Skocz do zawartości
Gmeru

Discovery HD (od 2010 Discovery HD Showcase) opinie, wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='hojlo1' post='20875' date='07.11.2006, 22:19 ']
([b]darekdar1[/b] - jak to zróbcie próbę.....i kończę temat - gdzie logika???)

...mam podłączone tak (u znajomego = telefoniczna , płaską "linką") RJ45 (po ok 10/15m - z rok temu założył, a kupił , bo nie było innego i mu w sklepie zarobili.
Mało tego - jak mu robili z przeplotem to wycieli pozostałe 4 żyły.

Z rok już z nim koresponduję i zapomnieliśmy o kablu (wszystko ok) - a ostatnio routerka zmienił i dalej ok.
Problem nie jest jednoznaczny i tyle.

Ps - by być w temacie odpowiem jaki to ma wpływ na Discovery HD - ŻADEN! :)
[/quote]

Korespondujesz?, gadu gadu? mail? Czytaj o czym piszę o transmisjach cyfrowych mierzonych w Mb/s a nie kb. Niech znajomy spróbuje tym kabelkiem przesłać między komputerami pliki kilkuset Mb i zmierzy transfery.Okaże się że jeżeli komputery się dogadają to będą przez LAN 100Mb przesyłać np 1kb/s. Przy tv hd mamy STAŁY bitreate mierzony w MB/s i ma się to nijak do chwilowych transmisji między kompami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak tylko na marginesie wtrące, co ma elektryk wspólnego z elektronikiem i odwrotnie -- NIC, przepraszam i już nie będe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='czaki' post='21293' date='09.11.2006, 22:21 ']
tak tylko na marginesie wtrące, co ma elektryk wspólnego z elektronikiem i odwrotnie -- NIC, przepraszam i już nie będe
[/quote]
;) Bradzo dużo w dzisiejszych czasch. Dzisiejszy inż elektryk to inaczej energoelektronik. W dużym uproszczeniu to elktronik od dużych Voltów i dużych Amperów. Sterowanie, pomiary, automatyka, transmisja. Falowniki, sterowniki mikroprocesorowe, transmitery, magistrale, mierniki analogowe i cyfrowe. Spora część przedmitów jest wspólna dla tych kierunków. Elektronik steruje silniczkiem np w CD a ja steruję np silniczkiem na pływającym 100.000 tysięczniku. Taka ot różnica B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się, że wywołałem tę dyskusję, gdyż dzieki temu ktoś opisał w skrócie co i jak z tymi transferami cyfrowymi :-)
Dzieki wielkie w imieniu Laików :-). Wynika z tego, że im lepszy kabel tym elektronika w sprzęcie mniej jest obciążana. ;_).
Ah te szybkie transmisje :-). Co będzie jak wejdzie UHDTV. Już sobie wyobrażam te kabelki.

A wracając do tematu Discovery HD to wszystko zależy jak zwykle od nadawcy. Pamiętajmy, że mają dynamiczne bitrate i to dlatego jest lepiej i gorzej.
Mogliby jednak pozostawić stały minimalny wycinek dla kanałów HD. Byłoby miło nie widzieć powszechnej w kanałach SD pikselozy.

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='21387' date='10.11.2006, 13:06 ']
CZy mozecie skonczyc ta dyskusje (nie zwiazana z DISCOVERY) ?
[/quote]

Chciałem już dwa razy skończyć, ale zawsze znajdą się jacyć mądralińscy co wiedzą lepiej ą, a wiedza tyle co zjedzą. Będzie już o Discovery. Oglądam kanał od tygodnia i póki co bez zastrzeżeń, żadnych zacięć, pikselozy, freezów. Sporadyczne artefakty, ale będące chyba raczej skutkiem nierównomienego oświetlenia sceny zdjęciowej, szczególnie w programach o wielkich budowlach,lub amerykańskich choperach. Fakt, że często brakuje tej "lepkiej" głębi obrazu i koloru jak na LUX HD, ale to chyba skutek mniejszego bitstreama. Oglądam na pełnym 1080i /wygląda faktycznie lepiej niż 720p, przynajmniej u mnie/ i porównywałem z dobrze nagranymi płytami DVD /odtwarzacz LG RH200MH/ skalowanymi przez HDMI do 720p. Obraz z dvd jest bardzo dobry, ale dicovery HD lepsze:). Gdy obejrzałem mecz w polo na luxie, hm mimo wszystko n-ka musi jeszcze popracować trochę nad przekazem discovery, aby zwierzaki chciały tak wyglądać jak te konie w czasie meczu. Osbiście daję im czas, lepsze to niż nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj masz rację. Luxe HD to kanał pokazujący prawdziwe oblicze HD. ITI musi jeszcze popracować nad jakością.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,
nie wiem czy zauważyliście też, ale od jakichś 2 dni poprawiła sie płynność na materiale DHDT. Już nie ma stroboskopu na filmach 60Hz. Coś chyba poprawili w konwersji na 50Hz?
Uff. To był napoważniejszy problem. Super, że już się z nim uporali. Pracujcie panowie, pracujcie nad nowym FW! Masy HD maniakowe czekają!

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
przeczytalem ten watek caly i mam pytanie do ogladajacych discovery HD ,dzisiaj bylem w MM zobaczyc jak wygladaja kanaly
hd na zywo na platformie N powiem tak albo oni cos tam maja zle poustawiane albo nie wiem co myslec o tych kanalach powiedzcie mi czy u was tez jest tak przecietny obraz ,pamietam jak ogladalem na upc polsat dokladnie mistrzostwa swiata (panasonic 42 pv 60) obraz byl naprawde wypas ,nawet na moim dvd lepiej sie prezentuja filmy a to jest jakis stary trup podlaczony do mojej plazmy kablem euro za 5 zl i to co zobaczylem dzisiaj to jest porazka to wogle chyba nie jest hd gdzie ta ostrosc gdzie te detale albo za duzo oczekiwalem myslalem ze hd nawet w polskim wydaniu to bedzie miod a tu poprostu lipa powiedzcie mi czy tak to wyglada w rzeczywistosci czy w MM poprostu maja jakos lipnie to wszystko przygotowane? poprosze o konkretne odpowiedzi bo mam zamiar niedlugo podpisac umowe z N i niechcialbym placic za cos co mi sie nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Bylem w sobote w Saturnie (sklep nalezacy do sieci MediaMarkt , dokladnie MediaSaturn, dla niewtajemniczonych). Jest tam wydzielone stanowisko dla n-ki z wymodelowanym stojakiem... Mam n-ke i wiem jak wygląda jakość programów. Patrzylem na Discovery HD i obraz w Saturnie sie rwal. U mnie w domu na antenie po Cyfrze wygląda o niebo lepiej. Po prostu przypuszczam, że nikomu w tym sklepie nie zalezy na ustawieniu dobrze Anteny. Na stoiskach Cyfry zazwyczaj leci material z DVD :) zeby wszystko wyglądało cyfrowo. Nie mowie o kanalach SD na n-ce, bo jak ktos kiepsko ustawil antene to tak jest!. U mnie odbior jest dobry, wrecz bardzo dobry jak na ta antene (60tke) ktora posiadam... Ale delikatnie zwrocilbym uwage, ze jezeli n-ce zalezy na klientach, to powinni zwrocic uwage w sieciach sprzedazy, gdzie sa stoiska, zeby dobrze ustawili antene. No chyba ze maja ten durszlak od n-ki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='LEMON' post='14903' date='16.10.2006, 17:02 ']EMOCJONOJECIE SIE 1 DISCOWERY LUDZIE MIALEM OKAZJE ZOBACZYC PREMIERE TAM KAZDY KANAL WYPALA OCZY PLACIMY PRAWIE TAKI SAM ABONAMENT A MAMA WIELKIE G...O OLEWAJA NAS NA ZACHODZIE Z TAKIM BADZIEWIEM NIE MIELI BY CO SZUKAC TAM SZANUJA KLIENTA I BYLE CZEGO MU NIE DAJA :[/quote]

Chłopcze nie krzycz tymi dużymi capsami. Tylko na zachodzie Premiere ma z 5mln abonantów więc nie ma co się podniecać.
A tutaj plat forma wystartowała od zera i ma Discovery HD.

Co do Discovery polecam program o Alasce - czegoś takiego to nie widzieliście. ZERO PIXELA. Mistrz obraz. POLECAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włączcie D. leci zarąbisty program o MIAMI : > kosmos jakość (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kojot' post='33549' date='08.01.2007, 04:42 ']Witam
przeczytalem ten watek caly i mam pytanie do ogladajacych discovery HD ,dzisiaj bylem w MM zobaczyc jak wygladaja kanaly
hd na zywo na platformie N powiem tak albo oni cos tam maja zle poustawiane albo nie wiem co myslec o tych kanalach powiedzcie mi czy u was tez jest tak przecietny obraz ,pamietam jak ogladalem na upc polsat dokladnie mistrzostwa swiata (panasonic 42 pv 60) obraz byl naprawde wypas ,nawet na moim dvd lepiej sie prezentuja filmy a to jest jakis stary trup podlaczony do mojej plazmy kablem euro za 5 zl i to co zobaczylem dzisiaj to jest porazka to wogle chyba nie jest hd gdzie ta ostrosc gdzie te detale albo za duzo oczekiwalem myslalem ze hd nawet w polskim wydaniu to bedzie miod a tu poprostu lipa powiedzcie mi czy tak to wyglada w rzeczywistosci czy w MM poprostu maja jakos lipnie to wszystko przygotowane? poprosze o konkretne odpowiedzi bo mam zamiar niedlugo podpisac umowe z N i niechcialbym placic za cos co mi sie nie podoba.[/quote]

ja byłem w sobotę w MM na Górczewskiej w Warszawie , program info z astry w HD leciał z Humaxa 2000 ale na kilkanaście podłączonych telewizorów żaden nie był FUL HD. obraz w HD był tylko przeciętny. może sprzedawcy nie chcą pokazywać obrazu na maxa bo ci co mają taką możliwość nie kupią teraz TV HD ready tylko poczekają na możliwość kupna FUL HD. ceny powoli jednak spadają . 6 miesięcy temu HD ready kosztowały tyle co dzisiejsze FUL HD. Jedyny TV FUL HD Samsunga stał z boku i leciało na nim demo Samsunga.
W Saturnie N była podłączona do dwóch soniaków i discovery HD wyglądało b.dobrze.
U mnie na Sharpie XD1 też świeci pięknie z N-rekordera. Edytowane przez marian_wierzbicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program o Alasce to faktycznie mistrzostwo! Sofa blizej TV i ogladac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Discovery na pewno są lepsze niż te fajfusowskie PLANETE w planete lecą nudy(w 45%) żadko jesc coś o zwierzętach, technice itp. bo to znajduje się w paczce discovery(w n brakuje mi NATIONAL GEOGRAPHIC) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam

[quote name='mattie' post='42930' date='25.03.2007, 23:05 ']...hmm tez macie problem z dzwiekiem na tym programie?[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
ogladam sobie discowery hd i coś mi nie pasuje ,co jest grane ? dzwiek jakis lepszy, no i patrze na amplituner a tu szok!!!!! wszystkie programy leca w dolby digital 5.1 :P , bravo oby tak dalej. W końcu to o co chodziło wizja HD i dziwek dd 5.1 :(:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='skalmen' post='51636' date='26.06.2007, 19:18 ']Witam
ogladam sobie discowery hd i coś mi nie pasuje ,co jest grane ? dzwiek jakis lepszy, no i patrze na amplituner a tu szok!!!!! wszystkie programy leca w dolby digital 5.1 :P , bravo oby tak dalej. W końcu to o co chodziło wizja HD i dziwek dd 5.1 :(:):)[/quote]


Kurde, to jedna mu nie wystarczy. Tyle dziwek to dość kosztowne hobby :P

Sorry, nie mogłem się powstrzymać. Ale entuzjazmowi się nie dziwię :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='51642' date='26.06.2007, 20:14 ']Kurde, to jedna mu nie wystarczy. Tyle dziwek to dość kosztowne hobby :P

Sorry, nie mogłem się powstrzymać. Ale entuzjazmowi się nie dziwię :rolleyes: .[/quote]

He, he no uklad 5 na 1go. Kurde niektorzy to sa niewyzyci ;):lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='51651' date='26.06.2007, 20:56 ']He, he no uklad 5 na 1go. Kurde niektorzy to sa niewyzyci :lol::rolleyes:[/quote]

Ale to bardzo dobry przykład jak można realizować jednocześnie dwie pasje, jedna to oczywiście High Definition, no i ta druga .... też niczego sobie ;).

Aż strach zapytać co w tym kontekście oznacza D.D. Pewne "opcje" przychodzą na myśl. Ale chyba lepiej ich tutaj nie przytaczać, na forum zaglądają też pewnie niepełnoletni :P:P:P .

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chłopaki poszliscie po całosci
takie małe literówki a ile moga przynieś pociechy w sercu i smiechu , pozdrawiam tych z doskonałą wyobraznia i zycze wielu jeszcze takich przeżyc
PEACE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='skalmen' post='51892' date='28.06.2007, 22:53 ']no chłopaki poszliscie po całosci
takie małe literówki a ile moga przynieś pociechy w sercu i smiechu , pozdrawiam tych z doskonałą wyobraznia i zycze wielu jeszcze takich przeżyc
PEACE :)[/quote]


No już się nie tłumacz, nie tłumacz. Nie poznaję kolegi normalnie :P:P:) Najważniejsze, że masz hobby i traktujesz je z pasją :).

Oczywiście mam na myśli High Definition :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...