Skocz do zawartości
Gmeru

Discovery HD (od 2010 Discovery HD Showcase) opinie, wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

nooo w koncu dziala
masterka ! :)))

sluchajcie a jaki macie wskaznik "jakosc sygnalu" na discovery ? ja mam 40-50% a i tak jakosc jest super extra , zadnej pikselozy , zadnego przycinania sie .... nie wiem juz o co biega z ta diagnostyka ...

ale discovery hd mistrz nad mistrze ! siedzialem dzis cale popoludnie i ogladalem pokolei co lecialo :) jzu mnei oczy bola
ehhehe

jeszcze tylko kanal filmowy w hd ujawnia i juz bedzie bajka :]

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
panowie sprawdzcie polaczenia, bo dziwna rzecz-powinno jednak lepiej byc na hdmi, takze na infolinii mowia ze hdmi ale dobre, np QED. I pszcie prosze co z czym macie podlaczone bo u jednego moze byc lepiej na komponencie a u drugiego na hdmi. No ale przeciez komponent to strata, konwersja podwojna a hdmi wylapuje wszystkko razem z tym czego nie chcemy 1;1. Musi byc lepiej na hdmi. Sprawdzcie ustawienia w tv pod hdmi i w tunerze. Nie uzywajcie no-name kabli bo czesto sa szumy itp. WAZNE JEST ABY PISAC JAKIM DOKLADNIE KABLEM, FIRMA, SYMBOL, bo ktos gotow pomyslec ze tak czy siak jest ogolnie i wyda zbednie kase na nie ten co tzreba kabel.
Pozdr, szczesciarzy hdiscoverowiczow i wkrotce do was dolacze, hopefully:)
P.S Dziala shareing na "n" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='flk' post='14977' date='16.10.2006, 22:30 ']nooo w koncu dziala
masterka ! :)))

sluchajcie a jaki macie wskaznik "jakosc sygnalu" na discovery ? ja mam 40-50% a i tak jakosc jest super extra , zadnej pikselozy , zadnego przycinania sie .... nie wiem juz o co biega z ta diagnostyka ...

ale discovery hd mistrz nad mistrze ! siedzialem dzis cale popoludnie i ogladalem pokolei co lecialo :) jzu mnei oczy bola
ehhehe

jeszcze tylko kanal filmowy w hd ujawnia i juz bedzie bajka :]

pozdr[/quote]
Jak sie sprawdza jakosc sygnalu dla konkretnego kanalu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co wy sie przejmujecie ta jakoscia sygnalu? Przeciez to tylko pokazuje moc danego transpondera.
Nawet jak bedziecie mieli 4% to tez bedzie dzialac i bedzie wygladac tak samo-to w koncu przekaz cyfrowy!
Tak samo bylo i jest w C+, Wizji TV i Polsacie od 97 roku!!
To jest DVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszecie ze jakosc "szymona.." jest lepsza na N niz na C+. Ale zeby bylo jasne to na C+ / CP i na "n" tvny brane sa z tego samego zrodla. Lepsza jakosc na "n" wynikac moze tylko z lepszych parametrow dekodera - nbox'a.

Dodam, ze programy na DiscoveryHD ktore leca w DD5.1 to naprawde klasa - sunrise earth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co jesli ktos ma jakosc sygnalu 100% a ja mam 40% to obraz u mnie i u niego wyglada tak samo i nie ma zadnej roznicy ????

czyli AXN zawsze bedzie wygladal tak marnie ??? :///

czy jednak musze zamieszac cos antena zeby bylo wszedzie okolo 100% jakosci i wtedy bede mial taki obraz jak na TVN , chodzi o to piekne SD

sorry za offtopic bo w sumie tu mowa o Discovery HD ...

dzis po pracy ogladam kolejne programy :D

w sumei to moge miec tylko ten jeden program ... heh

mam nadzieje ze ramowka jakos nei bedzie sie powtarzala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakosc 100% a sile 40-60% i obraz zyleta :D wiec wsio OK a AXN to nie HD wiec wiesz :) Discovery HD wymiekam :) ta jakosc nawet na moim CRT :) Moja dziewczyna ktora zabardzo nie wie co to HD wczoraj zobaczyla i mowi "ooo jaki super obraz" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sensei' post='14955' date='16.10.2006, 21:36 ']No no nie wiem sla40
U mnie wiekszosc kanalow jest w DD 2.0
Niektore pozycje na TVN sa w DD 5.1
Wiec nie wprowadzaj zametu :([/quote]
Nie wiem ?
Ja tylko podaje informacje z amplitunera.
Ustawienia standard - wszystkie kanały pokazuje Dolby Pro Logic , niektóre TVN i Discovery HD włącza się Dolby Digital .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
nie wiem jak u Was ale u mnie lipa. Aktywowałem wczoraj "n" i DiscovweryHD zresztą tak jak wszystkie kanały z tej serii to jedna wielka mozaika kwadracików. Na infolinii Pani powiedziała, że mają awarię. Czy u wszystkich jest tak samo czy ta miła kobiecina tylko mi tak ściemnia???

Mam telewizor LG RZ32LZ55 podłączony componentem do nboxa.

Reszta kanałów ok zwłaszcza LUX hd :-).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko do oglądaczy DHDT. Zauważyłem, że podczas programów z serii Extreme Engineering obraz się przycina. Wygląda to tak, że 2s jest płynnie a potem ze 3 klatki strobo. I tak jest tylko w trakcie tych programów. Przy wszystkich pozostałych perfect! O co chodzi? Dodam, że sygnał mam 100/100. Może box jakiś do wybrakowany

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też zauważyłem KrzyHo. Widać tak jest. Ale ogólnie to yh i ah : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uff. to mi trochę ulżyło. A programów mi nie żal, bo mam kilka z tej serii pociągniętych z binarki w super jakości.

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie bo mając coś z binarki można porównać MPEG2 i MPEG4 ale to dla hardcorowców ; ) Poza tym dla wtajemniczonych ten kanał może być powtórką z rozrywki chociaż ja jestem potwornie sczęśliwy, że nie musze odpalać już Snazisty, żeby sobie pooglądać np. Sunrise Earth :D. Jestem ciekaw kiedy minie mi podniecenie związane z patrzeniem na HD bo chociaż już teoretycznie cżłowiek powinien być przyzwyczajony do HD to ja ciągle mam podniete jak małe dziecko :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie Gmeru Discovery HD to coś pięknego w naszej nowej platformie. Aż chce się oglądać taki kanał na naszych wymagających LCD i Plasmach. Dopiero na tym materiale telewizory zaczynają rozwijać skrzydła. A do tego wszystko po polsku :-). Wielki plus dla ITI.
Niestety nadal chyba jeszcze testują to wszystko bo są takie momenty, że jakość obrazu siada na HD.

A i muszę dodać tak od siebie, że nadal czekam z niecierpliwością na kanał filmowy w HD i VOD. Tyle mi wystarczy do szczęścia na tym etapie.

Miałem też okazję popatrzeć na Discovery HD na telewizorach Full HD (3 modele) i muszę powiedzieć, że różnicy powalającej pomiędzy HD Ready i Full HD nie zauważyłem, no może poza różnicą w cenie telewizorów :-).

Ja ze swojej strony czekam na SED :-). Nie ma sensu przestawienie się z HD Ready na Full HD. Stosunek jakość-cena nie jest tego warta. Lepiej niech popracują nad paletą barw i czernią w naszych LCD.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
które programy lecą na Discovery HD w Dolby Digital 5.1, jak narazie to zauwazylem ze Sunrise Earth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to ciągle wielka popelina.... Obraz co chwila się przycina... mamy "zachwycający" stroboskop.... Obraz w szybszym ruchu nie da się oglądać. Amatorka na maksa. Tylko jedna osoba zwróciła na to uwagę. Na prawdę wam to nie przeszkadza? Nasze wymagania powinny chyba być nieco większe. Dajmy N-ce trochę czasu, może sie uporają z tym i z wieloma innymi problemami (np. połączenie DVI-HDMI, zanikający dzwięk przy HDMI... itd) Edytowane przez smith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak nie wszyscy.
U mnie obraz w HD jest jak żyletka ruch płynny i chyba nic już nie trzeba w nim poprawić .
Plazma LG połączona HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem podobny problem ze "skakaniem" obrazu gdy oglądałem film 1080i zeskalowany na 576i, jednak gdy przełączałem na 576p lub 480p było wszystko ok. Dodam, że film był odtwarzany na SC200 a oglądałem na zwykłym tv 29" po componencie Edytowane przez rumcais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...