Skocz do zawartości
Gmeru

Discovery HD (od 2010 Discovery HD Showcase) opinie, wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra wrzucam też temat o Discovery HD - jak wszystko to wszystko. Potem to jakoś posegregujemy - może jakiś dział się zrobi bo naprawdę warto założyć temat o tym kanale.

Kanał doskonale znany z US oraz od niedawna w EU. My jesteśmy 5 krajem, który ma Discovery HD więc jest naprawdę nieźle B)

Oficjalnie kanału Discovery HD jeszcze nie ma odkodowanego ale jak widać niektórzy go mają. Jak? Niewiem ale jeżeli ktoś go ma i ma HD Ready TV proszę o swoje opinie. Ja też go mam od wczoraj więc spieszę z relacją. Od razu mówię, że Discovery HD to już grubo ponad 1000 programów nagranych specjalnie w technologii High Definition. Osobiście znam ten kanał doskonale i nie tylko ja > parę osób na forum posiadamy grubo ponad 300 programów więc troszkę kanał jest znany. Ale wszystko w MPEG-2

Jak się ma jakość Discovery HD na n do tej w MPEG-2?

Po pierwszy włączeniu akurat trafiłem na zwiastun, który oczywiście powala. Ale potem już poleciał jakiś dokument i akurat nie był zwalający z nóg. Ba wyglądał prawie jak mega super upscalowane SD. Więc jak widac zdarzają się dokumenty kręcone taką kamerą, że troszkę to HD jest innego typu B)

Ale po 24 poleciały już same kozaki: Sunrise Earth czyli cykl programów relaxacyjnych ;) Stoi sobie kamera przez 20 minut w jednym miejscu i oglądamy życie przyrody.
Wczoraj było o wulkanach. JAKOŚĆ: R E W E L K A chociaż niestety czasem jakieś makrobloki i pixele się pojawią...dziwne. Czyli nie tylko na MPEG-2 ale i MPEG-4 też potrafi się coś czasem krzaczyć.

Dalej leciał kolejny program i jakimś gościu co podróżuje po dżunglach itd i też jakość pierwsz klasa. Super piękne HD.

Ogólnie kanał jest moim ulubiony kanałem w dodatku po polsku ale czasem jakieś syfy latają na ekranie :)
Takie uroki kompresji cyfrowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj mial ruszyc , sprawdzalem rano przed wyjsciem do pracy i nie ma ... wie ktos kiedy zacznie nadawanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala juz ?? :)

wogole to samo sie wlaczy czy tzeba jakos zaktualizowac liste programow ?

ciekaw jestem tego programu strasznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszcie piszcie jak dla mnie coś pięknego. Oglądajcie sunrise earth!!!! Boski program:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też działa. Właśnie leci film z serii "Sunrise earth" : "The Great Salt Bay" dla mnie nuda ale np janunio takie rzeczy uwielbia :) Klimat trochę jak z "Resju" - "patrzysz na prawo... patrzysz na lewo... i nic się nie dzieje" :)

Film bez lektora może dlatego włączyli nadawanie :)
Nie ma jeszcze EPG dla tego programu

N-sport nadal wygląda jak dobrze up-scalowane 16:9 SDTV.

Włączyło się też TV lingua i leci jakaś nauka języka ang na poziomie podstawowym. jakość dobre SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie.
jakość owszem jest dobra widać że to HD.

Na 32" Philipsie HD prepared wygląda znakomicie ale na 46" full HD Samsungu widać że to takie soft HD - dobra jakość ale na kolana nie powala.

Jeżeli ktoś widział Queen of trees - Figowiec to może mieć wyobrażenie o tym jaka jakość moim zdaniem zwala z nóg. Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie,

Świetne są "krótkie filmy". Jakość topowa. Zdjęcia np. z Marsa po prostu bija rozdzielczoscią po gałach. Do tego dzwięk 5.1 z cyfrowego kabla na Logitech'ach Z5500 robi prawdziwe kino w salonie...

... bylem nieco rozczarowany n'ką przez pierwszy dzień ale Discovery przywraca mi uśmiech na twarzy. Warto było.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajne to to fajne, ale po jakims czasie juz sie nudzi ogladanie w kolko jednego i tego samego. Ja np wypatruje juz tylko nowych filmow, te przyrodnicze juz poogladalem chyba wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EMOCJONOJECIE SIE 1 DISCOWERY LUDZIE MIALEM OKAZJE ZOBACZYC PREMIERE TAM KAZDY KANAL WYPALA OCZY PLACIMY PRAWIE TAKI SAM ABONAMENT A MAMA WIELKIE G...O OLEWAJA NAS NA ZACHODZIE Z TAKIM BADZIEWIEM NIE MIELI BY CO SZUKAC TAM SZANUJA KLIENTA I BYLE CZEGO MU NIE DAJA :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz WYPAS ale dzwiek nawet nie DD 2.0 :/ a myslalem ze kazdy program bedzie w DD 5.1 skoro HD no ale zobaczymy :) OBRAZ SUPER !! Mam CRT 32' PHILIPSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='LEMON' post='14903' date='16.10.2006, 18:02 ']EMOCJONOJECIE SIE 1 DISCOWERY LUDZIE MIALEM OKAZJE ZOBACZYC PREMIERE TAM KAZDY KANAL WYPALA OCZY PLACIMY PRAWIE TAKI SAM ABONAMENT A MAMA WIELKIE G...O OLEWAJA NAS NA ZACHODZIE Z TAKIM BADZIEWIEM NIE MIELI BY CO SZUKAC TAM SZANUJA KLIENTA I BYLE CZEGO MU NIE DAJA :[/quote]


Moze mniej caps locka. Czlowieku, to dopiero niecaly tydzien dzialalnosci n na rynku, a ty gadasz jakby ta platforma dzialala przynajmniej rok. U nas ani Cyfra ani Polsat nie szanuja klienta, tylko na nim zeruja. Przyzwyczaic sie musisz, ze Polska to nie zachod (jeszcze), a jak ci teskno za zachodem, to proponuje kup sobie Sky HD lub Premiere. Daj czlowieku szanse...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto było dać te 16 zł za pakiet dla samego Discovery HD.

A propos jakości tego kanału [url="http://tvtechnology.com/features/news/n_discovery_leads.shtml"]TUTAJ[/url] trochę szczegółów. Edytowane przez miejski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='LEMON' post='14903' date='16.10.2006, 17:02 ']EMOCJONOJECIE SIE 1 DISCOWERY LUDZIE MIALEM OKAZJE ZOBACZYC PREMIERE TAM KAZDY KANAL WYPALA OCZY PLACIMY PRAWIE TAKI SAM ABONAMENT A MAMA WIELKIE G...O OLEWAJA NAS NA ZACHODZIE Z TAKIM BADZIEWIEM NIE MIELI BY CO SZUKAC TAM SZANUJA KLIENTA I BYLE CZEGO MU NIE DAJA :[/quote]



Ja tez miałem tą okazje oglądac PREMIERE i troche przesadzasz z tym zachwytem, DISCOWERY w "n" niczym się nie różni a reszta kanałów nie wiele lepszej jakości. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie miałem okazję zobaczyć Discovery na takim normalny CRT telewizorze 28" i powiem, że wogóle cała telewizja wygląda super, dużo lepiej niż cyfra, która stała obok. (wpadłem do rodziny hehe)
Poprostu max co da się wycisnąc z CRT>Żeby tak wszystkie kanały nadawały chociaż na innych też: ostrość, zero pixelozy itd. CRT jednak ciągle górą... chociaż HD najlepiej widać na płaskim ale ogólnie jednak do SD to nadal CRT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawde jakość powala szczególnie reklamówki i kurorty.
Jak można porównywać cene n-ki do Premiere ?
No chyba że 1 zł= 1EU .
Ktoś pisał że N-ka nadaje w DD5.1 .
Wszystko jest w dobrym stereo 2.o
Dopiero na kanale Discovery HD po raz pierwszy włączył się Dolby Digital ( niektóre programy) , przecież to widać na amplitunerze.
Normalnie jest Dolby ProLogic a to jest zupełnie co innego.
Źeby tak wszystkie kanały były z taką jakością obrazu i dźwięku ?
Och pomażyć .
Nsport nadal kiepska jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no nie wiem sla40
U mnie wiekszosc kanalow jest w DD 2.0
Niektore pozycje na TVN sa w DD 5.1
Wiec nie wprowadzaj zametu B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O w morde! ODLOT. Jakość powalająca. Dokładnie taka jak programy DHDT ciągnięte z binarki. Oczywiście poszczególne materiały mogą sie różnić jakością, ale to nie od n-ki zależy. Ogólnie Yes!Yes!Yes! to co tygrysy lubią najbardziej. O to chodziło.

KrzyHo

PS
ogólnie jakość idzie w górę zdecydowanie. Teraz idzie Szymon na TVN i jakość jest o niebo lepsza niż pamiętam na Syfrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z przedmócą w 100%.

Gdy zobaczyłęm na DiscHD film z cyklu "Extream Engineering" o najwyższym wiadukcie na śiecie tym we Francji to kopara mi opadła. Super ostre HD nic dodać nic ująć.

Obraz rzeczywiście lepszy po koponencie niż po HDMI.

Ad Szymon również potwierdzam wygląda to dużo lepiej teraz nawet da się oglądać na 46" LCD wcześniej była kaszana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...