania wprowadzę a szkoda kupić sprzęt żeby stał nieużywany :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone na własnym Oppo 95 - wysokość ze stopkami to 105 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

firma Oppo chyba zauważyła,że popełniła przysłowiowy "strzał w stopę" nowym softem :)Od 22 stycznia nie zaktualizowała wersji beta do finalnej.Pewnie sie zastanawiają jak wybrnąć z tej dziwnej sytuacji,żeby wilk był syty i owca cała.

Pozdrawiam kolegów.

Edytowane przez degray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam małe pytanko czy ktoś z Was kupował przystawkę Region Free do Oppo 93 EU ? i jak tak to gdzie w Polsce najtaniej można dostać i czy to jest skomplikowany zabieg co by tam czegoś nie uwalić ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja mam małe pytanko czy ktoś z Was kupował przystawkę Region Free do Oppo 93 EU ? i jak tak to gdzie w Polsce najtaniej można dostać i czy to jest skomplikowany zabieg co by tam czegoś nie uwalić ? :)

Ja mam. Montaż prosty jak używanie cepa. Montujesz albo do środka tak jak ja albo na zewnątrz bez ingerencji.

Kupisz tu: http://www.oppo-bluray.pl/

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam. Montaż prosty jak używanie cepa. Montujesz albo do środka tak jak ja albo na zewnątrz bez ingerencji.

Kupisz tu: http://www.oppo-bluray.pl/

Pozdro

Ile kasy trzeba szykować za takie wynalazek no mi by najlepiej pasowało też w środku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kasy trzeba szykować za takie wynalazek no mi by najlepiej pasowało też w środku ?

Sprawdź tam, nie pamiętam. Coś ok. 250 zł.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdzone potwierdzam na moim Oppo 93 EU udało mi się odpalić napisy zewnętrzne .srt w strukturze BD jak i w obrazie iso BD ... działa wszystko rewelacyjnie !!! ... teraz tylko niech dodadzą jeszcze obsługę sieci z prawdziwego zdarzenia i będzie kompletny kombajn multimedialny ....

Heh, zawsze mówiłem, że to znakomity player.

Potwierdzam, że OPPO 93/95 czyta zewnętrzne napisy do filmów Blu-Ray 3D 2x1080p w ISO. Plik srt (txt nie sprawdzałem) musi się tak samo nazywać jak plik ISO. Napisy pojawiają się jako kolejne pod nazwą oyhers w menu uruchamianym klawiszem subtitles. Są wyświetlane prawidłowo w strukturze filmu 3D.

Jest tylko jedno ale ... nie są czytane polskie znaki, a przynajmniej na filmie który dzisiaj sprawdziłem to jest Up 3D. Dołożyłem do niego napisy z wersji posiadanej wcześniej (2D).

Czy możecie sprawdzić czy u was jest tak samo, a jesli macie OK to gdzie tkwi przyczyna?

Pozdro

PS. OPPO jest genialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja oglądałem jak na razie 3 filmy w strukturze BD ładowałem zewnętrzne napisy i powiem ci że u mnie czyta za każdym razem polskie znaki ż ó i takie tam :) ... pewnie to wina Twoich napisów bo mi nic innego do głowy nie przychodzi ... sprawdź kodowanie napisów czy masz ANSI ...

co do oppo to sprzęt pierwsza klasa ... po tym jak dodali wsparcie napisów zew. w iso i strukturze BD tylko jedna rzecz została jak dla mnie do poprawy a mianowicie lepsza obsługa sieci chodzi mi tutaj konkretnie o SMB i NFS bo bez tego nie da się w pełni wykorzystać serwerów sieciowych NAS ...

Heh, zawsze mówiłem, że to znakomity player.

Potwierdzam, że OPPO 93/95 czyta zewnętrzne napisy do filmów Blu-Ray 3D 2x1080p w ISO. Plik srt (txt nie sprawdzałem) musi się tak samo nazywać jak plik ISO. Napisy pojawiają się jako kolejne pod nazwą oyhers w menu uruchamianym klawiszem subtitles. Są wyświetlane prawidłowo w strukturze filmu 3D.

Jest tylko jedno ale ... nie są czytane polskie znaki, a przynajmniej na filmie który dzisiaj sprawdziłem to jest Up 3D. Dołożyłem do niego napisy z wersji posiadanej wcześniej (2D).

Czy możecie sprawdzić czy u was jest tak samo, a jesli macie OK to gdzie tkwi przyczyna?

Pozdro

PS. OPPO jest genialny.

Edytowane przez kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja oglądałem jak na razie 3 filmy w strukturze BD ładowałem zewnętrzne napisy i powiem ci że u mnie czyta za każdym razem polskie znaki ż ó i takie tam :) ... pewnie to wina Twoich napisów bo mi nic innego do głowy nie przychodzi ... sprawdź kodowanie napisów czy masz ANSI ...

co do oppo to sprzęt pierwsza klasa ... po tym jak dodali wsparcie napisów zew. w iso i strukturze BD tylko jedna rzecz została jak dla mnie do poprawy a mianowicie lepsza obsługa sieci chodzi mi tutaj konkretnie o SMB i NFS bo bez tego nie da się w pełni wykorzystać serwerów sieciowych NAS ...

Sprawdzę z innymi napisami i w innych filmach.

Na SMB i NFS niestety się nie zanosi.

Obsługa jedynie tego parszywego UPnP - co się sprawdza jedynie do muzyki i zdjęć ale do video już nie.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...