Skocz do zawartości
Tony72

Panasonic VT30!

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam gt20 i od pewnego czasu na obrazie z konsoli to mi się zaczęło pojawiać.

gt20 też wymienią?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQ150 Mścicielu - bierz przykład z Kolegi Tony72, który potrafi spokojnie udzielić normalnej, konkretnej odpowiedzi. Nie sil się na złośliwości, szkoda Twojego czasu. I skończ już z tym swoim "dziennym pokojem", i "kinem domowym" bo to już nudne. Jakoś nikt oprócz Ciebie nie jest tutaj agresywny. A przepraszam, był jeszcze wrc i wtsz. Jeśli chodzi o tego ostatniego to próbowałem mu pomóc ale niestety ma podobny charakter do Twojego i woli próżną ale za to agresywną dyskusję. Dlatego myślę, ze nikt nie jest mu w stanie pomóc.

Tu Cię nikt nie potrzebuje

Naprawdę warto być zabawnym ale nie warto być śmiesznym! Pamiętaj o tym i wypowiadaj się może najpierw za siebie Ty samozwańczy rzeczniku forum...

I proszę nie odpowiadaj więcej na moje posty - szkoda Twojego czasu, pracy Moderatorów i cierpliwości innych użytkowników.

Tak, te purpurowe kropki też widziałem "na żywo" ale nie sądzę, że na takie coś przyjmą reklamację. Pewne usterki wyeliminowano najnowszą wersją softu.

Pozdrawiam

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może odpowiedzieć co to za problemy na filmach powyżej? Oczywiście pytam o najwspanialszy twór japońskiej technologii - high endowy model telewizora plazmowego, marzenie wszystkich miłośników kina od Los Angeles do Kamczatki i wreszcie produktu przeznaczonego wyłącznie dla znających się na rzeczy koneserów - Panasonica VT30.

U mnie (55VT30) ten problem ne występuje.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jarek777, w takim razie może to też jest sprawa softu. Filmik pochodzi z lipca tego roku - nie wiem kiedy ostatnio były jakieś aktualizacje. Zawsze lepiej jeśli taki problem tkwi na platformie programowej niż w sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Witaj Reymen! :) Miałeś napisac coś jeszcze o swoich poszukiwania idealnego obrazu itd. Na jakim jesteś etapie? Co "ZA" a co "PRZECIW" jeśli chodzi o Twój nowy zakup?

Cztery dni to jeszcze niewiele. Byli tacy, którzy pierwsze kilka tygodni uważali swoje zakupy za dobre aż nagle zmieniali zdanie... dlatego właśnie interesuję się postępami przy ustawianiu obrazu i poznawaniu telewizora.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że im dalej w las tym lepiej,mam odczucie jakby ekran sie wygrzewał i z kazdym dniem bardziej ostrzył,3d,i br to poprostu bajka,natomiast n,najlepiej w trybie thx,poprawiła sie praca multimediów,przyspieszyły opcje internetowe,ale to moze btyc zasługa softu,aktualizacja,na niektórych kanałach :rolleyes: jest ok ,np bbc hd to miodzio,tvn hd juz dgorzej,ale cały czas eksperymentuje,w porównaniu z moim lcd sama 52 656la,obrazy sa bardziej stonowane,wszystko jest zalezne chyba od sygnału hmmmm,zarąbisty pilot,cały metalowy,bdb wykonany,ale podświetlenie pilota to już czerwona kartka dla panasa,minus jak narazie,ale to już chyba pisałem w nocy bardzo delikatnie słyszalny wentylatorek,aha plus wg mnie i to duzy to niezauważalna wogóle poświata,zwłaszcza podczas uzytkowania,jedynie moze po zgaszeniu tv w nocy delikatnie przez 2-3 sek jest,dopóki ekran sie nie ostudzi,brak wytwarzania temp,wg mnie to plus,prawie wogóle sie nie grzeje,umnie chodzi około8 godz dziennie,narazie tyle,wkrótce przedstawie ogólny poziom odczucia w pełni uzytkowanego tv,pozdrawiam tych co kochaja lcd i plazme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha,i powiem to całkiem szczerze,noc dla niego to jest jego świat,ale w dzień uwierzcie mi ,naprawde jest przyzwoicie,no icałkowita racja w tym że aby byc naprawde zadowolonym lub nie,trzeba z nim spędzic troche wiecej czasu niż 4 dni,przede wszystkim muszą opasc emocje,wtedy mozemy kalkulowac zakup,czy dobry czy zły,a mnie jak narazie w skali od 1 do 10 zadowolenie z vt 30 8 :rolleyes:

Edytowane przez reymen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosze wrazenie, kiedy Was czytam, ze tu sie jakis nowy kult rodzi. Zupelnie jak onegdaj z KURO.

Juz nie mozna normalnie o telewizorach pogadac. Ot zapytac przed zakupem, o jego wady i zalety, czy poradzic sie jak ustawic optymalnie, czy znalezc jakas funkcje. Trzeba zrozumiec, ze jest sie wybranym i jakie wymogi nalezy spelnic, aby czuc sie prawowitym czlonkiem klubu posiadaczy VT30.

Musze miec sale kinowa, "zadbac o warunki", wybudowac wille (chyba), kupic kino domowe, choc na TV ogladam jedynie newsy. I nie daj Boze nie dopuscic przed oblicze Telewizora zony albo dziatwy. Tyle wychwycilem z ostatnich postow, moze wczesniej byly inne "kwiatki".

Nie wiem czy smiac sie czy plakac jak czytam takie teksty. Zacytuje w calosci zeby sie Kolega nie obrazil, ale pozwole sobie wytluscic najlepszy IMHO akapit:

Jesli Ty nie widzisz różnicy to Twój problem. Ale jeśli mnie cytujesz to proszę słowo w słowo. Bo inni widzą róznicę. Poza tym jesli kogoś cytuję to muszę się trzymać oryginału. Takie są zasady. Obowiązują wszystkich. Nawet tych którzy nie wszystko rozróżniają.

Co do potencjalnych klientów najwyższych modeli TV to nie wierzę że ktoś kupuje najdroższy w swojej klasie telewizor i nie ma kina domowego. Jeśli tak robi to robi błąd. Film to obraz i dźwięk. Nie ma przyjemności w ogladaniu filmu z wybitną jedną składową i beznadziejną drugą. Dlatego nie powinno się oglądać tej klasy odbiorników w pomieszczeniu gdzie żona robi obiad a dziecko odrabia lekcje. Taki zakup moim zdaniem nie ma sensu. Lepiej te nie małe pieniądze wydać najpierw na polepszenie warunków lokalowych a dopiero później zdecydować się na topowy TV. Topowe TV to produkty luksusowe i niestety skierowane do bardziej zamożnych klientów.

HQ150 my rozmawiamy o telewizorze. Kawalku metalu, plastiku, szkla i innego badziewia, ktorego podstawowym zadaniem jest wyswietlanie telewizji.

Po co dorabiasz do tego jakas chora ideologie?!

W mojej kuchnio-jadalni, gdzie zona robi obiad, a dziecko czasem odrabia lekcje, wisi "topowy" (niedawno temu), bezprzewodowy TV Sony. A jedynym powodem dla ktorego tam wisi, jest to, ze jest bialy, bo tak akurat zona chciala, bo wiekszosc scian w tym pomieszczeniu jest bialych. Czy dobrze zrozumialem, ze zgodnie z Twoimi przekonaniami, nie mam prawa kupic dowolnego TV, bo nie wypada go wieszac "w kuchni", czy nie ma sensu?

Zapewniam cie, ze nikt w domu, nie czuje z tego powodu dyskomfortu. Zastanawiam sie dlaczego Ty uwazasz, ze jest cos w tym niewlasciwego i skad czerpiesz te swoje teorie.

Chyba po prostu traktujesz swoje telewizory podmiotowo. Podpowiem Ci, ze to niezdrowe, ale na pocieszenie wspomne, ze mielismy juz tu paru takich zawodnikow, ktorzy mocno przezywali swoja milosc do KURY. Teraz, po czasie, juz chyba zaczeli z powrotem traktowac telewizor przedmiotowo, jak nalezy.

Reymen

To nie do Ciebie ta krytyka.

Bez watpienia masz sie z czego cieszyc, bo pomimo swoich wad, jak dla mnie, to obecnie najlepszy TV i doskonale rozumiem radosc udanego zakupu. Oby chodzil jak nalezy i nie sprawial klopotow

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaje szczere odczucia jakie mam,są plusy i minusy,nikomu nie narzucajmy co ma kupic i dlaczego,ja mam vt 30,ktos ma hx920,jeszcze ktos ma d800,wazne zeby kazdy z nas był zadowolony i podziejił sie uwagami na temat sprzetu z innymi,dla przestrogi lub zachęty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :) Tak myślałem, że najnowszy soft wiele poprawia. A powiedz co tam jest teraz dostępne? Czy VOD TVN i TVP oraz Ipla są? Czerwona kartka za podświetlenie, dlaczego? ;) Pracuje 8 godzin dziennie ale rozumiem, że "wygrzewasz" go na różnych kanałach? Pytam bo wiele osób przestrzega szczególnie przes TVN24, Polsat News itp. ze względu na stałe pasy - widziałem już niestety wiele powidoków spowodowanych zbyt długim przebywaniem na tych kanałach :( No i jeszcze te wszystkie dodatkowe znaczki, którymi raczy na telewizja... Przy oglądaniu blu ray / dvd ten temat nie ma znaczenia ale przy TV takiego zdecydowanie nabiera. Podobnie z proporcjami ekranu - jeśli ktoś nie lub "rozjechanych" czy powiększonych postaci i włączy tryb 4:3 to te czarne pasy po bokach mogą później odstawać jakością (mam na myśli stopień wypalenia) obrazu od pozostałej części. Tak samo w przypadku filmów (nawet blu ray) w formatach szerszych niż 16:9 - tu znowu czarne pasy są u góry i na dole.

Z pełnym przekonaniem dołączam się do poglądów i wypowiedzi Kolegów binary i reymena! Nic dodać, nic ująć! :)

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ipla,iplex,fajna sprawa,wygrzewanie różnie ,teraz leci liga mistzrów n sport kanał bedzie czynny gdzies do 24,bo jeszcze skróty bede ogladał,czyli jakies 4 godz bo mecz oglądam w całości od 21,i tak robie,obejrze film,2 godz sport,wiadomości na ttvn,normalnie jak każdy użytkownik,narazie nie zauwazyłem żadnych poświat,podswietlenie pilota,hmmmmmm,musiałbys sam zabaczyc,dziwne diody czerwone burdelówy,poprostu brzydkie,psują całokształt,ale ,nie ma nic idealnego i ten tv napewno taki nie bedzie,tzn IDEALNY,jak cos jeszcze wyłapie to napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reymen, mam kilka pytań, odpowiesz:)?

1. czy widzisz przy sygnale z enki -50hz, szczególnie przy LM rozpadający sie obraz? Tzn, jakby podwójny przy szybkim ruchu kamery po murawie boiska? Jesli widzisz ustaw IFC na "mild"

2. czy widzisz zielone plamy na ekranie w miejscu gdzie ich byc nie powinno?

3. czy widzisz purpurowe kropki np. na napisach końcowych (białe napisy na czarnym tle)?

4. czy na szybie od wewnątrz zauważyłeś odciski palców??? Poważnie ale to się zdaża!!!

Jesli nie widzisz niczego z powyzszych, czego Ci bardzo zycze to jaki jest numer serii tego tv?

Pozdr,

P.S Gość o ksywie 939 z avforums podaje super ustawienia, mozesz wypróbować, to chyba te:

Pro:

Contrast 47

Brightness 0 (Euro model-> mid scale)

Color 27

Gamma 2.4

Gamma:

10IRE 0

20IRE 0

30IRE 0

40IRE 0

50IRE 0

60IRE 0

70IRE 0

80IRE 0

90IRE 0

100IRE -1

White Balance:

RG 3

GG 0

BG 8

RC 2

GC 0

BC 4

Details (remember these are "trimming" controls applied to the above):

IRE10 -6, 7, -22

IRE20 1, 6, -9

IRE30 3, 6, 6

IRE40 2, 6, 6

IRE50 3, 8, 5

IRE60 2, 6, 4

IRE70 4, 6, 6

IRE80 3, 6, 4

IRE90 3, 6, 6

IRE100 2, 6, 10

CMS:

RH 2

GH 3

BH 7

RS -3

GS -3

BS 8

RL 2

GL 1

BL -2

YH -2

CH 0

MH -3

YS 0

CS 2

MS -4

YL 1

CL 0

ML -1

Derived contrast value 11896:1, max. light output 86.43 cd/m2 (large windows), gamma 2.22.

pozdr

Edytowane przez Tony72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reymen

Ja N-kę ogladam na trybie normalny. Z chęcią bym się zapoznał z Twoimi ustawieniami trybu THX. Warto porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauważyłem zadnej z wymienionych akcji,moje ustawienia thx to

kontrast 55

jasnośc -2

kolor 32

ostrośc 10

int kolory off

eco off

redukcja szumów max

ifc off

podwyższona rozdz max

overscan off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze niektórym wyda sie to śmieszne,ale za tydzień planuje sobie jeszcze w nim zrobic profesjonalna kalibracje,jestem zboczony,wiem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne ustawienie znalazłeś TONY 72,już mam zapisane na prof 2,zaczynam olądac na tym ustawieniu,bede miał porównanie i nowy materiał do analizy,ale wygląda bardzo przyjemnie i wiarygodnie,MISJA NA MARSA na HBO2 naprawde FAJNIE ,ale zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauważyłem zadnej z wymienionych akcji,moje ustawienia thx to

kontrast 55

jasnośc -2

kolor 32

ostrośc 10

int kolory off

eco off

redukcja szumów max

ifc off

podwyższona rozdz max

overscan off

reymen

Dzięki.

Sprawdzę u Siebie i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reymen, podwyższoną rozdzielczość i redukcje szumów proponuje wyłączyć szczególnie przy HD oraz oczywiście BD ale oczywiście najważniejsze jest twoje osobiste odczucie. Wiesz na avforums.com jest cały dział odnośnie ustawień VT30, flatpanels.dk przy teście też napisał własne ustawienia i chyba cnet.co.uk. Nie bierz za bardzo pod uwage ustawień z amerykańskich stron. Generalnie zycze ci zadowolenia i ciesz sie zakupem zamiast doszukiwac sie jakis wad jak to ja zawsze szukałem:)

pozdr,

P.S Pamiętaj o aktualizacji na bieżąco bo warto.

Ad. Misji na Marsa, masz racje dzis na HBO2HD wyglądało to wyraźnie lepiej niz jakiś czas temu na HBOHD.

Edytowane przez Tony72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za błąd,oczywiście redukcje mam na off,gdzieś mi sie wkradł błąd,sorki,ustawienia co znalazł TONY72 nawet fajne,ale w nocy na playerze zbyt mała czerń dla mnie,pokusiłbym sie ze nawet bardzo ciemny granat,thx ma czarny jak w d............. :rolleyes:

Edytowane przez reymen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według WhatHiFi Panas 55VT30 został najlepszym TV powyżej 52':

Best 52in+ TV: Panasonic TX-P55VT30

Zresztą Panasy PDP wygrały większość konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja ciagle sie zastanawiam i mam rozterke czy LCD 55HX920 czy 55vt30 w jednym zdarzajace sie problemy z podswietleniem w rogach,natomiast w drugim problemy z powidokiem i byc tu madrym :huh: na cos trzeba sie zdecydowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba modele wybitne. Ani te powidoki nie straszne bo nie spotkałem jeszcze użytkownika u którego by to miało miejsce(tylko straszenie w necie), ani problem z cloudingiem w Sony chyba też nie jest tragedią. U jednego użytkownika do tej pory miał miejsce. Zobaczymy w tym tygodniu czy Sony się z tym upora. Nie będziesz narzekał na żaden z tych odbiorników. Pozostaje różnica w cenie. Jak będziesz oglądał głównie w ciągu dnia i nie masz możliwości zasłonięcia okien to skłaniał bym się do Sony. Tyle tylko że trzeba by kupić w autoryzowanym salonie żeby mieć 5 lat gwarancji. A to kosztuje. A Panasa za 8300zł masz z 5 letnią gwarancją bez znaczenia gdzie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za błąd,oczywiście redukcje mam na off,gdzieś mi sie wkradł błąd,sorki,ustawienia co znalazł TONY72 nawet fajne,ale w nocy na playerze zbyt mała czerń dla mnie,pokusiłbym sie ze nawet bardzo ciemny granat,thx ma czarny jak w d............. :rolleyes:

reymen

Przetestowałem Twoje ustawienia. Jednak wolę mój tryb normalny. Co ciekawe mam nastawy mniej wyśrubowane a obraz bardziej bym powiedział dynamiczny. Może ten tryb tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...