Skocz do zawartości
Gmeru

Kanał filmowy HD na n

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy wyrażałem się parę dni temu sceptycznie o n-boxach i o telewizji N, to wiele osób nazywało mnie krzykaczem (bo dostaję Porsche za 99 zł).
A co teraz mamy?
1) nsport HD = skalowany do HD?,
2) kanał filmowy premium HD = MGM stary kotlet z psa przemielony z budą,
3) tylko Discovery HD, którego jeszcze nie ma, się broni.
4) brak wielu zapowiadanych kanałów, jako te "szlagiery"

n-box jest mało funkcjonalny, ma wiele ograniczeń i jego wysoka jakość nie ma znaczenia, bo:
1) zablokowany jest Scart przy podłączeniu cyfrowego łącza, nic nie nagrasz,
2) ma sztywną listę kanałów, bez możliwości wybierania,
3) ma ograniczoną listę kanałów FTA, kłóci się to z nazwą Free, jakie free ????
4) ma niedziałający Diseq, nic innego z innego satelity nie obejrzysz,
5) ma jakość kanałów w SD nie różniąca się w ogóle, a nawet gorsza niż u konkurencji.

Nie mówiąc o beznadziejnym systemie dystrybucji, kompletnym braku przygotowania platformy i sprzedaży,
i samej nędznej ofercie programowej.

I dlatego, mimo że jestem HD maniakiem, to nie mam zamiaru w obecnej wersji zostać bezkrytycznym abonentem telewizji "NOWEJ" generacji N.
Mam oczywiście nadzieję i cały czas w to wierzę, że N będzie kiedyś świetne i bez ograniczeń, tak jak wierzę, że upadnie obecny rząd.
Ale póki co, to nie mam zamiaru być królikiem doświadczalnym i wiązać się na minimum rok za możliwość oglądania jedynie Discovery HD, bo jak na razie tylko to warto.
Strasznie mi przykro, bo znowu miałem rację :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='14608' date='15.10.2006, 19:29 ']Kiedy wyrażałem się parę dni temu sceptycznie o n-boxach i o telewizji N, to wiele osób nazywało mnie krzykaczem (bo dostaję Porsche za 99 zł)...[/quote]

Od soboty mam nbox'a i mogę napisać tylko tyle:

1. Na n zdecydowałem się bo obiecywali dobrą jakość obrazu i dźwięku -
jakość jest faktycznie super (i to nie tylko na HDTV NSPORT) C+ i CP nie mają szans;

2. Co do oferty programowej jest gorsza niż w C+ ale myślę, że w kilka miesięcy ITI
ją uzupełni (jeśli chcą być poważnym graczem, nie mają innego wyjścia).

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę nie zmieniać tematu: rozmawiamy o kanale filmowym a nie odczuciach po kupnie: od tego mamy inne tematy.

Ja mam ze 300 filmów w HD : same kotlety a jednak je zbieram bo np. taki James Bond wygląda jak całkowicie nowy film a to jeden z tysiąca przykładów. Zobaczymy jaka będzie ramówka to się pogada dokładnie. Aktualnie super kino z TVN w HD by mi wystarczyło jako taki kanał bo wiem ile daje jakość HD w każdym filmie. Ale znowu zależy jaki będzie bitrate: jak średnio to podziękuje a jak wysoki to będę w niebo wzięty.

Zawsze było mówione: od filmów ma być VOD i to taki VOD jak na całym świecie. Ale jak będzie to się okaże > z tego widać, że VOD musi nam zastąpić kanał Premium bo inaczej było by to wszystko bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry może za offa ale dla tych co uwazaja ze HBO to najlepszy kanał premium w polsce to teraz leci premiera Opowiesci z narni ktora oczywiśćie nie tak dawno pojawiła sie na [url="http://bit-hdtv.com/"]http://bit-hdtv.com/[/url] w HD a pewnie na innych saitach duzo wczesniej.HBO posciło film w jakimś smiesznym formacie niby panorama ale mi na tv 100hz panoramicznym robi jeszcze panorame to na zwyklych tv jak ktos oglada to ma obraz wielkosci pocztowki !!A jakosc z cyfry plus jest gorsza niż wersja DVDscreen ktory akurat posiadam od klilku miesiecy!!I to sie nazywa eksluzywny ,dodatkowy kanał.A tak dla ciekawskich to ostatnio w HD byl dostepny przemineło z wiatrem 30GB ;)
EDIT:No format już zmienili jest prawie jak 16:9 cienki czarny pasek na dole i gorze ekranu!!

Edytowane przez paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='booore' post='14568' date='15.10.2006, 17:43 ']Pierwszy mój post na tym forum, więc...
Witam wszystkich.

Osobiście, w coraz ciemniejszych barwach widzę ten kanał filmowy HD, a już po wypowiedzi pana Sojki to w ogóle ;) .
A co byście powiedzieli na taki scenariusz:
1. Kanał filmowy - MGM (trudno, chłopaki ewidentnie chcą zarabiać na czymś innym),
2. Kończą się umowy HBO z C+ na wyłączność, n-ka dołącza HBO do pakietu filmowego (niewielki wzrost ceny),
3. Po wygaśnięciu umów ITI z C+ i CP - pakiet TVN znika z tych platform.
a wtedy.....[/quote]

1. może juz nie być -n- bo połaczy się z którąś platform
2. myslisz ze paczka TVN to podstawa platformy? (bynajmniej C+)
3. platformy stworzą lub kupia kanały o podobnej tematyce.
4 co takiego jest na tych kanałach że warto zmienaić platforme? -tvn24, tvn meteo, tvn gra, tvn siedem, tvn?(turbo zostaje,bo narazie ok) więc dla jednego kanału szkoda zamieszania,a poza tym to niektóre programy można oglądać na BBC PRIME......


[quote name='AreckiW' post='14608' date='15.10.2006, 20:29 '].............
2) kanał filmowy premium HD = MGM stary kotlet z psa przemielony z budą,
....................................[/quote]
z suką....heheheeeeee




program niemieckiej wersji MGM
[url="http://www.mgmchannel.com/index.php?timespan=1&p=21&lang=5"]http://www.mgmchannel.com/index.php?timesp...p=21&lang=5[/url]

Edytowane przez telemaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie miła pani na nlinii powiedziała, że kanał filmowy będzie jeszcze w tym miesiącu (to już wiadomo) oraz że będzie to premiera światowa, tzn. że "nie ma go jeszcze nigdzie na świecie" (cytat). Nie wiem, czy to przejęzyczenie i chodziło o Polskę lub naszą część Europy, nie chcę też wzbudzać nadziei, niemniej ja sam zacząłem się od nowa zastanawiać co nam zaproponują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec nie jestem przekonany do obecnosci MGM na "n".

Tu link:

[url="http://www.satkurier.pl/?cyfrowe_kanaly/&kat=48&id=34414"]http://www.satkurier.pl/?cyfrowe_kanaly/&a...48&id=34414[/url]

Startuja w europie wschodniej, a nic nie pisza o PL. MGM jest w kablowce (chyba UPC PL jezeli nie to prosze o korekte). Ja licze na cos nowego. Showtime tez mnie nie przekonuje. To co jest w ofercie Voom tez nie bedzie dostepne w PL. Jedno jest pewne w tym nowym kanale HD nie bedzie filmow z C+ i HBO i to jest chyba oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tesbor' post='14695' date='16.10.2006, 00:53 ']Wiec nie jestem przekonany do obecnosci MGM na "n".

Tu link:

[url="http://www.satkurier.pl/?cyfrowe_kanaly/&kat=48&id=34414"]http://www.satkurier.pl/?cyfrowe_kanaly/&a...48&id=34414[/url]

Startuja w europie wschodniej, a nic nie pisza o PL. MGM jest w kablowce (chyba UPC PL jezeli nie to prosze o korekte). Ja licze na cos nowego. Showtime tez mnie nie przekonuje. To co jest w ofercie Voom tez nie bedzie dostepne w PL. Jedno jest pewne w tym nowym kanale HD nie bedzie filmow z C+ i HBO i to jest chyba oczywiste.[/quote]

A przepraszam co to jest...
"Na razie nie ma informacji, co do wejścia MGM Channel CE na polski rynek, [color="#FF0000"]choć jest to całkiem prawdopodobne[/color]. Była nawet plotka, że MGM miałby wejść do n platformy w wersji HD."

ehhhh... czytacie widze tylko początki... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='herman78' post='14698' date='16.10.2006, 01:05 ']A przepraszam co to jest...
"Na razie nie ma informacji, co do wejścia MGM Channel CE na polski rynek, [color="#FF0000"]choć jest to całkiem prawdopodobne[/color]. Była nawet plotka, że MGM miałby wejść do n platformy w wersji HD."

ehhhh... czytacie widze tylko początki... ;)[/quote]

Na razie nie ma informacji, co do wejścia MGM Channel CE na polski rynek, choć jest to całkiem prawdopodobne. [color="#FF0000"]Była nawet plotka, że MGM miałby wejść do n platformy w wersji HD[/color].

...nie doczytales kawalek dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tesbor' post='14699' date='16.10.2006, 01:18 ']Na razie nie ma informacji, co do wejścia MGM Channel CE na polski rynek, choć jest to całkiem prawdopodobne. [color="#FF0000"]Była nawet plotka, że MGM miałby wejść do n platformy w wersji HD[/color].

...nie doczytales kawalek dalej?[/quote]

Tu chodzi o to że kanał jest ale nie HD... :):):) a prawdopodonbie i tak jest prawdopodobnie... :)
przekonamy sie jutro wszyscy... ja stawiam że badzie MGM - potwierdzają to juz na partyline ;)
Z jednym filmem w tygodniu HD... i to do tego z trylogi... pewnego agenta... 007... :)

Edytowane przez herman78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='herman78' post='14701' date='16.10.2006, 01:25 ']Tu chodzi o to że kanał jest ale nie HD... :):):) a prawdopodonbie i tak jest prawdopodobnie... :)
przekonamy sie jutro wszyscy... ja stawiam że badzie MGM - potwierdzają to juz na partyline ;)
Z jednym filmem w tygodniu HD... i to do tego z trylogi... pewnego agenta... 007... :)[/quote]
Jutrzejsze a właściwie dzisiejsze już fakty was zaskoczą ... miło zaskoczą :)

PS
mała podpowiedz: SPI

Edytowane przez n_tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='n_tv' post='14707' date='16.10.2006, 02:00 ']Jutrzejsze a właściwie dzisiejsze już fakty was zaskoczą ... miło zaskoczą ;)

PS
mała podpowiedz: SPI[/quote]


[b]
KUPUJ PLOTKI - SPRZEDAWAJ FAKTY .

A teraz ładnie rozwiń swoje rewelacje , także o szczegółach
instalacji multiroom , które to zdradził Ci sprzedawca ! :)


Pzdr.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='14709' date='16.10.2006, 02:41 '][b]
KUPUJ PLOTKI - SPRZEDAWAJ FAKTY .

A teraz ładnie rozwiń swoje rewelacje , także o szczegółach
instalacji multiroom , które to zdradził Ci sprzedawca ! ;)
Pzdr.[/b][/quote]

Mozna tak powiedziec, ze to plotka datego nie chcialem wypisywac, ale spoko moge napisac przeciez pisac wolno, co do nazwy kanalu to nie wiem, wiem tylko, ze byla podpisana umowa z SPI International, to jest jakis dystrybutor filmowy czy cos tam takiego. Generalnie to jest kanal nowy. Kolo mnie zapewnial, ze to na 99% true.
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='n_tv' post='14711' date='16.10.2006, 04:13 ']Mozna tak powiedziec, ze to plotka datego nie chcialem wypisywac, ale spoko moge napisac przeciez pisac wolno, co do nazwy kanalu to nie wiem, wiem tylko, ze byla podpisana umowa z SPI International, to jest jakis dystrybutor filmowy czy cos tam takiego. Generalnie to jest kanal nowy. Kolo mnie zapewnial, ze to na 99% true.
Pozdr.[/quote]
SPI International?
To w takim razie wydaje mi się,że ten nowy kanał filmowy to będzie Filmbox,albo Nonstop Kino.Ta firma jest związana z tymi kanałami.Te kanały nadają u naszych sąsiadów,np.w Czechach,poza tym Filmbox rok temu otrzymał koncesję na nadawanie w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 kanałem HD w 'n' bedzie TVN

[quote name='ikar' post='14722' date='16.10.2006, 08:42 ']3 kanałem HD w 'n' bedzie TVN[/quote]

to znaczy na 60 %. To nie jest oficjalny komunikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj podpisuja papiery odnosnie tego "fajnego programu" wiec moze podadza informacje na ten temat . Ja mam tylko nadzioeje ze nei uszczesliwia nas MGMem . blehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nie będzie to "czarny koń" filmu HD to możemy obudzić się z ręką w nocniku aż po łokieć.
A opinia o Filmbox, cytując za SatKurier jest taka:

[quote]FilmBox po polsku za pewne wzmocniłby pozycję Cyfrowego Polsatu, bo delikatnie mówiąc, oferta kanałów filmowych w tej platformie jest słabiutka.[/quote]

Nie chcę krakać, ale wszystko to zmierza do "zmuszenia" klienta do zakupu-dzierżawy droższego boxa i korzystania z VoD. Obym się mylił - może to jednak będzie Starz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='n_tv' post='14711' date='16.10.2006, 04:13 ']SPI International, to jest jakis dystrybutor filmowy czy cos tam takiego. Generalnie to jest kanal nowy. Kolo mnie zapewnial, ze to na 99% true.
Pozdr.[/quote]

no to ja wtrącę swoje 3 grosze
jeżeli to będzie SPI - to 20% będzie zadowolona a 80% nie
znam tą firmę bardzo dobrze - są właścicielami filmów że tak powiem dla koneserów ale i też takich gdzie występuje np Steven Seagal czy vanDamme.Niestety przeważają u nich filmy "górnego"lotu więc zapomnijcie o takich filmach jak "Lot skazańców" etc.
Ostatnim ich rodzynkiem który mi się podobał to "Wszystko gra" Woody Allena.
Ja jednak myślę że "n" - jak myśli dobrze i zna gusta Polaków to raczej tego dystrybutora nie wybierze
Porównując jednak SPI do MGM to wolałbym SPI gdyż w ofercie ma nowsze filmy niż MGM

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sądzę, że SPI byłoby świetnym uzupełnieniem coś ala Ale Kino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='besson' post='14772' date='16.10.2006, 11:00 ']sądzę, że SPI byłoby świetnym uzupełnieniem coś ala Ale Kino[/quote]

nie no - już tak żle to nie jest .... :D

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani z infolinii zapewniła mnie, że nowy "tajemniczy" kanał filmowy będzie całości w HD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy na którymś kanale związanym obecnie z MGM/Sony leci Star Gate? To przecież ich serial. Jak szansa na to w "eNce"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba znowu cos im nie wyszlo

jakies problemy z ta umowa, najpierw poslizg w cannes potem niby poniedzialek i kiszka
musza niezle klocic sie o kase :)
oby byl jakis kanal filmowy bo bez tego platforma lezy, przynajmniej do wprowadzenia vod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='stevie' post='14718' date='16.10.2006, 08:02 ']SPI International?
To w takim razie wydaje mi się,że ten nowy kanał filmowy to będzie Filmbox,albo Nonstop Kino.Ta firma jest związana z tymi kanałami.Te kanały nadają u naszych sąsiadów,np.w Czechach,poza tym Filmbox rok temu otrzymał koncesję na nadawanie w Polsce.[/quote]
Nie, nie, skoro kolo mi mowil, ze nowy kanal to raczej nieFilmbox czy Nonstop. Tak mi sie wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...