Skocz do zawartości
Tony72

Panasonic VT30!

Rekomendowane odpowiedzi

Jedzie na THX kontrast 36 na domyślny ustawieniach na auto regulacji proporcji. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedzie na THX kontrast 36 na domyślny ustawieniach na auto regulacji proporcji. Dzięki.

Niczego nie oszdzędzałem i jest O.K. Ustaw tak jak lubisz i po prostu ogladaj. To jest TV i służy do oglądania. Bez przesady. Nic złego się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanie się, albo i nie....Kupiłem mamie S30 niby model nowy (oczywiście wiem, że nie ta półka) i miało być OK...,ale nie jest. Mam dużo ogląda TVN24 i wypaliło się piękne logo! Ja swoją plazmę "docierałem" i żona też b. dużo ogląda TVN i żadnych problemów. Także nie zaszkodzi trochę "wygrzać" nową plazmę, Zmniejszyć kontrast i chociaż przez 100h (dobrze nawet 300) unikać intensywnego logo np. właśnie TVN24 i podobnych. To docieranie nie zaszkodzi a może pomoże....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie moja pierwsza plazma, był Philips za niebotyczne pieniądze oddałem go po wielu bojach do sprzedawcy (powód)znaczące pogorszenie się jakości wyświetlanego ekranu. (jakieś 9 lat temu) Od 7 lat używałem Panasa, grał, gra dalej nigdy się nic nie uwaliło/wypaliło. Obraz do dziś z dobrego sygnału brzytwa niestety tylko SD.

Pytam jak z tą nową, bo już sam powiedzmy zakup był problematyczny, sprzęt kupiony posiadał piękną pajęczynkę na matrycy (bląd kupienia sprzętu prosto z magazynu). Udało się wymienić.

Teraz czytam że są jakieś zielone poświaty/ i inne "gady" i martwi mnie czy, latanie na podkręconych parametrach nie obniży mi "funkcjonalności" ekranu, stąd pytanie :-). Pojadę na fabrycznym domyślnym THX widzę że ma mocno "skrojone" parametry więc "krzywdy" mam nadzieję nie będzie...

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, oby tak było. Ja właśnie zamierzam wymienić moją 42 calową Plazmę Panasonic PV80 ( z której jestem zadowolony) na 50G30. PV80 będzie dalej służyć, ale w pokoju córki, ale mam pewien dylemat. Chodzi o to, że obraz z S30 nie do końca mnie przekonuje. Z mojej PV80 ( pomimo, że HD Ready) jakiś ładniejszy...Mam nadzieję, że z G30 będzie inaczej!? tzn. lepiej. Źródło sygnału to odtwarzacz Blu-Ray, Ariva HD Player 110 i TV cyfrowa ( aktualnie 13 kanałów HD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie THX nie ma "przesuwającego się piksela"-funkcja nie aktywna(tak mi się wydaje).Dlatego w tym trybie b.szybko pojawiają się powidoki,przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ale sieciowo widzi czy po USB - różnica zasadnicza.

Ja mam podpięty dysk do USB ale w routerze i TV widzi to bez problemu. Natomiast ja mam pytanie do Was czy w/w dysk będzie widoczny dla Popcorn Hour A300 lub każdego innego odtwarzacza multi???

Edytowane przez HubiiDubii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim jak nie chcesz mieć kłopotów z wypaleniem jakiegoś logo , to pierwsze co zrób wyłącz czujnik jasności bo on zajedzie Ci na bank plazme , tak jak zajechał u mnie VT20E . W nocy jest ok ale troszke słońca w dzień i wywala cały możliwy kontrast na full . Więc to [beeep] powyłączaj. Pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradziłem synowi 50" VT30, m.in. ze względu na wbudowany woofer. Wczoraj przywieźli, odpaliliśmy i załamałem się jakością dźwięku - jak z telefonu. Nie pomogły ustawienia w korektorze (bass na full), przełączenie na Muzyka - zupełny, kompletny brak niskich tonów. Jakbym słuchał TV z najniższej półki.

Ja mam Philipsa 47PFL9664 (z wbudowanym wooferem), dźwięk mam tak dobry, że nie włączam już kolumn. Oczekiwałem w VT30 podobnej jakości a różnica jest kosmiczna.

Próbowałem nasłuchiwać woofera przykładając ucho do otworów w tylnej ścianie - coś tam słychać, ale basów brak. Czy jest możliwe, że coś jest uszkodzone? Może czegoś nie włączyłem w menu? Doradźcie, proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego - waltur - nie dostał odpowiedzi, która jest prosta. Z telewizorów tylko Philips ma głośniki które znakomicie udają normalne głośniki. Ja jestem zwolennikiem Philipsa i gdyby nie to że kupiłem teraz w maju 42VT30, kupiłbym flagowy Philipsa "9". W moim laptopie też jest napisane jakie to ja mam dźwięki a musiałem kupić głośniczki GENIUS aby dźwięk był normalny i słyszalny. Moim poprzednim telewizorem był ( kineskop padł i dlatego teraz kupiłem plazmę ) Philips z : tyłkiem : z dawnych czołowych serii "5" , potem to przeszło na numer "9" , otóż tam był głośnik tubowy wzięty z budowy skorupy ślimaka. Jeszcze dzisiaj kasowałby większość współczesnych głośników, po pewnym czasie miałem dość i słuchałem w ustawieniu na mono, i właśnie dlatego jestem zdziwiony tym pytaniem bo przecież mając Philipsa o tym się wie......

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego - waltur - nie dostał odpowiedzi, która jest prosta. Z telewizorów tylko Philips ma głośniki które znakomicie udają normalne głośniki. Ja jestem zwolennikiem Philipsa i gdyby nie to że kupiłem teraz w maju 42VT30, kupiłbym flagowy Philipsa "9". W moim laptopie też jest napisane jakie to ja mam dźwięki a musiałem kupić głośniczki GENIUS aby dźwięk był normalny i słyszalny. Moim poprzednim telewizorem był ( kineskop padł i dlatego teraz kupiłem plazmę ) Philips z : tyłkiem : z dawnych czołowych serii "5" , potem to przeszło na numer "9" , otóż tam był głośnik tubowy wzięty z budowy skorupy ślimaka. Jeszcze dzisiaj kasowałby większość współczesnych głośników, po pewnym czasie miałem dość i słuchałem w ustawieniu na mono, i właśnie dlatego jestem zdziwiony tym pytaniem bo przecież mając Philipsa o tym się wie......

pozdrawiam

Potwierdzam jakość dźwięku Philipsa. Na działce mam kinolowy 32" z subwooferem, seria 9000. Dźwięk bajeczny. Bas jak dzwon, do tego nic nie rezonuje. Szkoda że obraz nie chce być HD, ale Pixel Plus nieco podnosi jakość SD. Jakoś inne firmy nie chcą ich naśladować, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam jeszcze kineskopowy Sony 32HQ150. Z sub-em. I to jest niedościgniony wzór dla obecnych ,,cieniasów'' jeśli chodzi o dźwięk.

Niestety nie spotkałem jeszcze TV LCD czy PDP który by miał dostateczną jakość dźwięku. Niestety to co słyszymy nadaję się tylko do wiadomości. Trzeba mieć świadomość tego że konieczny jest zakup kina domowego. I nie sadzę żeby tutaj się coś w najbliższym czasie zmieniło. TV wychodzą coraz cieńsze i ich dźwięk niestety też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam jeszcze kineskopowy Sony 32HQ150. Z sub-em. I to jest niedościgniony wzór dla obecnych ,,cieniasów'' jeśli chodzi o dźwięk.

Niestety nie spotkałem jeszcze TV LCD czy PDP który by miał dostateczną jakość dźwięku. Niestety to co słyszymy nadaję się tylko do wiadomości. Trzeba mieć świadomość tego że konieczny jest zakup kina domowego. I nie sadzę żeby tutaj się coś w najbliższym czasie zmieniło. TV wychodzą coraz cieńsze i ich dźwięk niestety też.

Philips 47PFL9664 ma z tyłu 2 głośniczki o dziwnej konstrukcji robiące za woofery (i 2 tweetery z przodu). Jego dźwięk można uznać za znacznie lepszy niż dostateczny, bas jest całkiem miękki i pełny. Odkąd go mam, rzadko włączam wzmacniacz z kolumnami, choć kolumny są potężne. Nie słyszałem dotąd innego "cieniasa" o tak dobrym dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQ150..- autentyczną mistrzowską klasę głośników Philipsa możesz stwierdzić sam, po prostu słuchając osobiście w punkcie sprzedaży ( pomimo braku prawidłowych warunków ), tak jak piszesz wszystkie systemy przenoszenia dźwięku jakie podaje producent są li tylko i wyłącznie do zestawów odsłuchowych, ale nie każdy ma pieniądze i warunki aby postawić dodatkowe "meble" i tutaj kłania się mistrzowska klasa Philipsa który jako dosłownie jedyny gwarantuje < ludzki > dźwięk z telewizora. W tym przypadku nie musisz polegać na obcej opinii gdyż możesz to zrobić sam i posłuchać - jak muzyka gra -...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam duży szacunek do Philipsa głównie za Ambilight. Dżwięk też te TV maja faktycznie lepszy niż inne cieniasy. Ale lepszy nie znaczy dobry. Jak dla mnie niestety ten Philipsowski dźwięk przy oglądaniu filmów jest niestety również beznadziejny. Nie ma startu do dźwięku jaki mam w TV kineskopowym. A już oczywiście porównanie z kinem domowym byłoby nie na miejscu.

Moim zdaniem jeśli ktoś kupuje TV za prawie 10tzł po to żeby się cieszyć jego jakością i później oglada filmy korzystając z głośników w nim wbudowanych to niestety nieporozumienie. Film to dźwięk i obraz. I trzeba zadbać o obie składowe. Erę filmu niemego mamy już za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygłosiłeś niestety smutną prawdę na którą nie ma lekarstwa oprócz pieniędzy aby temu sprostać..... ja pisałem po prostu o warunkach jakie większość ma i to jest przykre że jako naród Dziadów mamy jak mamy i oglądamy się za siebie aby zrobić tak prostą rzecz jak kalibrację co w lepiej sytuowanych gospodarkach jest tak normalne jak kupienie chleba......ot wot psia krew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos kalibracji...ma ktoś jakieś sprawdzone namiary na kalibracje 55vt30?Próbowałem kilka z sieci ale raczej mizerny efekt,z gamma 2,4 u mnie odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos kalibracji...ma ktoś jakieś sprawdzone namiary na kalibracje 55vt30?Próbowałem kilka z sieci ale raczej mizerny efekt,z gamma 2,4 u mnie odpada

Czasami jednak lepiej skorzystać ze sprawdzonych sposobów --- ten sposób to Maciek Koper --- , jak widzisz z własnego doświadczenia jednak lepiej zapłacić i mieć pewność że masz to co chciałeś w dobrej i prawidłowej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na 50VT30 zaczęły pojawiać się czasami "kolorowe plamy" na ekranie, a dziś po 10 minutach czarny ekran i miga czerwona lampka z przodu.

Jak znam życie to pewnie naprawa nieopłacalna, bądź niemożliwa i czy jest sens wzywania jakiegoś serwisanta?

Akurat mistrzostwa się zaczęły a tu taki pech ja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciemno nikt Ci nie udzieli porady. Zawieź do jakiegoś serwisu RTV. sprawdza co i jak. Koszt poniżej 100 jakbyś nie chciał naprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2018 o 08:24, Claudio napisał:

Ostatnio na 50VT30 zaczęły pojawiać się czasami "kolorowe plamy" na ekranie, a dziś po 10 minutach czarny ekran i miga czerwona lampka z przodu.

Jak znam życie to pewnie naprawa nieopłacalna, bądź niemożliwa i czy jest sens wzywania jakiegoś serwisanta?

Akurat mistrzostwa się zaczęły a tu taki pech ja....

te tv psuły sie od poluzowanych srubek na modułach i tez tak pewnie stało sie u ciebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...