Skocz do zawartości
Gmeru

Kanał filmowy HD na n

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Headstar_PL' post='20586' date='06.11.2006, 23:42 ']
a ja to mam wrazenie ze niektorym na niczym innym tak nie zalezy jak na poznaniu tylko i wylacznie nazwy tej stacji. tylko ze jesli nieco ruszyc glowa, to z tego co ujawnil Gmeru - nazwa ma sie nijak do tego co bedzie tam prezentowane. wiec po co sie tak cierlić ? wiec jaka to roznica czy to sie bedzie nazywac SUPERKINO HD, [beeep] HD czy MGM HD czy moze GIPS HD ? ? ? skoro wyraznie jest napisane ze kanalu tego wczesniej nie bylo nigdzie. wazniejsza jest zawartosc merytoryczna a nie nazwa. tymczasem nikt o to co tam bedzie puszczane nie pyta, kazdego tylko interesuje nazwa i nazwa. a Gmeru sobie siedzi w domku, pije piwko i bawi sie w Kod da Vinci MaGda M itd itd - podejrzewam ze sikajac przy tym ze śmiechu.
[/quote]

nie pasuje, nie zgaduj prsote:)

wazne jaka nazwa, bo gdy bedzie nazwa bedzie wiadomo co bedzie soba reprezentowac (ramowka, wytwornie itd.).
osobiscie cierpliwie czekam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&kat=236&id=34667"]http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&...36&id=34667[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli "90% filmów będzie zeskanowanych z taśmy filmowej do prawdziwego HD" to ja bardzo serdecznie dziękuję, za takie HD.
Oczywiście, że z taśmy filmowej wyciśnięcie 1920x1080 to żaden problem, ale ni cholere nie jara mnie oglądanie np "Przeminęło z wiatrem" w wersji zeskanowanej do HD. Choć sam film uważam za wybitny, to nie sądzę, aby sama zmiana rozdzielczości miała jakiś niesamowity wpływ na jego odbiór (zapewne taki jak zeskalowanie wersji SD przez n-boxa). Według mnie fenomenalny efekt telewizji HDTV uzyskujemy dzięki nagrywaniu programów dobrymi kamerami HDTV i wtedy uzyskujemy to co "tygryski lubią najbadrdziej" czyli ostry, wyraźny obraz z doskonałym efektem trójwymiarowej głębi.
W "nowe odczucia i przeżycia" z zeskanowanych taśm filmowych niestety nie wierzę.
Przykro mi, ale nie przeznaczę 16 zł na jakieś "MGM" lub odgrzewane kotlety pod inną nazwą.
I niestety nie sądzę, aby w tej opcji pakiet ten cieszył się powodzeniem. No owszem, nie powiem -kanał taki na pewno byłby ok ... ale tylko, gdyby był to 10-ty 12-ty lub kolejny z kanałów w HD, a nie jako pierwszy , wiodący kanał filmowy napędzający nową platformę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='solmar' post='20618' date='07.11.2006, 00:09 ']
... ale tylko, gdyby był to 10-ty 12-ty lub kolejny z kanałów w HD, a nie jako pierwszy , wiodący kanał filmowy napędzający nową platformę !
[/quote]

Święte słowa! Dołanczam się całkowicie i popieram!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak na Cyfrze+ hitem na grudzień maja być Star warsy 720p (?) ;)

Do osób powyżej: ile widzieliście w swoim życiu filmów w HD? Napewno niewiele (wogóle jakieś?) skoro tak piszecie. Jakbyście zobaczyli takie gwiezdne wojny albo wlasnie Matrixa itd w mega HD 20Mbps to byście raczej tak nie napisali....tzn, że HD wogóle nie ma sensu : ) a to przyszłość czy tego chcecie Czy nie. Nikt nikogo nie przymusza do niczego. Niechcecie HD to nie kupicie kanału i tyle. Niestety ale to są realia wprowadzania HD w całej Europie. Za rok pogadamy inaczej ale narazie to wszystko raczkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='20651' date='07.11.2006, 02:53 ']
Czyli jak na Cyfrze+ hitem na grudzień maja być Star warsy 720p (?) ;)

Do osób powyżej: ile widzieliście w swoim życiu filmów w HD? Napewno niewiele (wogóle jakieś?) skoro tak piszecie. Jakbyście zobaczyli takie gwiezdne wojny albo wlasnie Matrixa itd w mega HD 20Mbps to byście raczej tak nie napisali....tzn, że HD wogóle nie ma sensu : ) a to przyszłość czy tego chcecie Czy nie. Nikt nikogo nie przymusza do niczego. Niechcecie HD to nie kupicie kanału i tyle. Niestety ale to są realia wprowadzania HD w całej Europie. Za rok pogadamy inaczej [color="#3333FF"][size=4]ale narazie to wszystko raczkuje[/size][/color].
[/quote]

Swiete slowa, rowniez tak sadze :D

Cierpliwosci ;)

P.S.
Moj poglad na to byc moze jest troche inny poniewaz mam tylko do wyboru satelite i jestem wniebowziety ze wogule moge ogladac jakies polskie programy. :) ale poczekamy, zobaczymy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='solmar' post='20618' date='07.11.2006, 01:09 ']
Jeżeli "90% filmów będzie zeskanowanych z taśmy filmowej do prawdziwego HD" to ja bardzo serdecznie dziękuję, za takie HD.
Oczywiście, że z taśmy filmowej wyciśnięcie 1920x1080 to żaden problem, ale ni cholere nie jara mnie oglądanie np "Przeminęło z wiatrem" w wersji zeskanowanej do HD. Choć sam film uważam za wybitny, to nie sądzę, aby sama zmiana rozdzielczości miała jakiś niesamowity wpływ na jego odbiór (zapewne taki jak zeskalowanie wersji SD przez n-boxa). Według mnie fenomenalny efekt telewizji HDTV uzyskujemy dzięki nagrywaniu programów dobrymi kamerami HDTV i wtedy uzyskujemy to co "tygryski lubią najbadrdziej" czyli ostry, wyraźny obraz z doskonałym efektem trójwymiarowej głębi.
W "nowe odczucia i przeżycia" z zeskanowanych taśm filmowych niestety nie wierzę.
[/quote]

Solmar :/ tasma filmowa ma daleko lepsza rozdzielczosc niz "filmy nagrywane kamerami HD", 90% tego co teraz ogladasz w HD to wlasnie zeskanowane filmy z tasmy majace doskonala jakosc, zdecydowanie rozna od cyfrowego upscalingu.
Cos takiego jak "trojwymiarowa glebia" nieistnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektóre cyfrowe aparaty foto z górnej półki zaczynają dopiero dobijać jakością do taśmy filmowej (zresztą nie tylko samą rozdzielczością), a aparat i tak da lepszy obraz niż najlepsza kamera i umożliwi zapis również bez kompresji wraz z parametrami ekspozycji (RAW). Weźcie puście obraz z kamery HD na wielometrowy ekran w kinie a obk na drugi z taśmy, ciekawe który bedzie lepszy. inna sprawa że taśma z czasem się starzeje, ponadto 40 lat temu jakość błon filmowych kolorowych była gorsza niż tych z przed kilku lat.

Nie wiem czemu wszyscy tak przebierają nogami na ten kanał, ja tam wolę VODa a z kanałów chciałbym [color="#FF0000"]SciFi[/color] i wszyskie serie StarGate, mogą być bez HD, bo TV HD dopiero za 3 lata kupuję, jak rynek i ceny FullHD TV znormalnieją. Cyfra w tej chwili puszcza 8 edycję Gwiezdnych Wrót, ale ani myślę im płacić za rzeczy których nie oglądam, aby móc wykupić HBO, więc się rozstaję z cyferką. I pomyśleć że StarGate pierwszy w Polsce puścił TVN i bez opłat, jeszcze przed rokiem 2000, ech ... Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Taśma filmowa ma większą rozdzielczość od HD[/b].

[b]Taśma filmowa pozbawiona jest jakiejkolwiek kompresji wynikającej z zastosowania nośnika. Całkiem inaczej, niż jest to w przypadku większości współczesnych materiałów[/b].

Wypowiedzi niektórych osób w sprawie zgrywania filmów z taśmy filmowej do HD świadczą tylko o tym, że nie powinny się one wypowiadać w tym temacie (i pochodnych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na horyzoncie zawsze będzie coś nowego i lepszego. "n" dopiero zaczyna i chwała jaj za programy HD nawet 2-3. Bez tego dalej bylibyśmy dalego za "m..." i mało kto oprócz kilkuset lub kilku tys ludzi nie miałby zielonego pojęcia co to jest HD (nawet 720p). Ale niestety u nas zawsze mało, mało, mało wszystko od razu...
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja DOSKONALE zdaję sobie sprawę, że tasma filmowa ma daleko lepsza rozdzielczosc niz "filmy nagrywane kamerami HD" -zresztą wyraźnie napisałem, że zrobienie z taśmy materiału HD to żaden problem!
A moja wypowiedź nie dotyczyła zresztą star-warsów i matrixów, lecz filmów zdecydowanie starszych, bo niestety, ale mam wrażenie, że czymś takim chce nas potraktować "n".
A dlaczego "trojwymiarowa glebia" nie istnieje?
Czy tylko dlatego, że jest moim odczuciem? Czy może dlatego, że moje oczy zostały tylko oszukane?
Ale za to skutecznie oszukane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='solmar' post='20688' date='07.11.2006, 11:18 ']
...ale mam wrażenie.....
[/quote]

Moze tu tkwi problem - za duzo wrażeń, za malo faktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z informacji z nowej strony n, a dokładniej z wpisu admina oficjalnego forum n, wynika, że w listopadzie dojdą tylko 2 kanały Wojna i Pokój i Discovery Historia. O kanale filmowym ani słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='upan[beeep]' post='20805' date='07.11.2006, 17:44 ']
Z informacji z nowej strony n, a dokładniej z wpisu admina oficjalnego forum n, wynika, że w listopadzie dojdą tylko 2 kanały Wojna i Pokój i Discovery Historia. O kanale filmowym ani słowa.
[/quote]
;) bo go dopiero szukają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko jest jasne, wystarczy dokładnie obejżeć reklamę n-tv. ITI leci sobie z abonentami w kulki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='solmar' post='20618' date='07.11.2006, 01:09 ']Według mnie fenomenalny efekt telewizji HDTV uzyskujemy dzięki nagrywaniu programów dobrymi kamerami HDTV i wtedy uzyskujemy to co "tygryski lubią najbadrdziej" czyli ostry, wyraźny obraz z doskonałym efektem trójwymiarowej głębi.[/quote]
Solmar ma tutaj trochę racji. To prawda, że taśma flmowa ma większą rozdzielczość od HDTV*. Jednak nie należy zapominać, że obrazy z kamery filmowej i kamery wideo różnią się diametralnie od siebie. Wideo jest ostrzejsze, płynniejsze, pozbawione ziarna filmowego, ma też bardziej naturalne odwzorowanie kolorów i dużą głębię ostrości. Co nie znaczy, że obraz z taśmy filmowej jest gorszy. Ma po prostu inną, specyficzną charakterystykę, którą zresztą bardzo trudno jest podrobić za pomocą cyfrowej kamery. Wideo jest hiper-realistyczne, podczas gdy film dodaje obrazowi pewnego artyzmu (tak, wiem że wchodzę tu w wideofilską ezoterykę, ale chyba rozumiecie, o co mi chodzi :D).

* - Aczkolwiek nie przesadzałbym z tym "dużo" - najczęściej nie więcej niż jakieś 4 razy. Negatywy filmowe skanuje się bowiem najczęściej co najwyżej w 4K (4096x3072 pikseli). Ziarno filmowe uniemożliwia uzyskanie większej optycznej rozdzielczości z większości taśm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie 4 razy to nieduzo ;)
Ale Mazoku oczywiscie masz racje, jak zwykle zreszta :>
Tyle ze dla wiekszosci "szarych zdjadaczy chleba" roznica miedzy materialem z kamery video HD a materialem z tasmy filmowej bedzie niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zamykam. Kto odgadł, że miał to być MGM HD gratulacje :P Nowy temat o kanale MGM już istnieje zapraszam: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=3038"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=3038[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...