Skocz do zawartości
pmcomp

BBC Knowledge HD w n, multiroom, moduł CAM dla tnkHD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chyba jeszcze u nas na portalu tej wiadomości nie było. Telewizja nowej generacji n podała na swojej konferencji dla dystrybutorów, że od lutego 2011 wprowadzi do swojej oferty kanał BBC Knowledge HD, na zasadach wyłaczności dla platformy n.

Co najciekawsze na kanale tym prezentowane są najnowsze odcinku kultowego programu Top Gear: http://www.jambox.pl/news/332

BTW podano, że jeszcze w tym roku platforma n uruchomi długo obiecywaną i długo oczekiwaną usługę multiroom, opartą na dekoderze stosowanym w tnkHD. Także wprowadzony zostanie do oferty moduł CAM dla tnkHD co pozwoli oglądać ta ofertę na tunerach SAT wyposażonych w slot CI, a także na telewizorach wyposażonych w tuner SAT i slot CI.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moduł CAM dla tnkHD co pozwoli oglądać ta ofertę na tunerach SAT wyposażonych w slot CI, a także na telewizorach wyposażonych w tuner SAT i slot CI.

to jest naprawdę dobra wiadomość. Pierwszy raz n - ka mnie pozytywnie zaskoczyła.:D

A kiedy to się stanie? Zostało podane? Czy tylko "wkrótce"? A podano za ile złotych ?

pzdr

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest naprawdę dobra wiadomość. Pierwszy raz n - ka mnie pozytywnie zaskoczyła.:D

A kiedy to się stanie? Zostało podane? Czy tylko "wkrótce"? A podano za ile złotych ?

pzdr

Nie podano. Jutro zaczynają się targi SAT Krak, zapewne tam bedzie więcej informacji.

Moje nieoficjalne źródła mówią ... niedługo :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwolnienie kanałów HD jak TVN HD? No nie wierzę...

A kto mówi o uwolnieniu? Kanał TVN HD w tnkHD nie został uwolniony tylko dołaczony do pakietu bez opłat, a to kolosalna róznica. Chyba, że masz na mysli uwolnienie od płacenia ... wtedy sie zgodzę :lol: :lol: :lol: . Karta, a co za tym idzie kanały HD w Twoim rozumieniu, dalej jest sparowana z dekoderem. Chyba nie sądzisz, że będzie inaczej w przypadku modułu CAM?

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że kupię moduł z kartą i będę mógł go umieścić w moim dekoderze i oglądać np. TVN HD.

Wydaje mi się, że dobrze sądzisz :rolleyes:. Na tym polega idea modułów CAM. Ciekawe będzie tylko, czy taki moduł z Twoim dekoderem będzie współpracował i czy nie będzie "się gryzł" z innymi modułami. W przypadku różnych dekoderów i modułów CAM od CP i C+ bywało różnie.

No cóż ... jest ryzyko, jest przyjemność :lol: :lol: :lol: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominałeś dodać że będzie to moduł CI+, tak przynajmniej zapowiadał McGuru.

Bardzo słuszna uwaga. Ale ma podobno pracowac jako CI. Mam nadzieję, że już niedługo się dowiemy jak będzie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część set-top-boxów na pewno będzie mieć spore problemy z tym modułem TNKHD. Już na pewno nagrywanie z tego CI+ będzie zablokowane dla wszelkiej maści fergusonów i innych klonów, choć chciałbym się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego? On jest kompatybilny wstecz.

W tym przypadku raczej nie będzie kompatybilny wstecz. Cała idea CI+ zakłada że dostawca może wymusić szyfrowanie danych przesyłanych pomiędzy modułem a odbiornikiem a żaden odbiornik nie zgodny z CI+ tego nie obsłuży. Jeżeli moduł obecnie wprowadzany przez n będzie zgodny z wcześniejszymi zapowiedziami McGuru to możesz zapomnieć o odbiorze na niezgodnych z CI+ odbiornikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzeczać się nie będę ... Wy wiecie swoje ... ja słyszałem swoje.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie mam zamiaru, zwłaszcza że nie widziałem nigdzie aby McGuru zapowiadał szyfrowanie moduł>odbiornik. To są wyłącznie moje dywagacje opierające się na zapowiedzi że moduł ma chodzić w standardzie z "+", a ściślej że będzie to moduł CI+.

A tak a propos BBC knowledge HD, mogli by dać napisy po Polsku, na BBC HD są tylko po Turecku :(.

Edit:

Dla porządku odszukałem ten post McGuru:

http://hdtvpolska.com/topic/21336-telewizja-na-karte-w-hd-tnk-hd-juz-wkrotce-na-rynku/page__view__findpost__p__209127

Edytowane przez Pampalini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mówi o uwolnieniu? Kanał TVN HD w tnkHD nie został uwolniony tylko dołaczony do pakietu bez opłat, a to kolosalna róznica. Chyba, że masz na mysli uwolnienie od płacenia ... wtedy sie zgodzę :lol: :lol: :lol: . Karta, a co za tym idzie kanały HD w Twoim rozumieniu, dalej jest sparowana z dekoderem. Chyba nie sądzisz, że będzie inaczej w przypadku modułu CAM?

Pozdro

Nie napisałeś od kiedy zaczyna się sprzedaż? :) Od dawna mówi się, że moduł CI+ mógłby pracować jako CI, ale to zależy również od softu w tunerze. Najnowsze TV mają slot CI+ - przygotowane na niemiecki rynek do HD+, ale tylko alternatywne softy i moduły dają radę.

Nie wyobrażam sobie, że "n" wypuści moduł dla garstki tunerów CI+ i kilku modeli TV tylko, to by było bez sensu. Miło słyszeć ten "przeciek". Napisz kiedy.

Pozdr.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie przeciek. To informacje z cytowanej wyżej konferencji.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to hicior sezonu może być, nie dorównają mu telewizory za darmo i inne bajery konkurencji. Jak wszystko będzie z głową.

Tym razem SatK powinien czytać to forum :)))))

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie przeciek. To informacje z cytowanej wyżej konferencji.

Pozdro

A kiedy odbyła się ta konferencja ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czym Panowie sie tak podniecaja bo przeciez MR miał byc rok temu, na wiosne na jesien teraz znowu zimą itp itd.i tez w/g oficjalnych informacji. Nie uwierze dopóki nie zobacze. Zapomnieliscie o cenie tego MR, bedzie to koszt kilkuset zł za dekoder + mies.dodatkowa opłata. Tak wynika z tel. sondazowych od n. Odnosnie modułów to było to wiecej niz pewne bo wiecej zarobia na modułach z kartami niz na sprzedazy tnk wiec to dobry pomysł. Zalezy to jednak od kosztu modułu i jego współpracy z popularnymi tunerami wiec to jeszcze potrwa chwile. BBC Knowledge HD- moze byc fajny kanał jak juz ruszy i kiedy ruszy to sie przekonamy. Póki co w n delikatnie mówiąc jest totalny zastój i wycofywanie usług np. You tube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedź BBC Knowledge HD jest bardzo zastanawiająca, ponieważ kanału tego w wersji HD nie ma w WB.

Spotkałem niedawno info, że Top Gear jest wciąż przygotowywany w technologi SD.

Jedyna platforma która BBC Knowledge zapowiada w HD to n-ka.

A tutaj oficjalne info o module TNK HD

http://satkurier.pl/news/59921/premiera-modulu-tnk-hd-na-sat-krak-2010.html

Edytowane przez netquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie info tylko cieszy! Jak Dreambox zaakceptuje ten moduł będzie miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ... czy ktoś będzie sprawdzać kompatybilność z różnymi tunerami? Czy tylko wolna amerykanka - kup a potem się zobaczy?

Rozumiem, że nie da się sprawdzić z KAŻDYM tunerem HD ale przynajmniej z najpopularniejszymi - niewątpliwie ułatwiłoby to i sprzedawcy i klientowi. Ja tam nieśmiało zapytam czy z Topfieldem 7700 będzie działać...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...