Skocz do zawartości
Tony72

Panasonic VT30!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wlasnie pisalem o takim krotkotrwalym zjawisku. Byc moze Wam to nie przeszkadza, ja jednak lubie miec czaarny pasek czarny, a nie troszke rozjasniony. Widac niestety rowniez i z 2,5 metra i oczywiscie ze musi byc ciemno. Ja inaczej filmow nie ogladam. Inna sprawa ze juz wogole filmow nie ogladam na TV, a plazma sluzy mi i rodzince jedynie do grania. Dlatego wkurza mnie to bardziej, niz nierowne podswietlenie w rogach LCD. A ze dla Kolegi, ktory pytal, najwyrazniej to poczatek przygody z plazma, uznalem ze warto o tej przypadlosci wspomniec. Ja nie zabraniam miec innych odczuc czy oceny zjawiska, apeluje jedynie o uczciwosc w dyskusji i nie przekrecania moich slow.

A skoro VT30 jest taki fajny i tak nie ma jak starsze modele, to nalezy sie tylko cieszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie pisalem o takim krotkotrwalym zjawisku. Byc moze Wam to nie przeszkadza, ja jednak lubie miec czaarny pasek czarny, a nie troszke rozjasniony. Widac niestety rowniez i z 2,5 metra i oczywiscie ze musi byc ciemno. Ja inaczej filmow nie ogladam. Inna sprawa ze juz wogole filmow nie ogladam na TV, a plazma sluzy mi i rodzince jedynie do grania. Dlatego wkurza mnie to bardziej, niz nierowne podswietlenie w rogach LCD. A ze dla Kolegi, ktory pytal, najwyrazniej to poczatek przygody z plazma, uznalem ze warto o tej przypadlosci wspomniec. Ja nie zabraniam miec innych odczuc czy oceny zjawiska, apeluje jedynie o uczciwosc w dyskusji i nie przekrecania moich slow.

A skoro VT30 jest taki fajny i tak nie ma jak starsze modele, to nalezy sie tylko cieszyc.

No dlatego też koledze, który chce zacząć przygodę z plazmą, polecam VT30. Ja stałem przed podobnym dylematem 4 miesiące temu. VT30 to moja pierwsza plazma. Też bałem się zakupu. I najbardziej właśnie powidoków. I szczerze żadnych powidoków nawet w warunkach jakie podałeś, po czterech miesiącach intensywnej eksploatacji, nie mam. Nie ma mowy o żadnych rozjaśnionych elementach. Czy się kiedyś nie pojawią nie wiem. Ale tak jak pisałem żaden z posiadaczy VT30 w Polsce nie sygnalizował tego problemu jak na razie. A jest on już 5 miesięcy dostępny. Ten wątek jest założony do omówienia konkretnej serii VT30 i jego wady powinny się tu znaleźć a nie pisanie ogólne o wadach odbiorników plazmowych innych marek czy modeli. Panowie konkretnie i na temat.

Binary jeśli to zjawisko występuje u Ciebie na innym modelu plazmy, to zamieść te uwagi w wątku poświęconym temu modelowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie pisalem o takim krotkotrwalym zjawisku. Byc moze Wam to nie przeszkadza, ja jednak lubie miec czaarny pasek czarny, a nie troszke rozjasniony. Widac niestety rowniez i z 2,5 metra i oczywiscie ze musi byc ciemno. Ja inaczej filmow nie ogladam. Inna sprawa ze juz wogole filmow nie ogladam na TV, a plazma sluzy mi i rodzince jedynie do grania. Dlatego wkurza mnie to bardziej, niz nierowne podswietlenie w rogach LCD. A ze dla Kolegi, ktory pytal, najwyrazniej to poczatek przygody z plazma, uznalem ze warto o tej przypadlosci wspomniec. Ja nie zabraniam miec innych odczuc czy oceny zjawiska, apeluje jedynie o uczciwosc w dyskusji i nie przekrecania moich slow.

A skoro VT30 jest taki fajny i tak nie ma jak starsze modele, to nalezy sie tylko cieszyc.

A ja właśnie sprzedałem a raczj oddałem LCD z powodu nierównego podświetlania i kątów na rzecz PDP który równiez nie jest bez wad, kupujacy tv musi wybrac dla siebie mniejsze zło, musi przekonać się na własnej skurze a raczej oku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy VT30 posiadają dołączoną płytę z planszami do usuwania powidoków? VT20 i GT miały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy VT30 posiadają dołączoną płytę z planszami do usuwania powidoków? VT20 i GT miały.

W VT30 w menu jest opcja włączenia przesuwającego się pasa. Dodatkowo można włączyć przesuw pixela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zamowilem wizyte goscia od kalibracji, a poki co to panas sie wygrzewa (w dzien i w nocy jedzie slideshow z kolorowymi planszami) juz prawie 100h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Jestem już prawie zdecydowany na ten model w wersji 65 cali. Jeśli się zdecyduję to będzie to moja pierwsza plazma i stąd moje pytanie, na jakich ustawieniach i przez jaki czas ją wygrzewać?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65" to dobry potwor :) Przed pierwsza kalibracja zaleca sie minimum 100 godzin pracy ale podobno najlepsze wlasciwosci panel vt30 osiaga przy ok 1000. Najbardziej zblizony do optymalnych ustawien jest tryb thx (najbardziej zblizony nie znaczy ze jest blisko referencyjnych ustawien bo odbiega znacznie) i tego radze sie trzymac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w trybie thx wygrzać min. 100h, a później go skalibrować? Jak zakup dojdzie do skutku to później podzielę się moją opinią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam 65 vt 30 od 4 tyg,czas wygrzewania u mnie to narazie około 300 godz,polecam thx,a pózniej ustawienia referencyjne,u mnie został profesjonalnie skalibrowany tydzień temu,za około tydzień przedstawie juz jakies konkretniejsze wrazenia z uzytkowania,filmy 3 d tryb thx,br tryb profesjonalny,tel n tryb thx lub profesjonalny,mój tel został skalibrowany przez p Macka Kopra z Warszawy,czas kalibracji mojego tel około 3,5 godz,link do jego strony zamieszczam tu http://skalibrujtv.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam P50VT30E od 31 X. Generalnie obraz jest piękny, ale jest jeden problem który mnie zastanawia. Od samego początku użytkowania zauważyłem niejednorodność w wyświetlaniu koloru białego lub jasno-szarego na ekranie. Lewa i prawa strona ekranu są białe, natomiast część środkowa świeci jakby trochę bardziej na zielono. Problem dotyczy całej wysokości ekranu. Nie jest to raczej sprawa powidoku, bo wiem jak troszczyć się o plazmę na początku jej użytkowania. Jeśli chodzi o same powidoki, to np. zauważyłem, że po oglądaniu jakiegoś kanału z jasnym logiem przez np. 1.5 godziny, delikatny powidok zostaje, ale stosunkowo szybko zanika. To samo dzieje się, gdy ktoś zbyt długo bawi się ustawieniami, np. obrazu - pozostaje krótkotrwały powidok Menu. Ale to nie stanowi żadnego problemu, bo jest bardzo trudne do zauważenia i szybko zanika. Po prawie dwóch tygodniach użytkowania nie da się na moim VT30 zauważyć jakichkolwiek powidoków z Menu Setupu czy z logo odbieranych stacji. Natomiast cały czas dokucza mi ta zielona poświata w środkowej części ekranu, widoczna wyłącznie przy białych lub szarych ekranach. Da się ją bez trudu zauważyć np. gdy w dekoderze Platformy N wcisnę info w celu wyświetlenia informacji o programie. Szare tło informacji jest niejednorodne, w środku delikatnie zielonkawe. Czy macie Drodzy Użytkownicy VT30 podobne problemy? Czy jest to może Waszym zdaniem wina niedoskonałości technologii produkcji? Czy tak może objawia się problem pasteryzacji obrazu (problem z niejednorodnością nasycenia koloru)? Czy może mój egzemplarz nadaje się do reklamacji? Na marginesie dodam, że nie ma żadnych problemów z uszkodzonymi pikselami.

Edytowane przez Rossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 65vt30 nic takiego nie zauważyłem,przy kalibracji wielokrotnie był wyswietlany ekran szary ,biały w różnych odcieniach i nasyceniu,obraz na ekranie był i jest jednolity,sprawdż w ustawieniach czy nie masz włączonej funkcji-color remaster,ja mam na off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam 65 vt 30

Ile dałeś za TV i gdzie kupiłeś ?.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 65vt30 nic takiego nie zauważyłem,przy kalibracji wielokrotnie był wyswietlany ekran szary ,biały w różnych odcieniach i nasyceniu,obraz na ekranie był i jest jednolity,sprawdż w ustawieniach czy nie masz włączonej funkcji-color remaster,ja mam na off

Dzięki VCD za info.

Wszystkie "ulepszacze" obrazu wyłączone i lekka poświata zielona w środkowej części panelu przy wyświetlaniu białych lub szarych ekranów pozostaje. Tryb wyświetlania obrazu (Normalny, Kino czy THX) nie ma tu znaczenia - stale jest ta zielona poświata. Nawet moja Żonka to zauważa! Czy jest przynajmniej jeden Użytkownik VT30, który się z tym problemem spotkał?

Edycja:

Znalazłem wreszcie coś na ten temat! Zobaczcie ten filmik z podanego linku. To jest dokładnie to co mi się niestety przytrafiło: http://www.youtube.com/watch?v=0zdtG-WOo7g

A tutaj problem zielonej poświaty jest opisany jeszcze lepiej:

http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/1482291-green-tinge-fault-panasonic-vt30-gt30-st30.html

Edycja 2:

Na AVforums piszą, że ta zielona poświata jest spotykana w VT30 i innych plazmach Panasonic'a z 2011, ale że po około 250-300 godzin pracy panelu zanika. Podobno to samo występowało w plazmach Pioneer'a i tam także zanikało, po ok 400 godzinach pracy. Postanowiłem poczekać jeszcze trochę i obserwować sytuację. Dobranocka.

Edytowane przez Rossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki VCD za info.

Wszystkie "ulepszacze" obrazu wyłączone i lekka poświata zielona w środkowej części panelu przy wyświetlaniu białych lub szarych ekranów pozostaje. Tryb wyświetlania obrazu (Normalny, Kino czy THX) nie ma tu znaczenia - stale jest ta zielona poświata. Nawet moja Żonka to zauważa! Czy jest przynajmniej jeden Użytkownik VT30, który się z tym problemem spotkał?

Edycja:

Znalazłem wreszcie coś na ten temat! Zobaczcie ten filmik z podanego linku. To jest dokładnie to co mi się niestety przytrafiło: http://www.youtube.com/watch?v=0zdtG-WOo7g

A tutaj problem zielonej poświaty jest opisany jeszcze lepiej:

http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/1482291-green-tinge-fault-panasonic-vt30-gt30-st30.html

Filmik jak jakiś koszmar. Jakbym coś takiego u siebie miał to faktycznie chyba by mnie pokręciło. Myślę że coś takiego można reklamować. U mnie na pewno niczego takiego, w najmniejszym nawet stopniu, nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój 65vt 30 cena z przywózką, pierwsze podłączenie,zapłata w domu cena 12700 w tym 250zł przywózka,wiec tel 12450,sklep internetowy http://quito.com.pl/,

kurcze,na filmie masakra z tym zielonym,to chyba usterka panela,zgłaszaj do serwisu

Edytowane przez reymen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

W Hi-Fi Choice nr 10/11 jest test tego telewizora. Telewizor jest bardzo chwalony.

Tytuł artykułu - Plazmowy ideał.

Ekran o takich rozmiarach bywa zazwyczaj bezwzględny dla źródeł, ale tym razem obraz z płyty Blu-ray wypadł doskonale - charakteryzował się ogromnym wyrafinowaniem i szczegółowością. Oprócz niesamowitej ilości detali Panasonic zapienił oszałamiającą dynamikę połączoną z głęboką czernią i oślepiająca bielą..........

Jak się okazało, nie tylko jakość standardowego obrazu HD jest wyjątkowa. Tryb 3D prezentuje się również imponująco. Inżynierom Panasonica udało się rozwiązać tradycyjny problem z nakładaniem się obrazów przez zastosowanie szybszego fosforu oraz nowych obwodów Crosstalk reduction. W efekcie otrzymujemy bardzo przekonujący stereoskopowy obraz z certyfikatem THX, charakteryzujący się ogromną głębią......

Raport z laboratorium

Pobór mocy: Waty

Biały ekran: 380

Normalne użytkowanie: 160

Kontrast

deklarowany: 5 000 000:1

rzeczywisty: 32,000:1

Werdykt

Jakość: 5

Design: 4

Możliwości: 5

Ogólnie: 5

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam 65 vt 30 od 4 tyg,czas wygrzewania u mnie to narazie około 300 godz,polecam thx,a pózniej ustawienia referencyjne,u mnie został profesjonalnie skalibrowany tydzień temu,za około tydzień przedstawie juz jakies konkretniejsze wrazenia z uzytkowania,filmy 3 d tryb thx,br tryb profesjonalny,tel n tryb thx lub profesjonalny,mój tel został skalibrowany przez p Macka Kopra z Warszawy,czas kalibracji mojego tel około 3,5 godz,link do jego strony zamieszczam tu http://skalibrujtv.pl/

kolego reymen napisz proszę parę słów jak wrażenia po kalibracji. Czy było warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę jeszcze o kilka dni cierpliwości,materiał mam w przygotowaniu i napisze kilka słów o moich wrażeniach,jednak nie chciałbym wyciągnąc jakichś pochopnych wniosków z racji tego że użytkuje ten tv dopiero jakieś 5 tygodni,jedne rzeczy są zauważalne po czasie, drugie od razu,chciałbym uniknąc wprowadzenia kogoś w błąd moimi spostrzeżeniami na gorąco,na razie wrażenia jakie mam na temat tego tv zachowam jeszcze dla siebie żeby się nie wygłupic z jakimś wpisem nie pokrywającym się z prawdą rzeczywistego użytkowania,obejrzałem kilka filmów na br,kilka w 3d,w tym animacje,cały czas jest tel n ,głównie przyroda ,transmisje sportowe,film,ogólnie pozytyw,ale są tez ale,szerzej już wkrótce,oczywiście tel został już skalibrowany profesjonalnie około 2 tyg temu,takze wciąż obserwuje,a przecież jak wszyscy wiemy tel są do oglądania a nie do obserwacji różnych pierdół,hahhahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MUSZE JESZCZE OCHŁONĄC

proszę o cierpliwośc i wyrozumiałośc,nie chce się komuś narazic,wyrażając opinie o vt 30,ani tez zbytnio słodzic,mam juz mozna powiedziec sprecyzowane 90 proc odczuc,ale jeszcze są ale,raz plus raz minus,jeśli cos napisze to nie bedzie juz odwrotu,a wiem ze wiele osób czeka aby się dowiedziec czgoś więcej ,ale nie od tych co coś widzieli,słyszeli,czytali,tylko od normalnego użytkownika,myślę ze w przyszłym tyg wszystko się już wyjaśni,bo nic więcej raczej się nie zdarzy,wygrzana 700godz,tel n,br,3d,ps3,ale zdradze wam jedną sprawe,ten telewizor-czyli panasonic 65 vt30 e-można ,a nawet trzeba porównac z DR JEKYLL I MSTR HYDE,to porównanie zostawie narazie do wyłącznej inerpretacji szanownych foumowiczów, B) B) oglądajmy wszyscy swoje tv z zadowoleniem bez wzgledu na podział led ,lcd,pdp,oled,itd

przepraszam,ale podajcie mi proszę na priv jak wrzucic na forum foty,to zapodam do zestawów swój zestaw i bedziecie mogli sobie podpatrzec

Edytowane przez reymen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie,a więc zaczynamy jazdę po Panasonicu 65vt30,którego chciałbym przypomniec jestem użytkownikiem od kilku tygodni ,i prosze aby mnie nie odbierac jako chwalipięte,jak już mówiłem telewizor zakupiłem kilka tygodni temu,głównie na podstawie testów i opini zawartych w internecie,oraz wrażeń wizualnych z Wrocławskiego MM,pierwsze wrażenie było takie,że jest ogromny,i rzeczywiście 65 calowy ekran robi ogromne wrażenie,estetyka wykonania na wysokim poziomie,design to już indywidualna sprawa każdego z osobna,dla mnie ładny,druga rzecz która rzuca sie w oczy to tafla szkła ,z którego jest ten ekran wykonany,co sie z tym wiąże,telewizor jest zaj..........e ciężki,waga bez podstawki to 56 kg,pierwsze włączenie i.............................załamałem ręce,aż ścisło mnie w dołku,tyle kasy wydane a tu taki obraz ,jak u mnie za oknem,jedna mgła,mało ostry ,jakiś taki byle jaki,ale spokojnie panowie,co się zle zaczyna to się dobrze kończy,spędziłem przy nastawach następne 12 godz,całą noc prawie nie spałem,i tu jest pierwszy punkt na który należy zwrócic szczególna uwagę, po kupnie tego tv,jeżeli ktoś planuje sobie kupic powyższy model,absolutnie pod żadnym pozorem nie można się sugerowac tym, że obraz jest nijaki,ta plazma potrzebuje czasu aby wygrzac trochę ekran,u mnie już po trzech dniach wystąpiły objawy uśmiechu na twarzy,obraz stał się dużo ostrzejszy,bo głównie tego się czepiałem,a więc wniosek mój jest taki,aby zacząc jakakolwiek kalibracje obrazu ,poczekajcie i wygrzejcie trochę ekran,ja jestem zadowolony po około 500 godz,druga sprawa to sygnał zewnętrzny podawany na telewizor,w moim przypadku jest to tel n ,br onkyo 809,ps3,i tutaj mam kolejną uwage,ustawiajcie prosze swoje tv na sygnale nadawanym z odtwarzacza br,jeśli to możliwe,niestety platformy cyfrowe,w moim przypadku tel n,nie wiem jak u innych użytkowników się sprawują,nie są wg mnie dobrym wykładnikiem,niby sygnał hd np tvn hd,a mam wiele zastrzeżeń co do jakości tych kanałów,jeśli trafimy na program nadawany w hd o bardzo dobrej jakości to może uda nam się wstrzelic w jakieś fajne ustawienia,w moim tel przed kalibracją korzystałem głównie z trybu thx,wg mnie jest on najbardziej zblizonym do ideału trybem,można też bardzo ładnie wkomponowac,się w tryb zdjecie z malutkimi korektami,tez bardzo fajny tryb,reszta wg mnie duzo gorsza,a już dynamiczny to prawdziwa kaszana,po trzech tygodniach wykonałem u siebie profesjonalnyą usługę kalibracji tel za pomocą specjalistycznego sprzętu,efekt bardzo dobry,ale nie idealny dla wszystkich sygnałów zewn,konkretnie mam ustawione dwa tryby pod br,dzienny i nocny,jednakże te same tryby na tel n,pozostawiają wiele do życzenia ,szczególnie

chodzi mi o odcień skóry, który; przy róznych programach i filmach różnie się zachowuje,u mnie to jest największym problemem , oczywiście w niektórych sytuacjach jest ok,np bbc hd niektóre pozycje kosa,eurosport hd,transmisje tenisa brzytwa,hbo hd jeden film ok,ale inny już lipton,i tak na przemian,a wiec wszystko zależy od sygnału zródłowego,i tu chciałbym spróbowac obalic pewien mit krążący na forum z którym się spotkałem,mianowicie drodzy przyszli uzytkownicy plazmy 65VT30,UWAŻAM ŻE NIEPRAWDA JEST ABY TEN TEL MÓGŁ PRACOWAC TYLKO W ZACIEMNIONYM POKOJU, z roletami za dużo pieniędzy,u mnie wisi na ścianie w dosyc mocno nasłonecznionym pokoju i naprawdę nie mam jakiś większych problemów z oglądaniem tel,oczywiscie nie jest to to samo co wieczorem ,ale spokojnie możemy oglądac sobie swoje ulubione programy,i tu bym polecił przygotowanie sobie 2 trybów dziennego i nocnego,także spokojnie kupujcie i nie przejmujcie się że macie słońce w mieszkaniu,stąd moje wcześniejsze porównanie,panasonic 65vt30 jest jak DR JEKYL I MSTR HYDE,W DZIEŃ,SPOKOJNY I ŁAGODNY,ALE W NOCY DRAPIEŻNY I OSTRY ,więc jeżeli chodzi o obraz wg mnie jest ok,oczywiście każdy powinien indywidualnie sobie go skalibrowac,wg własnego uznania,jak napisałem wcześniej w dzień jest spokojny i stonowany,ale wieczorem to masakra,obraz jest naprawdę czarny,ostry,kolorowy,czysty,poprostu super,jeżeli chodzi o 3d to poprostu bajka,oglądałem kilka pozycji,od animacji,przez film,po zdjęcia podwodne rybitd,i tu nie ma się czego czepic, do 3d używam trybu thx,obraz czysty ,wyrazny,zarówno pierwszy plan jak i szczegóły w tle dobrze widoczne,ostre i wyrązne,żadnego problemu z zniekształceniami,lub płynnością ruchu w scenach dynamicznych,to samo tyczy sie obrazu przy transmisjach sportowych ,żadnych anomalii,ruch płynny bez zadnych cieni,ale żeby nie było tak słodko,wrzucimy do ogródka zgniłe jabłuszko,niestety podczas ogladania tv w nocy podczas gdy będziecie sami,możecie a wręcz jestem przekonany że usłyszycie przy wyciszonych scenach ,cichą ,niestety nie aż tak jak powinna byc,pracę wentylatora ,dzwięk bedzie pochodził z tylnej obudowy,ja u siebie słyszę ,ale mi nie przeszkadza,następna sprawa jaką chciałbym sie podzielic z wami to tzw powidoki,duszki czy jak je tam zwa,niestety można je zauważyc w moim panasonicu,ale spokojnie panowie,spokojnie,są prawie niewidoczne,tzn tak,zauważam je tylko w szczególnej sytuacji,oglądam film w nocy, jest mega ciemno,film się kończy,gaszę tel i wtedy z bardzo bliskiej odległosci w zupełnych ciemnościach zauważam jakieś powidoki,które jednak błyskawicznie znikaja,nie zauważyłem żadnych powidoków podczas użytkowania tel w normalnym czasie,podzczas przełączania kanałów na tel n,a zwłaszcza PODCZAS UZYTKOWNIA PS3,ps3 około 4 godz dziennie,głównie gt5,nie mam do tego zastrzerzeń tzn do powidoków,pojawiają się i szybko znikają,ale tylko w specyficznych okolicznościach,podczas normalnego użytkowania nie jestem w stanie zauważyc żadnego duszka,słaby punkt to głośniki,dżwięk płytki i twardy,ale ja mam kino ,i mi to nie przeszkadza,multimedia mnie nie interesuja także nic wam nie powiem na ten temat,wiera chodzi w miare fajnie,oczywiscie wszystko zależy od łącza i predkości,usb-działa,filmy też odtwarza z usb ale je nie oglądam,może parę słów o okularach 3d,mogły by byc troszkę wygodniejsze i miec ciut wiekszą powierzchnię dla oka,obejrzałem na jednym ładowaniu około 10 filmów po 1,4 godz średnio każdy,i sprawują sie bezproblemowo,nie odczuwam zadnego migotania obrazu,ani w 3d ,ani wtrybie normalnym,a baterie wciąz czynne,ogólnie telewizor bardzo fajny,jednak wg mnie za drogi,za taką kasę powinniśmy miec sprzęt, który po pierwszym odpaleniu nie powinien podlegac zadnym dyskusjom,i cieszyc nasze oczy,ja go kupiłem bo go chciałem,jeżeli komuś przydadzą sie moje uwagi to fajnie,pozdrawiam

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to prawda. Widziałem w życiu dwa Kuro 5090 z wypalonym na stałe paskiem TVN24. Zdjęcia nie da się zrobić bo przecież to ledwo widać... więc niby jak? Jeden Kuro miał przepracowane pół roku i chodził naprawdę nie wiele. Kontrast na 30/100. Co ciekawe powidoków brak ale wypalić co się miało to się wypaliło i za nic nie szło tego usunąć (stosowane wszystkie metody, nawet parę dni chodził obraz kontrolny). Trzeba baaaaaaardzo uważać przy plazmach pod tym względem.

Święta prawda. Trzeba uważać na potencjalnego zabójcę plazmy - TVN 24 i jego dolny pasek oraz logo. Naczytałem się przed zakupem mojej pierwszej plazmy - VT30 - że jest odporna na powidoki i wypalenia. Niestety, to nieprawda. Wypaliłem sobie logo TVN24 poprzez bardzo częste oglądanie tego kanału przed, w trakcie i po wyborach, w tym całą noc 9/10 października bez przerwy. TV mam od sierpnia i wcześniej nic nie zauważałem. Wypalenie widać w lewym dolnym rogu, najbardziej na białym tle - zauważyłem to pierwszy raz włączając Viera Cast na IPLEX gdzie doskonale to widać. Zarówno wcześniej jak i później przewagę czasową miały inne kanały i filmy z BD lub USB. Walczę z tym od ponad miesiąca zapuszczając często przesuw białego pasa i zmieniając overscan, ale mimo niewielkiej poprawy nadal to jest.

Ustawienia: obraz najczęściej Normalny, defaultowe ustawienia kontrastu i jasności, tryb ECO włączony, oszczędzanie energii wyłączone, przesuw piksela fabrycznie w automacie.

Być może trzeba było włączyć przesuw piksela zamiast pozostawiać go na automacie. I oglądając tak długo jeden kanał z nieruchomym elementem o dużej jasności i nasyceniu koloru trzeba było albo zmieniać proporcje ekranu, albo włączać /wyłączać overscan i zapuszczać profilaktycznie przesuw białego pasa.

Reasumując - uwaga na TVN24!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejny dowód. Można. TVN24 zabija plazmy ; ) Trzeba po prostu uważać na ten kanał i ten nieszczęsny pasek : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...