Skocz do zawartości
Gmeru

Kanał filmowy HD na n

Rekomendowane odpowiedzi

a nie wpadles na to ze zdjecia do instrukcji byly robione w fazie testow czy nawet przedtestow? i wrzucli tam cos co mieli pod reka?

a ty sie o "n" tak nie martw. Jak pozuje strategia ITI - potrafia robic telewizje i nie martw sie o nich. Od Solorza maja duzo wiecej oleju w glowie.
Jedyny mankament ze sie pospieszyli z wszystkim. ALe nie wiem czy pamietasz starty C+ czy Polshitu ... co tam bylo i w jakiej jakosci
zreszta jakosc obrazu do dzis pozostala.

n-ka sie spieszy, z kliku powodow. Raz ze chca sprzedac sie w wiekszej ilosci przed swietami - a to najlepszy okres na taka sprzedaz, dwa .. niestety do testow wybrali widzow, bo wlasnie na nich najlepiej sie testuje. Owszem ..zapewne mogliby ruszyc ze sprzedaza np. 1 grudnia ..ale po co, skoro mozna juz teraz, wystawic pare programow i czekac na uwagi i wszystko testowac w tzw. "realu" a nie we wlasnym studio, bo wtedy po starcie i tak znow cos wyjdzie.

Widzow zapewne to doprowadza do szalu, przynajmniej czesc, ale oni juz to sobie dobrze wykminili, nie martw sie o nich.

A o kanale premium filmowym zapomnijcie raz na zawsze. Ta platforma ma nieco inna strategie od C+ czy Polshitu, ktore to zreszta maja kanaly filmowe ..i co z tego? co takiego rewelacyjnego leci na C+? w kolko to samo ..i nic specjalnego.

N-ka najwyrazniej idzie w nowosci, jak VOD, ktora tak naprawde ma przyszlosc, a nie HBO!
bo zapewne taka jest wlasnie przyszlosc kanalow filmowych, ze widz sam bedzie wybieral co i kiedy chce ogladac, a temu sluzyc bedzie wlasnie VOD a nie HBO. A ceny beda zblizone ..wiec sorki.

Zaraz zapytasz zatem po co wogole tanszy dekoder sprzedaja, ktory pozbawiony jest VPD. Ano zapewne dla tych co to chca miec glowne kanaly w domu, jak tvn itf. i pare innych za niewielkie pieniadze. Oferta mysle skierowana glownie dla ludzi malo zamoznych i np. zamieszkujacych tereny gdzie z tv naziemnej dociera tylko tvp1 i tvp2 ..bo jak wiemy tvn na wielu wsiach jest nieosiagalny.
A tu za 26zl mozemy miec 2 pakieciki i jeden gratisowy informacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Jacusmars' post='15475' date='18.10.2006, 14:22 ']sciagnijcie sobie instrukcje obslugi do nboxa rocorder-a.i zerknijcie na strone w instrukcji na temat VOD.nie ma tam zadnych nowsci tylko same seriale i programy produkowane przez TVN a jesli chodzi o filmy to bede to tylko filmy które beda i byly pokazywane na TVN.Jesli nie bedzie osobno kanalu filmowego z nowsciami to "n" szybko splajtuje.Pozdrawiam[/quote]

O jezus. Toż to tylko instrukcja. W epg też mają w instrukcji napisane 'info info info...' w opisie programu. W rzeczywistości jest tam prawdziwy opis... Musieli chyba dać jakiś przykład. Wzięli pierwszy lepszy. Jak by dali przykład z Gwiezdnymi wojnami to też byś mówił, ze sama fantastyka będzie?!? No wybacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='fantomas' post='15428' date='18.10.2006, 11:56 ']"Już niebawem w tym miejscu pojawi się logotyp kanału filmowego w HD. Jego zapowiedż już w pażdzierniku na konferencji wCannes"
tyle cytat z reklamówki a rzeczywistość ? :)
fantomas[/quote]

dokładnie tak miało być, a jak jest ?????

w dodatku zobaczcie, co piszą o kanale n-sport w To i Owo, wywiad z szefem n-sport Grzegorzem Płazą:
raczej na pewno nie będzie Formuły 1, a sam program ma być, cytuję "...publicystyczno-informacyjny, różniący się od Eurosportu, czy Polsat Sportu, które non-stop nadają transmisje sportowe".
Czyli dostaniemy gadające głowy w HD + Liga Mistrzów, ot cały program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='herman78' post='15077' date='17.10.2006, 10:02 ']Nie trzeba nic upychać...
w super jakości film o jakości DVD w kodeku h264 to 1GB... to juz bedzie wypas jakość.... = 170 filmów
a na film hdtv w h264 w super jakości to 4,5 GB wystarczy...
niech bedzie 80 filmów z jakościa DVD = 80 GB i 20 filmów hdtv = 90 GB co daje nam... :D:D:D
magiczne 170 GB... :D:D:D[/quote]

Nagrywałem ostatnio filmy HDTV z kanału Pro7 HD. Piraci z Karaibów zajęli 11GB a Ostatni Samuraj 8.5GB.
Kodowane oczywiście w H.264.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o tym pisał chyba @arsenal że w praktyce będzie na HDD tylko część oferty VOD. ta którą wybierzemy że nas interesuje i która zostanie ściągnięta.
wydaje się to logiczne i pewnie tak to zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='15498' date='18.10.2006, 15:08 ']dokładnie tak miało być, a jak jest ?????

w dodatku zobaczcie, co piszą o kanale n-sport w To i Owo, wywiad z szefem n-sport Grzegorzem Płazą:
raczej na pewno nie będzie Formuły 1, a sam program ma być, cytuję "...publicystyczno-informacyjny, różniący się od Eurosportu, czy Polsat Sportu, które non-stop nadają transmisje sportowe".
Czyli dostaniemy gadające głowy w HD + Liga Mistrzów, ot cały program.[/quote]

Oj nie mów tak - bo jak ma być tylko LM to ja wysiadam - co innego jak dołączą do pakietu sportowego SPORT KLUB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='satman777' post='15486' date='18.10.2006, 14:45 ']A gdzie ta instrukcja do recordera?[/quote]

Wstarczy poszukać. Tutaj wrzuciłem już posta na ten temat:
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2326"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2326[/url]
pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jackdp' post='15499' date='18.10.2006, 15:10 ']Nagrywałem ostatnio filmy HDTV z kanału Pro7 HD. Piraci z Karaibów zajęli 11GB a Ostatni Samuraj 8.5GB.
Kodowane oczywiście w H.264.[/quote]

Możesz u mieć po 20 GB na film... ale 4,5 GB w h264... wystarczy w zupełności...
mam kolekcje w tym formacie i o tej objetości i wygląda super... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='herman78' post='15523' date='18.10.2006, 15:35 ']Możesz u mieć po 20 GB na film... ale 4,5 GB w h264... wystarczy w zupełności...
mam kolekcje w tym formacie i o tej objetości i wygląda super... :D[/quote]
Nagrywasz taki strumień jaki wysyła nadawca. Nie masz wpływu na jego parametry. Zgadzam się, że mogłyby one zajmować mniej miejsca ale nie od nas to zależy. Ja nagrywałem z Astry tak jak leci i takie otrzymałem wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy na ruchy konkurencji, a należy pamiętać, że kupują/juz kupili pokaźny udział w Polsacie Niemcy, wiec może Polsat niedługo pozytywnie nas zaskoczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jan Kowalski' post='15525' date='18.10.2006, 16:44 ']czekamy na ruchy konkurencji, a należy pamiętać, że kupują/juz kupili pokaźny udział w Polsacie Niemcy, wiec może Polsat niedługo pozytywnie nas zaskoczy :D[/quote]

Nic jeszcze nie kupili... " Polsat już nie na sprzedaż...? "

[url="http://wirtualnemedia.pl/document,,1840392,Polsat_juz_nie_na_sprzedaz.html"]http://wirtualnemedia.pl/document,,1840392...a_sprzedaz.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze mna kupowlai tez zwykle nboxu ludzie co maja kase i brali tanie bo hce potem wyminc na ten z nagrywarka.ja dlatego kupilem tanszy bo tak jak oni che zoabczyc co bedzie na VOD.jesli bedzie na VOD kaszanka to wole pozostac przy tym co mam.A jesli dadza super hiciory i najnowsze produkcje to w tym momecie tez wyminie na nagrywarke.wszytko zalezy od VOD.Jak narazie maranie widze VOD w n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Butcher' post='15455' date='18.10.2006, 12:54 ']Amen - pora przestać się głaskać po jajach i spojrzeć prawdzie w oczy. Pierwszy kurz podniecenia powoli opada i stajemy przed smutną - bo polską - rzeczywistością. Prawda jest taka, że każdy z nas miał jakieś powody (czytaj: został czymś skuszony), dla których w pierwszych dniach dostępności pobiegł ochoczo po n i został związany umową abonencką. Dla mnie takim "rajskim jabłkiem" był właśnie "hollywoodzki kanał filmowy HD". Mówiono też o mega-jakości SD, chwalono się HDMI i wieloma innymi rzeczami. A jaki jest wynik meczu? Oni mają nas (abonentów-betatesterów związanych umową), ale my w zamian mamy niewiele z obietnic... póki co. Pixelozę SD, problemy z HDMI/zachwalanie componenta i wielkie G zamiast filmowego HD.
Dalej mamy się cieszyć z samego faktu posiadania "telewizji nowej generacji"?[/quote]
hmm. nie przepadam za cyfrą/ szefostwo ma polaków głeboko /patrz wypowiedzi o tym ,że w Polsce nie ma rynku HDTV-przed wprowadzeniem N. Dlatego też były cholernie duże nadzieje na N ale jak na razie dają d...py na każdym kroku a najbardziej wkurza,że poza fanfarami 12.10.teraz schowali głowę w piasek i RÓBTA CO CHCETA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
N-NIC NIEZOBACZYSZ NOWEGO jak zaczeli sie reklamowac bylem napalony kto wie jak teraz z takim badziewiem dalem se luz 1 kanal Discovery w hd i pseudo N sport to za malo zeby urwac abonentow C+ i PC jesli do tego dojdzie lipny kanal filmowy bedzie to dla nich totalna porazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co mówia teraz panienki z infolinii na temat kanału filmowego HD? Też nabrały wody w usta?
Na oficjalnej stronie "n"-ki wygląda to tak jakby się nam wszystkim przyśniło to, że Sojka obiecał trzy kanały HD. Jest tam nawet taki tekst - Obecnie dostepne są dwa kanały HD : Discovery HD i Nsport. Kolejne są w przygotowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patrzylem teraz na stornie "n" to w pakiecie hity filmowe jest napisane o 8 kanalach a opisane jest tylko 7 wiec moze doloza kanal z nowoscami filmowymi hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisali o 8 i jest opis 8 kanalow: Comedy Central, Wojna i Pokoj, AXN "zwykle", AXN Sci-Fi, AXN Crime, Kino Polska, TCM i TVP Film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Emill' post='15633' date='18.10.2006, 22:28 ']Napisali o 8 i jest opis 8 kanalow: Comedy Central, Wojna i Pokoj, AXN "zwykle", AXN Sci-Fi, AXN Crime, Kino Polska, TCM i TVP Film.[/quote]


A gdzie jest HD - film ??
Hmmm - nie ma i nie będzie .... nie dogadali się , więc będzie stary kotlet z psa zmielonego z budą !

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Adamm' post='15464' date='18.10.2006, 13:26 ']To sobie malkontenci dalej oglądajcie na swych płaskich tv to, co podaje C+ lub CP i wmawiajcie rodzinie i znajomym, że warto było wydać grubą kasę na "taką" jakość.
Pozdrawiam[/quote]
Popieram !!!
Kupiłem, zamontowałem i czekam do końca miesiąca. Nie podnieca mnie wypisywanie tu swoich nerwowych komentarzy, jaki to nie jest prezes Nki i wogole jaka to nie jest Nka.



[quote name='Mati29' post='15434' date='18.10.2006, 12:13 ']albo ktos im podkupil kanał, albo sam nie wiem
takie poslizgi w podpisaniu umowy
po publicznym ogloszeniu daty uroczystego podpisania przewaznie konczy sie
albo wieksza kasa dla dostawcy albo zerem
boje sie, ze nie bedzie kanalu holywoodzkiego
a zamiast niego na szybko wpisza kanal SPI , ktory jest k....o daleko od hollywood
a ze nic publicznie nie mowia?
nie dziwie sie, przyznac sie calemu swiatu ze spieprzylo sie taka sprawe - nielatwa rzecz
o ile wiem testerzy nie podpisuja umow na 15 miesiecy
on jest abonentem, ktory uwierzyl m.in. w kanal hollywoodzki w HD[/quote]
Ano nie masz racji, bo jeśli nie bedzie pozniej kanalu filmowego HD, to masz prawo odstapić od umowy włącznie ze zwrotem kosztów ,nawet za instalatora. wg. KC (operator nie wywiazał sie z oferty, lub inny paragraf odnosnie poświadczenia nieprawdy przez sprzedawce :)
zawsze cos sie na nich znajdzie :)
Pozdr,
Wiec generalnie jestesmy Beta Testerami.

Edytowane przez n_tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli co ? ucichla sprawa z "fajnym holywoodzkim kanalem filmowym" ?

nie bedzie go czy jak ?

od podpisania umowy w poniedzialek juz minelo kilka dni i zadnych newsow , jak by mieli juz te papiery podpisane to by trabili calemu swiatu ze maja jakis "fajny" kanal . a tu nic ....

obawiam sie ze zostanie mi tylko discovery HD i poza tym jakas "fajna kupa"

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko ladnie ale gdzie w umowie masz kanal hollywoodzki ?
w tym sęk ze ten kanal to byl marketingowy belkot
na oficjalnej stronie n w ofercie jak i w umowie nie ma slowa o "hollywoodzkim kanale filmowym"

chyba nie miales kontaktu z korporacjami :)

zeby bylo jasne jestem kibicem "n-ki" CHCE zeby sie jej udalo, chce ją kupic ( na razie jest niemozliwe - ale to temat na inny wątek )
ale nie jestem zaślepiony, nie lubie dmuchania ludzi w bambus. Obietnic powinno sie dotrzymywac, zwlaszcza w stacji nowej generacji

a powtarzam kanal filmowy HD w n jest ciagle pod znakiem zapytania
i to jest najwieksza wtopa, bo niewydolnosc dystrybucji jest niestety polska norma a nie wyjatkiem

A jako przyszly " byc moze" abonent nie chce zadnych WTOP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
matte : ITI ponoc mialo podpisywac umowe w poniedzialek .... no i co ??? NIC ! czyli sciema ...

no ja w umowie nei mam kanalu holywoodzkiego , wiec potem nawet nie mam o co walczyc . :/

dobry bajer , ale czekam do listopada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A jednak MGM?? tylko zastanawia mnie co ma sie MGM do tego co mówią nam na partyline... "to będzie kanał całkowicie w HDTV..." hehehe. Ja myśle że zakłądali naprawde coś mocnego STARZ albo SHOWTIME ale coś nie poszło i teraz sie wycofali z filmowego w HDTV... i pozostało MGM...
Ale sie ludzie Wqrwią... ;)

[url="http://www.media2.pl/media/13394,mgm,channel,do,polski.html"]http://www.media2.pl/media/13394,mgm,channel,do,polski.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='herman78' post='15743' date='19.10.2006, 10:18 ']Hmmm... A jednak MGM?? tylko zastanawia mnie co ma sie MGM do tego co mówią nam na partyline... "to będzie kanał całkowicie w HDTV..." hehehe. Ja myśle że zakłądali naprawde coś mocnego STARZ albo SHOWTIME ale coś nie poszło i teraz sie wycofali z filmowego w HDTV... i pozostało MGM...
Ale sie ludzie Wqrwią... :)

[url="http://www.media2.pl/media/13394,mgm,channel,do,polski.html"]http://www.media2.pl/media/13394,mgm,channel,do,polski.html[/url][/quote]

O starcie MGM dla wegier, czech i slowacji bylo juz pisane wczesniej - i to zadna nowosc. MGM nadawane jest w PL w kablowce UPC. Wszystkie informacje na temat wejscia MGM do N to ciagle plotki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tesbor' post='15840' date='19.10.2006, 14:53 ']O starcie MGM dla wegier, czech i slowacji bylo juz pisane wczesniej - i to zadna nowosc. MGM nadawane jest w PL w kablowce UPC. Wszystkie informacje na temat wejscia MGM do N to ciagle plotki![/quote]

Jeśli na infolinii N podają informację że ma to być MGM to ja już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...