Skocz do zawartości
misfit

Problematyczne wydania PL na nośniku Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Dodany:

Hunger Games / Igrzyska Śmierci (dystrybutor: Monolith)

Brak ściezki 7.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niepotwierdzonych dodany:

Get The Gringo / Dorwać Gringo (dystrybutor: Monolith)

1.78:1 (OAR 2.40:1)

Jak ktoś już widział i może potwierdzić błędny AR to byłbym wdzięczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dorwać Gringo 1.78:1 dla mnie bez sensu cała ta lista, nic nie wnosi istotnego. Podaj tytuł kraj wydanie znajdę wadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LISTA jest bardzo OK - masz jak na dłoni partactwa i możesz uniknąć (jeśli jest alternatywa) niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwać Gringo 1.78:1 dla mnie bez sensu cała ta lista, nic nie wnosi istotnego. Podaj tytuł kraj wydanie znajdę wadę.

Co może być bezsensu w liście, która pokazuje ułomności danego wydania? A może mamy tutaj wydawcę ;p Lista wiele razy mi się przydała Dziękuję, że chce się ludziom pomagać bezinteresownie! A temat jak widać jest mocno odwiedzany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla mnie typowa lista zachęcająca do piractwa i niekupowania polskich produktów. Chyba że ktoś ogląda wyłącznie w oryginalnym języku i napisy polskie są mu zbędne. Jeśli się mylę proszę mi wytłumaczyć w jaki inny legalny sposób się to odbywa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wprawdzie problem nie dotyczy, co nie znaczy ze nie mam zdania.

Ja widze sens prowadzenia takiej listy, bo pozwali uniknac rozczarowujacych zakupow. Pozwoli rowniez na jakas analize w przyszlosci, czy proceder "kastrowania" czy psucia polskich wydan sie rozwija, czy zanika.

Byc moze mam dzisiaj zly dzien, ale jakos nie moge sobie wyobrazic jak owa lista ma zachecac do piractwa. Co najwyzej zachecic do sprowadzenia ulubionego filmu z zagranicy. Czy to jest nielegalne? Czy moze chodzi o korzystanie z napisow przetlumaczonych i udostepnionych poza wiedza i przyzwoleniem dystrybutora?

Moze to jest nielegalne na terenie Polski. Jesli tak, to przepraszam za moja ignorancje w tym zakresie, ale przyznaje szczerze, tego nie wiem.

Wiem natomiast to, ze wieksza swiadomosc konsumenta bedzie zawsze skutkowac swiadomoscia producenta, o koniecznosci podniesienia jakosci niepelnowartosciowego produktu.

Misfit.Tak trzymaj!

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwać Gringo 1.78:1 dla mnie bez sensu cała ta lista, nic nie wnosi istotnego. Podaj tytuł kraj wydanie znajdę wadę.

Dzięki za info.

Do potwierdzonych dodane:

Get The Gringo / Dorwać Gringo (dystrybutor: Monolith)

1.78:1 (OAR 2.40:1)

Safe (2012r) / Protektor (dystrybutor: Monolith)

Brak ścieżki 7.1

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie typowa lista zachęcająca do piractwa i niekupowania polskich produktów.
Stawiasz patriotyzm (sic!) ponad chęć posiadania pełnowartościowego przedmiotu, w tym przypadku płyty z filmem? Przykro mi, ale jeśli polski dystrybutor raczy mnie wykastrowanym z dodatków oraz oryginalnej jakości dźwięku i obrazu bublem, to moich pieniędzy nie zobaczy.

Zresztą Twoja strona pełni dokładnie taką samą funkcję, co ta lista, z czego chyba w pełni nie zdajesz sobie sprawy ;)

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie typowa lista zachęcająca do piractwa i niekupowania polskich produktów. Chyba że ktoś ogląda wyłącznie w oryginalnym języku i napisy polskie są mu zbędne. Jeśli się mylę proszę mi wytłumaczyć w jaki inny legalny sposób się to odbywa ?

Nie bardzo rozumiem Twój tok rozumowania w jaki sposób ten temat zachęca do piractwa czy do nie kupowania polskich wydań filmów, ale mniejsza z tym...

Ponad 90% polskich wydań na BD w niczym nie odbiega od wydań zagranicznych, kilka procent jednak posiada pewne mankamenty, które zostały wyszczególnione w tym temacie. A to czy te mankamenty kwalifikują się do rezygnacji z zakupu czy też sięgnięcia po wydanie zagraniczne, jeśli takowe tych wad jest pozbawione, to już każdy sam sobie rozstrzygnie wedle własnych upodobań.

Np. sam mam w swojej kolekcji kilka pozycji wyszczególnionych w tym temacie ze względu np. na brak ściezki 7.1 czy brak płyty z dodatkami - te mankamenty mi zupełnie nie przeszkadzają bo mam głośniki 5.1, a dodatków nie oglądam poza sporadycznymi przypadkami. Dla kogoś innego jednak te mankamenty mogą być istotne. Podobnie z brakiem bezstratnej ścieżki dźwiękowej - dla kogoś np. brak ścieżki DTS-HD MA w Star Warsach może być zupełnie nieistotne bo np. nie dysponuje odpowiednim sprzętem (czy narządem słuchu ;) ), który odtworzyłby gęste formaty dźwięku lub po prostu preferuje ścieżkę lektorską. Dla mnie z kolei brak bezstratnej ścieżki dźwiękowej, czy skopane kadrowanie czy to w polskim czy zagranicznym wydaniu, kategorycznie wyklucza zakup.

Tak jak wcześniej pisałem - każdy ma swój rozum i sam wie czego oczekuje po wydaniach BD i po to przy każdej pozycji są podane szczegółowo powody jej wstawienia.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stawiasz patriotyzm (sic!) ponad chęć posiadania pełnowartościowego przedmiotu, w tym przypadku płyty z filmem? Przykro mi, ale jeśli polski dystrybutor raczy mnie wykastrowanym z dodatków oraz oryginalnej jakości dźwięku i obrazu bublem, to moich pieniędzy nie zobaczy.

Zresztą Twoja strona pełni dokładnie taką samą funkcję, co ta lista, z czego chyba w pełni nie zdajesz sobie sprawy ;)

Pro-Motion pokazał na pełnowartościowe przedmioty kilka udanych pozycji i jak skończył ? Firma Windykacyjna wyprzedaje filmy po 19,99. Ekonomia jest bezlitosna ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego co jest z[beeep]... kupujemy poza PL. Prosta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro-Motion pokazał na pełnowartościowe przedmioty kilka udanych pozycji i jak skończył ? Firma Windykacyjna wyprzedaje filmy po 19,99. Ekonomia jest bezlitosna ;)

Faktycznie duża to strata, początki co prawda mieli nie najlepsze, ale później się wyrobili, taki Transporter 3 z pomysłem na dwie wersje filmu - kinową i telewizyjną + ich patent z napisami różnych wielkości to dla mnie było mistrzostwo świata + Pulp Fiction, które hurtowo zagranica od nas importowała....

No cóż, szkoda, że tak skończyli - nie wiem na ile to prawda, ale chodziły słuchy, że konkurencja była mocno niezadowolona z ich niskich cen, że psują rynek, itp. i kopali pod nimi dołki na wszelkie sposoby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodany:

Goldeneye (007 James Bond) (dystrybutor: Imperial)

DNR

Powyższe dotyczy również wydań zagranicznych.

Ciekawostka -> http://www.screensho...mparison/147158

Drugi screen to te samo wydanie tyle, że zrobiony podczas ściemniania sceny, prawdopodobnie wtedy automacik DNR'owy poluzował swoją "obecność". Pokazuje to jak mógłby wyglądać ten film gdyby nie nadmierne użycie DNR-a...

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z boxem 22 x 007 - jest poprawiony DTS HD MA, czy dalej to samo, bo przepakowali tylko stare wydanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do potwierdzonych dodany:

Machine Gun Preacher / Kaznodzieja z karabinem (dystrybutor: Monolith)

1.78:1 (OAR 2.40:1)

Wydanie polskie -> http://poral.eu/screen/BLU_RAY_1920_1080/m/machine_gun_preacher/machine_gun_preacher_14.png

Wydanie US -> http://www.doblu.com/wp-content/uploads/2012/06/machinegunpreacher12317.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co gorsza nie jest to open matte, ale ucięty po bokach obraz. Ugh.

Tak, w większości tych Monolithowych 1.78:1 robionych z formatu 2.40:1, stosowane jest "mniejsze" zło czyli otwarcie kadru, MGP jednak był kręcony anamorficznie (poza kilkoma scenami) więc tutaj nie było takiej możliwości.

To samo odnośnie Get The Gringo.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro-Motion pokazał na pełnowartościowe przedmioty kilka udanych pozycji i jak skończył ? Firma Windykacyjna wyprzedaje filmy po 19,99. Ekonomia jest bezlitosna ;)

Gdzie można kupić po 19,90 ich filmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodane:

Awakening, The / Szepty (dystrybutor: Tim Film Studio)

1.78:1 (OAR 2.40:1)

Tinker, Tailor, Soldier, Spy / Szpieg (dystrybutor: Tim Film Studio)

1.78:1 (OAR 2.40:1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodane:

5 Days of War / 5 Dni Wojny (dystrybutor: Tim Film Studio)

1080i50

Island, The / Wyspa (dystrybutor: Galapagos)

Brak bezstratnej ścieżki dźwiękowej (Dolby Digital 5.1 640kbps)

Last of The Mohicans, The / Ostatni Mohikanin (dystrybutor: Galapagos)

Obraz został w znacznym stopniu przyciemniony - w scenach dziennych obraz często sprawia wrażenie niedoświetlonego,

natomiast w scenach nocnych widoczność detali w ciemnych obszarach obrazu została dramatycznie ograniczona.

Powyższe dotyczy również wydań zagranicznych.

Z Ostatnim Mohikaninem miałem dylemat czy go dodać do listy, transfer został niby zaaprobowany przez Mann'a, ale przeważyło to, że na forach sporo osób narzeka na ten przyciemniony obraz - w filmie jest sporo scen nocnych i w znacznej ich części widoczność detali jest prawie, że zerowa na prawidłowo skalibrowanym wyświetlaczu (nie ma tego mankamentu w wydaniu dvd czy hdtv).

Detale w cieniu nie są bezpowrotnie utracone tak jak np. w przypadku polskiego wydania Drive, tak więc można się częściowo poratować zmianą ustawień gamma i/lub podbiciem jasności dla tego konkretnego filmu...

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodane:

Amityville Horror, The (2005) / Amityville (dystrybutor: Pro-Motion)

1.78:1 (OAR 2.40:1)

Brak bezstratnej ścieżki dźwiękowej (Dolby Digital 5.1 384kbps)

Dredd 3D (dystrybutor: Monolith)

Nieprawidłowy zakres luminacji skutkujący brakiem detali w ciemnych obszarach obrazu

oraz ogólnym jego przyciemnieniem w stosunku do wydań zagranicznych.

Brak ścieżki 7.1 (dostępna jedynie w wydaniu amerykańskim).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodane:

Cold Light of Day, The / Zimne światło dnia (dystrybutor: Monolith)

1.78:1 (OAR 2.40:1)

Sixth Sense / Szósty zmysł (dystrybutor: Imperial)

DNR

Odnośnie Szóstego zmysłu, to po skanie BDInfo polskiego wydania z poral.eu widać, że nasze wydanie jeśli chodzi o obraz i dźwięk jest identyczne m.in z wydaniem amerykańskim, a tutaj mamy porównanie obrazu do wydania niemieckiego.

Edytowane przez misfit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sixth Sense / Szósty Zmysł nie ma w Polsce wydania BD wydanie o którym piszesz jest z Włoch. W tej chwili powinien wydać to CD Projekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, niedługo poprawię. Tego Imperiala wziąłem z Twojej stronki, ale faktycznie nie doczytałem, że po dziś dzień nie wydano tego w polskiej dystrybucji :lol:

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...